Respirátor v bytovke

23. okt 2021

Ahojte. Ako to máte u vás v bytovkách? Rešpektujú vaši susedia nosenie respirátora v spoločných priestoroch a vo výťahu? Dali sme aj upozornenie na vchodové dvere a aj napriek tomu, si dlhodobo väčšina zo susedov respirátor nenasadí a to dokonca ani pred vstupom do výťahu.

weronika171717
23. okt 2021

A ešte aby som nezabudla - ak ti to financie dovolia chod radšej bývať do rodinného domu, kde budeš mat obrovský pozemok a nebudeš mať žiadnych susedov. Aby ta náhodou niekto neohrozil tym že dýcha ako normálny človek.

autor
23. okt 2021

@nadazdi áno predstav si že viem čo sú hygienické opatrenia a áno dodržiavam ich aj mimo pandémie, lebo v práci musím :*.

gelifil
23. okt 2021

ako sa starali o svoje zdravie?kolko d vitaminu brali?ako sa stravuju?nemaju obezitu, cukrovku, vysoky tlak?

autor
23. okt 2021

@weronika171717 všetkých hneď vysťahovať? Prečo by som sa ja mala sťahovať, ja pravidlá dodržiavam.

dankabetka
23. okt 2021

Ahoj, u nas vo vchode je 96 rodin, rusko nosi tak mozno 1/4 ak vobec, ale vzdy ked nastupujeme do vytahov so susedmi opytam sa ci mozem. Mame aj velkokapacitny vytah...do ktoreho sa teda zmesti ludi 😅

gelifil
23. okt 2021

lebo sa bojis ludi

autor
23. okt 2021

Nezabiehajme od témy. Týmto príspevkom končím. Nemám záujem o hádky a polemiky.

miriam11
23. okt 2021

Ani ľuďom, ktorí nemajú žiadnu poruchu imunity sa nevytvoria protilátky po očkovaní. ... Si vedela?

nadazdi
23. okt 2021

Hej jasne 😂 október 2019, niekto si kychol, ostatní podali vreckovku, október 2021, niekto si kychne a všetci odídu, polovica z nich ešte vola na hygienu 😂 každý nech sa stará o seba, taká chorobnosť aká je tuto jeseň tu už teda dlho nebola.. my mame z tých rušok a respiratorov už asi všetci tu tvoju poruchu imunity :D ale každý sa stará sám o seba, tak sa staraj aj ty a nie o susedov

jana005
23. okt 2021

A meningoka sa nebojíš? Raz som niekde čítala, že malé bábätko ochorelo, lebo išlo s niekým pozitívnym vo výťahu.
Jasné, s týmto ťa nikto nestraši

zuzanockamt
23. okt 2021

@nadazdi ja som sa minule za tým respirátorom išla popučiť od smiechu cestou do práce ráno, lebo som išla v buse aj s mojím 20-mesačným batoľaťom, odkašľalo si a strašne sa mu to zapáčilo, tak potom hodnú chvíľu kašľal naschvál ...samozrejme bez respi 🤭 už som čakala, ktorému hysterikovi rupnú nervy a vyhodí ma aj s deckom z busu

gelifil
23. okt 2021

@nadazdi a druha polka na policiu

nikpa
23. okt 2021

Naša nakazená suseda veselo umývala každý deň vchod a upratovala si pivnicu aj kocikaren lebo sa evidentne cez karanténu ,,doma,, nudila. Hlavne že so svojimi vnuckami sa rozprávala cez okno aby ich nenakazila. Keď sme ju upozornili že ju ešte raz stretneme motať sa v spoločnych priestoroch tak volám na ňu policajtov, ešte sa ocapila. Ale inak by ma len tak nenapadlo upozornovat nikoho vo vchode aby nosil ochranu tváre. Ja si dám keď chcem a ostatní nech si robia ako uznajú za vhodné.

sasa1983
23. okt 2021

Z takýchto ľudí ako autorka vyrastú blazni, ktorí vychovavajú svoje deti v strachu, keď si niekto okolo kýchne..chúďa také deti

nadazdi
23. okt 2021

@zuzanockamt
@gelifil moj muž prišiel po dvoch mesiacoch z Belgicka kde už všetky opatrenia zrušili, aj ruška (majú krásnu zaočkovanost) a v živote nebol tak chorý ako po týždni na Slovensku 😂 covid nemá.. ale aká haluz..

lala123
23. okt 2021

@gelifil ja už začínam pochybovať či nakazenie covidom ma niečo spoločne so zdravým životným štýlom....je to podla mna o imunite jedinca a dávke ktorou sa nakazil . Kamarát má cez 130 kg pije , fajčí a jeden deň teplota a trocha slabosť , nič viac . Jeho manželka aktívne športuje a už týždeň ko ....

nadazdi
23. okt 2021

@lala123 moja doktorka si tiež mysli že je to tou ,,náložou”.. mala kadejakých pacientov s covidom.. ja som s celou mojou pozitívnou rodinou bola nonstop a covid som nikdy nemala, každý pcr negatívny.. oni mali príznaky minimálne.. dokonca aj delta variant bol u nás 24hodinova hnačka, mysleli sme si, že to bolo z torty po krstinách, ja zas ako jediná negatívna, avšak bola som očkovana v júni.. v januári som však ešte nebola a aj tak nič..

danusa63
23. okt 2021

@autorka ja ti rozumiem. Ja som tiež v rodine za hypochondra a preto všetci okolo mňa už dostali koronu a my s manželom nie klop klop.

licona
23. okt 2021

Moji rodicia bývajú v paneláku a nosia respirátor asi ako jedini. Ale keď vy nosíte respirátor a keď prídete domov, umyjete si ruky, tak myslím ze nie je šanca na nakazenie.

autor
23. okt 2021

@nadazdi takže ak som správne pochopila, vy a vaša rodina ste mali ľahké priebehy kovidu a tak ste za vodou a kovidu sa už nebojíje. Imunitu máte ok, protilátky po očkovaní máte a bezpríznakovo môžete šíriť nákazu ďalej. Nevadí vám ani predstava že ohrozíte život predčasne narodeného bábätka alebo tehotnej susedy či iných ktorì po vás do výťahu idú a to šťastie ako vy nemajú.

Píšete o náloži že záleží od nej. Aká je nálož v malom výťahu po nakazenom človeku si myslíte?

Len aby sa vám to nevypomstilo, pretože aj kvôli takým ako ste vy umierajú ďalší ktorých taký ako vy nakazia. Možno to bol lekár ktorý by vám v budúcnosti zachránil život. Nehovorme o tom, koľko zdravotníkov už nákaze podľahlo, lebo zachraňovali takých ako ste vy.

scila
23. okt 2021

Pozri, inteligentný človek si uvedomuje riziko, že pred ním bol vo výťahu blbý pozitívny človek bez respirátora a že tam zakašlal a tak si ten respirátor dá. Respirátor by mal chrániť teba aj dieťa, tak si ho vždy pred vstupom do bytovky dajte. To máš asi tak, že človek víde z bytovky a vyhodí plastovú flašu do čierneho kontaknera aj keď žltý na plast má hneď vedla - múdry človek by to neurobil. Inteligencia sa naučiť nedá 🤷

autor
23. okt 2021

@scila respirátor tiež nechráni na 100 %. Deťom dobre neprilieha a bábätkám ho nedáš. V byte si dáš dole respirátor ale kovid si tam z výťahu kľudne môžeš zavliecť na oblečení, na kočíku, na labkách domáceho miláčika.

scila
23. okt 2021

Tak ale to rovnako môžeš doniesť na topánkach aj z chodníka vonku či na oblečení z čakárne u doktora. Bábätku treba prehodiť cez kočík pred vstupom plienku. Logické by bolo, keby všetci ten respirátor vo výťahu mali. Ale pozri si večer správy - má tento svet logiku? Nie.

nadazdi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
23. okt 2021

@nadazdi nič nikomu neprajem. Čo prajú ľudia ktorí nenosia respirátor v bytovke ostatným? K lekàrovi si respirátor dáte, dokonca vás poučí o náloži nákazy a vy tu píšete ako sa mám starať o seba? Že bývate v dome jedna vec ale obhajujete nenosenie respirátora v bytovke a urážate za to že sa to vyžaduje. Dokonca ma sťahujete do domu (mimochodom ďakujem za ponuku rada príjmem) Veď vy bývate v dome tak sa vás to netyka jaj...

veronika_pb
23. okt 2021

minuly rok v lete pisali o pripade z Ciny kedy pozitivna zena nakazila ludi v bytovke tym, ze chodila vytahom .. proste po nej niekto vosiel hned do vytahu a uz to bolo .. ci ona mala rusko neviem, ostatni asi tiez nemali, ale ked ides z 12.poschodia tak minutku-dve v tom vytahu proste stravis a fajne tam nadychas tak ze ak si nakazeny, je velka pravdepodobnost ze ten po tebe sa toho nadycha .. samozrejme v pripade ze nenosite ruska, co teda v panelakoch ludia nenosia .. https://www.webnoviny.sk/vzdravotnictve/jedna-c...

tilonka
23. okt 2021

Takto to ma ziariadene clen pandemickej komisie, ktory to ma v cervenom okrese takto

https://www.youtube.com/watch?v=HGUu8EsG7-k
nadazdi
23. okt 2021

Ja k lekárovi nechodím, nemám problém s imunitou 😅 chodím sem na koníka čítať si tieto novodobé problémy jednoduchých ľudí ako ty a bavím sa.. ja dom neponukam, zas čítaš nepozorne, kazdopadne určite si čoskoro budem môcť dovoliť kúpiť další dom, zatiaľ čo ty do konca pandemie vyhodíš neviemkolko € za respiratory, tak keď toto všetko skončí, tak ta môžem pozvať na víkend na pobyt 😅

iwesska
23. okt 2021

Jasne vidis aj podla diskusie,ze si nepomozes. Ludia su obmedzeni,vidia si len na spicku nosa,a ako bolo povedane,maju to v .... Ako chces vysvetlit ludom,ze maju nosit rusko vo vnutri,ked nepoznaju rozdiel medzi interierom a exterierom? V interieri ruska nie su do dnesneho dna zrusene a bytovy dom a spolocne priestory su interier. Vytah je tiez podla niektorych exterier🤷‍♀️ Akoze co narobis? Nos respirator dalej,chodievaj pesi ako my. Ja mam tiez poruchu imunity,ani len ockovat sa nemozem,ale uz sa nad tym ani nepozastavujem. V robote,v administrativej budove to vyzera rovnako. Bohuzial mnoho zaockovanych nadobudlo pocit,ze ziskali vakcinou nedotknutelnost, a nadpozemske vlastnosti, preto to tu vyzera,tak ako vyzera..

andrejka1974
23. okt 2021

U nas nenosia ani my vnutri ani vonku nemame mam aj autistku ta by si ho ani nedala a normalne ju dovediem domov a nikdy neochorela a cez den je v dss kde su vsetci ockovani a aj my sme vsetci a nenakazila sa ani raz aj ked bola v kontakte s pozitivnou osobou