Tehotná v 40tke?

sandra025
31. jan 2024

Dúfam,že nie,som po 40tke!
Uz som babka,chcem sa maznať zo svojimi vnúčencami,konečne začínam žiť ,a teraz naozaj neviem či som či nie,mávam poslednej dobe tak všelijako,možno to aj problémami v rodine,v práci a všetkým možným,poslednej dobe mi hapruju.Menzes som mala naposledy 25.12 -4dni
Niekedy sa stalo, ze aj dva krát do mesiaca, bojím sa ist kúpiť test ,ale budem musieť,,,,plačem už do predu,

simsalabim
1. feb 2024

@sandra025 ja celkom nerozumiem, preco si ten nerobis. Ja som si pri prvom tehu bola ista na 120%, ze tehotna nie som a uz sa mi spusti menzes....

la_dolce_vita
1. feb 2024

Ak sa nechces stresovat, ani riesit ATK, tak gynekolog ti z krvi zisti, ako si na tom s plodnostou. Ja som silou mocou chcela novu Mirenu vymenit a takto ma presvedcil, ze je to uz zbytocne 🙂

tanita007
1. feb 2024

@sandra025 Stojí ti to za tie nervy?Však si urob test a potom budeš riešiť zvyšok.Ja teda nechápem ,naozaj už.Ešte si nejaký tetanický záchvat vyvoláš a potom bude veselo.Máš vnútornú horúčku,točí sa ti hlava....Toto máš z nadmerného stresu všetko ,si myslím.

valise
1. feb 2024

Mozno si v prechode

sandra025
autor
1. feb 2024

Už žiadny stres už večer som bola stým,stotožnena ze si to nechám,až budem teda tehotna ešte s manželom sme sa s stoho smiali že tehotna babka, Možno ten prvý pocit ,že 40rocna tehotna,a neskôr som sa ukludnila a muž bol aj rad ze bude malé bayby
Skôr citim že budem riadne chorá,cele telo má boli a vnútorné horým,

nevenka
1. feb 2024

Nechapem ani ja, jeden test sa boji 40 rocna spravit. Za par centov...🙄.

nelca0510
1. feb 2024

@nevenka ani ja nechápem. Je to na smiech. A riešiť potom len Výtoky

nevenka
1. feb 2024

@nelca0510 pisala som, ze som mala o den neskor menes ako ona, mavam cykly aj 39 dni, tentoraz som dostala 5 dnove spinenie, spravila asi milion testov, lebo presne takto mi bolo, ked som cakala prve dieta. Hlavne, ked som mala nechraneny sex. Ale negat. a nakoniec to prislo, uz koncim. Uz davno mala mat spraveny ako prvy tehotensky test a ked by som ho mala negativny, aspon by som sa ukludnila a neriesila. Pockala zo 2 tyzdne, ci sa spusti a ked nie, tak smer lekar.

vevesh
1. feb 2024

@sandra025 ja som si na 40tku porodila planovane dieta- ale, nechapem, preco este nemas test spraveny? Vsak v takomto veku je vyssie riziko postihnutia deti- hned by som sedela na gynde a robila testy- na vitaminy, krv, choroby, aby sa nieco nezanedbalo, ak by som nahodou tehotna bola. A ak nie, tak by som si vylozila nohy a nabuduce sa chranila, ak to planovane nebolo....

vikyy79
1. feb 2024

@sandra025 moja mamina porodila moju sestru keď mala 42. Malá bude mať tento rok 3 roky a je to náš poklad. Ja budem mať v septembri 20, brat bude mať cez leto 17. Takže tiež pekné vekové rozdiely 🙂. Priznávam sa, že zo začiatku som aj ja bola zhrozená keď som zistila, že je mamina tehotná, dokonca som ju posielala aj na potrat, za čo by som momentálne môjmu mladšiemu ja dala facku. Takže nestresujte, všetko nejako dopadne. Inak len tak mimochodom, moja mama sa tiež bála spraviť si test a keď sa k nemu donútila a vyšiel pozitívne, bola kúpiť asi ďalších päť, lebo tomu nechcela ani veriť 😆. Ale vravím, aj ja som prvej nechcela o toľko mladšiu sestru, ale teraz by som ju ani za nič nedala. A čo, že ste už babka? Nie ste prvá ani posledná, ktorej sa to stalo. Ja keď budem mať v budúcnosti dieťatko , tak medzi ním a mojou sestrou bude menší vekový rozdiel ako medzi mnou a sestrou. A náhodou, som za to rada. Budú to parťáci ☺️.

miadi
2. feb 2024

Fakt nechapem Ved ten test sa len vycikas a za minutu vies . Tie tvoje pocity ze si chora mozu byt priznaky teho. Bolo mi zle citila sa horuca unavena Akoby na mna sla chripka ., a dve hrube ciarky ako kolajnice na teste . .😊 alebo sa moze stat ze ti vynechala ovulacia a ms budes mat v case ked by si mala Podla ciklu 2x . Navaly tepla su hormonalne zmeny aj pri menopause.

misana84
2. feb 2024

No mna by zaujimalo ako to dopadlo… ste tehotná?

nevenka
2. feb 2024

@miadi presne. Toto aj mna napadlo...moze to byt aj-aj-aj.
@misana84 no ak si neurobila test...🤔. Ale fest by ma to zaujimalo.

katarinka89
3. feb 2024

@misana84 asi áno, keď sa odmlčala.predychava

sandra025
autor
3. feb 2024

@nevenka nie som som vedela menzes stále neprišla len sa cistim bloxja crly deň čistá 2-3 kvapky

elviku11
3. feb 2024

@sandra025 a robila si si teda tehotenský test? bol negatívny?

anjelicek26
3. feb 2024

2-3 kvapky mozes mat aj v tehotenstve, robila si si ten test ci nie? Ja nechapem, ze to nenapises jasne 😂

ewwe
3. feb 2024

a ja ti po tom naťahovani tu v téme píšem, že si určite tehotná a ta krv je uhniezdovanie, 🙃

any_soj
3. feb 2024

@sandra025 švagriná mala naraz dieťa so svojou mamou 🙂 a jej mama mala okolo 45.

nevenka
3. feb 2024

@anjelicek26 mna by vykotilo, prve, ked som teraz spinila 4-5 dni a nie a nie sa spustit, tak som spravila test a nie jeden 🤭🤣. A mala som jasno. Uz aj od sexu dost casu prebehlo, aj menzes mal prist. No prisiel nakoniec. Ale neviem, ci toto nie su vsetko povymyslane temy, ako aj tie s tymi uspesnymi farmaceutkami, co tuzia robit slapky a podobne...🙄

nevenka
3. feb 2024

@sandra025 pises jak hotentot, sorry, co nie si, jak nie si, takze menzes neprisiel a...sa co? Cistis? Prosim Ta, ake cistenie. Ciste vymysly toto. Kazda normalna zena, ktora je v plodnom obdobi a ma nechraneny sex a spini, nema klasicke krvacanie, tak ako prve robi test.

sandra025
autor
3. feb 2024

Pre vás zvedavé nie som tehotna
A celý deň som není na MK mam aj iné veci poniektorí nebudem teraz vypisovať,ktoré
Niektoré ste také zakarne,robíte tu len zle .Nemáte čo doma robiť.komentujte len tie co vedia poradiť a nie zvedavé ci mam test už spravený skončila dom vypisovanim

nevenka
4. feb 2024

Vsak Ti normalne zeny poradili, aj ja, neda mi nenapisat Ti, vsak sme mali v decembri skoro v rovnakom case menzes. Ja som si davno test spravila, pre istotu. Aj Ty si mohla a bola by si kludna. Ale uz tu splietame spolocne kocikovanie s dcerou a ani test nespraveny? To je zenam cudne, vsak sa netreba hned urazat. A ked zalozim temu a prosim o rady, tak preco by som neodpovedala zvedavym zenam. Nahodou nas to zaujima a co je na tom? Nechapem, preco si hned nenapisala, mam negativny test, baby nerieste, tehotna nie som. Ale len omacky, ze Ti neprisiel, len spinis a ze sa cistis, ci co...Take splietanie cudne. Nuz ale co, ludia su rozni. Tak ak nechces, aby Ti pisali zvedave zeny, tak sa nabuduce nepytaj a nikto sa Ta nebude vypytovat na nic 😊.

beronsche
4. feb 2024

@sandra025 tak prides sa tu postazovat, poradit, ci co vlastne si cakala od vypisovania na kona, vyplakavas tu ako nechces s dcerou kocikovat, aka si neviem aka stara na dieta, ako ti je divne atd. a ked zeny na tvoje vylevy reaguju, tak su protivne a zvedave mrchy, co nemaju, co doma robit.. 🤦
Vsetci su blazni, len ty lietadlo..
Btw, ak sa tak desis tehotenstva, nemaj nechraneny sex. Zakladne pravidlo.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre