Čo obliecť 2 mesačnému chlapcovi na krst cez zimu?

lucka1987
25. okt 2011

ahojte. este nemame presny termin krstu.. nemame totizto este krstnych rodicov . 😅
ale chem sa spytat.. nas drobec ma 6 tyzdnov , uz teraz sa vykopava z perinky , krst nebude skor ako o dva tyzdne.. , cize aj chladno bude a aj zas bude Marek vacsi.. co ste obliekali vy na kstr? nas farar je na taketo veci dost prisny... vyzaduje cisto biele oblecenie.... 😖 viela som aj take kostymceky biele pre 3 mes.babo.. no v tom by mu bola asi zima

terezka023
25. okt 2011

my sme davali prveho syna krstit ked mal takmer 3 mesiace a bol v perinke,a este aj španielskej bledohnedej s macikmi deke a nebol ziadny problem, v perinke mal oblecene to co som mu kupila body,dupky,svetrik.nezaoberala som sa ziadnym kostimcekom, a hlavne v tomto období,kostol sa nikdy dostatocne nevykuri,pretoze je obrovsky a aby 3 mesacne dieta prechladlo,.to mi nestoji za to, teraz mame druheho syna, ma uz mesiac a tiez ho dam pokrstit asi v 2 mesiacoch a takisto ako prveho .ziadne kompletiky kupovat nebudem..neoplati sa to na tu jednu hodinu a este aj by nachladol..

lenka268
25. okt 2011

My sme krstili v juli takze bolo teplo. Hadam kvoli fararkovi tam nebude tvoj maly v bielej tenkej kosielke a tenkych dupackach. Ved da sa pekne oblieckt aj ked je zima, Urcite to aj farar pochopi tiez sa oblece teplejsie pod jeho omsovy oblek. Ja by som mu dala pekne pancusky, blede teple dupacky, krasny bledy svetrik, capicku. Nech ti tam neprechladne.

lejduska
25. okt 2011

lucka1987 su aj zamatove co su teplejsie a cistobiele popripade s nejakym vzorikom, dupacky s kosielkou alebo svetrikom ako pise lenka, popozeraj sa na nete urcite najdes nieco teple a pekne 🙂

xlucia
25. okt 2011

obliekla som ho do bieleho bavlvneneho oblecenia z tesca... to som bezne pouzivala aj mimo krstu. kosielka sa na hrudnik len polozi, neoblieka sa

rabiva
25. okt 2011

Lucka, my sme krstili ked mal drobec 10t a nebol v perinke. Biele mal na sebe, ale nie zeby to nas p.farar vyzadoval ale prislo mi to vhodne 😅 takze: biele zavinovacie body, biele polodupky, hore svetrik s kapucnou a hackovane capacky 😅 plus biela ciapocka ale aj tu sme dali dolu lebo to f.vyzadoval (bol to zaciatkom oktobra, ale bol teply den, takze aj v tom svetriku mu bolo teplo + v kostole bolo tiez riadne horuco 😒 )
Skus pozriet nejake teplejsie komplety, napr. http://www.bess.sk/detske-oblecenie/kategoria/d...

radlinka
25. okt 2011

Mozes pouzit biely overal, pripadne perinku alebo krasnu bielu deku, ked je zima, treba ho do niecoho zavinut, lebo aj tak ho budete drzat cely cas, tak je to dost pohodlne. Podla mna je este malicky, tak by mohol vydrzat v perinke, pripadne v deke. Nas tiez perinku vykopol hned ale na krste bol ako anjelik ani nemrkol, vydrzal krasne v perinke a este si aj dobre pospal 😉

amadora
25. okt 2011

my sme krstili tiež v zime a malý mal normálne oblečko a na tom bielu štrikovanú súpravu, svetrík, nohavice, čiapočku a bol v perinke aj keď vtedy už vo vankúši obyčajne nebýval. a ešte zabalený v bielej deke

trinka
25. okt 2011

my sme do krstu dostali bielu čipkovanú hrubú kombinézku (taká strašne čačkaná perinka), bolo to síce pekné, ale uplne zbytočné, lebo mala ju využila len na ten krst a teraz ju pri druhej využijem po druhy krát... takže podľa mna stačí aj ked bude v nejakej peknej bielej kombineze...

lji
25. okt 2011

a čo knaza do toho?? pokial to nebude fakt nevhodne (pestrofarebne body, špinavé oblečenie a pod.) tak je to jedno. ja som dcere vôbec neriešila že cela v bielom. kupila som jej zvlást teplé šatky ružové, pančušky zateplené ružové, ružovú mikinku a ružovú čiapočku. bola v perinke ale ani tá nebola celá biela ale malá ružové lemovanie. nevravím, bola pekne oblečená ale knaz nemal vôbec nič proti tomu že bola ladená do ružova 😉 a aj tu perinku sme využili iba raz v živote a to na krst a aj to len preto že si ju svokra kupila dúfajuc že bude mať prvé dievča a vtišiel z toho môj muž takže to bolo skôr také symbolické 😀

ladytt
25. okt 2011

Nemusí to byť biele, kľudne obleč, čo máš. Nech sa v tom dobre cíti. Pri krste s používa biela košieľka, dá sa kúpiť, ktorá sa len prikladá ako znak čistoty 🙂

horalka777
25. okt 2011

Ja som obe krstila v bordovom overale (jednu v novembri a druhú v decembri) a na vrch sme len priložili jednoduchú bielu krstnú košieľku. Všetko ostatné je len zbytočný tlak okolia (a priznajme si, aj byznis). Krst bol krásny, tam predsa ide o úplne iné veci a pán farár by to mali vedieť najlepšie 😉

anibas
25. okt 2011

už sa nezmestí do perinky ? my sme v januári použili bielu deku - možno niekto požičia 😉

jasminet
25. okt 2011

oblec ho teplo, slusne a cisto. v bielom byt nemusi. 😉 maximalne mu daj bielu ciapocku a zabal do bielej deky, to sa mu v kostole zide, teplo tam vacsinou nebyva.

ivett1
25. okt 2011

@lucka1987 ahoj, my sme krstili nášho šuhajka v novembri (mal 2 mesiace aj niečo) a teda už bolo "chladnejšie"...a ja som ho mala v bielom oblečku, pod oblečko som mu dala biely bavlnený overal a zabalený bol v perinke, ale páperovej-taká rodinná "starožitnosť" 🙂...a ja som ho pre istotu dala aj do deky, ale to už bolo priveľa...predsa len, v kostole nebolo až tak zima...ak máš čas, tak nakukni 😉
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/ivett1/album...

katrinka8
25. okt 2011

Ja by som dietatko obliekla hlavne podla toho, ako je alebo nie je vykureny kostol. Cize ak je tam velka zima, tak urcite by som ho zabalila do deky. Farebnostou odevu specialne kvoli fararovi by som sa vobec nezaoberala, zdravie je prednejsie ako nazor farara na oblecenie mojho dietata 😠 My sme dcerku krstili ako 3-mesacnu, sice v septembri, ale bolo dost chladno. Krst - nekrst, mala na sebe bleduckohnedu flisovu mikinu a take iste aj papucky, na bielych satockach, biele pancuchy. Zhanat narychlo biely svetrik sa mi nechcelo. Bielu ako znak cistoty symbolizuje krstna kosielka - ta sa dietatku obliekat nemusi, staci, ze bude na dietatku polozena 😉

pattynka
26. okt 2011

Takové komplety a oblečky najdete na krtimedite.cz

annaopialova
26. okt 2011

ahoj ja som malemu kupila na krst oblecenie ktore bolo zamatove a teple a tiez biele das mu biele pancuzky a biela perinka teraz dostat na krst original perinku ktora je ovela vatsia ako klasicka

zuzuzaa
26. okt 2011

My sme krstili, keď mal malý tri týždne, bolo to začiatkom marca. Mal teplý overal, modrý kabátik a bol zabalený v perinke. Cez neho som len trochu prehodila bielu deku.

andrejka1974
26. okt 2011

no moj prvy syn sa narodil 9.11 krst mal 9.1 a mal normalne zimne oblecenie a bol v zimnom modrom overale a strceny vo fusaku vsak vonku zima v kostole tiez zima aj mal dve ciapocky ktore sme mu dali dole len na chvilku ked ho krstili takze ho oblec kludne teplucko a tak ako ty uznas za vhodne nie ako farar