Neznáme telefónne čísla. Ako na ne reagovať?

jojka120
5. aug 2009

Ahoj, chcela by som sa pytat ako reagujete ked vam vola nezname cislo. Mne uz asi tyzden vola cislo 0911 311 000 a bojim sa ho prevolat naspat, aby som neprisla o celu vyplatu 😖 , ked teraz vsade hovoria o nejakych podvodnikoch.

nikollette
5. aug 2009

Ved ale to je T-mobile... podla mna to nie je podvod..

jojka120
autor
5. aug 2009

ja viem, ze je to t-mobile, uz som to zistovala, ale ked zdvihnem, hned zlozia...skoda,ze sa neda zisit komu to cislo patri...

frisbee
5. aug 2009

jojka...ja zásadne cudzie čísla nedvíham,po tom,čo mi furt vyvolávali do práce a niečo ponúkali a nerešpektovali,že nič nechcem a že v práci nesmieme telefonovať.Keď mám dohodnutú nejakú firmu,alebo niečo podobné,pozriem sa aké majú čísla...tieto neznáme čísla,čo volávajú sa niekedy dajú nájsť v googli...objavila som tam diskusie,kde si navzájom ľudia radia,aké číslo a prečo im volalo a čo ponúkali.Keby to bol niekto,kto s tebou potrebuje hovoriť,tak ti pošle sms. 😉

nikollette
5. aug 2009

Dá sa zistiť... kebyže mas nejakeho známeho v t-mobile da sa..
a možno sa to dá zisitť aj tak, na koho je číslo písane.. ešte som neskúšala...

sue
5. aug 2009

A dá sa zistiť aj ak vám prezváňa "súkromné číslo"?

alami
5. aug 2009

všetko sa dá zistiť 😉
ak ti vyzváňa cudzie číslo, oficiálne sa to dá zistiť tak, že to riešiš cez políciu. Pýtala som sa na to v orange - ty si môžeš dať spraviť výpis len volaných čísel, ale ak sa obrátiš na políciu urobia ti aj výpis prijatých volaní. Dá sa zistiť rovnako aj volanie z clir - ka. Ak máte známeho v orange či T-mobile a nebojí sa zariskovať, tak vám to povie aj bez polície.

Inak - napr moja švagrina mala volania, udala na políciu, predvolali ju aj toho dotyčného a čuduj sa svete bol to jej sused s ktorým vychádzala dobre. A volal jej a písal výhražné správy.

Po druhé - v pôrodnici som mala na izbe jednu 17ročnú a tá sa priznala že si s kamošmi vymyslia číslo a potom naň len tak zo srandy vyvolávajú...takže človek si myslí, že je to niečo osobné a nakoniec to môže byť len nejaký fagan čo sa nudí.
Ale ja osobne si myslím, že každého to prejde ak mu jednoducho nedvíhaš - ani nevypínaj, len nedvíhaj. Prípadne ak sa dá, vypni celý telefón na nejaký čas, daj si zatiaľ nejakú prima kartu - ak to ide samozrejme. Alebo si nastav v telefóne, nech ti zvoní len rodina napr - to ide a tieto telefonáty ignoruj 😉

aj keď je to na porazenie, viem si predstaviť. 😖 😒 😠

nikollette
5. aug 2009

Ja som mala kamoša v t-mobile, on by mi to bez problémov zistil, ale už tam nerobí 😒

diddi
5. aug 2009

posli sms,ze kasles na nich

jojka120
autor
5. aug 2009

idem skusit cez ten google 😲 uvidim na co pridem, ale tiez si myslim, ze je najmudrejsie si taketo volania nevsimat....

alami
5. aug 2009

inak ak nemá utajené číslo mali by ti podať info oficiálne. aspoň v orange to tak robia. zavolaj na zákaznícku linku T-mobile - ja neviem aké majú číslo, kto má T - mobile ten ti poradí a opýtaj sa priamo ich 😉

frisbee
5. aug 2009

http://whocallsme.com/Phone-Calls.aspx/421/m

pozri sa sem,či to tam nie je 😉

ooo
5. aug 2009

caute. ked mam zmeskany hovor z cisla, ktore nepoznam, tak si to najprv pozriem na www.whocallsme.com pridavaju tam ludia info aj o slovenskych cislach. napriklad http://whocallsme.com/Phone-Number.aspx/4212322...

ooo
5. aug 2009

frisbee - si ma predbehla 😀

frisbee
5. aug 2009

😀 😀 😀

frisbee
5. aug 2009

som rýchla ako vetrík 😀

najjulinka
5. aug 2009

mna kedysi v nci prezvanalo cudzie české číslo... potom dokonca mi došla prázdna SMS... ale štvalo ma, že v noci (o jednej, druhej - proste hlboká noc)... Ked si vypnem zvuk, tak mi ani budík nezvoni, tak som to nemohla nijka riešiť a kupovať budík koli tomu je tiež od veci..... alebo meniť číslo... ale jak to začalo, tak aj samé skončilo.......

najjulinka
5. aug 2009

Jáj a ešte nevolám naspäť na hocijaké číslo... proste ked dakto dačo kce, tak sa ozve.. volám len známim , ked nájdem zmeškaný hovor... 😉

liliandax
5. aug 2009

Mne chodili vyhrazne SMS z neznameho cisla, moj muz sa nas.al a zavolal spat na to cislo.. vzapati prisla SMS, vraj ak to este raz spravim, zabije ma 😲 😔 To uz sranda nebola
Tak sme sli na policiu, mame tam znameho na vysetrovacke a ani tam mi nevedeli povedat, komu to cislo patri..

Ak bola SIM karta kupovana niekde v stanku, tak to cislo nie je nikde registrovane, takze smola ☹

Musela som si zmenit cislo 😔 a odvtedy je klud

biela
5. aug 2009

ahojte,
pridávam svoju negatívnu skúsenosť asi spred 4 rokov...
hlavne večer mi prichádzali sms s perverzným obsahov, behom 5 minút som dostala až 10 smsiek od rôznych chlapov. niektorí aj prezváňali. keď mi to píplo 1x a prečítala som si obsah, prebehla mnou normálne hrôza a začala som sa strašne báť. skutočne tam boli hnusné nechutnosti a perverznosti sexuálneho charakteru 😖
nechodilo to z "utajených" čísel, no ja som to ignorovala, dúfajúc, že sa to už nebude opakovať.
bohužiaľ, na druhý deň zase a potom každý deň, vždy v určitý čas večer.
tak som si vymakla jedného týpka čo mi prezváňal a volala som mu nazad, že o čo mu ide a prečo mi volá a píše.
on povedal, že na markiza texte mám inzerát 😠 . tak som si to šla nájsť a bolo to tam v tých nechutných zoznamovacích inzerátoch. oni si tam tie t.čísla nejako kódujú či čo, lebo sú tam napr.0908jk2sp3 ja som tomu nerozumala a dodnes nerozumiem...
tak na druhý deň sa začal kolotoč volaní, najprv do markízy, potom na prevádzkovateľov textu, potom priamo do firmy, ktorá ten chat prevádkuje a tí si to vybavili s dotyčnou sexuchtivou slečnou, ktorá to svoje číslo zakódovala tak, že jej z toho nevyšlo jej číslo, ale náhodou moje.
ešte dlho po tejto skúsenosti, vždy keď mi pípla sms vo večerných hodinách som sa bála, čo za úchyla mi to píše. no už sa to nikdy nestalo, chvalabohu.

