Pôrodnica Banská Bystrica

7 skúseností

Pôrodnica Banská Bystrica a jej gynekologicko-pôrodnícka klinika zabezpečuje vysoko špecializovanú liečebno-preventívnu starostlivosť v odbore gynekológia a pôrodníctvo pacientkám z celého Banskobystrického samosprávneho kraja. Na oddelení je 85 lôžok.

Kontakt

Fakultná nemocnica s poliklinikou F. D. Roosevelta Banská Bystrica
FNsP Banská Bystrica Gynekologicko-pôrodnícka klinika SZU
Nám. L. Svobodu 1
975 17 Banská Bystrica
Oficiálne stránky pôrodnice

Ústredňa421 48 441 1111
Gynekológia I - sestra 048/441 3033
Gynekológia I - pacienti048/441 2801
Gynekológia IV. - sestra048/441 2904
Gynekológia IV. - pacienti048/441 2905
JIS 048/441 3043, 3029
Šestonedelie048/441 2806

Predpôrodná príprava

Je umožnená prehliadka oddelenia - sály a izby pre rodičky.

Sprevádzajúca osoba

Pôrodnica akceptuje prítomnosť otca alebo inej blízkej osoby pri pôrode18.

Epidurálna analgézia

Jednou z možností úľavy bolesti je využitie epidurálnej analgézie za poplatok. Je nutný pohovor s anestéziológom a písomná žiadosť.

Výber lekára k pôrodu

Existuje možnosť výberu lekára - pôrodníka za poplatok, ktorý je vopred hradený na základe zmluvy.

Pôrodná sála

Nachádza sa tu klasická pôrodnícka posteľ. Na zmiernenie pôrodných bolestí je možné použiť sprchu, fitloptu, rebriny, rôzne medikamenty a masáž uskutočňovanú personálom.

Nadštandardná izba

Izba poskytuje komfort takmer domáceho prostredia. Má vlastné sociálne príslušenstvo, moderné zariadenie, nehlučnú klimatizáciu, internetové a STA -TV pripojenie a v prípade záujmu je na izbe vytvorený priestor aj na pobyt otca. Poplatok sa platí vo výške 40 Eur za noc.

Nadštandarná izba pôrodnica Banská Bystrica

Parkovanie

Vozidlá pacientov a návštevníkov prichádzajúcich do FNsP FDR parkujú na hlavnom parkovisku pri autobusových zastávkach.

Máš viac informácií alebo fotky z tejto pôrodnice. Napíš nám a pomôž nám tak rozšíriť tento Wiki článok.

Súvisiace články

Viac o pôrodnici Banská Bystrica na modrykonik.sk

Použité zdroje

 1. https://web.archive.org/web/20140910042414/http://www.fnspfdr.sk/index.php/nemocnica/kliniky/47-i...
 2. http://www.zzz.sk/?profil=5981
Pomohol ti tento článok?
 / Nie

Skúsenosti s pôrodnicou Banská Bystrica

Priemerné hodnotenie:
Máš skúsenosť s pôrodnicou Banská Bystrica?
Podeľ sa o ňu a pomôž tak ostatným mamičkám.
Napíš svoju skúsenosť
monik297
23. júl 2019

Pôrod v Banskej Bystrici

Moje skúsenosti s pôrodnicou v Banskej Bystrici môžem hodnotiť v celku pozitívne. Rodila som v decembri 2016 a v apríli 2019. Oba pôrody boli vykonávané plánovanou sekciou. Druhý pôrod, hospitalizovaná od 35 tt.

Musím priznať, že pod novým patronátom doc. MUDr. Dokuša, PhD. bola starostlivosť aj informovanosť zo strany vedenia na lepšej úrovni. Pán docent je veľmi empatický, milý a hlavne erudovaný lekár, ktorý sa naozaj zaujíma nie len o dobro a zdravie bábätka, ale aj rodičky.

Ďakujem Bohu a lekárom, že obe detičky sa narodili s Apgar skóre 10 a pôrod bol skoro bez komplikácií. Obe detičky boli pre istotu hospitalizované na JIS-ke, keďže som riziková rodička. Pri prvom sa nepodaril zaviesť spinál na prvý krát. Myslím, že až na tretí. Po pôrode som mala bolesti, na ktoré som upozorňovala, ale v skutku ich neriešili. Po 5 dňoch nás prepustili domov, kde sa o nás staral muž.

