IVF leto 2011. Pridaj sa k nám.

michellita
5. júl 2011

Ahojte,
chystam sa v lete po 1x krat na IVF,budem rada,ak sa najde niekto s podobnym zamerom a podeli sa o skusenosti,pocity a ine. 🙂 🙂
Prve vysetrenia po 13.july, takze tak skoro asi k tomu nebudem mat co povedat ja 🙂 Som rada ze sa umele oplodnenie berie ako normalna vec, vela ludi to nedokaze pochopit 😖 Preto nemam nikoho v okoli kto do toho ide so mnou,napriek tomu ze sa dlhe roky snazia tiez 😖 😖 Aspon ze my tomu verime 🙂 🙂

in131
5. júl 2011

Ahoj
Aj ja by som bola rade keby nám niekto o IVF povedal - doktorka mi poradila že už pri druhom IUI máme mať pohovor s koordinátorkou - vobec neviem čo to obnáša - budeme už vypisovať papiere? Ako to vlastne prebieha. Veľmi by ma to zaujmalo.

alinai
5. júl 2011

@michellita Ahoj aj ja sa chystam na IVF a čakame na schvalene z poist..Boli sme v Mart..16.6 a buduci tyžde¨tam budem volat¨ či to už je schvalene 😖 .Umele oplodnenie je dnes normalna vec a pochopi to určite človek ktory preživa to čo my,ked sa snažiš roky a nič ☹ je to super že sa možme podelit sa o svoje pocity a povzbudzovat sa .Ja som mala hrozne obdobie ked moje kamošky a sest a ine ostali TH a ja nič aj ked som viskušala aj nemožne a ked som dostala menz..tak som preplakala cel den ale vdaka manželovi ktory ma vždy povzbudzoval je to preč a ja verim že teraz sa to podari. 🙂 Držim ti silno ,silno palce aby si to dotahla do uspešneho konca 😉

michellita
autor
5. júl 2011

@in131 Ahoj,
tou koordinatorkou isto myslela pani v Centre.To si sa rozpravala len s gynekologickou alebo uz mate vybrate centrum.My sme sa rozhodli ist do Gin-Fivu.Zvazovali sme aj Helios v MT a bolo nam doporucene gynekolkogom aj Ferticet-vraj zbytocne neprehanaju pacientov-tam a spat a je s nimi vyborna spolupraca a pristup🙂 tak daj vediet,ked budes mat cosi nove.Ja cakam na svoje fantasticke dni a hned na odber k nasmu gynekologovi a ked mi skoncia tak odbery na sifilis,chlamydie,bla,bla a odbery z krcka maternice ci co..Proste zakladne vysetrenia co treba do Centra 😖 tak drzim palec 🙂 🙂

michellita
autor
5. júl 2011

@alinai Aj Ja Tebe,super idete do MT,tam su vyborne statistiky. 🙂 Cakas na schvalenie z poistovne alina?Dajte vediet zenyyy 🙂

lienka_1
5. júl 2011

@michellita Ahoj Miska! My zaciname zhruba v case, ked aj vy. Este uvidim, kedy to na mna pride 🙂 Drzim palce!

michellita
autor
5. júl 2011

@lienka_1 Super som rada,ze tu budeme sa podporovat a informovat.Ja sice chat neznasam,ale myslim ze to budem velmi osozne,co uz ine mi zostava..A kam ste sa rozhodli ist Leni?

michellita
autor
5. júl 2011

A ak mozte dajte si nejake fotky na rozlisenie,to je jedno hocico,nech sa vieme trochu rozlisit 🙂 🙂

lienka_1
5. júl 2011

@michellita Sme vychodniari, tak do Kosic do SPLNu. Mne MK velmi pomaha. Manzel je cistokrvny pragmatik 😀 a nepotrebuje o tom hovorit tolko ako ja. No a nasla som tu kopec uzitocnych informacii.

michellita
autor
5. júl 2011

@lienka_1 TO JE PRAVDA O TYCH UZITOCNYCH INFACH.
My sme sa akurat definitivne rozhodli a ideme do FERTICENTu.To je snad jedno,gynekolog nam to doporucil,je k nam velmi pozorny,tak dame na neho..A to je v podstate jedno kde,len nech to vyjde kazdej 🙂 🙂 🙂

michellita
autor
5. júl 2011

Ok,my ideme do hajan,dobru 😲

alinai
6. júl 2011

@in131 Ahoj my sme boli v Mart... v Heliose na konzultaciu a vypisovali sme žiadost z doktor.. ktora nam ysvetlila čo nas čaka a ako to asi bude priebehat 😒 ked prijde schvalena žiadost tak možme začat liekamy a injek..a povedala nam že nas čaka pohovor z embryologičkou 😝 ale s koordinatorkou ? nevem 😉
@michellita ahoj,kde je to FERTICENTU.my sme chceli do BA ale moj gynekolog doporučil Mart 🙂

michellita
autor
6. júl 2011

@alinai tu je 🙂 http://www.ferticent.com/ ako nas najdete..a ked teda pojdes do MT aspon mozme porovnavat 🙂 takze teraz cakate an ziadost,tak nech je rychlo tu 😵

mojusa
15. júl 2011

Ahojte rada by som pridala svoje skusenosti, mi chodime do Iscaru v Martine a je to tam super. Doc. Tomas je super odbornik a aj clovek a aj cely personál je tam uplne perfektný. Ja začinam stimulaciu zaciatkom augusta, malli sme zacat uz tento pondelok ale manzel bude odcestovany tak sme to o mesiac posunuli. Ja uz som jednu stimulaciu podstupila ale tesne pred jej koncom som ochorela a skoncila v nemocnici. takze rada odpoviem na vase otazky, lebo vsetko okrem odberu a transferu som uz mala vyskusane na vlastnej kozi takze kludne sa pytajte. Mozte pisat aj na IP. Drzim vsetkym palce.

rybkamala
15. júl 2011

Ahojte rada by som sa pridala k Vam. Citam MK uz dlho ale este som sa nepridala do chatu.Podobne ako michellita nemusim chaty. Ale kedze som s Vami na rovnakej lodi tak pisem...
IVF ma caka koncom leta, kedze teraz som pred dovolenkou a nechceli sme to riesit pred tym. POistovnu mam schvalenu a liekz uz doma v chladku. Bude to moje 1.IVF takze nemam s tym skusenosti a dufam aj ze to bude prva a posledna 😉 takato skusenost.
Pred tymto som si uz co to uzila iui, laparku atd...tak asi tak. Momentalne chodim do SPLNu takze s lienkou si budeme mat co povedat... 🙂

alinai
21. júl 2011

Ahojte dnes nam volali že už mame schvalenie a objednali nas na konzultaciu s koordinatorkou 🙂 ale až 10.8 ☹ a o tri dni mam dostat menz..tak nevem či začneme v aug 😒

annamary27
22. júl 2011

Ahojte kočeny,všetkým ,ktoré ste v tejto téme držím palčeky,aby Vám to vyšlo hneď na prvý pokus 😉 😉 😉

izzie27
22. júl 2011

Dievčatá, prajem vám aby vám to všetko vyšlo. Nemusíte sa báť, nie je to také hrozné.
@alinai Najskor budete mat pohovor s koordinátorkou, ktorá vám vysvetlí ako to chodí a naučí vás pichat injekcie a potom ku koncu stimulácie budete mat pohovor s embryologičkou, ktorá vám povie ako prebehne odber vajíčok a čo potom nasleduje. Tak sa držte a držím vám palce. 🙂

