Ako riešiť situáciu, keď ma manžel nevníma ako ženu?

Zodpovedané
10. aug 2019

Dobrý deň,

s manželom máme krízu. On ju síce nevníma, ale ja ju veľmi pociťujem. Prehliada ma, nevníma ma ako ženu. Aj keď sa snažím, aj keď sa nesnažím. Stále o tom istom.

Občas ma objíme a pobozká. Ale to si viac menej pýtam ja. Takže dostávam všetko na požiadanie. Keď sa nesnažím ja, tak z jeho strany je snaha minimálna. Aj keď mi povie, ž ma ľúbí, tak v jeho skutkoch to cítiť nie je.

Ak nemáme sex, tak sa ku mne v posteli ani neotočí. Aj keď som oblečená pekne, alebo škaredo, či som vo vani, či v sprche, tak o mňa nezakopne ani pohľadom. Cítim sa nechcená a nemilovaná.

Okrem toho som dosť nedobrovoľne pribrala a o všetko sa starám iba ja. Cítim sa nedocenená a nechcená. Aj komunikácia medzi nami viazne. Povedala som mu, že teraz to je na ňom. On má však výhovorky a odpovede - čo mám robiť?

Žiadne riešenie a snaha z jeho strany nie je.

Máme dve malé deti. Keď som ja veselá, tak je všetko doma v poriadku. Keď som nešťastná, hneď sú bez nálady všetci.

Ako máme riešiť náš problém?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

v tomto prípade by som Vám odporučila poradňu.

Podľa toho čo píšete sú dva aspekty na rozobratie. Prvé je vaše vnímanie celej situácie a vaše nastavenie.

Možno práca na vlastnom vnímaní seba a druhé je partnerský vztah, od ktorého máte potrebu ocenenia, uznanie a vyjadrenia obdivu a nie je Vám to dávané.

Takze vrelo odporúčam buď partnerskú alebo aspoň individuálnu poradňu. Ideálne možno oboje.

Prajem Vám úspešne riešenie.

V prípade potreby má kontaktujte.
S pozdravom


Mgr.Veronika Rosinová
Poradenské a konzultačné centrum Nové Zámky, Súkromná poradňa psychológa
web: www.pkc-psycholog.eu
tel: 0917 022 755
mail: rosinova.pkc@gmail.com