Pohyblivá slnečná sústava

Stolný motorizovaný vesmírny model 2v1 ti názorne predstaví fungovanie našej planetárnej sústavy aj postavenie Zeme a Mesiaca.
Ide o dômyselnú stavebnicu, kde pomocou sústavy prevodov získaš verný model slnečnej sústavy s rotujúcimi planétami a svietiacim Slnkom.

Sústava je poháňaná motorčekom a všetky planéty obiehajú okolo Slnka rýchlosťou zodpovedajúcou skutočnosti.
Priemer sústavy je cca 50-60 cm, výška cca 30 cm.

Recenzie pohyblivej slnečnej sústavy

Druhá možnosť je zostavenie len Zeme a Mesiaca, kde môžeš pozorovať vzájomné pôsobenie týchto telies. Pomocou externého svetla môžete simulovať fázy mesiaca alebo miesta na zemeguli so zatmením
Vo dne je to nádherná dekorácia tvojej izby a učebná pomôcka, v noci môže fungovať ako nočné svetlo. Po aktivácii sa svetlo samo vypne za 35min.

Súčasťou je originálny obrázkový návod so slovenským prekladom a zaujímavými informáciami o našej slnečnej sústave.

Prevádzka na batérie, ktoré nie sú súčasťou.
Batérie: 5x AAA (1,5V)
Odporúčaný vek: 8 +

Kde kúpim pohyblivú slnečnú sústavu?

#test_pantarhei

Upozornenie: Vhodné pre deti od 8 rokov. Nevhodné pre deti do 3 rokov. Obsahuje malé časti, ktoré môžu byť prehltnuté. Nebezpečenstvo udusenia. Obal uchovajte pre prípad potreby. Farby a obsah sa môže trochu líšiť.

Hodnotenia a skúsenosti s pohyblivou slnečnou sústavou

Máš skúsenosť s pohyblivou slnečnou sústavou?
luma1  28. aug 2023 Overená recenzia

Vesmír bližšie k nám 🌚🌝🌖🌗

Na toto testovanie som sa veľmi tešila, pretože naše decká sa o vesmír zaujímajú. Máme už sústav doma viac, ale túto hodnotím velmi pozitívne. Jednoduchá montáž aj obsluha, 10r syn si ju skladal z 95% sám a s úžasom sledoval akou rýchlosťou sa točia. Chcela by som vypichnúť to, že sa točia, je to super a s fantáziou detí to robí pri učení zázraky. Naučili sme sa celá rodina veľmi veľa vďaka tejto celej zostave ❤️
  • Možnost použitia ako nočná lampa, vypne sa sama
  • Spracovanie - jednoduchá montáž aj obsluha
  • Zaujímavosti o planétach v priloženej brožúrke
  • Spracovanie planét
  • Lampička - možnost odsledovať fázy mesiaca
bejbi777  27. aug 2023 Overená recenzia

Vesmír ktorý neomrzí.

Slnečná sústava bola prehľadne zabalená. Všetky naše tri deti chceli ihneď pomáhať so stavaním. Našťastie súčiastky sú dostatočné veľké, takže mohla pomáhať aj najmenšia 3r. členka rodiny a každý sa mohol cítiť užitočný, že priložil ruku k dielu. Pre ľudí, ktorí neovládajú nejaký známejší svetový či európsky jazyk môže byť absencia slovenského návodu problémom. Po zložení a spustení začali všetky planéty cestovať časom. Deti, ale aj my dospelí sme boli prekvapení aké obrovské sú rýchlosti jednotlivých planét. Zatiaľ čo Merkúr lietal okolo slnka ako mucha, pri Neptúne sme mali podozrenie či model funguje. Našťastie všetko fungovalo ako malo a Neptún sa po pár minútach posunul o pár centimetrov. Deti boli z modelu nadšené. Na modeli sa dá mladým astronómom v praxi ukázať, aké rozdiely sú medzi jednotlivými planétami. Troška sme boli sklamaní slabým svetlom od slnka, čakali sme, že deň a noc na zemi budú zreteľnejšie, no ani pri zhasnutom svetle to nebolo úplne viditeľné. Celkovo však model potešil a budeme ho využívať pri detských otázkach o našom vesmíre.
  • jednoduché spracovanie a rýchle zloženie
  • realistické zobrazenie planét okolo slnka
  • pohyblivý model
  • vhodné aj ako krásna dekorácia do izby a nočná lampička, ktorá sa sama vypne po 35min
  • slabé osvetlenie slnka

Vesmír ♥️

Na tento model sme sa veľmi tešili. A tak sme si ho postavili celá rodina spolu, aby sme každý priložili ruku k dielu. Ihneď po rozbalení sme ale zostali troška v strese, keďže sme nenašli slovenský návod. Tu musím žiaľ napísať, že v popise produktu sa slovenský návod spomínal. Našťastie sme sa do toho rýchlo dostali a postavili sme to spolu o pár minút. Model nás veľmi zaujal. Dozvedeli sme sa veľa zaujímavých vecí. Znázornenie obehu planét okolo slnka je veľmi realistické. A deti sa potešili, že sa dá využiť aj ako lampička.
  • Realistické znázornenie obehu planét okolo slnka
  • Krásné spracovanie
  • Možné zostaviť dva modely
  • Dá sa využiť ako nočná lampa, ktorá sa sama vypne po istom čase
  • Chýba slovenský návod
lucia646  25. aug 2023 Overená recenzia

Vo vesmíre z pohodlia obývačky

Na motorizovaný model vesmíru sa naše deti tešili najviac. Keďže model ponúka hneď dve možnosti využitia - ako slnečná sústava s planétami a druhý model - planéta Zem s Mesiacom na simuláciu jednotlivých fáz mesiaca, deti sa nevedeli dočkať, kedy ho zostavíme. Hoci návod nie je v slovenskom jazyku, čo vidím ako nedostatok produktu, zostavenie modelu bolo v knižke zrozumiteľne zobrazené na obrázkoch a tak sme to spolu zvládli. V brožúrke sa deti taktiež dozvedeli veľa zaujímavých informácií o planétach, dokonca aj pre mňa ako matku to boli veľmi prepkvapivé zistenia.

Druhú verziu modelu sme si po zostavení museli preniesť do tmavej miestnosti, aby sme mohli využiť aj svetielko a aby deti videli jednotlivé fázy mesiaca. Bolo to veľmi zaujímávé pozorovanie.

Produkt ako taký je veľmi pekne spracovaný, planéty sú vyrobené tak, aby sa čo najviac podobali skutočnosti, dokonca Saturnu je potrebné nasadiť aj prstenec :) Pre deti je to veľmi dobrá pomôcka a určite im to pri preberaní učiva o Slnečnej sústave pomôže k lepšiemu zapamätaniu.
  • pekné prepracovanie planét
  • zaujímavosti o planétach v brožúrke
  • realistické znázornenie obehu planét okolo Slnka
  • 2v1 - možnosť zostaviť dva modely na pozorovanie
  • chýba návod v slovenskom jazyku
lola777  21. aug 2023 Overená recenzia

Malý vesmír u nás doma

Na tento vesmírny model sme sa tešili najviac. A splnil očakávania. Keďže o vesmíre len počúvame, čítame, učíme sa, ale nie je možnosť si len tak vyletieť do vesmíru a poobzerať sa ako to reálne funguje. Preto je taký model výborná možnosť, ako získať o tom aspoň o kúsok reálnejšiu predstavu. Aj keď vieme, že vesmír je nekonečne obrovský a uvedomíme si, ako ďaleko sa od nás nachádzajú niektoré objekty, je až obdivuhodné, koľko toho ľudstvo vie. Každá planéta je inak vzdialená od Slnka a každá má úplne iné podmienky na svojom povrchu. Zistili sme napr. že na Venuši, napriek tomu, že je od Slnka ďalej ako Merkúr, je najvyššia teplota spomedzi všetkých planét slnečnej sústavy. Na Merkúre sa teploty šplhajú k 440 °C, ale na odvrátenej strane od Slnka zase klesajú na - 180 °C. To na povrchu Venuše teplota nikdy neklesá pod 400 °C.
  • Brožúrka obsahuje zaujímavé informácie o jednotlivých planétach.
  • Všetky planéty obiehajú okolo Slnka rýchlosťou zodpovedajúcej skutočnosti.
  • Možnosť nakonfigurovať externým svetlom /súčasť balenia/ jednotlivé fázy mesiaca.
  • Možnosť využiť model ako nočnú lampu. Slnko zhasne o 35 minút automaticky.
  • Ako nedostatok tejto hračky vidím v tom, že pre kompletnú predstavu vesmíru a pohybu planiet, sa planéty netočia každá okolo svojej osi. Bolo by to reálnejšie a pre deti lepšie predstaviteľnejšie. Zistili by sme napr. že všetky planéty, s výnimkou Venuše, rotujú v rovnakom smere rotácie ako Zem.