Zvýšená sliznica maternice

lili9999
19. jún 2014

Uz som s toho cela nestatna. Bola som za dr. povedal mi ze mam zvysenu sliznicu maternice ze som asi tehu ze sa mam zastavit po 10. dnoch. Prisla som na 10 den a ze este stale nic nevidi na sone (cca 21 DPO ) a ja ze nech mi nico o tom povie a on nic ticho... Vravela som mu ze mam asi mykozu ze citim ako mi vsetko tecie z vnutra a stipe a pali ma to a zmohol sa len na masticku. Tak som mu povedala ze nech mi da vyvolavacku znova kukal na mna jak puk tak ze ok. Pichol mi a povedal ze ked odmenstruujem mam sa prist ukazat a to bolo vsetko. Znova doma trpnem ci som alebo niesom tehu vobec mi ten doktor nepomaha, keby mi aspon krv vzal alebo co ja viem co pytal sa len na tehu test ktory mi stale vychadza negat. Preto prosim o rady vas baby. Moze mi vyvolavacka skreslovat TT???Mozem ma mykozu ale zvnutra ked som tehu???Picchol vam doky vyvolavacku ked si nebol isty ci ste tehu???Lebo moj doky mi vobec ale vobec nepomaha ☹

lalinko2010
19. jún 2014

@lili9999 ahoj, jediná rada : ZMEŇ LEKÁRA!

bianca
19. jún 2014

@lili9999 ved si pre klud duse urob test

mandica
19. jún 2014

Co sa tyka vyvolavacky, pokial si tehu tak ti neublizi, dokonca tehotenstvo udrzi.
A pokial nie si spokojna s pristupom lekara, tak ho zmen.

lili9999
autor
19. jún 2014

@bianca Robila som si ich niekolko vsetko negat. A teraz neviem ci si robit dalsi lebo neviem ci mi ho neskresli ta vyvolavacka lebo som ju dostala este len vcera

lili9999
autor
19. jún 2014

Doteraz bol normalny ale teraz co robi somnou posledne tyzdne.....otras

ushuaia
19. jún 2014

@lili9999 jednoznacne zmenit lekara...ved niesi pokusny kralik...a test HCG je najspolahlivejsi...vde pan DR by to mal vediet... 😒

lili9999
autor
19. jún 2014

@ushuaia Ved prave myslela som si ze ked nic neuvidi na sone tak mi vezme krv na test aby sme vedeli na com sme...predsa len to cakanie je trosku stresujuce...Hcg 21 DPO musi uz byt dostacujuce v krvi lebo v moci zatial nic nieje

ushuaia
19. jún 2014

@lili9999 nevyznam sa v hodnotach...ale tento lekar urobi ci poda pacientke ,,na poziadanie hocco,, 😒 , dost divne. To co si opisovala su jasne znaky mykozy ci jasne povedane infekcie, mohol ti aspon kultivaciu urobit, nie vzdy len mast zaberie...A podat injekciu na vyvolanie menzesu - dobre to chapem ?, pokial si ani on sam nieje isty, je podla mna dokonca protizakonne, co ak by si dietatko chcela...??? Dufam ze som to dobre pochopila...Nemam tolko skusenosti z obl. gynekologie, ale jeho postup je nestandardny... 😒

kiki68
19. jún 2014

zmenit lekara....takze vsetko dole pali a on ani ster nevezme? tiez moj lekar sa ani nezaujimal o tehu test,ale o HCG z krvi a jeho hladinu. Otrasny pristup lekara ☹

lili9999
autor
19. jún 2014

Ved to baby....mykozu nemam prvy krat a vzdy len masticka a dost. A ta neistota ci som alebo nistota ci som alebo niesom ma stresuje uz 10 dni. Myslite ze ak si teraz urobim test tak vyvolavacka ho moze skreslit? lebo som sa o tom nikde nedocitala....Verila som ze mi vezme krv a uz to bude na isto vediet no nic sa nedialo....ani mi nepovedal ze kedy mam prist na kontorlu ani nic len mi povedal ze ked odmenstruujem tak sa mam prist ukazat.....ale co ak som tehu? Mam prist k nemu az ked porodim ci co?

