Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Pôrodnica Košice - nová nemocnica

9 skúseností

Pôrodnica Košice - nová nemocnica a jej gynekologicko-pôrodnícka klinika je zameraná na komplexnú diagnostickú a liečebno-preventívnu starostlivosť o ženu. Patrí medzi najväčšie pracoviská Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice. Má celkovo 70 lôžok a 8 lôžok jednodňovej ambulantnej starostlivosti

Kontakt

Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice a LF UPJŠ
Pôrodnica Košice - nová nemocnica
I. Gynekologicko-pôrodnícka klinika
Pracovisko Trieda SNP 1
041 66 Košice
Oficiálne stránky pôrodnice

Ústredňa:+421 55 / 640 2111

Sprevádzajúca osoba

Rodičku môže sprevádzať otec alebo iná blízka osoba pri pôrode18 a v predpôrodnom období.

Epidurálna analgézia

K dispozícii je aj bezbolestný pôrod (PEDA – pôrodná epidurálna analgézia).

Pôrodná sála

Tri samostatné pôrodné boxy sú vybavené monitormi /kardiotokograf, pulzný oxymeter/ na sledovanie stavu plodu počas pôrodu a anesteziologickým prístrojom.

Nadštandardná pôrodná sála

Pôrodnica ponúka možnosť pôrodu32 na nadštandardnej pôrodnej sále so špeciálnym polohovateľným pôrodným stolom.

Čo si priniesť do pôrodnice

Z dokumentov:

 • tehotenská knižka2
 • výsledky a nálezy špeciálnych vyšetrení (USG, výsledok amniocentézy, interné, kardiologické a pod.)
 • preukaz o zdravotnom poistení
 • občiansky preukaz a sobášny list

Z osobných vecí:

 • 1-2 nočné košele so zapínaním vpredu
 • župan, uterák a hygienické potreby

p prezuvky, prípadne šľapky na sprchovanie, ponožky

Máš viac informácií alebo fotky z tejto pôrodnice. Napíš nám a pomôž nám tak rozšíriť tento Wiki článok.

Viac o pôrodnici Košice - nová nemocnica na modrykonik.sk

Použité zdroje

 1. Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice a LF UPJŠ: http://www.unlp.sk/
Pomohol ti tento článok?
 / Nie

Kam ďalej?

Skúsenosti s pôrodnicou Košice -nová nemocnica

Priemerné hodnotenie:
Máš skúsenosť s pôrodnicou Košice -nová nemocnica?
Podeľ sa o ňu a pomôž tak ostatným mamičkám.
Napíš svoju skúsenosť
applehead31
10. feb 2020

Maximálna spokojnosť

V tejto nemocnici som rodila v januári 2020 napriek varovaniam mojich známych, ktorí ma urputne prehovárali, aby som si vybrala inú pôrodnicu. Pôrodnicu odporúčam všetkými desiatimi, lekári sú vysoko profesionálni a milí,so sestričkami som taktiež nemala žiaden problém. Nemala som zazmluvneného lekára a nestretla som sa s negatívnym prístupom personálu. Mimoriadne spokojná som bola s pôrodnou asistentkou pani Muránskou, ktorá bola počas celého pôrodu maximálne úžasná a trpezlivá:) Uznávam, izby zúfalo potrebujú rekonštrukciu, žena tu však neprišla na dovolenku do hotela a tých pár dní sa to vydržať dá. Mamičky, nenechajte sa odradiť negatívnymi recenziami :)
4 poďakovania
cucoriedkacucoriedka
1. mar 2019

Super

Ach, moja dobrá nemocnica:) Ja som tam pracovala ako zdravotná sestra. Síce na neurologickej klinike, ale mala som kamarátky - sestričky - z gynekológie. Už pred dvadsiatimi rokmi tam bol perfektný tím, aj sestry, aj lekári... Vidím, že sa snažia doteraz, aj keď osadenstvo je už možno aj vymenené:)
2 poďakovania
bibih
14. feb 2019

Nova nemocnica Kosice

Ja som dvakrát rodila v Novej nemocnici, v 2016 a 2019. Bola som nadmieru spokojná s prístupom personálu či na neonatologickom alebo na šestonedelí. Podarilo sa mi dokonca trafiť zakaždým nadštandart. Raz ten najlepší a raz ten, kde je na izbe len sprcha. Avšak nevadilo mi to, nakoľko bol pôrod troška ťažší a na malú toaletu som aj tak chodila počas celého pobytu do sprchy. Strávila som jeden deň na obyčajnej 3 - lôžkovej izbe a tie izby vôbec nie sú až také zlé. Sú vymaľované a celkom v pohode. Lekár bol úžasný a dopomohol mi k tomu, že z pôrodu mám len úžasné zážitky a pocity. Zakaždým došiel k pôrodu, hoci práve vtedy nemal službu. Síce si všetci ťukali prstom na čelo, že kde to pre Boha idem rodiť, ale ja môžem len odporúčať. Bola som maximálne spokojná.
5 poďakovaní
rupuni
4. feb 2019

S prístupom spokojná

Keďže mne aj malému išlo o život kvôli veľmi zhoršeným prietokom, rodila som sekciou v novej nemocnici. Bola som na 16. poschodí, pretože maličký sa rozhodol prísť na svet o pár týždňov skôr, bol na JISKE. Bola som spokojná, lekári super aj sestričky milé, empatické, keď som sa niečo spýtala, vysvetlili mi to bez problémov. Na sále milý anesteziológ aj sestričky. Upokojovali ma, neustále boli pri mne. Akurát sprchy a wc staré, trošičku slabšia hygiena.
4 poďakovania
danyllka
22. sep 2018

Pôrod v Novej nemocnici v Kosiciach

Pred pôrodom som absolvovala 3x pobyt na GPK kvôli mojim zdravotným problémom. Sestričky a aj lekári boli milí a vysvetlili všetko , čo som sa opýtala. Ušla sa mi 2x nadštandardná izba kde bol aj TV a vlastná sprcha, ale ani klasické izby nie sú zlé (až na to teplo v horúčavách - ale to vyriešila rodina, keď doniesli ventilátor). Rodila som v júni 2018. Príjem bol trocha rozpačitý, pretože mi neodtiekla plodová voda a nemala som silné kontrakcie, ale som iba špinila. Napriek tomu ma zobrali na pôrodnú sálu . Ráno bola príjemná smena, vrátane sestričiek a personálu a hoci som tam bola sama, prechádzala som sa vonku na chodbe s manželom. Neponúkli mi možnosť samostatnej izby, kde by sme mohli byť spolu. Kedže sa pôrod pomaly rozbiehal opýtali sa ma, či súhlasím s podaním oxytocínu. Súhlasila som a oznámila, že mám aj papier na PEDU, aby mi ju podali keď bude čas. Po podaní oxytocínu a skákaní na lopte sa bolesť zintenzívnila, ale nakoniec rozhodli prepichnúť plodovú vodu, aby pôrod urýchlili (mala som za sebou už 10h trápenia). Odniesli ma na samostatné lôžko a volala som manželovi, aby prišiel. Od tej chvíle bol už pri mne. Pri bolestiach som opäť žiadala o PEDU, lebo som bola iba na 4 cm otvorená. Povedali, že mám čas a čakali. Zrazu som vraj bola na 6-7 cm, čo už nie je možné mi ju aplikovať a iný lekár mi povedal, že som ju mala žiadať včas. Manžel sa ohradil, že sme ju urgovali ale nikto nekonal. Nakoniec prišla mladá lekárka a zhodnotila že som medzi 4 - 5 cm a že podáme PEDU. Prišiel do pol hodiny lekár z anest. oddelenia a porodila som do 30 minút od podania (mala som za sebou už 17h). Aj keď ma tesne pred pôrodom posielali sa vycikať, ale musela som na nich kričať, že nemôžem, keďže už rodím. Nakoniec mi uverili. Bábätko brali hneď na vyšetrenia, keďže sme vedeli, že sú nevyhnutné (kontrola obličiek) a na krátko mi ju priniesli ukázať a nechali ma oddychovať vo vedľajšej miestnosti s manželom. Cez noc som si oddýchla a ráno mi už nechali malú až do konca môjho pobytu na exkluziv izbe.
 • Neonatológia
 • Prístup lekárov a sestričiek
 • Pôrodná atmosféra
 • Chýbajúca miestnosť pre oteckov (resp. existuje, ale nikde sa nedá zohnať kľúč)
 • Niekoľkokrát žiadať o PEDU
1 poďakovanie
nela6
14. sep 2018

Nová nemocnica je dobré rozhodnutie na rodenie

Rodila som v Šaci a teraz v novej a neľutujem, nebolo to plánované, ale kontrakcie som cítila len 15 minút, než začala druhá doba, inam by sme nestihli. Ale ako píšem, bolo tam skvele, síce izby staré, no perfektní personál, nikto sa netváril, že ich tam otravujem ako v Šaci. Od doktorov, cez sestry a neonatológiu, inde by som uz nešla rodiť 😊☺
 • Pôrodná sála mala lepšiu kozu na rodenie ako som zažila inde na nadštandardnej pôrodnej sále.
 • Veľmi milý personál.
 • Staré sprchy. Ale ani v nových by som sa asi inak nesprchovala :)
4 poďakovania
patha155
24. aug 2018

Košice- Nová nemocnica

Rodila som v júli 2018, spokojnosť maximálna. Odrádzali ma od Novej nemocnice, ale rozhodlo, že je tam detská JIS, ak by sa niečo stalo. Pôrod prirodzený, personál skvelý. Pôrod bol komplikovaný, ale rodil ma skvelí tím personálu aj z gynekologického, aj z detského hľadiska, takže všetko skvelo dopadlo. Vtedy som bola veľmi vďačná za rozhodnutie ísť do Novej nemocnice. Personál GPK fajn. Našťastie som ich veľmi nepotrebovala :-) Ale sestry aj lekári boli ochotní, ústretoví. Úžasný bol prístup sestier a doktorov z neonatologického odd., špeciálne laktačnej poradkyne. Jedna z nich, starsia laktačná, úžasná žena. Mala som pocit, akoby to bola naša druhá mama - skvelá, trpezlivá, poradila, pomohla. Takých osôb veľa nie je. Mala som sťastie na nadštandardnú izbu - nič extra, ale obrovská výhoda bola, mať sprchu na izbe.
3 poďakovania
dankaa78
14. apr 2015

Pôrody v Košiciach - Tr.SNP

Informujem o spokojnosti v nemocnici na Tr.SNP v Košiciach.

Pôrod v r.2007 spontánny
Hospitalizovaná v decembri 2013 rizikové tehotenstvo
Pôrod február 2014 sekcia /kvôli operácii platničky/

Vyjadrujem spokojnosť s personálom a s doktormi;-) Obzvlášť pri plánovanej sekcii bol na áre zohratý skvelý tím od anesteziológa po zdravotné sestry. Po sekcii som mala problém so vstávaním a zdravotné sestry ma doslava kriesili a boli moje hrdinky.

Patrí Vám obrovská vďaka. Len odporúčam :-)
4 poďakovania
timeab
3. dec 2014

Spokojnosť nadovšetko

Ja som bola v tejto nemocnici spokojná. Ležala som tu už dlhšie pred pôrodom a som rada, že som si vybrala práve túto nemocnicu.
4 poďakovania