Útulok nám chce odobrať psíka.

26. dec 2019

Psickarky potrebujem radu. Pred rokom aj pol sme si vzali hlavne kvoli detom z utulku krizenca huskyho a ovciaka. Psik mal za sebou tazky osud a ked sme boli v utulku padol nam do oka. Slecna alebo pni co s nami riesila adopciu nam vysvetlila,ze psik pojde na tyzden k nam na skusku a ak sa aklimatizuje dohodne sa ostatne. Bol u nas tyzden a pobyt zvladal perfektne. Nakoniec sme podpisali zmluvu kde bolo jasne napisane,ze psika treba dat zacipovat a,ze utulok si vyhradzuje pravo prist kedykolvek na navstevu aby zistilo ako sa psik ma. Zo vsefkym sme suhlasili a psika zobrali domov. Mame domcek s mensou farmou kde mal moznost ofvoreneho vybehu takze kazdy den bol vonku medzi zvieratami a na noc mal moznost ist dnu. Po roku prisla pani z utulku na kontrolu tak sme jej ukazali nasi farmu aj psika ktory ozaj bol tam stastny. Pani sa nas pytala ci pes byva vonku alebo vnutri tak sme jej vysvetlili,ze ma moznost byt vonku aj vnutri. Odisla prec mala som dost zmiesane pocity z toho pretoze si vsetko obzerala a robila si poznamky ale tak nehovorila nic. A dva dni pred vianocami nam napisala aby sme psa 30. nachystali,ze pride si ho zobrat. Nerozumela som preco. Vysvetlila,ze pes zije v nevyhocujucich podmienkach nema dostatok pohybu, psovi sa nik nevenuje,je divoky ( to usudila z toho ze lietal po celej zahrade), je tam nebezpecie urazu( casto pobehoval po vybehu s konmi ale ked ste ho zavolali pribehol) a jednoducho to neni pes pre nas a navyse ho krmime zbygkami z kuchyne ( co vobec nie je pravda preroze mu kupujeme kemivo ktore nam ona sama odporucala,to ze pes prehrabe zahradu a pozerie co vidi je normalne)
Ja som z toho hotova a s manzelom stale premyslame co dalej. Psik si u nas zvikol deti ho zboznuju miluje nasu farmu nikomu zo susedoc nevadi ved skodo vobec nesteka skor robi take pazvuky ako huskyovia zvyknu. Ak ho zoberie prec zlomi to psa aj nas. Neviege nam poradit ako sa mame branit? Osobne si myslim,ze je za tym nieco ine. Dakujem

lavender273
26. dec 2019

Cez moju mrtvolu by zobrala psa prec. A to myslim smrtelne vazne.

maca1984
26. dec 2019

Ak je to naozaj takto ako popisujes,ten psik sa ma dobre.Nevidim dovod aby vam ho vzali.A jednoznacne by som to nedovolila,aj keby sa rozkrajala.

77daniela77
26. dec 2019

Asi treba komunikovat s utulkom a povedat ze ta sprava nie je v sulade so skutocnostou a obvinte tu osobu zo zaujatisti.Nech sa pridu presvedcit hoci aj vsetci,ze kludne,ale ze ste si uz na psika zvykli a on na vas a nevidite dovod na odobratie.....ja dufam ze je to naizaj takto.

mtsl
26. dec 2019

Ak je pes začipovaný na vaše meno je váš. Predpokladám že zaň odvádzate aj daň. No a pani nesmie vstúpiť na váš pozemok bez vášho dovolenia a zobrať vám psa bola by to krádež.

pribinak
26. dec 2019

Toto je uz fanatizmus. Minule tu nejaka kocka pisala, ze chceli z utulku krížená labradora bol problem, ze bude na vonku na dvore. Vraj lepsie podmienky by mal vo vnútri v dome
Toto je uz chore

Poslala by som ich do riti. Ani ked si vezmeš dieta do pestunszva ci bodky, tak nemozu len tak prísť k tebe hocikedy na návštevu. Nie aby ma niekto takto sikanoval kvoli psovi.

danik1505
26. dec 2019

Poradiť ti neviem, ale poviem ti, ze ani ja nemám s utulkami dobre skúsenosti. Chceli sme psíka, mame dom a veľkú 9 arovu záhradu, letnú kuchyňu a sopu. Chceli sme psíka, ale nechceli sme, aby býval s nami v dome. Mali sme budu a nachystané bývanie v sope. Nedali nám psa, lebo musí byť v dome. Tak ja teda neviem, či je tým psom lepšie v kotercoch v utulkoch, alebo vo voľnom výbehu s vlastnou budovu a bývaním v sope v zime... To ako môj muž povedal--chcú, akoby bezdomovec išiel rovno do 5hviezdickoveho hotela, obyčajný som by mu nestačil. A potom, ze sú útulky preplnené... Dlho mi bolo z toho smutno. A tak sme si zohnali sučku od pána, ktorému tá jeho u ehla a mala šteniatka. Je krásna, hravá, očkovaná, cipovana, ľúbi nás, naše deti a my ju

dada0902
26. dec 2019

Fuu ha no tak dost zvlaastne asik by som sa skusila obratit na nadriadeneho tej pani co u vas bola nech spravia este raz obhliadku ze ste si neni vedomy nedostatkou ze tvrdenia niesu opoctatnene vsak prv by mali asik vyzadovat zmeny ak sa im nieco nezda aby ste to.napravili a nie hned zobrat psika vobec nechapem takemuto rozhodnutu

pribinak
26. dec 2019

Inak existuje aj zvierací ombudsman.

amelia000
26. dec 2019

Pozri co mate v zmluve pre pripad odobratia. Chodte za veterinarom nech vam da spravu ze psik je ok. A jej spravu si nevidela asi, treba sa skontaktovat z utulkom, odvolat sa poslat im od veterinara spravu ze pes je ok. A na svoj pozemok by som ich nepustala. Nemozu ti nasilu odobrat psa musis s tym suhlasit. A vacsina takych ludi s tym suhlasi lebo potom na nich nepodaju zalobu za tyranie. Ak je vsetko ok a ty mas cisty stit tak to bude ok a ona sa moze aj pos.at. suhlasim aj s @dada0902.

arcticcode
26. dec 2019

"nebud doma" ked po neho pridu. A co? Nemoze ti. Nikto len tak vstupit na pozemok a zobrat psa. V USA by si ho za to mohla bez upozornenia zastrelit

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
benit
26. dec 2019

Akokeby v tych utulkoch byvali na zamku a valali sa po drahych sedackach a plysovych kobercoch. Cele zle, toto je uz fanatizmus. My mame psa( nie z utulku) je vonku na dvore a je mu tam dobre, osteka, obeha, kopec podnetov ma. Pani by si ich vsetkych mala zobrat k sebe do bytiku a zit s nimi vo" vybornych podmienkach". Psikovi tak velkemu nestaci 1-2 prechadzky za den. Nevpustit na pozemok a viac nebrat psa z utulku, chces urobit dobre a otoci sa to proti tebe.

autor
26. dec 2019

Nas psik sa ma ozaj skvele mame na terase stale otvorene dvere takze moze ist hocikedy dnu je sice pravda ze je divokejsi a nahana sa po farme zo zvieratami ale vybije zo seba energiu navyse mame dost velky vybeh takze ma pohybu dostatok navyse vecer ho decka chodia vencit. Susedia ho poznaju aj deti z okolia ako skveleho bezproblemoveho psa. So ziadnym sa nikdy nepobil a to tu maju rotwajlerov, dobermanom a staffordov. Jw sice pravda,ze ma moznost sa dostat k akemukolvek zradlu ale je zdravy k veterinarovi chodime 2x do roka kedy ho prezrie aj terazz nedavno sme boli a povedal ze je to krasny statny a hlavne zdravy a stastny pes. Zacipovany. Dane za neho neplatime kedze mame vynimku ktora nas uvolnuje z platenia kedze psik je z utulku.
Pes je na nas naviazany a ak ho strcia do koterca zomrie tam od zialu pretoze je zviknuty ze s nimstale niekfo je.

