Čo by ste robili, ak by mali o vás záujem 2 muži?

23. apr 2021

Situácia:
Vo Vašom živote sú dvaja muži, obaja to myslia s Vami vážne, chcú sa usadiť, mať deti, požiadali Vás o ruku. S obomi si viete predstaviť život, máte ich radi (nechcem slovičkáriť), ale pri každom je tam nejaké "ale".
Muž 1: o niečo starší, dobrý človek, máte v ňom 100% dôveru, oporu, cítite sa bezpečne, pocit, že ste na prvom mieste, môžete sa spoľahnúť, chce dieťa, usadiť sa, posunúť vzťah, zoznámiť s rodinou, nehanbí sa za vás. Cítite sa pri ňom uvolnene a sebaisto. Je však trošku motáčik, nepraktický, neopraví, nenájde cestu, netechnický typ a veľa vecí by bolo na Vás.
Muž 2: opak-praktický, zariadi, vybaví, opraví. Lásku prejavuje činmi. Ten pocit lásky ako taký tam chýba. Chápete, že to prejavuje činmi, všetko pre vás robí, ale nedokáže byť "citlivý"? ako prvý. Skrátka chlap. Je šikovný, má názory a veľakrát sa musíte prispôsobiť, nie ste taká uvolnená pri ňom. Ale viete, že všetko robí pre vás. Stavia dom, chce deti, svadbu.

Komplikácia. Ste unavená z toho všetkého, chcete sa usadiť, mať deti a nemáte čas. Máte 38 rokov. A fakt chcete deti.
Čo spravíte?

1. otázka: necháte oboch a budete čakať na pravú lásku, hoci ten čas už nemáte?

2. otázka: rozhodnete sa pre niektorého? - pre ktorého? (Keby ste fakt, že museli, ktorému by ste dali prednosť?). Čo je v živote dôležité? Blbo povedané - pocit alebo praktickosť?

monro
23. apr 2021

Ani jeden....lebo ak by bol jeden z nich ten pravý, vôbec by si sa nepotrebovala rozhodovať. Odpoveď by bola jasná hneď.

loginexistuje
23. apr 2021

a oni ta este chcu ? predsa len si uz za zenitom napr len co sa tyka zakladania rodiny

gertrudka222
23. apr 2021

To akoze lubis oboch? Riad sa srdcom nie rozumom.

asia83
23. apr 2021

Druhý. Do života určite. Prvý vám bude iba na starosť. Pochopíte neskôr. Inak, dámy, tu už “zaľúbenosť” neriešte. Autorka má 38, dosť toho za sebou, sklamania, prehry, “zaľúbenosť”, ktorá bola nanič. Proste už nevie uvažovať inak než rozumom. Život ju naučil. Jediné, čo je v živote správne, sú pocity. Vždy.

evaachesa
23. apr 2021

Chodila si s jedným, rozišli ste sa, potom nejaký čas s druhým, aj toho si nechala a teraz premýšľaš, ku ktorému sa vrátiť a prijať ponuku? Ty máš ale dobrý zmysel pre humor 😂 obaja určite od nedočkavosti prešľapujú pred tvojimi dverami s prsteňom v ruke 🤦 trošku sa spamätaj 🤷

martina1201
23. apr 2021

Ahoj, nečítala som čo písali predo mnou, takže sa možno budem opakovať, ale pre každú ženu je dôležité niečo iné. Jedna potrebuje človeka ktorý bude praktický a iná zas prejavy lásky. Darmo ti tu príde aj 100 odpovedí ako by sa ktorá rozhodla. Rozhodnutie ktorého si vybrať je na tebe. Ty si musíš utriast v sebe aká si ty a čo by ti viac chýbalo. Či prejavy lásky citlivosťou alebo to, že si budete musieť platiť za to že partner je ľavý a nepraktický.
Ďalšia vec je tá, že nejde mať rovnako rada dvoch mužov, čo teda aj nechápem ako môžeš mať vzťah s dvoma mužmi súčasne. Lebo nepredpokladám že si bola s oboma kamarátka a oni sa vyjadrili že k tebe cítia niečo viac a že ťa chcú za ženu.....
V každom prípade radim nazrieť do svojho vnútra a zistiť čo si viac vážiš....

zooeynka
23. apr 2021

@martina1201 nema ani jedneho, oboch poslala do pecka a teraz po case uvazuje co by bolo keby... Uplne zbytocna debata.

dazdovka
23. apr 2021

Vezmi ich na čunder (nie oboch naraz), len tak bez pripravy a uvidis s ktorym sa budes citit lepsie, toho si vyber. Lebo zivot nie je len o peknych a naplanovanych dnoch, ale aj o tom, ze ta postavi nepripravenu pred tazsie situacie a potom je dobre mat cloveka o ktoreho sa mozes opriet, nie zbabelca, ktory ked nebude vediet kudy-kam, bude este hadzat vinu celeho sveta na teba.

nafka0483
23. apr 2021

Mne tiez nejde do hlavy, ze oni doteraz na teba obaja cakaju a ta ponuka na svadbu a rodinu stale plati? Ten, s ktorym si chodial skor sa za ten cas vobec neposunul dalej? Stale caka, ze sa vratis, aj ked si odvtedy mala uz dalsi vztah a asi aj vazny a relativne dlhy, ked prislo k poziadaniu o ruku.

Nejak mi to nepasuje. Alebo len ty teraz bilancujes a chces vediet, ku ktoremu sa vratit, v pripade, ze by to este slo?

simca06022011
23. apr 2021

Keď musis takto intenzívne nás tým premýšľať, tak ziadneho

rosalie1411
23. apr 2021

Ešte zváz aj tu možnosť, že nebudete môcť mať deti.. S ktorým z nich si vieš predstaviť život aj bez deti? Ak ani s jedným, tak potom ich viac nerieš.
Tak ako ti radili baby vyššie, určite pocuvaj ❤️, nie rozum.. Poznáš knižku 5 jazykov lásky? 🙂

janickacrazy
23. apr 2021

Podľa tvojho popisu vyzerá, žeby si skôr brala toho prvého. Cítiš sa pri ňom sama sebou, čo je dobré. To, že nie je technicky zručný podľa mňa nie je taký strašný problém, veď zavoláš nejakého opravara, keby sa dačo pokazilo. Nie každý chlap je kutil. Času nemáš veľa, v 38 hľadať ďalšieho neviem či je úplne ideálne.

prunee
23. apr 2021

C) je spravne 😉

mpg
23. apr 2021

Mne toto pripadá také, že tu nie je napísané všetko podstatné. Pri prvom muži sa cítiš uvoľnená a pri druhom menej. Tam je dôležitý ten dôvod, tam niečo prekáža.
Alebo to vyzerá tak, že ten prvý sa rád prispôsobí a tomu druhému sa treba prispôsobovať.

oslo1
23. apr 2021

Mam doma muza cislo 2.

Ja rozdelujem muzov na 2 kategorie, v tvojom pripade to maz muz cislo 1 a muz cislo 2.

1 ti bude nosit kvety, kazdy den hovorit, ako ta lubi, ale tam to AJ skonci. Nenakupi, nenavari, neopravi pokazene veci, bude neprakticky. Ale kazdy den to zavola, 100 sms denne a podobne.

2 ti povie 1x, ze ta lubi, 2x to zopakuj za 5 rokov. Kvety to nosit nebude, nebude vypisovat sms, zavola a aj to len kratko a mudro.
Budes sa ale na nho moct spolahnut, uvari veceru, postavi dom, nic pre neho nebude problem. Dieta prebali, zoberie k lekarovi. Zarobi peniaze a rozdeli as s tebou.

Ja 1 volam chlapec a 2 chlap. Tak sa rozhodni, s kym chces zit, s chlapcom , alebo chlapcom.

oslo1
23. apr 2021

@oslo1 sorry autocorect

Malo byt s chlapcom alebo chlapom.

petulda333
23. apr 2021

@hefo ja som takmer identicku situaciu zazila pred 12,5r a vybrala si chlapa c. 2

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
panelacikova
23. apr 2021

@rosalie1411 v jej veku by mala v prvom rade počúvať rozum /alebo ho aspoň používať a nie "hurá sysém"/ a počúvať libido. ak budú v zhode, príde aj láska. na čo jej je tesne pred 40-kou počuť každú chvíľu, ako ju zbožňuje? ak bude s ňou chlap spokojný v kuchyni aj posteli, bude ju zbožňovať. a láska môže vstúpiť. ťažko však udržať lásku, kedy sa žena bude rozhodovať pocitmi-srdcom, vezme si "prvého", bod č.1 a potom zistí, že jej je hovno platné, že jej 1000x denne vyznáva lásku, keď je všetko na jej pleciach. ja viem presne, o čom píšem. žila som aj s jedným typom a žijem s druhým typom. s druhým je napokon omnoho viac srandy, ale vie pomôcť, poradiť, je praktický, viem, že sa môžem vždy spoľahnúť. milujem ho a on miluje mňa, hoci v počiatku vzťahu sa jeho prístup nezakladal vôbec na láske. avšak ak sú obaja spokojní.....tá láska príde. chlapa, ktorý je neschopný samostatného života (ako tomu ja hovorím), by som už nikdy viac nechcela. stačí mi, keď viem, že ex trávi takmer každý víkend u mamičky (40 km ďalej), aby mal uvarené a aby okolo neho skákala....

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
23. apr 2021

@petulda333 ďakujem. Co ti prosim pomohlo v rozhodnutí? Nikdy si nelutovala a nerozmýšľala "co by bolo"? Strašne chcem rozhodnúť, držať sa toho, spraviť bodku, neobzerat sa.

mosacip
23. apr 2021

@hederamonstera Laska, hluposti ...

autor
23. apr 2021

@asia83 ďakujem

bets
23. apr 2021

Myslím, že chlapa číslo 2 uprednostňujú ženy staršie v dlhšom manželstve. Zalubenost, vyznania lásky sú skôr typické pre mladšie vzťahy a mladšie ročníky. Ale takto to býva, je to v poriadku, každý vek a dlzka spolocneho života prináša postupne iné priority.
Z pozície dlhšieho manželstva a podobného veku sa prikláňam k mužovi číslo 2. Treba vnímať jazyk lásky muža a vedieť ten jazyk prijať, ty máš jazyk lásky iný, ale je to v poriadku, je to dobre keď sa dvaja dopĺňajú. Ak viete komunikovat, tak sa da z chlapa dostať aj city a pod. len netreba mať nereálne očakávania. Pre mňa nepraktický chlap čistá katastrofa. Vidím to aj na podobne dlhých manzelstvach, kde boli tie silné prejavy lásky, pocit dôvery, opory ale po 20r. maju ženy velku krízu z takýchto typov nepraktických mužov.
Ako príklad, muž zorganizoval stanovacku pre rodiny a s nepraktickym chlapom strašný problém, vôbec trafiť na správne miesto, správne sa pobaliť. Museli sme ho riešiť ako malé dieťa a bolo to únavné, aj keď ho mame radi ako skvelého človeka. A pritom jeho žena by tak rada zazila viac, ale on sa nevie zorganizovať.

autor
23. apr 2021

Ďakujem všetkým. Áno nie je tam všetko, ale chcela som len stručnú odpoveď k veci. Možno pre upokojenie, nie som ani s jedným. V momente, keď som si uvedomila, že neviem dat to, čo si zaslúži, ukončila som to. Mam za sebou všetko možné, bolo mi ublížene a nedokázala som sa vzťahu otvorit, tak som to pre ich dobro ukončila, ale obaja sú tu. 1 je chápavý, netlačí, občas sa kamarátsky ozve. S 2 som bola dávnejšie, čiže už roky na mňa tlači (tam asi to slovo sedí, vyvoláva, sú v tom všetky emócie, ublížil mi, ale naozaj už dlhý čas sa mi snaží dokázať, že mu o vzťah ide). K obom vyjadrujem odmietavý postoj, ale vnútri sa trápim a ja neviem co je dobre pre budúcnosť, či ten pocit alebo praktickosť. Ja už na tretieho nemám energiu 😕 a nejde ani tak o čas, ale trápia sa všetci a chcem to ukončiť. Nechápem ako sa človek v čomkoľvek dokáže rozhodnúť bez toho, aby niekedy nepochyboval a stal si za svojim rozhodnutím.

poopsie
23. apr 2021

@oslo1 ešte že mne sa ušla 3... Každý deň mi povie, že ma miluje, navarí, povysava, postavil dom, zarobí, porobí okolo domu... Kvety polieva 😅

zildo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lavienocka
23. apr 2021

@poopsie wauu tak to ti tíško závidím 😁

aprilovka02
23. apr 2021

@oslo1 absolútny súhlas
Pre autorku : s mužom cislo 1 som žila 9rokov, s mužom c2 som 3 mesiace.. muža cislo 2 som opustila , lebo muž cislo 1 stále nariekal a prosil , aby som sa vrátila . Dopadlo to tak,že už som sa rozišla aj s mužom 1 a každý deň ľutujem za mužom c2...... :(

petulda333
23. apr 2021

Pre mna ten prvy bol nudny prilis. Ako pekna predstava ale nudna 🤷‍♀️ a nie, nelutujem. Moj chlap je najlepsi. Aj ked ma chyby, ale kto nema. A nas vztah zacal nezavaznym sexom 😀