Poslíčky aj v teplej vani?

26. okt 2020

Ahojte, som 2 tyzdne pred pôrodom a od rána mi tvrdne brucho a cítim menštruačnú bolesť a bolia ma kríže. Občas sa mi to deje posledný týždeň. Ale vždy to prešlo najma po teplej vani no a teraz už 20 min v nej sedím a stále to isté, brucho ako kameň a bolia ma kríže. Myslela som ze po sprche ci vani falosne kontrakcie vždy zmiznú, máte aj vy takúto skúsenosť ze ďalej pretrvávali?

majka_3
26. okt 2020

Tak možno sú to neni už falošné 😉
Tepla voda by mala bolesť utíšiť... Mne to vždy zabralo na poslov, ak sa ti niečo nezda radšej sa chod dat pozrieť

autor
26. okt 2020

@majka_3 zatiaľ to nejako extra nebolí a sú nepravidelne tak ešte počkám ci to neprejde ale divne ze vaňa vždy zabrala aspoň na nejaký čas

ildiko36
26. okt 2020

Teplá voda síce tlmý bolesť ale vyvola aj kontrakcie..takze keď nechces doma porodiť vo vani radsej vyjdi z toho..
Pri prvom tehotenstve mne sa to skoro podarilo len preto ta upozornujem..ledva som stihla do nemocnice a uz som rodila..doktorka kazala aby som prisla ked budem mať kazdych 10min bolesti..ja som sa otvarala 21h..a nemala som daak extra velke bolesti tak som na to čakala ..a vo vani sa mi celkom pácilo cely den😅..lenze zrazu som zacala mat bolesti kazde 2min..a ledva sme to stihli..

autor
26. okt 2020

@ildiko36 ja som pri prvom posličkov nemavala takto často ale keď som začínala rodiť tak mi to začínalo takto nejako a porodila som až za dva dni a vanu som neskúšala iba co som sa išla osprchovat, nachystať do nemocnice. Išla som si sadnúť ze co bude a teraz sú tak každých 25 min tak asi to prejde aj do večera 😁

ildiko36
26. okt 2020

Tak ked uz maš kazdych 25min..no neviem či to prejde😐..ale tepla voda fakt velmi pomaha..buď pre istotu oparna..druhy pôrod už ma rýchlejši priebeh

autor
26. okt 2020

@ildiko36 v piatok som bola ny gynde lebo sa mi nezdalo a to som mala každých 7 min aj mi to zaznamenali pásy a nič prešlo to a boli slabé na zázname. Dúfam že budem stále hovoriť ze to nieje ono a porodim doma 🤦‍♀️😁 zajtra mam ale poradňu tak som zvedavá ci sa niečo zmenilo. Som zvedavá aky nedoplatok za moje plne vane vody 2x denne budeme mat 😁😁😁 prvé som mala o pár dní skôr tak som zvedavá

ruzasipova
26. okt 2020

Ak to neprechadza, moze to byt aj porod. Poslickov to utlmuje, ale ak sa rozbieha porod, tak tepla voda to akurat urychly (ked mi v porodnici na vzdycharni odporucili teolu sprchu, to uz slo potom rychlo). A druhy porod je naozaj rychlejsi (1. od zaciatku kontrakcii 11hodin, 2. od zaciatku - 4 hodiny).

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre