Útulok nám chce odobrať psíka.

26. dec 2019

Psickarky potrebujem radu. Pred rokom aj pol sme si vzali hlavne kvoli detom z utulku krizenca huskyho a ovciaka. Psik mal za sebou tazky osud a ked sme boli v utulku padol nam do oka. Slecna alebo pni co s nami riesila adopciu nam vysvetlila,ze psik pojde na tyzden k nam na skusku a ak sa aklimatizuje dohodne sa ostatne. Bol u nas tyzden a pobyt zvladal perfektne. Nakoniec sme podpisali zmluvu kde bolo jasne napisane,ze psika treba dat zacipovat a,ze utulok si vyhradzuje pravo prist kedykolvek na navstevu aby zistilo ako sa psik ma. Zo vsefkym sme suhlasili a psika zobrali domov. Mame domcek s mensou farmou kde mal moznost ofvoreneho vybehu takze kazdy den bol vonku medzi zvieratami a na noc mal moznost ist dnu. Po roku prisla pani z utulku na kontrolu tak sme jej ukazali nasi farmu aj psika ktory ozaj bol tam stastny. Pani sa nas pytala ci pes byva vonku alebo vnutri tak sme jej vysvetlili,ze ma moznost byt vonku aj vnutri. Odisla prec mala som dost zmiesane pocity z toho pretoze si vsetko obzerala a robila si poznamky ale tak nehovorila nic. A dva dni pred vianocami nam napisala aby sme psa 30. nachystali,ze pride si ho zobrat. Nerozumela som preco. Vysvetlila,ze pes zije v nevyhocujucich podmienkach nema dostatok pohybu, psovi sa nik nevenuje,je divoky ( to usudila z toho ze lietal po celej zahrade), je tam nebezpecie urazu( casto pobehoval po vybehu s konmi ale ked ste ho zavolali pribehol) a jednoducho to neni pes pre nas a navyse ho krmime zbygkami z kuchyne ( co vobec nie je pravda preroze mu kupujeme kemivo ktore nam ona sama odporucala,to ze pes prehrabe zahradu a pozerie co vidi je normalne)
Ja som z toho hotova a s manzelom stale premyslame co dalej. Psik si u nas zvikol deti ho zboznuju miluje nasu farmu nikomu zo susedoc nevadi ved skodo vobec nesteka skor robi take pazvuky ako huskyovia zvyknu. Ak ho zoberie prec zlomi to psa aj nas. Neviege nam poradit ako sa mame branit? Osobne si myslim,ze je za tym nieco ine. Dakujem

77daniela77
26. dec 2019

Ved to je vidiet ked je psik u vas stastny,chodite k veterinarovi,je v kondicii,venujete sa mu,mate vzajomnu citovu vazbu.....tak nevidim dovod za odobratie.Tu sluepku co to tam bola hodnotit by som si teda fakt podala....co sa ma s nou co zvitavat,vsak to je dokaz ze je tam stastny a kasle na nu.....

77daniela77
26. dec 2019

*sliepku

risk66
26. dec 2019

Pozrite sa,kedy ste podpísovali adopcnu zmluvu, datum.Ak prišla pani po roku aj 1 den,nema uz na psika narok.Mame to aj mi v zmluve.Po roku sa automaticky stavate majitelkou Vy

mimisk
26. dec 2019

nema dovod prist policiou, vy ste nic neporusila a nemaju ziadne rozhodnutie sudu o odobratie psa, takze by som milu pani vyprovodila nech ide riesit toho, kto tyra psikov a nie toho kto poskytol psikovi super domov, to je na kazdeho vec ci bude doma alebo vo dvore, my mame psika doma, lebo sme ho tak naucili, ale kamaratka ma psika co je zvyknuty vonku a ked ho zoberu dnu vobec tam nechce byt a uteka na dvor, tak nech si pani da mokru hadru na hlavu a ukludni sa

maca1984
26. dec 2019

@risk66 nie je pravda.My mame v zmluve ze az po 18 mesiacoch mozme dat prepisat cip na seba a stavame sa majitelom.Dovtedy sme jeho chovatelom.Preto by bolo dobre aby autorka napisala o ktory utulok sa jedna a co ma napisane v adopcnej zmluve ona.

0silvia0
26. dec 2019

nechapem preco by sa s cudzou zenskou mal vitat, ked mal na praci svoje psacie zalezitosti?
Vyhovorila by som to na kastraciu, mozno prave tou kastraciou ma zmenene chovanie. Nekastrovany pes by ju mozno siel onuchat, kastrat sa sprava inak...

risk66
26. dec 2019

Jednoznačne sa nedajte. Zverejniť názov útulku, dajte ich na FCB... Pani jednoznačne dostala ponuku, kde sa dá zarobiť

mimisk
26. dec 2019

este by som sa opytala ake podla nej su vyhovujuce podmienky, nie je nad to ked je velka zahrada pre psov

risk66
26. dec 2019

@maca1984 mi sme mali 1 rok, asi to záleží od útulku. Jednoznačne to musia mať uvedené v adopčnej a poprípade využiť dátum podpísania s dátumom návštevy. Určite by som to tak nenechala

maca1984
26. dec 2019

@risk66 preto pisem ze nie kazdy utulok ma rok.Pri predchadzajucom sme boli majitelmi hned.Kym vsak autorka nenapise co ma v zmluve a o aky utulok sa jedna,darmo tu budeme polemizovat.

luba41
26. dec 2019

hmm..podla vás sa má psík u vás ako vo vate?.. podla pani z útulku nie? a pravda bude niekde uprostred..

risk66
26. dec 2019

@maca1984 súhlasím, nebolo by na škodu názov útulku a adopcnu zmluvu vidieť

danii2
26. dec 2019

Ja toto nepochopim, preco vsetci chcu, aby bol pes v dome.Podla mna ma mat budu/moznost ist do tepla,ci spat v teple.Ale preco by mal byvat v dome? Ved pes potrebuje vybeh, bol stvoreny na zivot v prirode, nie medzi stolickami...

logo_napady
26. dec 2019

Moja mama je veterinárka a podľa jej vedomostí odobrať psa z dôvodu nevyhovujúcich podmienok môžu len za prítomnosti zástupcu regionálnej veterinárnej správy a polície.

mogaa
26. dec 2019

Normálne od veterinára papier že pes je v dobrom zdravotnom stave a žije vo vyhovujúcich podmienkach.....Tvrdenie veterinátra je vždy viac ako nejakej pani z útulku...a ak by ho chceli odobrať aj napriek tomu, treba povedať že ich zažalujete za odobratie psa a aj za spôsobenie citovej ujmy.....Dôkaz o tom že o psa je dobre postarané, žije vo vyhovujúcich podmienkach a dobrom zdravotnom stave budete mať - potvrdenie od veterinára....každý normálny útulok je rád že sa mu podarí zohnať domov pre psa a nechodia žiadne kontroly(čo viem teda ja), takže celé sa mi to zdá pochybné, či z vás nechcú len vytrieskať prachy - dali vám psa a po roku ho chcú odobrať......

mogaa
26. dec 2019

Inak s papierom od veterinára treba ísť za majiteľkou útulku, určite nebude chcieť problémy.....a nedať sa, slovo veterinára je viac ako ich zamestnanca....Veterinár je človek ktorý vie posúdiť či je o psa dobre postarané a ak je v dobrom zdravotnom stave - znamená to že je o neho dobre postarané....Pani z útulku nemá vzdelanie na to aby vedela čo ktorý pes potrebuje, je hovadina že pes má byť vnútri hlavne ak ide o väčšie plemeno a nie o bytového psa....

sara07
26. dec 2019

@danii2 však toto je križenec psa čo absolutne domovy pes nie je ani náhodou, asi by si mala niečo zistit o tých plemenách , ani jedno nie je bytové ani náhodou

veronika65
26. dec 2019

Tá pani asi nevie aby je husky pes 🤦‍♀️ nášho keby sme vzali dnu, vyvalil by dvere 😂😂😂 chvíľku vydrží, ale potom behá po dvore ako besny aby si to vynahradil

modrykoniicek
26. dec 2019

A čo má robiť taký pes podľa nej? Sedieť pri krbe v dome? Ten pes potrebuje behať hore dolu.Byť vonku.Môže byť aj dnu keď je zima ale môj sa sám pýta vonku cez deň a na noc dnu.

Raz by mne toto povedali takéto smiešne argumenty.Majú smolu.

Muž je kynológ žiadne dristy by cez neho neprešli.A robil aj v útulku.

Každý pes sa hrabe v zemi je to jeho prirodzený inštinkt.
Pes nie je plyšová hračka.Potrebuje ísť aj von, hrať sa, spoznávať nové pachy.Pre neho to nie je ako trest ale ako zábava.
Nie je ani na reťazi.Behá si voľne.Psíky sú z toho šťastné.

saskia_98
26. dec 2019

@veronika65 a este teraz ked je take idealne pocasie pre take psy, ked im konecne neni ani horuco. Nechapem tu pani z utulku vobec. 🙈

logo_napady
26. dec 2019

A len tak mmch pani z útulku by mala mať aspoň okrajovú predstavu o plemenách...husky a ovčiak sú pracovné plemená, v dome/byte sa k smrti nudia

mogaa
26. dec 2019

Ako som už písala ak máte farmu, máte aj veterinára od neho potvrdenie že pes žije vo vyhovujúcich podmienkach a jeho zdrav.stav je dobrý.....S uvedeným potvrdením ísť do daného útulku alebo im ho naskenovať či inak preposlať s tým, že k odobratiu podľa zmluvy nie je dôvod.....A ak budú chcieť psa napriek tomu odobrať, budete sa brániť súdnou cestou a ešte ich zažalujete za spôsobenie citovej ujmy....Majiteľka určite nebude chcieť problémy a zrazu bude pes vo vyhovujúcich podmienkach a daná pani len zle vyhodnotila situáciu.....prípadne k potvrdeniu doložte ako sa treba starať o dané plemeno keď si to pani nenaštudovala....nie je pes ako pes, to je ako keby tvrdila že vlčiak patrí do bytu či domu....

veronika65
26. dec 2019

@saskia_98 veď práve, keby bol maličký beriem, pre istotu by som ho vzala dnu, ale dospelý husky v dome nebude ani keby sa útulková pani na hlavu postavila 😂 jedine v prípade, že by už bol starý, pripadne chorý čo podľa príspevku úplne vylučujem

montemotherone
26. dec 2019

Tak psík asi nemá vedenie, výcvik, žije si tak slobodnejšie... Ale je šťastný prepána. Odvolajte sa a žiadajte konkrétny popis, ČO presne psíkovi u vás škodí. Lebo takto by asi zobrali psíkov 80% majiteľom. Vrátane mňa. Ja mám doma divochov a to aj napriek tomu, že sa im venujeme. Jednodu ho nemajú tvrdý výcvik. Žobrú pri stole o jedlo, spia s nami v posteli. No, rozmaznanci 😁

montemotherone
26. dec 2019

@veronika65 Ale veď husky nie je pes stavaný na interiér. To by som paničke hneď vysvetlila. Veď hádam musí aj trochu otužovať. A ak nie je celý deň na reťazi, či vo voliére... Žije si pekný psí život. Určite lepší ako v útulku

judar
26. dec 2019

Otazne je ci je vazne z utulku...lebo stalo sa uz take ze si to niekto takto vymyslel pozistoval ako sa veci maju a zobral psa alebo aj take ze utulkarom niekto popchal vacky peniazmi za ucelom ze chcu dane plemeno a pobrali uz adoptovanych vyhovujucich psov pre donatorov ...a husky je dost ziadany .....ja vseobecne serem na cele utulky lebo dam 50-100€ za psa s adopcnu zmluvu a este ma aj buzerovat budu ..nie dakujem...radsej som splasila psa za par € dala zacipovat plus ma aj veterinarnu knizku a mam svaty pokoj stym aby ma niekto otravoval ohladom psa a tym ake ma podmienky a kde spava a odobne kraviny

montemotherone
26. dec 2019

@logo_napady presne tak. Čo má ležať na gauči?

kika2810
26. dec 2019

Neviem poradit no napadlo by ma bud na par dni odcestovat....ale to je take kratkodobe riesenie na nahnanie casu ALEBO sa zatat vydrzat a skusit to riesit cez TV (JoJ, Markiza,...) kde sa povie aj utulok aj sa ukaze ako sa pes ma, aky je k detom,... a co tvrdi utulok. Neviem aky je ale niektore utulky zvyknu psov predavat do zahranicia. Nie je to oficialne ni vie sa to a preto sa vacsinou k cistokrvnemu psovi v utulku clovek nedostane a to aj napriek tomu, ze take psy sa tam bezne tiez dostavaju. Pisali ste ze mate krizenca huskyho co moze byt naozaj nadherna kombinacia. Nejde mi totiz do hlavy ze teraz ked po Vianociach a najma v zime maju utulky najviac plno Vam chcu zobrat Vasho a sebe pridat robotu. Bojujte! Drzim palce 🙂

abbey1
26. dec 2019

@kika2810 Bohužiaľ, je to pravda. Predávajú sa psi do zahraničia, prevážajú cez hranice bez pásov, veterinárneho ošetrenia, nezacipovane, bez ockovania. :(

sense
26. dec 2019

Ja som s utulkamo skoncila potom co sme raz pred vianocami niesli nejake plysaky,deky atd pre zvieratka a mali sme aj krabicu velku vzoriek tych zuvaci dent.kosti kt odmietli so slivami ze kto to bude odbalovat...