Zobudí sa, keď naňho myslím!

jednamamapodcast
21. nov 2018

Mamičky, prosím Vás máte aj vy takú skúsenosť, že keď začnete myslieť na vaše spiace dieťa - hneď sa zobudí? Ja som z toho už na nervy, uložím ho na doobedňajší spánok, idem do inej miestnosti. Mám "staničku", ktorú nosím so sebou. Robím niečo iné a nevyhnutne mi niekedy napadne - ktovie dokedy dnes vydrží spať. A v tom momente sa už ozýva nárek zo staničky... Ide ma poraziť. Je to možné, že ho svojimi myšlienkami vyruším? To je blbosť nie? Alebo len proste poznám natoľko už jeho životné pochody, že viem odhadnúť koľko bude spať? Moj syn má 9 mesiacov.

lucka_lucia
21. nov 2018

@jednamamapodcast presne to poznám

pininka
21. nov 2018

Ja som to zažila keď bol syn ešte v bruchu. Keď som začala naňho intenzívne myslieť,hneď začal kopať. Viackrát som si to potvrdila

asia83
21. nov 2018

@jednamamapodcast Nemyslím si, že by to malo vplyv. Skôr sa zamerať na raňajšie vstávanie, či nespí príliš dlho v noci, či je napapaný a podobne. Keď je dieťa unavené, napapané, môžete na neho myslieť koľko chcete, bude spať.

halci
21. nov 2018

ano, aj mne sa to stava. daco porobim, idem si trochu lahnut ze si oddychnem aj ja a v momente sa zobudi s placom. ako keby vedela ze som si prave lahla..

slapina
21. nov 2018

Aj môj Maxík keď bol malinký sa mi takto budil. Asi to tie deti cítia alebo čo. Ale my sme to nemali každý deň. Iba niekedy to tak bolo

vlasica19
21. nov 2018

Minule sme sa na tom presne s kamoskou smiali :D Lebo som k nej prisla na navstevu a vravi mi, ze podme si rychlo spravit kavu lebo maly spi uz hodinu. Tak urobila kavu, sadli sme si a ona ze, ma taku schopnosti, ze zakazdym ked si spravim kavu a odpijem si z nej tak sa zobudi. Ak to povedala, odpila si a uz bol hore :D :D :D

hettinka
21. nov 2018

@jednamamapodcast medzi mamou a dieťaťom funguje istá telepatia. Nemyslim si, že ho budia tvoje myšlienky. Skôr naopak, dieťa sa budí a tebe to napadne. Mne sa stavalo, keď sa ešte deti budili v noci, že som sa zobudila 2-3 minuty predtým, ako sa zobudili oni.

jednamamapodcast
autor
21. nov 2018

@hettinka aha vidis zaujimavy - opacny pohlad na vec, to mi nenapadlo 🙂

malinajahoda
21. nov 2018

@halci presne 👍😂.

marylynn
21. nov 2018

racionálne vysvetlenie je, ze sa mu zmeni frekvencia dychu na plytsi a ty to (nie nutne vedome) cez tu vysielacku pocujes. Takze vies, ze sa ide zobudit 🙂

jednamamapodcast
autor
21. nov 2018

@marylynn vysielacka je vypnuta - zapne sa len ked dieta nahlas zaplace alebo urobi prudky pohyb. Inak je obrazovka tmava, neprenasa obraz ani zvuk, takze neviem ako dycha.

stankadu
21. nov 2018

ja tak trošku úsmevne :D moje dcéry, ked boli malé, tak som si tiež zakazovala na niečo myslieť. Lebo len čo som si pomyslela "len si nedávaj ten piesok do pusky" a šup -už bol piesok v ústach. Alebo "jaj, kam beží, len nech nespadne" a v ten okamih bola na zemi. :D

lubik87
21. nov 2018

Vždy keď si idem sadnúť že oka oddych do minútky je malá hore :D to isté platí aj s jedlom ...:D ale myslím že tvoje myšlienky ho nebudia..a ak áno radšej o Tom nehovor lebo Vás zoberú na skúmanie :D
@jednamamapodcast

simca06022011
3. dec 2018

Tak to potom aj moja polovicka je na mna napojena 😂 aj on a aj dcera vedia, kedy si chcem vylozit nohy a nebodaaaj sa najest.. v tej sekunde su vsetci okolo :D
Ale vazne, nie nemyslim si ze myslienkami ho vyrusis, skor ty nejak podvedome vycitis, ze uz ide vstat, alebo proste je prave jeho cas na vstavanie.

