Môže inžinierka učiť na základnej škole?

126
30. apr 2014

Ahojte.
Môže inžinierka učiť na zš angličtinu? Dcéra má pri nej hrozné známky a povedala mi že chce ísť na inú školu koli tej učiteľke. Predtým mala z angliny samé jednotky a teraz ako ju hanta učí je mi skoro na prepadnutie. A pritom sa doma učí a ja ju skúšam. Poraďte čo s tým?

126
autor
30. apr 2014

Dcéra mi chodí aj na krúžok z anj a tam je vychvalena, asi ste ma tu zle pochopili ale zo znamkami nemá problém len moja dcéra ale sťažuje si na ňu veľa aj iných rodičov z ostatných tried. Moja dcéra je stvrtacka, učí ju celý tento školský rok, v prvom polroku boli tiež problémy a ja som ju dala preskusat pred riaditeľa a pedagogmi ktorý vedia po anglicky. A povedali že nechápu prečo jej chcela dať na polroku 4. Dala jej nakoniec 2. A teraz sa to opakuje. A čo sa týka manžela ten pracuje v anglicku takže keď je doma on sa s ňou učí.

126
autor
30. apr 2014

@simca06022011 ale ona my chodí na jazykovku a tam si ju chvália a len tolko

zuzana76
30. apr 2014

@126 tak nechapem, stvrtacka na ZS a taketo problemy, tak jedine to riesit spolocne na rodicovskom, ak maju problemy naozaj vsetci ziaci

126
autor
30. apr 2014

@zuzana76 veď aj to sme a triedna povedala že na ňu veľa sťažnosti a riaditeľ s tým nič nerobí že to je vraj jeho sesternica

maria1989
30. apr 2014

@126 no to je pekné... 😠

ivett1
30. apr 2014

@126 no, keďže si to upresnila a vlastne ste už absolvovali preskúšanie na pol roka...tak, choď za riaditeľom, sestrenica-nesesternica a na rovinu mu povedz, že ak neurobí nápravu, napíšeš (prípadne viacerí, ak sa pridajú aj ostatní rodičia) na štátnu školskú inšpekciu ...kde opíšete a dokladujete (napr. zápis skúšobnej komisie z preskúšania, alebo niečo podobné...) aj situáciu spred polroka ...niečo o podávaní sťažností (podnetov...) je tu...ak by na to došlo...
http://www.ssiba.sk/Default.aspx?text=g&id=26&l...
no, možno postačí, ak podáš/ podáte písomnú sťažnosť riaditeľovi, aby vedel, že to myslíte vážne a keď to bude na papieri, tak pochopí, že vaša nespokojnosť s výučbou je odôvodnená... inak ti neviem poradiť...
PS: držím vám palce...štvrtáčka a už takéto stresy... 😠 škoda, že si nezareagovala hneď pri prvej "zlej" známke...

keiko33
30. apr 2014

@126 no to by som asi aj ja na tvojom mieste. Tu nasu ucitelku sice vyhodili, ale to az po niekolkych rokoch a to uz stihla vela detom pokazit vstah k anglictine, nielen ze som z anglictiny nic nemala, ale som mala normalne traumu z jej hodin, este aj po skole ked som ju videla, hoci aj z dialky som sa citila neprijemne. Pamatam sa ze tiez sa roky rodicia stazovali, ale vtedy bol problem s jazykarmi, bolo ich malo.

mircalla
30. apr 2014

@zuzana76 vobec si nepochopila, ja sa nevyjadrujem k danej ucitelke ale vseobence
ucitelov anglictiny som mala za svoj zivot dost
a trufam si povedat, ze to mozem sudit - pocujem dost dobre
poznam ludi, co maju aj statnice z anglictiny, ale to nie je zaruka kvality

mircalla
30. apr 2014

@heni79 ano, k tomuto som sa uz vyjadrila vyssie

126
autor
30. apr 2014

@ivett1 dik za radu skúsime to písomne, to má nenapadlo 😉

126
autor
30. apr 2014

A chcem sa ešte spýtať mám známu a jej syn je šiestak. On ma veľmi vážne zdravotné problémy: cukrovka, časté zvracanie spojené s hnackou a 40 stupnovymi horúčkami, problémy z prieduskami, chrbticou . A neuci sa najlepsie. Mojej známej poslala triedna jej syna oznámenie koľko percent má vymeskane z ktorých predmetov. To by bolo v poriadku ale učiteľka to napísala jeho spoluziacke do zošita a ona to prepisala na papier s tým že to musí podpísať tá moja kamarátka. Preto sa pýtam je normálne takéto jednanie učiteľky k rodicovy toho žiaka o ktorý má problémy?

zuzana76
30. apr 2014

@126 nie je normalne, taketo nieco sa nikdy neposiela po ziakovi, ale normalne doporucene postou, alebo mailom, ci telefonicky s rodicom vybavuje

126
autor
30. apr 2014

@zuzana76 a keď si bola sťažovať u riadila ten tam nebol ale bola tam zástupkyňa a tá povedala že to je v poriadku takéto jednanie a poslala doslova moju kamosku do prdele

mirka_st
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lili_mia
30. apr 2014

@126 písomná sťažnosť na školskú inšpekciu .. to bude taká kontrola z úradu že až .. pokiaľ tam tiež nie sú s niekým rodina

126
autor
30. apr 2014

@mirka_st
@lili_mia ďakujem poviem kamoske, a s tým rodinkarstvom mám riadne nervy 😠

heni79
30. apr 2014

@mircalla
Takže všeobecný povzdych. 😅
V niečom máš pravdu, len netýka sa to iba angličtinárov. Žiaľ. ☹ Štátnica by mala byť zárukou kvality. Mala by byť. No nie vždy to tak je. 😒

abbey1
30. apr 2014

Problém nie je v titule Ing, vždy ide o človeka. Niekedy ani 10 diplomov z pepagogiky nezaručí, že pedagóg vie učivo podať a má vzťah k uceniu. Dcéru na gymnáziu tiež učí Ing a sme max spokojni.Ale na prvom stupni som učiteľku Aj riešila.

heni79
30. apr 2014

@126
Určite to nie je s tým odkazom normálne. 😕 Inak, kamoška sa jej mohla spýtať, že ak si dieťa napíše napr. ospravedlnenku vlastnou rukou a rodič ju iba podpíše, prípadne ani to (lebo keď to prepisovala spolužiačka, tak tam nemohol byť podpis učiteľky), či to budú akceptovať. 😀 Vážne by ma zaujímalo, aká by bola odpoveď. 😀

shopoholocka
30. apr 2014

@126 ako ju "hanta" uci??To sa ak vyjadrujes o ludoch..........?????????????????vrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

lucka1987
30. apr 2014

@126 necitala som si diskusiu.. neviem ci to tu niekto spomenul.. no mas pravo na to, aby ju preskusal iny pedagog z daneho predmetu zo skoly.. ak mas pocit, ze je chyba v tejto ucitelke.

126
autor
30. apr 2014

@shopoholocka ak sa ti to nepaci tak to je tvoj problém ako sa o kom vyjadrujem, ale mám na to právo!!!!!!!!!! A viac sa k tebe nevyjadrujem!!!!--! 😠 😠 😠 😠 😠 /

126
autor
30. apr 2014

@lucka1987 už sa tak stalo na pol roku a uspela úspešne

126
autor
30. apr 2014

@heni79 no tak to si napísala fakt dobré. To by aj mňa zaujímalo.

rebeka7501
30. apr 2014

@126 iba malá poznámočka, ak sa takto vyjadruješ o učiteľoch aj pred deťmi, tak sa potom nedivme ako sa deti chovajú k učiteľom v škole. asi tak.

126
autor
30. apr 2014

@rebeka7501 ja sa o učiteľoch vyjadrujem tak ako si kto zaslúži! ! A moje dieťa sa správa slušné k učiteľom! Tak nechápem prečo tu zatahujes deti!! Ty si určite učiteľka! Ktorá vie veľký prt aké trápenie máme!!

horana
30. apr 2014

To ze je inzinuerka apriori nemusi vadit. Ked by mala talent na ucenie, co sa mmch neda ziskat ani pri dlhsom studiu a tak mame kopec spravne vystudovanych pedagogov, ale nase deti motivovane nie su.

Ked je s nou ale problem, to uz problem je. Ci ho maju aj ine deti, co by mohlo znamenat ze jej metody su nevhodne, alebo len tvoja dcera, co by mohlo ukazovat ze si skratka osobnostne nesadli. To sa zial obcas stava a apriori to nemusi suvisiet s tym ze je inzinierka. Riesit to samozrejme treba v kazdom pripade. Aj ked tieto osobnostne nesadnutie sa nikdy az tak uplne nevyriesia, skor si mozno vydupat respekt aj ked to nebude uprimne - ked uvidi ze sa nedate, a urcite stoji za to sa o to usilovat.

abbey1
30. apr 2014

@126 Nemáte možnosť preložiť dieťa do druhej skupiny k inej učiteľke? Väčšinou má každú skupinu iná učiteľka. Moja dcéra napokon chodila na Aj do úplne odlišnej triedy.Tiež som bývalá učiteľka, tak poznám podobné problémy z obidvoch strán, z pohľadu učiteľka s nárokmi, i z pohľadu právom nespokojného rodiča. Ak je situácia naozaj neúnosná pre viac detí, treba jednať s vedením ako kolektív. tak je väčšia šanca na poriešenie problému.
Najlepšie by bolo, ak by celú situáciu posúdil niekto nestranný. Niekedy je problém naozaj len v tom, že je nová učiteľka náročnejšia a deti tu horšie akceptujú. Dôležité je, aký má systém učenia a vysvetlovania a pristupu k deťom. Známky nie sú jediný ukazovateľ kvality.

ivirk
30. apr 2014

@126 Musí mať pedagogické minimum minimalne!

amouramour
30. apr 2014

@ivirk nemusi, teraz je velka nudza o ucitelov, najma cudzich jazykov🙂

autorka a ako by si ty zhodnotila vedomosti dcery z aj?videla si nejake jej pisomky, ucis sa s nou?