mima1
5. aug 2009

biela ono by to mohlo byt tak ze 0908jk2sp3 by bolo napr 0908552773 cize pismeno pismeno ako jk je pod cislom na telefone 55 sp 77. nemusi to tak byt ale to ma len napadlo 🙂

mima1
5. aug 2009

tym som chcela povedat ze ak mali take dake kodovanie mohla sa dotycna pomylit a prehodit pismenko a uz to bolo tvoje cislo ☹ 😝

mima1
5. aug 2009

no a este som chcela povedat ze mne sa v t mobile staalo to ze z casu na cas mi niekto volala a ked som dvihla zdy si pytali k telefonu dakeho pana Sediveho a vzdy som sa opytala ze ake cislo volaju a na druhej strane mi povedal dotycny moje cislo a ze mu ho pan Sedivy dal. Ked sa to stalo niekolko krat po sebe som panovi na druhej strane poedala nech zaola na t mobile a podla adresy mu povedia cislo. tak sa aj stalo no pan mi volal zas nazad 😀 😀 no potom to dako utichlo a ja som zmenila aj tak cislo 🙂

bibinka
5. aug 2009

aj mne volali pred mesiacom, automaticky som zdvihla a tam nič len ticho. tak ma okamžite napadlo ,že to bude podvod a ihned som to položila. ale na výpise mi nestiahli ani cent.tak neviem čo to za hovadinu.to číslo bolo 421 232661345,na tých stránkach som ho našla 😝 Odtvtedy aj ked mi vyzváňa ktokoľvek, riadne si prečítam kto mi volá 😅

alami
5. aug 2009

no inak čo mňa naštvalo, kúpili sme synovi - 6ročnému prima kartu, bol akurát v nemocnici a nechceli ma nechať s ním, tak narýchlo prima, zaujímavé po založení karty prišla sms s neprijatým hovorom z nejakého čísla - sme mysleli, niekto vytočil omyl. odvtedy sa nám stávalo častejšie že niekto volal na toto číslo, našli sme neprijatý, alebo som nedobehla k telefónu, prišla aj sms - ka nejakému tomášovi k meninám...potom som si uvedomila, že nám teraz - pár mesiacov do zadu predali kartu s číslom 0908!, však už dávno nie sú 0908ičky! a na to mi niekto povedal, že ak sa číslo dlhšie nepoužíva, že ho recyklujú a dajú zas do obehu. znamená to, že nejaký ľudia majú toto číslo uložené že ho má ich známy! neviem či je to pravda, ale vyzerá to tak - podľa tohto. chela som ju vrátiť, lebo - no čo môj syn - 6 ročný bude s omylmi robiť, iba čo bude nervózny z toho....
ale teraz mobil nepoužíva - netreba nám ho, tak sme na to aj pozabudli - je proste vypnutý...no ale nenas.alo by vás to? platili sme ako za novú kartu a zrovna nebola na primu akcia teda 600Sk sme za ňu dali 😖 😠

jojka120
autor
5. aug 2009

no mila alami - to fakt nastve ☹ a tu kartu ste vobec nevyreklamovali? bolo by dobre, keby vam vratili aspon polovicu, ale to asi nerobia ☹

roasha
5. aug 2009

nezname cisla nedviham. 😝
malej som kupila "modru"kartu,a som milo prekvapena 😵 ,sluzby sa nedaju porovnat s oranzovou,ani ruzovou 😝 .

veronika81
5. aug 2009

poďme všetci volať na to číslo, čo vyvoláva jojke..a potom zložiť 😀 😝

jojka120
autor
5. aug 2009

veronika dakujem 😀 😉

nicolkarin
5. aug 2009

ja tiez nezvyknem zdvihnut nezname cislo, ale ked sa ozve viac krat volam na 1181 a tam ak nie je utajene povedia komu patri dane cislo.

olivova
5. aug 2009

mojej 9 rocnej dcere som tiez kupila ruzovu - uz ju pouzivat nebude - prisli jej 2 sms erotickeho charakteru, samozrejme som hned volala spat a ten dotycny mi nedvihol - to bola kvapka vsetkeho, predtym jej surovo volali na dake ankety a ked povedala, ze ona nie je dospela, mali tu drzost, ze povedali cas opatovneho volania, ked bude mama alebo ocino doma....- boli to ankety ruzovych...
Dufam, ze s modrymi mat taketo problemy nebudem...