Tri detičky - vekový rozdiel

luciferkax
25. aug 2012

Ahojte, stále dookola riešim dilemu, chceli by sme mať tri detičky - dvoch chalanov už máme, je medzi nimi vekový rozdiel dva a pol roka. Zdalo sa mi to tak "akurááááát", no stále neviem, kde vtisnúť to tretie 😀 😀 😀 čo myslíte vy, je lepšie mať tri detičky za sebou? A potom sa vrhnúť do práce? D8 sa prežiť osem rokov na MD a potom nájsť prácu? Alebo je lepšie dať si "pauzu", nájsť prácu, dva tri roky porobiť a potom začať pracovať na treťom? Ako ste to riešili vy?

andrejka1974
25. aug 2012

ja mam deti vo veku 18,14,12, 4 a najmensia ma 4 a pol mesiaca a som doma uz 19 rokov odkedy sa narodil najstarsi 🙂 🙂 🙂 🙂

stastnamamulka
25. aug 2012

ahoj,tak ja mam tri,dievcata maju 5r a 3r a maly ma 1r 🙂a teda si myslim a nemenila by som,ze ANO,je lepsie mat deti za sebou.Rozdiel medzi detmi 2-2,5r je podla mojich skusenosti idealny 😉 aspon u nas 😀 prve,co mi napadlo,pri hladani si prace v "pauze" by bolo,co by na 3planovane dietatko povedal tvoj potencionalny zamestnavatel 😅
ja sa napr.ako 3nasobna matka vidim max.ako SZCO,sanca stat sa radovym zamestnancom je podla mna nulova 🙄 nevravim ani o zladeni deti-domacnost-praca 😒
pytas sa,ci sa da prezit 8r na MD...ja mam za sebou skoro 6r a ano,da sa to,ale len vdaka manzelovi,ktory nas dokaze zabezpecit 😉pravda je,ze sme chceli 3baby az o par rokov po 2 ale nelutujem a nemenila by som 🙂

masinka
25. aug 2012

@luciferkax ja mam rozdiel 25 a 33 mesiacov a je to super , teraz ked mala uz lozi, tak sa vie so starsimi vyblaznit a ony s nou 😀
prva bola take motivacne dieta - vela spala a tak, ale druha bola dost narocne babo, tak pred tretim sme chceli vacsi vekovy rozdiel - minimalne dva a pol roka... Tiez sme zvazovali, ci mam ist do prace... nakoniec sme to nechali na nahodu - zacali sme snazilkovat ked mala mladsia takmer dva roky s tym, ze skusat budeme tri mesiace a ze ak sa nepodari, pojdem si hladat robotu (teda zatial som akoze zamestnana, ale ci sa tam budem moct vratit je vo hviezdach) a tretie skusime neskor. Podarilo sa na druhy pokus 😀 A som rada, ze to takto vyslo 😀 Som od teba o par rockov starsia, takze u mna zavazilo aj to, ze som planovala stihnut deti do 35 ky... co by v pripade, ze by som si hladala robotu, nejaku dobu tam pracovala a potom zacala snazilkovat bolo dost tesne....
Hladat si robotu s 2 alebo s 3 detmi je zrejme rovnaky problem, takze ci budes na MD 5 alebo 8 rokov, je zrejme uplne jedno. S dvomi detmi pri hladani prace si moc nenavyberas, z mizerneho platu je potom aj mizerna materska, takze len koli tomu sa zamestnavat asi tiez nema velky zmysel...

Ja mam dvoch bratov - jeden je o 4 roky mladsi a druhy o 12. Mame super vztahy, ale ten mladsi je pre mna viac ako syn, nez ako brat., takze aj z toho dovodu som ja chcela mat deticky hned po sebe.

ankaevka
25. aug 2012

@luciferkax Ja mám 13r, 11r a najmladšia má 7,5 mesiaca a tento vekový rozdiel mi veľmi vyhovuje, pretože tie dve staršie mi s malou veľmi pomáhajú. S prvorodenou ju môžem nechať aj na hoďku doma a ja si idem na nákup alebo ju ide kočíkovať a mám čas na nejaké domáce práce. Dokonca sa ju syn naučil aj prebaliť (aj keď len pocikanú ale aj to je niečo). Medzi MD som si zvýšila kvalifikáciu, nabrala nové skúsenosti v práci a mám viac odpracovaných rokov čo mi dúfam pomôže zamestnať sa po materskej rýchlejšie ako pred ôsmimi rokmi (ale možno aj nie) 😉.

sabina1975
26. aug 2012

Nuz ja mam 19 a 16 rocnych synov a v aprili cakame babetko ich nazory su rozne ale pevne verim ze za tych sedem mesiacov toto info vstrebu a budu mat babo radi

betina1984
26. aug 2012

Ja mam rozdiel 44 mesiacov, teda necele styri roky a podla mna je to dost. Starsia dcera na nich ziarli, lebo dovtedy bola stredobodom pozornosti len ona, teraz na nu nie je tolko casu a navyse sa s nimi nemoze este hrat, potrebovala by rovnocenneho surodenca. Tak si myslim, ze ten 1,5-2,5 roka rozdielu je akurat.

ankaevka
26. aug 2012

@sabina1975 Chlapci asi trošku horšie prijímajú info o ďalšom bábu. Môj syn nechcel počuť o ďalšom súrodencovi, že bude revať a smrdieť a že bude mať zákaz vstúpiť do jeho izby. Teraz by malú zjedol od lásky, musí ju stále pusinkovať, keď niekde ideme on je ten ktorý, tlačí kočiar a dáva na ňu pozor. Nedal by ju za nič na svete.

teddynko
26. aug 2012

@sabina1975 Neboj sa, uvidíš, ako ho budú mať radi, ja mám 16, 14 a 1,5 ročné deti, keď sa najstarší dozvedel radostnú novinu, takmer sa za nás hanbil.. že taká stará a tehotná.. 😀 Dnes si svojho malého bračeka miluje veľmi, veľmi. Vieš, malé deti si vedia získať veľa pováh, aj ťažkých.. a to je na nich to krásne.. Dcéra mi s ním pomáha, nakrmi, prebalí, pobicykluje sa s ním..

sabina1975
26. aug 2012

starsi syn sa od septembra pravdepodobne stahuje do ineho mesta za pracou tak tato nasa radost ostane tomu mladsiemu a ten je vo faze tazkej puberty takze silne slova ze ani "to" nechytim nepostrazim a pod. ale dnes mi stiahol do IPHONU aplikaciu na pocuvanie srdiecka

waltea
26. aug 2012

@luciferkax ja mam tiez dvoch chalanov a takisto rozdiel cca 2.5 roka, mladsi ma 14 mesiacov a zacali sme sa snazit o tetie, opat chceme rozdiel 2-3 roky, podla toho, ako rychlo sa podari...povodne som tiez planovala najprv dve, potom pauza, a potom tetie, ale teraz sa mi to zda ako zbytocne spekulovanie...naco cakat, ked sme obaja zdravi, financne takisto ok, a aspon deticky budu mat k sebe blizsie...a navyse, si myslim, ze uz ked by tito dvaja boli starsi, samostatnejsi, ja chodila do prace, tazsie by sa mi naspat zvykalo na ten "babatkovsky" rezim, ako ked to takto potiahneme v jednom kuse 😅

sophie753
26. aug 2012

@luciferkax Pekný den prajem maminky🙂Ja som tiež momentálne ešte stále maminkou dvoch detičiek a v novembri čakáme tretie🙂Dcérka bude mať v septembri 4,synček 3 roky a na súrodenca sa veľmi tešia 😉 som na materskej 4roky a čakajú ma ešte dalšie 3...nehovorím,že je to ľahké pre ženu je to záťaž po fyzickej ale hlavne po psychickej stránke ked väčšinu času trávi s deťmi a preto som si našla koníček,ktorému sa venujem vyše roka...spievam vo folklornej skupine a piatočné večery trávim na skúškach je to čas len pre mňa a trochu si vydýchnem... 😀
Ja som rada,že mám deti takto po sebe myslím,že si lepšie rozumejú(alebo aspoň budú🙂ja som tiež s veľkej rodiny a myslím,že je úžastné mať súrodencov s,ktorými si mám vždy čo povedať a sme si blízky aj vekovo🙂

ankaevka
26. aug 2012

@waltea Ani nie, ja som si tiež myslela, že sa bude ťažko zvykať. Ja som totižto už tretie bábo nechcela ale mm ma prehovoril. Nevedela som si predstaviť, že zase plienky, plač a riešiť čo je bábu keď nevie ešte hovoriť. Musím povedať, že teraz si to viac užívam ako pri prvých dvoch (samozrejme aj vtedy som si to užívala ale nejak inak ).

luciferkax
autor
26. aug 2012

@andrejka1974 waaaaaaaaaw, plný dom detí 😀 😀 😀 😀 mne sa takéto rodinky veľmi páčia, ked vidím maminu ovešanú kopou detí, tak vždy ukážem manželovi : "Pozri, môj sen" Aj ked si to vôôôbec neviem predstaviť, akože na prechádzke to vyzerá krásne, ale fungovanie doma , netušíííííííííííííííííííím 😀 😀

luciferkax
autor
26. aug 2012

@waltea ved to, že mi to príde "zbytočné špekulovanie", resp. bojím sa toho, že si zvyknem na luxus, že detičky sú samostatnejšie, a ptoom ked príde azsa bábo, tak si budeme musieť opať zvykať a prispôsobovať sa najmenšiemu :D :D
robotu si tak či tak nejakú extra nenájdem, môžem byť rada, ak vôbec 😢 😢 😢 zdraví sme, a financie, no, bývanie máme svoje, nehladujeme, a auto sa kupi "neskôr" 😀 😀 😀

titkovamiriam
26. aug 2012

ja mam deti 21,17,6 🙂 pre mna idealne,lebo starsi maju ,,svoj,,zivot-tak si detstvo uzivam s Marekom-neriesila som kedy deti maju prist-boli ked sa podarili 🙂 ci uz v 19-tich alebo v 35-tich rokoch vzdy to bolo nadherne 🙂 ale je pravda že si neviem predstavit mat tri deti behom 5-6 rokov-to musi byt riadna makacka 😉 ale na druhej strane ked dnes zacinaju rodit ženy až po 30tke moc casu nemaju

katia7
30. aug 2012

tak nam zatial pribuda dietatko kazdy 3. rok cca 😀 syn ma 5, dcerka nieco cez 2 a v marci cakame prirastocek 😎 doma som 6. rok ale nezda sa mi ze by som sa zcvokavala zatial aspon dufam 😀 ale nie myslim ze je to super tak za sebou hlavne koli vztahu ktory tie deti medzi sebou maju 😉

dobromila
6. sep 2012

@luciferkax ako pre koho. Ak si spokojná s vekovým rozdielom svojich detí a ešte Ti z "domáceho väzenia" nešibe, tak zrejme zvládneš bez väčších problémov aj tretie za radom,ak bude zdravé a spavé....

Ja osobne ťahám 6 rok a po 3 rokoch som toho mala akurát tak dosť, keďže najstarší je náročné dieťa a k tomu veľmi chorľavé. Veľmi som sa tešila na opätovný nástup do práce, ale namiesto toho som nastupovala po tretí raz do pôrodnice 😝 Momentálne si hľadám prácu, ktorá by nás uživila, aby mohol ísť na rodičovskú namiesto mňa manžel. Držte palce!

luciferkax
autor
6. sep 2012

@dobromila ak bude zdravé a spavé 😀 😀 moje prvé dieťa bolo kludné, no tento najmladší je hotový čertík, všade je, všetko rozbíja, nespí, len chce byť pri mne a na rukách... tehotenstvo budem mať stopercentne rizikové (keby náhodou bolo nejaké ), kludový režim.... takže neviem, ja by som chcela, srdce by chcelo, len rozum vraví NIE :D

seba1
6. sep 2012

Ahoj, my máme 2 chlapcov 8, 11 ročných a dievčatko 17 mesačné a som spokojná, chlapci sa veľmi tešili z prírastku už pri oznámení, že som tehu doslova skákali od radosti, bolo veľmi milé sledovať ako sa k malej majú a tešia sa z jej pokrokov a sú na ňu hrdí, ja som si tehotenstvo po odstupe 7 rokov veľmi užila a materstvo tiež, podľa mňa s týmto odstupom je to také výraznejšie prežívanie, odstup z hľadiska detí mi príde ešte vhodný na vytvorenie súrodeneckého vzťahu, chlapci ešte nie sú taký samostatný, že by trávili väčšinu času mimo, skôr naopak.

sammy
3. okt 2012

My mame 2 dievcata s rozdielom 2,5 roka. Tretie sme teraz neplanovali, no zadarilo sa, tak to berieme tak ako prislo 😀 Medzi druhou a tretou dcerou bude rozdiel 2 roky 8 mesiacov. Cize skoro rovnaky ako medzi prvou a druhou, takze uz asi viem, co mozem cakat. A tieto dve sa spolu vedia uz celkom fajn zahrat, snad mi zabavia aj malu ked bude treba 🙂

kuschel81
12. okt 2012

Ja mam chalanov 15 a 12,dalsie babätko som neplanovala,ale no nechala som sa prehovorit 🙂 .
Teraz som doma v "postely" a musim povedat,ze si neviem predstavit,co by som robila keby mam male deti.
Chlapci sa na babätko tesia,aj ked teda mladsi trosku ziarlil a starsiemu to bolo trapne 😀 ale teraz v poho.. 😉

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pettuska
14. okt 2012

My máme dvoch chalanov s rozdielom tiež 2,5 roka. Tretia je princezná, neplánovaná ale som veľmi šťastná, že ju mám. Je to také naše slniečko. Chalani ju ako malú sestričku zbožňujú.

pele
15. okt 2012

Baby mozem sa opytat, ako to robite, ked je kriza, choroba, alebo tak, ked vsetky deti chcu naraz maminku, hlavne co mate deti s malym vekovym rozdielom? Pri dvoch si ich este zoberiem kazdu z jednej strany ale co s tretim?

pele
15. okt 2012

My totiz zvazujeme aj tretie, tak preto sa pytam🙂

miriamkac
15. okt 2012

@pele 🙂...toho sa nemusíš báť, nájde sa aj tretia strana🙂

masinka
15. okt 2012

@pele jedno mam na kolenach a dalsie dve zboku ;-D aj ked najmensia potvorka je ziarliva - minule sa prisli dve starsie pritulit a hned doliezla k nam a zacala ich odhanat 😀

pele
16. okt 2012

@masinka kolena ma nenapadli, dik🙂

rejocka
20. okt 2012

ahoj my máme-8r,9r,a 1mesiac 🙂