lienka_1
23. júl 2011

@rybkamala Ahoj! Ja uz stimulujem. Zatial pocity pozitivne 😉

rybkamala
25. júl 2011

@lienka_1 Ahoj, ano, citala som niekde v inej teme ze uz si zacala...tak nech s pozitivnym pocitom vydrzis min. dalsich 9 mesiacov 🙂
ja som akurat pred dovolenkou este jeden den a mam 2 1/2 tyzdna volno tak sa tesim.
Chodila si stale do SPLNu?
ja si to tu tak prechadzam z temy do temy ale asi by som to nemala velmi citat, pretoze potom pochybujem o mojom uspechu 😀 . S pozitvnym myslenim to dalej clovek dotiahne, no nie?
Na 1.inj. pojdem asi az okolo16.08- decapeptyl. Asi za ako dlho si potom dostala MS (ak si ho tiez mala)
Stimulujes gonalom?

lienka_1
25. júl 2011

@rybkamala My sme diagnostiku podstupili v zahranici, ale pre IVF sme si nakoniec zvolili Slovensko. SPLN sme si vybrali na zaklade skusenosti nasich znamych, ktory nam ho odporucali.
Zatial si picham gonal a cetritide. Decapeptyl som vobec nemala.
No a s MK treba naozaj opatrne. Ja som si pri citani o OHSS vystresovala fajny pasovy opar 🙄 Ale na druhej strane, dozvedela som sa tu vela uzitocneho a mnohe baby su pre mna velkou inspiraciou a motivaciou. Uzivaj si dovolenku a potom smelo do toho! 😉

coralin1
27. júl 2011

Ahoj všem, jsem tu nově, příští měsíc si jdeme pro "Mrazíky" a ráda bych se zeptala, zda má někdo zkušenost s injekcemi Grifols a jak jste je snášely?

coralin1
27. júl 2011

Ahoj, spletla jsem se injekce se jmenjí Igamplia. Díky za informace 🙂

michellita
autor
28. júl 2011

Ahojte,
tak my uz mame termin pohovoru 1.8. Neviete asi co tak mozem ocakavat? Myzeus pride 10.8. myslite si ze uz od 1.8. by som mohla zacat brat hormony ako predpripravu a aby sa uz v tom augustovom cykle mohlo zacat s oplodnenim? 🙂 na poistovne cakat nechceme rozhodli sme sa pre zalohu 😖 😖
drzim palce baby,informujte 🙂

michellita
autor
28. júl 2011

@annamary27 Annamary ty si ako na tom zlato?citala som ´´Ta´´ v inych forach bojujes silno! 😕

ursula5
28. júl 2011

@alinai podľa mňa začneš ešte v auguste ja mám dostať menzes 6.8. a od 16 DC začín stymulovať, dnes som mala konzultáciu a lieku sú už v chladničke 😀

ursula5
28. júl 2011

@michellita my sme mali termín pohovoru s koordinátorkou dnes a menzes mám dostať 6.8. a začíname až potom od 16DC, takže záleží všetko od centra a aké majú postupy a od Tvojho cyklu, vlastne mne to výjde že od 16DC mám brať už lieky potom inekcie a ďalší menzes už stimulujem na IVF a v septembri už bude odber a transfér. 😀 držím palce nech Ti to výjde

alinai
28. júl 2011

@ursula5 ahoj ,no super že už začinaš 😉 Dufam že aj ja začnem v auguste a kde chodiš?

ursula5
29. júl 2011

@alinai no začnem až po menzese ale už sa to blíži 🙂 chodím do Heliosu Martin

jozefinka9
29. júl 2011

Ahojte, som veľmi rada, že som tu našla túto tému, chystám sa na prvé IVF v auguste, žiadosť nám schválili a začínam mať z toho stres, vlastne ani neviem, čo ma všetko čaká 😒

jozefinka9
29. júl 2011

@michellita ja idem tiež do Ferticentu, budúci týždeň idem na ultrazvuk a po lieky a od najbližšieho menzesu zač. stimulovať.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre