Vysadenie antikoncepcie a otehotnenie

radka89
14. feb 2012

Ahojte a pekný večer Vám prajem.
Brala som antikoncepciu asi 9mesiacov. Koncom minulého mesiaca som ju vysadila. Pred 4 dňami mi začali plodné dni počas ktorích som sa milovala s partnerom. Do konca. Myslíte že je tam veľká šanca že ostanem tehotná? Mám dcérku a potešila by som sa aj druhému bábätku. Ďakujem za odpovede.

manamani1
14. feb 2012

@radka89 ja som v auguste vysadila, odvtedy mam problem otehotniet, berem hormony, na ovulku, zleniveli mi vajecniky....takze nic prijemne, vdaka antikoncepcie!ale nemusi to byt tvoj pripad! DRZIM PALCE!

hajanka
14. feb 2012

kolko rovnakych tem musis este otvorit 😀

anjelicek26
14. feb 2012

Nestaci sa 1x opytat? Ved pockaj par minut, kym ti niekto odpovie 😝

radka89
autor
14. feb 2012

@manamani1 to ma mrzí. Prajem veľa šťastia. Ja som rada ze už jedno dieťa mám 🙂

@hajanka ja som nevedela že mi tu tému zverejnilo viackrát. Keď som vytvorila diskusiu napísalo mi ze v rozpore s pravidlami. Tak som si myslela ze sa to automaticky vymaže a zrejme som zle položila otázku alebo pridala diskusiu do nevhodnej miestnosti.

radka89
autor
14. feb 2012

@anjelicek26. Prečítaj si co som teraz napísala. Ešte raz sorry. Ale stále mi to vyhadzovalo V rozpore s PRAVIDLAMI.

manamani1
14. feb 2012

@anjelicek26 nooo tak tak isto tuzim, po dalsom dietati, ako zena ktora mozno nema ani jedno...je to podla mna to iste...kazdeho problem, je vlastny problem najvacsi....vidis aj ty chces dalsie-)

anjelicek26
14. feb 2012

@manamani1 - isteze je clovek netrpezlivy, ale 4 dni po oplodneni? Neni o riesit, je priskoro na cokolvek. Uz ma jedno dietatko, tak by mala aspon trosku vediet, ako jej telo funguje, ked ten test vobec moze robit, kedy moze spozorovat priznaky, ako rastie hcg...

@radka89 - najskor o tyzden si sprav rano test z ranneho mocu, najlepsie mamatest. Vsetko ostatne su velke dohady 😉

radka89
autor
14. feb 2012

@anjelicek26
Áno mám 6ročnú dcéru. Viem ako moje telo funguje. Ja presne viem kedy si môžem urobiť test 🙂 ja som len chcela vedieť či sú tu nejaké maminy ktoré otehotneli hned po vysadeni. Bola som už upozornená že je tu viac takých tém, ale keďže počítač mám v oprave, som tu cez mobilný internet. A nájsť niečo trvá večnosť. Preto som založila diskusiu. Mám dostať dni koncom mesiaca. Čiže počkám a test urobím až potom.
ĎAKUJEM ZA KAŽDÚ ODPOVEĎ. 😉

anjelicek26
14. feb 2012

@radka89 - cca 15% pri prvom pokuse. Len povedat ti to nepovie nic. My sme sa o c.2 snazili hodne dlho a pomohli az lieky. HAK fakt nie je bez vedlajsich ucinkov, ako sa nam to snazia predavat :(

radka89
autor
14. feb 2012

@anjelicek26
Ja už by som HAK nechcela ani za nic nikdy v živote. Po vysadeni som síce schudla tie 3kila ktoré som pribrala, aj tvár mi sfúkla ale vyhodilo sa mi príšerne akne na tvári. Ale keď som brala, bolela ma často hlava. Teraz som ok. Až na to akne.

mysicka242
14. feb 2012

@radka89 ahoj ja som HAK brala cca 4 roky. 25.9.2010 som ju vysadila a 14.10.2010 som otehotnela, a 7.7.2011 sa nam narodil drobcek 🙂 takze drzim palceky

radka89
autor
14. feb 2012

@mysicka242
Jej tak to je pekné 🙂 takúto odpoveď som chcela čítať. Aj keď každé telo je iné. Ostáva mi len počkať. My sme sa s partnerom snažili o ďalšie asi 7mesiacov a nic. Doktor mi odporučil tabletky. Brala som ich 9mesiacov a ide sa skúsať znova. 😉

mysicka242
14. feb 2012

@radka89 asi je to naozaj individualne a dufam ze to tak bude aj ked budeme chciet druhe babo 🙂

petkave
14. feb 2012

@radka89 Brala som HAK pár rokov. Potom som si pár tabletiek nedala - uprostred cyklu, lebo som si ich zabudla doma, boli sme mimo domu pár dní. Keď som sa domov vrátila, už som kašľala na to a balenie som nedobrala. Tak som si povedala, že HAK vysadím úplne. Ďalšie balenie som teda nezačala brať. MS prišla asi týždeň po ukončení brania tabliet, ale ďalšiu som už nedostala. Takže som otehotnela na prvý šup.

vejula
14. feb 2012

@radka89 9 mesiacov nieje dlho, takže zrejme ti to telo moc nepošarapatilo. JA som uživala tri roky otehu som po 2 a pol mesiaci. Ale napriek tomu by som už HAK nikdy do ust nedala

kacsik
15. feb 2012

Ja som HAK brala skoro sedem rokov a otehotenela som na prvý pokus, podľa výpočtov do týždňa od vysadenia 🙂

mirellka
15. feb 2012

ja som po vysadení HAK taktiež otehotnela na prvý šup i keď neplánovane , ale VĎAKA BOHU za to 🙂
Asi 5 rokov po pôrode som brala 6.mesiacov a pak som ju vysadila , teraz sa snažíme o bábätko už dlhšie🙂

zu2za3na
15. feb 2012

ja čakám svoje prvé bábo ale počula som o tom, že keď vysadíš antikoncepciu je veľmi veľká pravdepodobnosť, že otehotnieš veľmi skoro lebo vtedy sú najviac naštartované hormóny...

radka89
autor
15. feb 2012

@kacsik to je super, gratulujem 🙂

@mirellka áno, o tom som hovorila. Každé telo reaguje inak na tabletky. Niektoré ženy otehotnejú hned po vysadeni, niektorým sa to nedarí. Držím silno palce, aby sa to druhé podarilo čo najskôr, hlavne nech je zdravé 😉

@zu2za3na budem veriť a dúfať že je to môj prípad 🙂 a gratulujem k prvému bábätku , máš sa na čo tešiť, je to ten najkrajší pocit. Aj tebe prajem, nech je drobec zdravý 😉

zu2za3na
15. feb 2012

@radka89 ďakujem pekne a tiež Ti držím palčeky,aby Vám to vyšlo 🙂

mirellka
16. feb 2012

@radka89 Ďakujem ti pekne a taktiež želám aby sa vám bábätko čím skôr podarilo 😉

eridia
16. feb 2012

@radka89 ahoj, ja beriem HAK celu vecnost, prva dcerka sa nam podarila snad na 1. krat po vysadeni a so synom som ostala tehotna 1,5 mesiaca po vysadeni.. takzde drzim palceky 🙂

martina_uk
16. feb 2012

@radka89 ajojky, ja som vysadila HAK v januari 2010 a 6marca2010 som si nasla dve ciarky. HAK som brala 5rokov s prestavkou asi 2x po tri mesiace..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre