Ako zvládať silné úzkosti a strach?
Čo by ste poradili na silné úzkosti tak silné že nezvládam isť ani na nechty a sedieť tam vyše hodiny, predtým som si to užívala teraz je to nočná mora pre mňa. Nemám ani že depresie ale silné úzkosti až ma trasie. Môže to byť z kofeínu? Mám obmedziť kávu? A piť len zelený čaj? Mám zo všetkého strach, obavy, búši mi srdce, potrebujem niečo na ukludnenie. Skúšam všetko magnerot, aschwagandu, lexaurin mi nič nerobí, a potom ešte guajacuran. Ako sa mám ukludniť? Vypnúť hlavu. Spím 8h+, zdravo sa stravujem, pijem veľa vody, veľa pohybu, cvičenie, príroda😭šport a stále nič. Čo vám pomohlo? Mám o 20 tej vypnuť telefon a čitať len knihy? Na krv som bola aj moč zajtra sa dozviem výsledky. Tlak mám veľmi nízky ale to máme aj v rodine. Nevládzem fungovať hlava sa mi točí, motá ma, unavená som. V kostole som skoro odpadla lebo som tam musela stáť prudko si klaknúť postaviť sa sadnúť a bolo teplo ešte dotoho aj silná menštruácia… Herpes mám vyčerpaná som. Čo by ste poradili? Ako sa mám ukludniť? Kofein pijem hlavne preto že mam nizky tlak a potrebujem fungovat, ked si nedam kofein boli ma hlava. Obvodná mi dala len magnerot a odporučenie k psychiatrovi. Psychiater hned AD. Poradte mi niečo na ukludnenie hocičo. Vitamíny potraviny,lieky. Kľudne aj obmedzím mobil a Tv, sladkosti, kofeín, len nech mi je lepšie..Su aj lieky priamo na uzkosti že nie antidepresiva?
@anonym_autor Nuž tak to bohužiaľ je. Keď si psychicky chorá tak budeš psychicky chorá už navždy.
Niečo na štýl vysokého tlaku, cukrovky atd atd. Liečiš sa dokým žiješ. Nič špeciálne.
@anonym_f6e201 Toto je taka sprostost ze az! Preco ju strasis? Mam panicku poruchu 12 rokov. Strasne stavy uzkosti som zazivala. Ano, niekedy trosku trva, kym dr. trafi spravne AD, tie nevolnosti velmi dobre poznam. Ja som zazila 3 vzplanutia panickej poruchy. Prvykrat som lieky vysadila po 9 mesiacoch a mala som skoro 3 roky pokoj. Potom sa to vratilo, opat liecba trvala, vtedy tusim rok. No a poslednykrat sa to vratilo cez Covidove obdobie, vtedy to trvalo najdlhsie, plus tazka insomnia k tomu. Tretikrat som vysadila po cca 2 rokoch a uz vyse 3 roky som uplne bez liecby a uzkosti. Samozrejme na zaciatku liecby AD dr. predpisuje aj benzodiazepiny (napr. alprazolam - Neurol, Xanax, Frontin), lebo AD bezne zaberu az po 3 tyzdnoch a clovek vtedy kludne moze potrebovat PN, aby zvladol ten nabeh. Mne bolo tak zle, ze som sa nevladala ani osprchovat. Potrebujes ale zaroven chodit k dobremu psychologovi na terapie, naucit sa tie stavy do buducna spracovat aj bez liekov a hlavne prist na to, co ich vyvolava. Mne velmi velmi pomaha sport.
@anonym_bb54b2 Jezis zase to strasenie Neurolom 😅. Ja beriem Neurol 27 rokov denne a nedavali ma dokopy psychiatri v nemocnici, ani som nikdy hospitalizovana nebola 😆
@anonym_21baf4 27 rokov denne neurol??? Vies co, skus vysadit, potom napis, ako si to zvladla 😂 Toto uz je zavislost jak vysita.
@anonym_autor ja pracujem 12 hodín denne a ano, zvladam zivot konecne normalne, ked mam spravne nastavene AD a vobec ma netrapi, ak ich budem beat aj do konca zivota. Nie vsetky zatazuju zaludok, preto treba skúšať, hladat iné.
@luizina vieš niekomu záleží viac na zdraví ako na peniazoch. 12 hodín denne pracovať je veľa aj na koňa. Telo potrebuje čas na oddych, regeneráciu, keď nevládze treba zmeniť životný štýl a nie plátať zdravotné problémy antidepresívami.
@anonym_f6e201 Toto je taka sprostost ze az! Preco ju strasis? Mam panicku poruchu 12 rokov. Strasne stavy uzkosti som zazivala. Ano, niekedy trosku trva, kym dr. trafi spravne AD, tie nevolnosti velmi dobre poznam. Ja som zazila 3 vzplanutia panickej poruchy. Prvykrat som lieky vysadila po 9 mesiacoch a mala som skoro 3 roky pokoj. Potom sa to vratilo, opat liecba trvala, vtedy tusim rok. No a poslednykrat sa to vratilo cez Covidove obdobie, vtedy to trvalo najdlhsie, plus tazka insomnia k tomu. Tretikrat som vysadila po cca 2 rokoch a uz vyse 3 roky som uplne bez liecby a uzkosti. Samozrejme na zaciatku liecby AD dr. predpisuje aj benzodiazepiny (napr. alprazolam - Neurol, Xanax, Frontin), lebo AD bezne zaberu az po 3 tyzdnoch a clovek vtedy kludne moze potrebovat PN, aby zvladol ten nabeh. Mne bolo tak zle, ze som sa nevladala ani osprchovat. Potrebujes ale zaroven chodit k dobremu psychologovi na terapie, naucit sa tie stavy do buducna spracovat aj bez liekov a hlavne prist na to, co ich vyvolava. Mne velmi velmi pomaha sport.
@selenka7 Však sama ukazuješ, že si stále chorá. Raz si hore, raz si dole ale jednoducho to tam stále máš... čiže je to " choroba navždy" .
@selenka7 Však sama ukazuješ, že si stále chorá. Raz si hore, raz si dole ale jednoducho to tam stále máš... čiže je to " choroba navždy" .
@anonym_f6e201 Toto nie je choroba, ale porucha hladiny neurotransmiterov (a toto mi povedala moja dr. osobne, lebo som sa s tym zo zaciatku tazko vyrovnavala) a vyhlasit nieco take ako anonym, bez toho, aby si vobec tusila, co to u konkretneho cloveka spusta, vela napoveda o tom, ako velmi si mimo, ako malo o tom vies a aka si prizemna osoba. Ked si clovek zazije 5 spontannych potratov (ako je to napr. v mojom pripade), je pomerne logicke, ze to s nim nejako zamava. A ak s tebou tazke zivotne situacie nic nerobia, je to minimalne nejaky psychopaticky rys, spamataj sa. Okrem toho, to ze to mam diagnostikovane, neznamena, ze este niekedy budem lieky potrebovat. Mozno ano, mozno nie, ale tebe sa to moze stat kedykolvek tiez.
@zebricka14 najnovsie vyskumy z us, boli publikovane v nejakom renomovam psychiatrickom casopise, preukazuju ze ludia s depresiami v porovnani s kontrolnou skupinou nemaju zmenene hladiny serotoninu. Som neurobiolog, dost ma to inak prekvapilo. Ale este sa robia dalsie vyskumy
Tak potom neviem už, ja len môžem potvrdiť, že mne zaberajú a dostali ma z toho najhoršieho.
@anonym_f6e201 Toto nie je choroba, ale porucha hladiny neurotransmiterov (a toto mi povedala moja dr. osobne, lebo som sa s tym zo zaciatku tazko vyrovnavala) a vyhlasit nieco take ako anonym, bez toho, aby si vobec tusila, co to u konkretneho cloveka spusta, vela napoveda o tom, ako velmi si mimo, ako malo o tom vies a aka si prizemna osoba. Ked si clovek zazije 5 spontannych potratov (ako je to napr. v mojom pripade), je pomerne logicke, ze to s nim nejako zamava. A ak s tebou tazke zivotne situacie nic nerobia, je to minimalne nejaky psychopaticky rys, spamataj sa. Okrem toho, to ze to mam diagnostikovane, neznamena, ze este niekedy budem lieky potrebovat. Mozno ano, mozno nie, ale tebe sa to moze stat kedykolvek tiez.
