Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Pôrodnica Ilava

12 skúseností

Pôrodnica Ilava bola ku dňu 1.9.2013 zrušená.

Pôrodnica Ilava, konkrétne gynekologicko - pôrodnícke oddelenie má 26 lôžok. Počet miest pre "rooming in" je 18. Na oddelení je 9 izieb. Približný počet novorodencov1 za rok: 730 - údaj z roku 2006.

Kontakt

Nemocnica s poliklinikou Ilava, n.o.
Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie
Štúrova č.3.
019 01 Ilava
Oficiálne stránky pôrodnice

Telefónna ústredňa: 042 4466 999
Lekárska izba: 042 4667 307
Primár:042 4667 333
Gynekológia: 042 4667 300
Pôrodnica:042 4667 240
Pôrodný sál:042 4667224

Predpôrodná príprava

  • Umožnená prehliadka oddelenia (sály a izby pre rodičky)
  • Kurzy predpôrodnej prípravy. Meno zodpovednej osoby: Anna Majdanová. Telefón: 042/ 4466 999, kl. 240. Stručný obsah kurzu: oboznámenie sa s priebehom pôrodu, s možnosťami pôrodnej analgézy, s významom otca pri pôrode, s dýchacími cvičeniami, prehliadka pôrodnej sály.
  • Tehotenské cvičenie. Meno zodpovednej osoby: Elena Zápočtová. Telefón: 0915 766 062. Cvičenie je určené pre ženy v 26. - 40. týždni tehotenstva.

Sprevádzajúca osoba

Prítomnosť otca či inej sprevádzajúcej osoby pri pôrode18 je možná.

Výber lekára k pôrodu

Je možné dohodnutie si konkrétneho pôrodníka.

Pôrodná sála

K dispozícii je klasická pôrodnícka posteľ a polohovateľné lôžko. Možnosti úľavy pri pôrodných bolestiach: sprcha, fitlopta, masáž personálom, hudba.

Nadštandardná izba

Nadštandardná izba na šestonedelí a jej vybavenie: izba vybavená štandardným nábytkom, chladnička, televízor, rozhlas, sociálne zariadenie (sprcha+WC)

Máš viac informácií alebo fotky z tejto pôrodnice. Napíš nám a pomôž nám tak rozšíriť tento Wiki článok.

Súvisiace články

Viac o pôrodnici Ilava na modrykonik.sk

Použité zdroje

  1. https://web.archive.org/web/20170721205202/http://www.nspilava.sk/gyneko.html
  2. http://www.zzz.sk/?profil=6009
Pomohol ti tento článok?
 / Nie

Skúsenosti s pôrodnicou Ilava

Priemerné hodnotenie:
Máš skúsenosť s pôrodnicou Ilava?
Podeľ sa o ňu a pomôž tak ostatným mamičkám.
Napíš svoju skúsenosť
mirkaandrej
28. máj 2014

Pôrod v Ilave - maximálna spokojnosť

S pôrodnicou v Ilave mám výborne skúsenosti. Personál bol ochotný a milý, aj na novorodeneckom. Len tie postele boli troška ,,nepraktické." Inak chválim ;-) Škoda, že to zrušili.
0 poďakovaní
adado
9. jún 2013

Pôrod v Ilave

Rodila som v ilavskej nemocnici a nemôžem sa sťažovať. Nerodila som spontánne, ale cisárskym. Starostlivosť sestričiek na oddelení bola v rámci normy. Chodili sa pravidelne pýtať ako som na tom a či niečo nepotrebujem. Pravdou je že na novorodeneckom by to chcelo trošku omladiť, dokrmovanie Nutrilonom je tiež celkom pravidlom, ale zase boli prístupné želaniam mamičiek, aspoň mne vyšli vždy v ústrety (napr. keď bol obed, prišli za mnou na izbu - bola som na nadštardarte a popestovali mi na chvíľku malého). Určite by som tam išla rodiť zas.
2 poďakovania
careamell
7. jún 2013

Ilavská nemocnica = rumunská nemocnica

Rodila som v IL dvakrát a ani na jeden pôrod nemám dobré spomienky. Najmä ten druhý, kedy som rodila cisárskym rezom. Dožadovala som sa priloženia syna hneď po pôrode, nakoľko to tak mali napísané na internetovej stránke (už to nie je možné/). Lekárka ma vysmiala, že ako si to predstavujem. Na zákrok prišiel lekár asi po 15-tich minútach, kedy som ja nahá ležala na stole. Popri operácií mladej lekárke neustále prízvukoval, ako to robí, že toto a toto už mala dávno vedieť...áno, mala som pocit, akoby ma operovali naozaj ,,odborníci". Nakoľko mi malého nechceli dať prisať, po piatich hodinách od cisárskeho rezu so spinálnou anestéziou som sa zdvihla a šla si po syna. Čo sa týka zariadenia, to už tu popísané bolo, jedna katastrofa, mladé doktorky sa jedna bez druhej nezaobídu, sestričky uvrieskané a nepríjemné. Aj keď je to len pár dní, ktoré máte stráviť v nemocnici, ale budete si na ne pamätať celý život a ide predsa o ten najkrajší zážitok, nenechajte si ho pokaziť....Ilava nikdy, tak sa rodí už len v Rumunsku.
2 poďakovania
janapagacova
3. jún 2013

Kladná skúsenosť

Ja som obe deti rodila v IL nemocnici a nemôžem sa sťažovať. Dokonca som tam počas obidvoch tehotenstiev aj ležala. Možno aj preto som tam išla rodiť. Už som to tam poznala, sestričky (aj na oddelení aj na pôr. sále) sú super, aj doktori (a napriek tomu, že sú tam mladé doktorky, myslím si, že skúsenosti majú, sú veľmi milé a empatické). Oba pôrody (spontánne) prebehli našťastie bez komplikácií. Ten druhý dokonca extra rýchlo a doktor aj sestrička boli veľmi pohotoví a zohraní. :-) Jediné, čo negatívne ovplyvňuje celý pobyt v nemocnici, je vybavenie pôr. oddelenia ... :-( Faktom je, že postele sú v katastrofálnom stave (ešte "z roku pána"), sprchy bieda (určite každej rodičke odporúčam žabky do sprchy), toalety ešte väčšia bieda. No, nie je to žiadny interhotel. Celkovo by to vybavenie potrebovalo dosť veľkú finančnú injekciu. Škoda, že tak ako vyzerajú nadštandardné izby, ktoré majú vlastné hyg. zariadenie, nevyzerá celé oddelenie :-| Osobne si však myslím, že tých pár dní po pôrode to tam vydrží každá a u mňa prevláda skôr prístup personálu ako vybavenie.
0 poďakovaní
jarkapa
3. jún 2013

Tiež, nikdy viac Ilava!

Môj pôrod v Ilavskej nemocnici nebol zlý. Personál bol príjemný. Mala som tam aj muža pri pôrode. Ale potom na tom novorodeneckom. Hotová katastrofa! Sestričky - obzvlášť tie postaršie nervózne, nič mi poriadne ako prvorodičke nevysvetlili. Mllieko som samozrejme z toľkého stresu tam nemala. Malý bol hladný, odmietali mi ho prikrmovať. Keď sa mi pocikal, tak mi nadávali, že nemajú už čisté prádlo, atď. Sama sebe sa čudujem, že som to tam vydržala. Našťastie som tam bola len 4 dni, ale stačilo mi. A tie komunistické košielky, ktoré tam deťom stále dávajú som ani za toho pána nedokázala poriadne zavinúť, nožičky holé, bez ničoho, len plienkou ovinuté-no nikdy viac! A to samozrejme nehovorím o zariadení z čias Márie Terézie! :-p
1 poďakovanie
danielita18
3. jún 2013

Pôrod v ilavskej nemocnici

S pôrodnicou v Ilave som veľmi spokojná. Už pred pôrodom som tam bola 3-krát operovaná a aj vtedy som bola spokojná. A hlavne, že všetko vždy dobre dopadlo. Rodila som cisárskym a mala som veľký strach ako pred každou operáciou. Na sále vládla dobrá nálada. Personál bol veľmi príjemný. Snažili sa ma odreagovať, aby som sa nebála a nevnímala doktorov pri operácií. Vyfotili mi malého hneď po vytiahnutí z bruška a potom si ho mohol vyfotiť aj manžel. Operáciu som mala lokálnou anestéziou a potom som mala hrozné bolesti hlavy. Nemohla som sa o malého starať, tak mi ho len nosili, aby som sa s ním mohla trošku poláskať. O mňa a malého bolo veľmi dobre postarané. S ilavskou nemocnicou som veľmi spokojná a ak ešte niekedy, tak aj ďalší pôrod určite tam. A aj novorodenecké veľmi príjemný a ochotný personál a chcem sa im ešte aj touto cestou poďakovať :-)
1 poďakovanie
betka_v74
2. jún 2013

Pôrod v ilavskej nemocnici

Ja som v pôrodnici Ilava rodila obe detičky a nemôžem si sťažovať. Mala som v prvom prípade síce zlú skúsenosť s pánom doktorom, ale sestričky sú výborne. Dokonca mi jedna odporučila klobúčiky na kojenie, o čom som ako prvorodika nemala žiadne tušenie. Malý sa nechcel prisať a ja som vôbec nevedela prečo. Klobúčiky zabrali na prvýkrát a kojila som ho do jedného roka. A to som bola fakt vďačná sestričke, že mi ich poradila. Pri druhom pôrode mi asistovala mladá pani doktorka a bola super. A aj sestrička ktorá má držala za ruku a podporovala. Takže moje skúsenosti s pôrodnicou Ilava boli dobré.
0 poďakovaní
gabaska.
31. máj 2013

IL veru už nikdy

Aj ja som prvú dcéru rodila v IL a bola to hrôza. Môj muž nechcel ísť k pôrodu. Pokiaľ neodišiel, bolo všetko fajn. Keď odišiel sestrička má doslova deptala. Nesmela som vstať z postele a dokonca som musela byť prikrytá. Teplo mi bolo ako sviňa. Chodila mi stáť nad posteľ a vrieskala na mňa, že či si myslím, že som tam sama. Aj keď tam nikto iný nebol. Katastrofa. A keď sa mi už malá sama tlačila von, tak po mne škriekala nech netlačím, že čo budem robiť, keď to na mňa naozaj príde.V správach som mala tiež popísané nezmysly. Druhú som bola rodiť v Bojniciach a tam to bolo o 200% lepšie.
3 poďakovania
lelika
30. máj 2013

Skôr NIE, ako áno

Prvý pôrod teda nebol pre mňa tým najkrajším zážitkom :-| , možno aj "vďaka" personálu gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia v NsP Ilava. Pri kontrakciách na mňa sestra zjapala, aby som si ľahla, aj keď v tej chvíli bolo pre mňa lepšie prechádzať sa. Nechápala som, veď človek si sám rozumie, ako mu to v tej chvíli lepšie vyhovuje. Ani počas samotného pôrodu to nebolo lepšie, nakoľko sa malinkému nedalo, strácala som tlaky, sestra ma chcela napichať oxytocínom, nemohla mi nájsť žily a tak zúrila ako trafená. Ruky mi dopichala tak, že som ich mala modré ešte dva týždne. Keď sa pôrod predlžoval, tak mi začali hroziť, že je to už dlho a malinkého vytiahnu zvonom. No normálne to bola "podpora" ako hrom. Neviem, či v ten deň sestrička vstala ľavou zadnou, ale najmä " vďaka" nej som mala o "príjemný" zážitok postarané :-| Druhýkrát by som veľmi zvažovala, či by som ešte išla rodiť do IL. :-.
1 poďakovanie
anett9
29. máj 2013

Tam už nikdy viac

Mali málo skalného personálu, len 2 mladé doktorky a primár tam boli. Dámy s veľmi malou praxou ,čo sa týka pôrodov. Pravdepodobne prídu až na poslednú chvíľu, za to dve nepríjemné postaršie pôrodné asistentky robia všetko. Ich správanie bolo príšerné, keby som nemala pri sebe stále manžela, tak si to ani neviem predstaviť. Trochu sa skonsolidovali,až ked na ne manžel, jemne povedané, zvýšil hlas ]-( Personál mal problémy s podaním epidurálu, takže som ho nakoniec nedostala :-| Počas šitia mi prepichli žilu, stratila som veľa krvi, takže bola nutná transfúzia (2 konzervy), ktoré mi ale do pôrodnej správy vôbec nezapísali !!! Takisto v kolonke "otec pri pôrode" je "nie",aj keď tam muž bol celý čas. Aj to moderné pôrodné kreslo, čo majú - má to toľko nastavení, funkcií a oni to vôbec nevedia používať. Je to nastavené napevno a hotovo. Tým pádom sa stáva nepohodlné a neplní funkciu správne. Jediné plus bola VIP izba. Staršiu dcéru som rodila inde a pokiaľ by som mala ešte dalšie dieťa, tak NIKDY pôrod v IL :-S
3 poďakovania
betuska22
28. máj 2013

Viackrát by som nešla

Pri prvom - maximálna spokojnosť, starostlivosť, až na to novorodenecké. Tam sa mi nepáčilo, že mlieka som mala kopu, ale aj tak mi dieťa proti mojej vôli dokrmovali NUTRILONOM. Pri druhom som prišla s bolesťami každé 4 minúty o pol 12tej v noci. Doktorka sa na mňa pozrela, že to bude až ráno a odišla. Po hodine som už nevládala a odrodila ma sestrička, doktorka nestihla prísť. Keď došla iba odstrihla pupočníkovú šnúru, vytiahla placentu, povedala že som bola bez zranenia a išla preč... Bez zranenia som samozrejme nebola. Po 3 mesiacoch začali problémy. Momentálne som viac ako rok po pôrode a bola som už na 2-hej plastike, a stále som neni v poriadku a ani asi už nebudem, som sklamaná a veľmi :-(
4 poďakovania
trudka4
27. máj 2013

Porod v ilavské porodnici

Příjemné prostředí, personál i doktoři. Porod trval zhruba 18 hodin. Manžela jsem mohla mít stále u sebe, na vzdychárně i přímo u porodu na sále. Jen bych jim vytkla způsob "lezení" a po porodu "slézání" na porodní křeslo a z porodního křesla. To byla hrůza děs.
1 poďakovanie