Po druhom pôrode sa bolesti opakovali, ale v oveľa horšom rozsahu. Pri pôrode sa opäť nepodarilo napichnúť mi spinálny kanál, p. anesteziologička (bohužiaľ neviem jej meno, ale pochádza z Českej republiky a patrí jej velikánske ďakujem za starostlivosť) teda napichla epidurál, nechcela ma trápiť a zbytočne pichať viac krát, keďže bola oboznámená o prvom nešťastnom napichnutí a nasledujúcich bolestiach.

Hneď po pôrode sa bola na mňa pozrieť a informovať ma o stave bábätká, prišla aj nasledujúci deň. Opäť nastali bolesti, ktoré sa každým dňom stupňovali. Postpunkčné bolesti v podobe neznesiteľnej bolesti hlavy, zahmlievania zraku, zablokavania krčnej chrbtice a nakoniec aj vracanie. Nevedela som fungovať po ležiačky, nie to ešte v polohe sedu alebo v stojí. Rana po sekcii bola minimálna bolesť, ktorú som cítila. A to nie som typ človeka, ktorý sa zosype pri najmenšej bolesti. Pankreatické záchvaty, výplachy žalúdka cez nosnú dutinu ma už od detsva museli niečo naučiť. A celkovo so súrodencami sme nezmari a čeľaď. 😂

Po 4 dňoch trápenia, bez bábätka (keďže mi boli podávané infúzie, na ktoré sa nesmie kojiť) som ja a muž požiadali o prepustenie, aby môj stav riešili v okolí bydliska. Chvála Bohu docent ma neprepustil s prísľubom, že ma dajú do poriadku a zmobilizoval lekárov, od anestéziológie, cez neurológiu až k algeziológii. Takže som obišla bez krvnej zátky vďaka MUDr. Venglarčíkovi, MUDr. Volekovej z algeziológie a najviac čo ma mrzí,že sa neviem dopátrať k menu vďaka p. ANESTEZIOLOGIČĶE, ktorá bola pri pôrode. Takže skláňam pred nimi klobúk, pretože sú to lekári, ktorí pracujú pre nás obyčajných ľudí s priateľským prístupom a s veľkým nasedením. Za ten čas sa o nášho synčeka bravúrne starali sestry či už na JIS, alebo odd. šestonedelia.

A ja som sa aj keď s bolesťami hlavy ešte 2 mesiace po zákroku mohla konečne venovať synčekovi a doma aj staršej 2 ročnej dcérke.

V mene celej našej rodinky ďakujeme. ❤
 • Skvelý a milý personál
 • Informovanosť rodičky
 • Správne rozhodnutia prednostov aj lekárov
 • Neumožnený bonding po CS
 • Nepriloženie bábätka na druhý deň
 • Na perinatologii sprcha v katastrofálnom stave
 • 2 sestry, ktoré by mali zmeniť profesiu
1 poďakovanie
monkasidlo
12. júl 2019

Pôrod v Banskej Bystrici

Rodila som 27.6.2019 a pôrodnicu odporúčam! Veľmi profesionálny personál, spravili mi všetky vyšetrenia, pravidelne pásy aj sono. Pôrodná asistentka mi ponúkla fitloptu a odporučila horúcu sprchu.

Samotný pôrod dopadol super. Lekár komentoval čo sa deje a sestrička so mnou predýchavala kontrakcie. Pôrodné sály by chceli rekonštrukciu, ale bolo to vyhovujúce, nakoľko sú nové kreslá polohovacie a aj na šestonedelí. Jediné mínus bola diétna strava, ktorá bola fakt niekedy biedna (veľa bieleho pečiva), inak som veľmi spokojná a odporúčam! :)
 • Profesionálny personál
 • Biedna strava
2 poďakovania
pertu
28. máj 2019

Pôrodnica

Rodila som vo februári 2019. S prístupom lekárov aj sestier som bola veľmi spokojná. Poplatok za nadštandard je 40€. I keď je to podľa mňa neprimerané, iná možnosť pre mňa neprichádzala do úvahy, keďže úroveň hlavne sociálnych zariadení v normálnej, nie nadštandardnej časti oddelenia, je dosť nízka.
1 poďakovanie
calypsa
19. jan 2019

Pôrodnica BB

No moja skúsenosť je dosť čerstvá. Pôrod v Banskej Bystrici bol pre mňa zlé rozhodnutie a to z dôvodu zlého a neprofesionálneho prístupu pôrodnej asistentky, ktorá sa do mňa celý čas navážala. ARO lekárku som poprosila aby pri mne zostala dokonca a doktorka súhlasila, že zostane, lebo ani ona nemá rada, keď sa kričí po ženách. Prvé dieťatko som rodila v inej nemocnici a personál bol fantastický a urobil nám z toho zážitok na celý život. Na pôrod v BB budem ešte dlho s horkosťou spomínať. Keď pôrodná asistentka po mne zvrčala, že pozrite sa, ako krvácate a v prepúšťacej správe bolo, že predpokladané straty krvi boli 50 ml. A iné neprimerané hlášky podobného charakteru. Dievčatá, nepodceňujte výber pôrodnice, ono to nie je až tak celkom pravda, že na to zabudnete.
Pôrodné asistentky sa nedajú zazmluvniť ak tak iba jedna je ochotná sa dať zazmluvniť ostatné nemajú záujem, so zazmluvnením lekára je to taktiež dosť komplikované. Takže ak máte v BB na pôrodnici niekoho známeho tak choďte tam, ale inak neodporúčam. A ako je to s epidurálom? Nie sú ochotní ho veľmi podávať a väčšinou sa ženám podáva veľmi neskoro keď to už nemá žiadny význam. Pôrod je veľká udalosť v živote ženy a treba si vybrať pôrodnicu kde k tomuto deju budú aj tak pristupovať. Moje rozhodnutie sa už nedá zobrať späť a je mi ľúto že naša dcéra prichádzala na svet s takými sprostými komentármi. Lekárka bola vpohode. A ďakujem za ARO ktoré pri mne bolo pretože to si ani nechcem predstaviť ako by sa daná sestra ku mne chovala medzi štyrmi očami. SMUTNÉ. A o to smutnejšie že pôrod bol rýchly a nekomplikovaný žiadne jazvy po ňom nezostali no horšie sú tie na duši. Sestri z oddelenia boli fantastické a taktiež aj zo šestonedelia.
 • Oddelenie
 • Mladí a nevyhorení lekári
 • ARO ktoré je ochotné zostať s vami
 • U mňa pôrodná asistentka na sále
6 poďakovaní
barbist
16. sep 2018

Odporúčam

Veľmi odporúčam pôrodnicu v BB, výborný tím lekárov, profesionálna úroveň. Rovnako aj sestričky. Pôrodné sály by asi chceli rekonštrukciu, ale to je vedľajšie. Nadštandardné izby výborné, strava uspokojivá :)
6 poďakovaní
ellynecka
23. máj 2018

Ústretovosť, komunikácia a starostlivosť na jednotku

Odporúčam porodnicu v B. Bystrici, maximálna spokojnosť s doktorom ktorý má odrodil (dr Melicherčíkk), perfektná komunikácia a hlavne ústretovosť, taktiež sestra, ktorá bola pri mne počas kontrakcií. Takže ja len odporúčam.
7 poďakovaní
balu80
30. aug 2016

Vysoko profesionálny prístup vo FNsP BB

Všetkým budúcim mamičkám, ktoré váhajú nad výberom pôrodnice, odporúčam Gynekologicko-pôrodnícku Kliniku v Banskej Bystrici a Detské oddelenie v Banskej Bystrici. Vysoko profesionálny prístup sestričiek i lekárov, tím odborníkov pripravených na každú situáciu, ústretové sestry na Detskom oddelení. Veľmi ma potešila podpora prirodzeného pôrodu a následného kojenia bábätka. Som veľmi spokojná a všetkým odporúčam.
7 poďakovaní