@selenka7 Kľudni sa, nezabrali ti dnes tie lieky či čo? 😀
Máš vážne psychiatrické ochorenia a odmietaš sa zverit do rúk odborníkom. Namiesto toho sa tu radiš s predavačkami a s manažérkami. Zapálený žalúdok má v dnešnej dobe každý druhý človek, očividne nevieš spracovať svoje úzkostné stavy a odmietaš liečbu. Tak choď za slnu na svateho Jana na lúku a tancuj tam s vilami, alebo si na hlavu nasyp kamilkový čaj, možno ti to pomôže. Na všetko máš milión výhovoriek, ako sa to nedá. Proste nechceš so sebou nič robiť, odmietaš lieky ktoré by ti pomohli.
@anonym_a26bee To o čom hovorite? Ja chodim k psychiatrovi. Termín mám o 3 týždne. A dovtedy mam čo robiť? Ano odmietam so sebou niečo robiť mate pravdu. Pritom robim pre seba toho až moc. Ja môžem zato že sa dlho čaká k psychiatrovi? U nas sa čaka 4 mesiace keď je nový pacient
@anonym_a26bee To o čom hovorite? Ja chodim k psychiatrovi. Termín mám o 3 týždne. A dovtedy mam čo robiť? Ano odmietam so sebou niečo robiť mate pravdu. Pritom robim pre seba toho až moc. Ja môžem zato že sa dlho čaká k psychiatrovi? U nas sa čaka 4 mesiace keď je nový pacient
A keby si si zaplatila prednostné? Alebo skúsiť psychiatra v nejakom najbližšom meste, či ťa nevezme?
@anonym_f6e201 Toto je taka sprostost ze az! Preco ju strasis? Mam panicku poruchu 12 rokov. Strasne stavy uzkosti som zazivala. Ano, niekedy trosku trva, kym dr. trafi spravne AD, tie nevolnosti velmi dobre poznam. Ja som zazila 3 vzplanutia panickej poruchy. Prvykrat som lieky vysadila po 9 mesiacoch a mala som skoro 3 roky pokoj. Potom sa to vratilo, opat liecba trvala, vtedy tusim rok. No a poslednykrat sa to vratilo cez Covidove obdobie, vtedy to trvalo najdlhsie, plus tazka insomnia k tomu. Tretikrat som vysadila po cca 2 rokoch a uz vyse 3 roky som uplne bez liecby a uzkosti. Samozrejme na zaciatku liecby AD dr. predpisuje aj benzodiazepiny (napr. alprazolam - Neurol, Xanax, Frontin), lebo AD bezne zaberu az po 3 tyzdnoch a clovek vtedy kludne moze potrebovat PN, aby zvladol ten nabeh. Mne bolo tak zle, ze som sa nevladala ani osprchovat. Potrebujes ale zaroven chodit k dobremu psychologovi na terapie, naucit sa tie stavy do buducna spracovat aj bez liekov a hlavne prist na to, co ich vyvolava. Mne velmi velmi pomaha sport.
@selenka7 No mne tie stavy nemá čo vyvolavať, len proste mam silnu uzkosť a bojim sa že nebudem moct utiecť keby mi pride zle, napriklad v aute, autobus,vlak, lietadlo, žiadna kadernicka nechty nič. Lebo mavam navaly paniky a viem že z tychto miesť nemôžem ujsť len tak. A mam stres aj keď sa mam s ludmi stretnut ale to sa mi začne cele telo až triasť. Čo môže byť pričina?
@luizina vieš niekomu záleží viac na zdraví ako na peniazoch. 12 hodín denne pracovať je veľa aj na koňa. Telo potrebuje čas na oddych, regeneráciu, keď nevládze treba zmeniť životný štýl a nie plátať zdravotné problémy antidepresívami.
@anonym_cd6e44 ja sice pracujem 12 hodin denne, ale nie nepretrzite a hlavne dva tyzdne a potom som dva tyzdne doma, tak ze mne to vyhovuje viac, ako by som robila 8 hodin a len vikend volny. U autorky ide hlavne o to, ze to proste bez riadnej liecby nebude lepsie, skor len horsie a na to sa treba zamerat.
A keby si si zaplatila prednostné? Alebo skúsiť psychiatra v nejakom najbližšom meste, či ťa nevezme?
@zebricka14 Nemám auto, a ako som spominala niesom v stave schopná sadnuť na vlak a cestovať sama, nie raz ma to chytilo aj vo vlaku. Mám z toho nočnú moru, ja som vlakom nešla asi 6 rokov. Takže do iného mesta určite nie. Tie 3 tyždne už vydržim na magnosolve. A prednostne ma nezoberie veď vsetci tam maju ťažké stavy, chodia na injekcie, na liečenia, naposledy tam bola až policia a sanitka u psychiatra, tam sú oveľa ťažsie pripady.
@anonym_cd6e44 ja sice pracujem 12 hodin denne, ale nie nepretrzite a hlavne dva tyzdne a potom som dva tyzdne doma, tak ze mne to vyhovuje viac, ako by som robila 8 hodin a len vikend volny. U autorky ide hlavne o to, ze to proste bez riadnej liecby nebude lepsie, skor len horsie a na to sa treba zamerat.
@luizina Riadnu liečbu myslite AD ano?😔 Ja skor by som chcela zacať s neurolom, z toho mi aspoň nebude tak zle ako z Dulsevii, mala som najslabšiu davku 30mg rano, ale tak zle ako mi bolo že som až plakala a nechcela žiť. A naozaj to nieje sranda keď človek žije sam a nema sa s kym porozpravať. A aj tak keby uzivam dulseviu si musim dať na neziaduce ucinky neurol/ lexaurin. Dulsevia nieje vhodna na citlivy žaludok určite nie. To by som nemohla isť ani psa vyvenciť rano by som sa bala že sa zase povraciam medzi ludmi.
@zebricka14 Nemám auto, a ako som spominala niesom v stave schopná sadnuť na vlak a cestovať sama, nie raz ma to chytilo aj vo vlaku. Mám z toho nočnú moru, ja som vlakom nešla asi 6 rokov. Takže do iného mesta určite nie. Tie 3 tyždne už vydržim na magnosolve. A prednostne ma nezoberie veď vsetci tam maju ťažké stavy, chodia na injekcie, na liečenia, naposledy tam bola až policia a sanitka u psychiatra, tam sú oveľa ťažsie pripady.
Ja len lebo si spomínala, že je taká možnosť prednostného, veď tam zavolaj a opýtaj sa, možno ťa zoberie, keď povieš, že máš ťažké stavy, aj keď nie najťažšie. Na tvojom mieste by som išla taxíkom.
@selenka7 No mne tie stavy nemá čo vyvolavať, len proste mam silnu uzkosť a bojim sa že nebudem moct utiecť keby mi pride zle, napriklad v aute, autobus,vlak, lietadlo, žiadna kadernicka nechty nič. Lebo mavam navaly paniky a viem že z tychto miesť nemôžem ujsť len tak. A mam stres aj keď sa mam s ludmi stretnut ale to sa mi začne cele telo až triasť. Čo môže byť pričina?
@anonym_autor skus si zanalyzovat, co konkretne ta na tej predstave desi? Co by sa take najhorsie mohlo stat (u kadernicky, nechtarky, v autobuse)? Ok, pises, ze sa bojis, ze ti pride zle. Mas objektivne nejake zdravotne problemy, ktore by mohli sposobit odpadnutie a pod.? Mne toto velmi pomahalo pri panickom ataku (ja som mavala stavy, ze som myslela, ze mam infarkt, bolesti, tlaky na hrudi, oblieval ma studeny pot)... ked som po beznych vystreniach bola lekarkou uistena, ze mam srdce v poriadku, zacala som sportovat a srdce v pohode zvladalo vysoke tepy aj dlhodobo, ak na mna atak prisiel, len som si to racionalizovala, sama sebe vysvetlis, ze sa s tebou hra len psychika, ze to nie je infarkt. Toto chce ale cvik, s tym ti vie pomoct psycholog, alebo si aspon stiahni apku Nepanikar, dost pomoze v akutnych situaciach. Ak mas problem ist busom, skusaj po troske, jednu, dve zastavky napr. a zvysok dojst pesi. Alebo si v tom buse davaj kratke ciele - este jenu zastavku vydrzim, predycham, pozeraj do tej apky a dychaj podla nej. Nechtarku si tiez mozes najst nejaku po znamosti a vysvetli jej vopred problem, nemusis ist niekde k aziatkam do nakupneho centra, mozes poprosit otvorit okno, pohar vody... niektore nechtarky (aj ta moja) su najlepsie terapeutky 😀. Keby cosi, kludne mi napis.
@selenka7 Kľudni sa, nezabrali ti dnes tie lieky či čo? 😀
@anonym_f6e201 si uboha a este sa skryvas za anonym. Ja lieky davno neberiem, nepotrebujem ich, som zdrava, zato ty mas evidentne nejaku diagnozu a si natolko vypatlana, ze tu ides nepravdivymi informaciami strasit autorku. Nebudem tu s tebou stracat cas.
@anonym_autor skus si zanalyzovat, co konkretne ta na tej predstave desi? Co by sa take najhorsie mohlo stat (u kadernicky, nechtarky, v autobuse)? Ok, pises, ze sa bojis, ze ti pride zle. Mas objektivne nejake zdravotne problemy, ktore by mohli sposobit odpadnutie a pod.? Mne toto velmi pomahalo pri panickom ataku (ja som mavala stavy, ze som myslela, ze mam infarkt, bolesti, tlaky na hrudi, oblieval ma studeny pot)... ked som po beznych vystreniach bola lekarkou uistena, ze mam srdce v poriadku, zacala som sportovat a srdce v pohode zvladalo vysoke tepy aj dlhodobo, ak na mna atak prisiel, len som si to racionalizovala, sama sebe vysvetlis, ze sa s tebou hra len psychika, ze to nie je infarkt. Toto chce ale cvik, s tym ti vie pomoct psycholog, alebo si aspon stiahni apku Nepanikar, dost pomoze v akutnych situaciach. Ak mas problem ist busom, skusaj po troske, jednu, dve zastavky napr. a zvysok dojst pesi. Alebo si v tom buse davaj kratke ciele - este jenu zastavku vydrzim, predycham, pozeraj do tej apky a dychaj podla nej. Nechtarku si tiez mozes najst nejaku po znamosti a vysvetli jej vopred problem, nemusis ist niekde k aziatkam do nakupneho centra, mozes poprosit otvorit okno, pohar vody... niektore nechtarky (aj ta moja) su najlepsie terapeutky 😀. Keby cosi, kludne mi napis.
@selenka7 Zdravotne problemy iba nízke železo anemia a nizky tlak čiže ozaj mi môze prisť kludne zle hlavne keď sa prudko postavim alebo si sadnem, hlavne teraz keď je tak teplo. A keď mam silnu menštruaciu tak vtedy mi je na odpadnutie. Ale inak nemam zdravotne problemy, iba keď zjem potraviny na ktore mam alergiu môžem mat krče bolest brucha voda so mňa ide, hnačky. Z mlieka napr. takže si to musim kontrolovať. A praveže ja chodim aziatkam na nechty teraz som nebola vyše 5 týždnov pretoze sa mi uzkosti zhoršili a neobsedim hodinu, ja som mala uzkost sa rozpravat s nechtarkou o živote preto chodim aziatke ktora ani po slovensky nevie, pustila som si vždy sluchadka. Zmenila som stravu, nepijem kávu tak som zvedava či mi bude trochu lepšie. Len zase som išla spať po 2 rano a o 8 vstavala a 6 hodin je pre mňa málo spať spavam 9+😢 A určite by som sa s nechtarkou nerozpravala o zdravotnych problemoch, keď som s maleho mesta, neviem hanbila by som sa. A mavam tep 190 nosim hodinky, a vladzem. Takže so srdcom nemam nič. Len hemoglobin nizky, neutrofily nam nizke, lymfocity zvyšene, eozinofily tiež zvyšene. Čitala som že to je aj zo stresu. Musim s tym niečo robit
som jedina, ktora si mysli, ze je tu opis toho, co sa deje s jej telom,
ale chyba tu info, ake vztahy autorka preziva v praci, v sukromi?
ako fungovala predtym, nieco to zhorsenie muselo vyvolat...
este ma napadlo, ak nechces teda antidepresiva, skus 5-HTP, je to prekurzor serotoninu (ale tiez bude chvilku trvat, kym zaberie) https://sk.vitamin360.com/p/now-foods-5-htp-dou.... A realne - uz sa ti niekedy stalo, ze si odpadla? (kvoli tlaku, pri zmene polohy) Ak nie a stale je to len taky pocit, tak je velmi vysoko pravdepodobne, ze sa ti to nestane ani vo vlaku, ani u nechtarky. Navyse ak sedis opreta. Mojej dcere byva zle v buse, ked je tam teplo, vtedy jej pomaha zuvacka alebo poriadny mentolovy cukrik, proste ma pocit, ze jej to "ochladi hlavu", ako mi to vystvetlovala 😀
som jedina, ktora si mysli, ze je tu opis toho, co sa deje s jej telom,
ale chyba tu info, ake vztahy autorka preziva v praci, v sukromi?
ako fungovala predtym, nieco to zhorsenie muselo vyvolat...
@anonym_cc57b2 zhoršenie smrť blizkej osoby
este ma napadlo, ak nechces teda antidepresiva, skus 5-HTP, je to prekurzor serotoninu (ale tiez bude chvilku trvat, kym zaberie) https://sk.vitamin360.com/p/now-foods-5-htp-dou.... A realne - uz sa ti niekedy stalo, ze si odpadla? (kvoli tlaku, pri zmene polohy) Ak nie a stale je to len taky pocit, tak je velmi vysoko pravdepodobne, ze sa ti to nestane ani vo vlaku, ani u nechtarky. Navyse ak sedis opreta. Mojej dcere byva zle v buse, ked je tam teplo, vtedy jej pomaha zuvacka alebo poriadny mentolovy cukrik, proste ma pocit, ze jej to "ochladi hlavu", ako mi to vystvetlovala 😀
@selenka7 Nie neodpadla som, len sa mi zatočila hlava. Ale pri cestovani vraciam
@anonym_cc57b2 zhoršenie smrť blizkej osoby
@anonym_autor tak to je super, ze vies pomenovat spustac, uz to, ze vies, s cim sa to spaja, je dobry signal. Najhorsie su stavy, ked sa clovek trapi uzkostami strasne dlho bez toho, aby prisiel na to, co ich sposobuje. Pri cestovani vracias kvoli kinetoze? Kinedryl nepomaha? Su aj take zazvorove lizatka.
este ma napadlo, ak nechces teda antidepresiva, skus 5-HTP, je to prekurzor serotoninu (ale tiez bude chvilku trvat, kym zaberie) https://sk.vitamin360.com/p/now-foods-5-htp-dou.... A realne - uz sa ti niekedy stalo, ze si odpadla? (kvoli tlaku, pri zmene polohy) Ak nie a stale je to len taky pocit, tak je velmi vysoko pravdepodobne, ze sa ti to nestane ani vo vlaku, ani u nechtarky. Navyse ak sedis opreta. Mojej dcere byva zle v buse, ked je tam teplo, vtedy jej pomaha zuvacka alebo poriadny mentolovy cukrik, proste ma pocit, ze jej to "ochladi hlavu", ako mi to vystvetlovala 😀
@selenka7 Ďakujem. Ano l tryptofan mam
@zebricka14 ja ti to vysvetlím inak..nie som lekár ale psychológiu človeka mam preštudovaný asi od a-z..ak ti býva v kostole zle, urcite to nieje kvôli serotonínu..je to podvedomia ochrana ktorý spúšťa nervový systém..býva to hlavne pri panickych atakoch a je to na podobnom princípe..prvý panicky atak mozes schytat hocikde a hocikedy..tvoj mozog si to zapamätá..ze práve tu cítilo nebezpečenstvo, mas byt ostražitá..je to viazané na miesto alebo situáciu..preto vela ludi pri panicke/uzkostnej poruche sa začína miestam alebo situáciám vyhýbať-ja osobne napr šoférovaniu..cítiš v tej siruacii rovnake nepríjemne pocity/uzkost lebo tvoj mozog to podvedome opäť očakáva, amygdala vysiela do mozgu signály ze tam je nebezpečenstvo..môže sa ti rozbušky srdce, môže ti začať byt nevoľno, na odpadnutie a podobne..čudujem sa ze takú blbovinu ti povedala Dr 🫣 ze kvôli nedostatoku serotonínu je niekomu v kostole zle..vravím ti aj z vlastnej skúsenosti..staci ze nastane situácia (napríklad ti klesne cukor, si pred chorobou, malo si spala, hocičo) pride ri na nejakom mieste zle- začneš sa mu vyhýbať a bude ri tam zle opakovane…(presne pre toto som napríklad prestala šoférovať, chodiť do obchodov az sa môj okruh zmenšil len na môj byt)…myslim ze na terapii by ti to rovnako vysvetliť aj študovaní človek a nie obvodná ktorá pravdepodobne o tom nevie vobec nic..(co jej nezazlievam samozrejme) sle netreba to brat ako nieco sväté zato ,ze ma pred menom mudr..a ak nechceš byt dlhodobo na liekoch, dobrom ti odporúčam ist aj cestou terapie/pracou na sebe..porozumením co a preco vzniká..a možno by sa ri podarilo nakoniectie lieky konečne vysadiť..sle sko som písala v predchádzaním príspevku..všeobecne ľudia neradi vychádzajú z konfortnej zóny pokiaľ k tomu nie sú naozaj dotlačení..kým ti zaberajú lieky nemáš dôvod..a je to normalne..
@dollyzv veľmi dobre píšeš.
Ľudia sú (úplne prirodzene) pohodlní, miesto hľadania príčin a následného odstraňovania na všetkých úrovniach nášho bytia siahajú po liekoch. Tak sme “naprogramovaní”, tak funguje “západná” alopatická medicína. Riešenie príznakov, maskovanie symptómov a potom sa človek čuduje, že sa pridružujú ďalšie symptómy, ďalšie problémy, ďalšie choroby.
Chýbajú nám lekári, ktorí by skutočne hľadali pričinu problémov a pomáhali nám ju odstrániť.
Lieky by mali byť posledné po ktorých my, či lekár siahne. Všetky majú množstvo nežiaducich účinkov, zamaskujú jeden problém, vytvoria iný.
Telo je potrebné dať do rovnováhy na všetkých úrovniach -fyzickej, emocionálnej, mentálnej a duchovnej.
Ako píšeš, je to ťažké, oveľa ťažšie a oveľa náročnejšie na čas ako si dať tabletku a myslieť si, že choroba je preč a všetko je ok.
Je úžasné, že sa ti to podarilo.
@anonym_21baf4 27 rokov denne neurol??? Vies co, skus vysadit, potom napis, ako si to zvladla 😂 Toto uz je zavislost jak vysita.