maca1984
26. dec 2019

celkom by ma zaujimalo o aky utulok sa jedna.Nam nedavno umrel psik po 11 rokoch u nas-bol z utulku.Nikdy nikto u nas nebol,ale zasa je pravda ze utulku sme pravidelne posielali fotky.Teraz sme si vzali z ineho utulku psika-steniatko

airaw
26. dec 2019

Žiadneho psa by som jej nenachystala, zavrite sa doma a neotvárajte jej.. pes je váš, je zacipovany (dúfam), nemôže vám nič.. iba ak by v prišlo nejaké nariadenie súdom.. inak keď ti napísala, že si pre neho príde, tak poslala sms? Neodpísala ste jej, že nesúhlasíte? Alebo poslala list?

haanovajana
26. dec 2019

Nedovolila by som zobrať psíka.

77daniela77
26. dec 2019

Nevidim dovod na odobratie podla toho co pises sa ma vyborne.To tej zenskej nemoze prejst,ved nech sa pridu pozriet hoci aj viaceri....ja by som si to s nimi vydiskutovala,ved nie je dovod predsa sa skryvat,to je somarina.Nedala by som ho zobrat v ziadnom pripade.

simca06022011
26. dec 2019

My sme.zazili tiež zaujímavú drámu keď sme chceli psíka, normálne nám nechceli predať stena lebo že "to je gaucovy pes", potrebuje mať stále pána pri sebe atď.. proste.skoro nás chovateľka za tyranov oznacila a psíka nám nedali aj ďalšie chovne stanice ( podľa všetkého sa poznali). Proste fanatizmus čistý. Bývame v prírode, pes je každy deň s pánom v lese, takmer stále je niekto.s.nim doma ale iste by polovnemu plemeno bolo lepšie v byte na gauči. Proste brzdy chore bez trochy zdravého.rozumu. Pre toto som proti adopcnym zmluvám, buď nech mi psa dajú a nestarajú sa alebo nech si ho nechajú, zvyknú si na seba s rodinou a majú ho dat preč? Kúpim si z chovnej stanice, nájdem túlaveho.. ľudia chcú pomôcť a niekto mi bude domácnosť lustrovať a kritizovať? Ja by som im psa nedala.

simona92101
26. dec 2019

Pani asi nepozna povahu plemena,husky keby nemal vybeh a vyzitie tak ho v dome slaktrafi..poradim,treba sa obratit na veduceho utulku,spisat staznost,a opatovne pozvat k vam na navstevu danu pani aj s nadriadenym,aby vam osobne vysvetlili dovody.ak ma utulok ofic.stranku aj na FB napriklad,napisala by som tam staznost

autor
26. dec 2019

Volala manzelovi a on jej povedal,ze nema dovod psa odobrat a ona mu povedala,ze ro si myslime len my a ze v pripade ze psa neodovzdame pride aj s prislusnikom policie. Este nas napadlo poziadat o pomoc starostu kedze dotuje utulok kazdy rok

pribinak
26. dec 2019

Chodte k veterinarovi, nech psa prezrie a da potvrdenie, ze pes je OK.
Urcite by som sla za starostkou, porozpravala jej celu story
A pani by som napusala SMS, ci mail, ze akýkoľvek dalsi kontakt považuješ za obťažovanie a podnikne aj právne kroky, nenechas si kaziť dobre meno
A ak mas dobre vzťahy so susedmi, tak im tiez povedz aky mate problem a mozu pred políciou dat pozitivne stanovisko
Zavolaj aj zvieracej ombudsmanku

sara07
26. dec 2019

podajte písomnu stažnosť adresovanu utulku, odvolanie voči odobratiu , požadujte znova preskumanie podmienok u vás , namietajte voči nedostatkom ktoré vám vytkli
žial tá čast že vám ho môžu zobrat je vo váš neprospech, to že dôvod od vás ho zobrat je blbost na entu je vedlajšie , ano nenapadlo vás že teda sa utulok takto zachová
ak to nepomôže nájst zriadovatela utulku a tam podat stažnosť pre zlé vyhodnotenie stavu

ak toto všetko nepomôže , môžu vám toho psíka naozaj odobrat , ostáva nájst len chovnu stanicu kde si psa proste kupite, chovatel nemá možnost psa vám odobrat maximálne sa stáva že v zmluve pri odpredají má prvé právo odkupu

abbey1
26. dec 2019

Doporučujem komunikovať s útulkom písomne. Pozrite si adopcnu zmluvu. Väčšinou tam býva podmienka cipovania a kastracie. Psa vydať nemusíte. Keď majú podozrenie, že o psa sa staráte zle, nech konajú v súlade so zákonom a hlavne všetko písomne.
My osobne sme roky robili docasky pre psíkov i mačky z útulku. Bohužiaľ, po zlých skúsenostiach s útulkom sme skončili. Pomáhame už len samostatne najduchom.
Nedávno som sa dala nahovoriť a ujala sa dočasne psa z jedného OZ. Až keď bol pes u nás, zistili sme, že pani o ňom klamala a skončilo to zle. Teraz už naozaj som sa zaťala, že žiadna pomoc pre OZ.

saskia_98
26. dec 2019

Akoze je normalna ? Odobrat huskyho z vybehu a zavriet ho do koterca ? sak ten pes sa tam zblazni od nudy. Bojuj za toho psa a nedaj si ho..

suzitok
26. dec 2019

Neviem co su toto za praktiky, potom sa utulky čudujú, ze sú preplnene a nemaju na ne prostriedky. Moja mama ostala sama a chcela psika..ten pes by sa u nej mal ako dieta, aj toho predtym tak mala, to bol pán pes...
Tak isla do útulku a pani jej povedala, ze najskor pride pozriet dom, či vyhovuje..realne aj prisla stym, ze si teda mozeme prist vybrat psa...vybrali sme mensieho, hned sa k nam túlil,mama ze berieme....este sme vzali aj za vreco granul pre utulok..nakoniec sme odisli bez psa, lebo pani povedala, ze bude chodit kazdy tyzden na kontrolu...nemali by sme stym problem, nemala mama co skryvat, ale vnimali sme to ako narusanie sukromia..
Nakoniec dal sused nejakeho bastarda, mama ho ma vnútri....
Ja osobne si myslim, ze mozno pre toho konkrétneho osika ma záujemcu....a urcite by som ju dnu na vas pozemok nepúšťala, na to nema pravo..

sara07
26. dec 2019

@airaw podla zmluvy maju pravo ho zobrat, je tam celá klauzula , pokial to vyhodnoti utulok ako nevyhovujuce podmienky môžu ho normálne zobrat
tu je to o tom aká fanatička baba príde , lebo niektorým ako fakt hrabe už vid priklad

lenkakravcova
26. dec 2019

Woww, to co tu píšeš to je šialene. Mi to pripomína to mestské sektarstvo s psami oblečenými v tričkách, posadenymi v kočíku. 😂 Asi si niečo také kúp urob foto a posli im ako dôkaz že sa o neho staráš ako o vaticke.
No choré... 😂

77daniela77
26. dec 2019

@lenkakravcova No teda....😂

0silvia0
26. dec 2019

ak to inak nepojde, skus zavolat televiziu, medializuj to! Krizenec husky ma na farme idealne podmienky, tym, ze ho zavrie do koterca v utulku mu zlomi srdce!

autor
26. dec 2019

Baby jej sa podla mna nelubilo ze Atrej (nas psik) proste k nej nepribehol sa zvitat pretoze sa zrovna nahanal pri plote zo susedovim dobermanom. Ma to ako zabavku ked ho nebavi lietat po vybehu tak s tgm dobermanom letaju podlz plota a stekaju po sebe no jak pubertaci. Aj ho volala ale uplne ju odignoroval tak muz na neho zapiskal a hned k nam pribehol a blazeny usmev ako ocuchal ju no potom zas okolo plota isli susedovixh deti tak zas za tymi letel.
Pozefala som tu zmluvu a je tam pisane len ze pes moze byt odobraty v pripade,ze sa zisti,ze zije v nevyhovujucich podmienkach,ze nebol cipovany co je kastracia. Ku nam uz kastrovany prisiel.