kiki68
19. jún 2014

@lili9999 ziadna vyvolavacka test neskresli, ta vyvolavacka skor udrzi plodik,ak tam uz je. Tohto sa neboj. Ale ta neriesena mykoza je neprijemna vecicka. Takze zmenit lekara a nech spravia stery aspon. Vies co ,moju kamosku takto gyndos zanedbal, teraz jej nasli nejake druhy bakterii,co tam prebyvali pomerne dlho, snazili sa bezuspesne o bejbiska a neslo to. Zmenila lekara,konecne sa veci pohli,ale musia ju najprv dostat z toho srabu. V jednom kuse mala mykozy a on jej tiez nerobil stery,len daval masticky a jeden druh cipkov a vybavene. Povedala by som,ze vezmi si kartu, najdi dobreho lekara alebo lekarku, referencii na MK je viac nez dost,ked tak sa spytaj aj tu v teme,ze v Tvojom okoli aka je dobra gynda a chod tam si dat dokopy podvozok. Ak si tehu tak tym duplom. A po porode kludne prid aj baby v naruci k tomu idiotkovi a vraz mu jednu medzi oci volnou rukou. Sa nestresuj a zacni veci riesit a poriadne.

lili9999
autor
19. jún 2014

@kiki68 Dakujem pekne asi to aj tak urobim lebo tie mykozy su hrozne a bojim sa nejakych infekcii..stale sa opakuju. Zajtra skusim ten tesik ked vravis ze vyvolavacka by nemala skreslit. Lebo asi sa to inak ani nedozviem. Dakujem

kiki68
19. jún 2014

@lili9999 hlavne chod aj na inu gyndu,ale je mozne,ze Ti to tam dole cele blbne aj z tej mykozy. Ale tiez mozes byt tehu,co trosku oslabuje imunitu a tak mykoza este viac naberie na sile. Tehu testy nie su velmi spolahlive,preto lekari vacsinou pri podozreni,ze je zena tehu beru krv na HCG. Z toho hned vidia ci sa nieco deje,alebo nie. Alebo aj ci sa nieco dialo a prestalo to atd. Ten Tvoj gyndos musi byt vestec ala teodora,ked vsetko takto riesi od stola...

jonki
19. jún 2014

@lili9999 preco si si pytala vyvolavacku, ked sama v sebe riesis potencionalne tehotenstvo? trochu nerozumiem 😕

lili9999
autor
19. jún 2014

@jonki lebo som sa ho pytala ze ci mozem ak by som aj nahodou bola a on ze jasne.....pobolievaju ma vajecniky ako keby som mala dostat len ako keby mi to v niecom branilo...Ja uz sama neviem....snazim sa nahovarat sama sebe zo to tak nebude lebo na februar mame planovanu svadbu a nie porod :/

jonki
19. jún 2014

@lili9999 prepac ale mne to pirde trochu iracionalne....moct byt tehu a dati si pichnut vyvolavacku....aj ked teda ta vyvolavacka ak si tehu asi vela vody nenamuti.
Diktovat lekarovi co ma robit a potom sa stazovat ze nc nerobi...

inak na mykozu mne osobne najlepsie zabera obmedzit cukor v strave. myslim sacharidy vo vseobecnosti...tedaj sladke veci ale aj chlebik, zemiaky, zemiaky, ryza, cestoviny

darty13
19. jún 2014

myslim ze tvoj lekar postupoval standardne...ak si tehotna, tak ti okrem ,,masticky,, velmi nemoze nic dat. v tomto tyzdni by ti na sone este nic nevidel a krv beru az trosku neskor...a nie ked si 21 dni DPO. U mna sa tehotenstvo prejavilo hned mykozou a trapilo ma cele tehotenstvo. Ak ta ale trapi mykoza dlhodobo, odporucam zmenit stravovacie navyky...vynechat sladke + muku....alebo aj tabletku mycomax

lili9999
autor
19. jún 2014

@jonki Ja som nediktovala ja som sa pytala...