zschneider
3. dec 2018

Poznam to, aj mne sa to stava🙂

erika26
3. dec 2018

@hettinka ja som na tom doteraz tak, v noci sa zobudím pár minút predtým ako sa zobudí nejaké dieťa a to sú už relatívne veľkí 😉 proste sme na seba napojení 😉

thoughtfulweirdo
3. dec 2018

Moja sa zobudí vždy, keď na ňu nakuknem 🙂 vždy nakukam len od dverí, aby som neurobila ani najmenší hluk, ale vždy, fakt vždy, je do 2 minút hore. Keď si idem do spálne niečo zobrať, chodím okolo postieľky, puka podlaha, suchocem, buchocem- nič. Len sa na ňu nesmiem pozrieť, lebo je okamžite hore :D

havia
3. dec 2018

@hettinka ja nebyvam s matkou mojho dieťatka pod jednou strechou , ake kolkokrat sa v noci zobudím okolo 2.55 a ked sa stretneme, tak vravi, ze okoko 3tej sa malý zobudil , plakal. Alebo ked bol chory, tak sa mi velmi zle spavalo aj ked som bol maximálne unavený. Urcite existuje prepohenie medzi matkou a dieťaťom, ved predsa boli spolu v spojení placentou, pupocnou šnúrou a to puto bude vzdy silnejšie ako medzi otcom a dieťaťom , i keď tiez nie zanedbatelne.

katka48
3. dec 2018

zaujimave s tym.opacnym pohladom na vec, nieco na tom bude 🙂

minneli27
3. dec 2018

tak to je čistý zákon schválnosti a myslím si že to tak je s každým dieťaťom :D teda minimálne s každým ktoré pozná. takže ja osobne už bojujem stým, aby ma nenapadlo keď si idem sadnúť , jesť, piť kávu, hocičo, že koľko asi ešte bude spať, lebo je do 5 sekúnd hore :D

evicaveverica
3. dec 2018

@jednamamapodcast 😂 u mas to bolo tak ze ked som sa rano zobudila, vedela som ze dcerka vstane do 5minut zarucene... 😃

liv1
3. dec 2018

Ja k tomu pridam nieco ine. Ked bola dcera babatko, akonahle som aj ako mucha vstupila do izby, mala bola hore. Ked to bol niekto iny, tak nie. Mama mi to neverila, ale uverila ked to videla na vlastne oci 😄

mima1
3. dec 2018

Mne staci ze dorobim vsetko potrebne ze navarim napr a idem si sadnut s kavou na sedacku a ze kuknem rychlo telku alebo ze si lahnem a ze oddychnem a uz pocujem maminkaaaaaaaaaaaaaa😂😂

abriela
3. dec 2018

Nečitala som príspevky, ale v hladine alfa dokážeš ovládať myseľ iných. Su na to aj kurzu ovládanie mysle, resp. One Brain. V danej hladine sa dokážeš napr. lahko naucit jazyk. Najčastejsie príklad: dieťa plačuce v skolke, napr. keď ho vedie do školky mamička. Svojím myslenim nastavila dieťa, že reaguje ako reaguje. Ona sa o neho bojí, ona stresuje a prenáša to na dieťa. Možno píšem až veľa a budem za blázna. Moc podvedomia a myšlienok je silná.

tinaslukaskom
4. dec 2018

@hettinka presne! Urcite na tom nieco bude mne sa to stava tiez velmi casto, myslela som ze je to nahoda, nenapadlo ma sa nad tym zamyslat. 🙂

nenka123
4. dec 2018

Aj ja mam presne taku skusenost. Alebo ju pojdem pozriet a v tom ona hlava hore a uz je vyspata....

lujza123
4. dec 2018

@jednamamapodcast normalna materska intuicia, urcite ho nebudis. To je ako ked ti zvoni telefon a ty proste tusis kto ti vola.
Mna vzdy fascinovalo ako jedine mama dokaze pocut plakat svoje babetko cez 4 steny...Stalo sa to aj mne, aj kamoskam, sama som tomu bola svedkom, nikto nic nepocuje ale mama to svoje dieta ano.

castellani
4. dec 2018

jednoznacne toto existuje roky som uspavala svojich chalanov a tak ze vecer som si k nim lahla identicka poloha vsetko ale ked myslienky boli uz konecne zaspi nedokazali zaspat prehadzovali sa a tak a ked som myslela uplne odveci na nieco ine a nechcela aby zaspali nebol vomne tlak spali do par minut a vela inych takze ano presne toto existuje

seli4
4. dec 2018

mne sa to tiez obcas stava aj v noci aj cez den je to normalne 🙂

sono2
4. dec 2018

@jednamamapodcast áno poznám. Aktuálne tm tw mysľou neovplyvňujem. Príde aj tvoj čas. Jd dptd veľmi malé.