@selenka7 😅😅😅 ked myslis, predpokladam, ze si psychiatricka 😂
AD ti dobre poradili. zly zivot je horší ako brat AD. ja tiez nemam depku. ale riesila vsetko co aj ty +prestala som jest. az take uzkosti som mala. paradox je že čím kvalitnejší bol moj život - tym viac uzkosti mi vymýšľala moja hlava. a tiez som riesila iba tie fyzické symptómy takze všetky vyšetrenia u mna boli perfektné👌 aj tlak mam 100/60 cely zivot... malatna som, omdlievam atď atď....
AD mi predpísali v hodine 12. vtedy som nemala silu riesit či je to dobré ich brať či nie... už som s nimi 4 roky. a zijem svoj lepší život! papam vsetko, chodim vsade, aj s nízkym tlakom nikdy necitim ze sa mi toci hlava a ine podobne... som uplne normalny clovek! žiadna eufória, ale NORMALNY bežný zivot🙌 necitim sa konečne ako invalid. beriem posledne 2 roky minimalnu davku a dakujem za tu moznost žiť. momentálne som aj tehotna a beriem ich. a psychicky sa nerutim za kazdym ak ma nieco pichne, zaboli alebo pride nevolno. amen🙌
AD ti dobre poradili. zly zivot je horší ako brat AD. ja tiez nemam depku. ale riesila vsetko co aj ty +prestala som jest. az take uzkosti som mala. paradox je že čím kvalitnejší bol moj život - tym viac uzkosti mi vymýšľala moja hlava. a tiez som riesila iba tie fyzické symptómy takze všetky vyšetrenia u mna boli perfektné👌 aj tlak mam 100/60 cely zivot... malatna som, omdlievam atď atď....
AD mi predpísali v hodine 12. vtedy som nemala silu riesit či je to dobré ich brať či nie... už som s nimi 4 roky. a zijem svoj lepší život! papam vsetko, chodim vsade, aj s nízkym tlakom nikdy necitim ze sa mi toci hlava a ine podobne... som uplne normalny clovek! žiadna eufória, ale NORMALNY bežný zivot🙌 necitim sa konečne ako invalid. beriem posledne 2 roky minimalnu davku a dakujem za tu moznost žiť. momentálne som aj tehotna a beriem ich. a psychicky sa nerutim za kazdym ak ma nieco pichne, zaboli alebo pride nevolno. amen🙌
@anonym_466203 ja mam tlak 80/60
AD ti dobre poradili. zly zivot je horší ako brat AD. ja tiez nemam depku. ale riesila vsetko co aj ty +prestala som jest. az take uzkosti som mala. paradox je že čím kvalitnejší bol moj život - tym viac uzkosti mi vymýšľala moja hlava. a tiez som riesila iba tie fyzické symptómy takze všetky vyšetrenia u mna boli perfektné👌 aj tlak mam 100/60 cely zivot... malatna som, omdlievam atď atď....
AD mi predpísali v hodine 12. vtedy som nemala silu riesit či je to dobré ich brať či nie... už som s nimi 4 roky. a zijem svoj lepší život! papam vsetko, chodim vsade, aj s nízkym tlakom nikdy necitim ze sa mi toci hlava a ine podobne... som uplne normalny clovek! žiadna eufória, ale NORMALNY bežný zivot🙌 necitim sa konečne ako invalid. beriem posledne 2 roky minimalnu davku a dakujem za tu moznost žiť. momentálne som aj tehotna a beriem ich. a psychicky sa nerutim za kazdym ak ma nieco pichne, zaboli alebo pride nevolno. amen🙌
@anonym_466203 a ake AD vam sadli?

Máš vážne psychiatrické ochorenia a odmietaš sa zverit do rúk odborníkom. Namiesto toho sa tu radiš s predavačkami a s manažérkami. Zapálený žalúdok má v dnešnej dobe každý druhý človek, očividne nevieš spracovať svoje úzkostné stavy a odmietaš liečbu. Tak choď za slnu na svateho Jana na lúku a tancuj tam s vilami, alebo si na hlavu nasyp kamilkový čaj, možno ti to pomôže. Na všetko máš milión výhovoriek, ako sa to nedá. Proste nechceš so sebou nič robiť, odmietaš lieky ktoré by ti pomohli.