lili9999
autor
19. jún 2014

@darty13 skusim teda na tu mykozu zmenit aj jedalnicek dakujem za radu 😉

jonki
19. jún 2014

@lili9999 reagovala som na tuto cast tvojho uvodneho prispevku:
Tak som mu povedala ze nech mi da vyvolavacku znova kukal na mna jak puk tak ze ok.

lili9999
autor
19. jún 2014

@jonki prepac zle som sa vyjadrila pytala som sa ho ci mi moze dat vyvolavacku a on ze hej.....ale aj tak sa nic nedeje lebo uz som citala vela prispevkou ze vyvolavacka nemoze uskodit babatku prave naopak moze ho este viac posilnit....

zvolsiinylogin
19. jún 2014

@lili9999 mas prist aj po nej? podla mna nieco nie je v poriadku.....nemysli si nahodou ze mas mimomaternicove, a jednoducho nic nevidel v maternici, a preto bol ticho? nie vsetci su taki , ze hned do nemocky a tak...asi caka, ze to samo odide a ty budes mat este kontrolu...inac si to neviem vysvetlit...

bahira1962012
19. jún 2014

@lili9999 dostala som vyvolávačku agolutin a bola som tehotná a nič sa nestalo,donosila som babo,neuškodilo mi to skor to ešte pomože udržať tehotnosť ked už by si bola tehotná,urob si test,budeš vedieť čo sa deje,ked nič negatívny bude ,dostaneš menzes .

lili9999
autor
19. jún 2014

Este by som sa vas chcela opytat...moze mi z opakujucej sa mykozy meskat mrcha???Dnes ma strasne bolel pravy vajecik tak neviem co sa deje....

lili9999
autor
19. jún 2014

@bahira1962012 Aj mne pichol agolutin...bolelo ta po nom brucho alebo vajecniky?

lili9999
autor
19. jún 2014

@zvolsiinylogin tak keby som mala mimomaternicove tak by mi to mal povedat ci??A pri mimomaternicovom by som asi nemala zvacsenu sliznicu ci? Ja netusim nebola som este tehu

kiki68
19. jún 2014

@lili9999 moze, moja kamoska,ta co som ju spominala kvoli tomu nemala mrchu aj 3 mesiace. Nieco ine je nejaka bezna mykoza anieco ien je,ked sa to zanedba lekarom,nespravi sa ani ster a da sa na verom boha nejaka masticka opakovane. A ked uz fakt nevies co sa deje,tak chod na gyn. pohotovost, tam Ti vezmu aj krv urcite a aj spravia sono. Aspon mne spravili bez reptania vsetko v TN. A rovno povedz,ze mas podozrenie ze si tehu, ale mas bolesti na tom vajecniku. Keby si tehu,tak by mali vidiet aspon zvacsenu dutinku v maternici a zvysene HCG v krvi.

kiki68
19. jún 2014

@lili9999 pri mimomaternicovom by si mohla mat vsetko ako keby je to normalne tehu,len by to na sono nenasli v maternici, dutinka by sa vobec nezvacsovala,lebo by nebolo preco a nebol by tam ani naznak plodu,ale bolo by to niekde inde,kde to nema byt. A to by oni rychlo riesili,lebo mimomaternicove tehu nei je sranda, mozes prist o vajecnik alebo si narobit dalsie komplikacie. Lepsie je,ak sa mimomaternicove podchyti vcas. Chod na tu pohotovost a budes mat jasnejsie.

lili9999
autor
19. jún 2014

@kiki68 ked sa nic nezmeni v pondelok pojdem....zajtra je posledny den co mozem dostat mrchu. ak nepride budem to riesit takto. Mykozu som mala tri krat po sebe s odstupom dvoch tyzdnov. Je to hrozne neprijemne a hlavne kvoli praci. Taktiez si rano skusim spravit testik neviem ale niekto pise ze 21 DPO uz by aj mohol ukazat ale tiez ze nemusi. Ale vyskusam to

kiki68
19. jún 2014

na ten test by som sa nespoliehala,mne sa ukazali II ciarky az v 7tt. Lenze to uz som fakt citila,ze mi nieco je.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre