Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Pôrodnica Krompachy

8 skúseností

V pôrodnici Krompachy sa ročne odvedie viac ako 600 pôrodov32. Izby na pôrodníckom oddelení sú maximálne trojlôžkové, bunkového systému so sociálnym zariadením.

Kontakt

Nemocnica Krompachy spol. s r.o.
Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie
Banícka štvrť 1
053 42 Krompachy
Oficiálne stránky pôrodnice

Tel.: 053 / 4186 223

Predpôrodná príprava

Je možná prehliadka oddelenia. sály a izby pre rodičky.

Sprevádzajúca osoba

Prítomnosť otca alebo inej blízkej osoby pri pôrode18 je spoplatnená poplatkom vo výške18 €.

Epidurálna analgézia

Bezbolestný pôrod v epidurálnej analgéze je spoplatnený poplatkom vo výške 100 €.

Pôrodná sála

Na sále sa nachádza klasická pôrodnícka posteľ. Na úľavu pôrodných bolestí je možné využiť sprchu, fit lopty, hudbu, aromaterapiu, masáž personálom a medikamenty.

Nadštandardná izba

Pôrodnica má jednu jednolôžkovú nadštandardnú izbu s vlastným sociálnym zariadením, TV, rooming-in. Cena tejto izby je 10 € na deň. Návšteva v nadštandardnej izbe je možná počas celého dňa.

Máš viac informácií alebo fotky z tejto pôrodnice. Napíš nám a pomôž nám tak rozšíriť tento Wiki článok.

Viac o pôrodnici Krompachy na modrykonik.sk

Použité zdroje

  1. https://web.archive.org/web/20141231210122/http://www.nemkrompachy.sk/oddelenia/gyn-por.html
  2. http://www.zzz.sk/?profil=6005
Pomohol ti tento článok?
 / Nie

Kam ďalej?

Skúsenosti s pôrodnicou Krompachy

Priemerné hodnotenie:
Máš skúsenosť s pôrodnicou Krompachy?
Podeľ sa o ňu a pomôž tak ostatným mamičkám.
Napíš svoju skúsenosť
rusalkake
10. feb 2020

Pôrod december 2019 - bezchybný zážitok

Rodila som v Krompachoch druhé dieťa v decembri 2019.
(Disclaimer: od februára 2020 sa oddelenie rekonštruuje, čiže čo sa týka vybavenia, už to nie je aktuálne, a bude to len a len lepšie).

Bola som spokojná so všetkým. Ešte pri návšteve pôrodnice počas tehotenstva ma povzbudzovali, aby som si priniesla pôrodný plán, ak chcem, a prišla aj s dulou. Tak aj bolo.
Od príchodu boli absolútne všetci slušní, korektní a milí. Prešli sme si pôrodný plán, žiaden bod nebol problémom, a všetko bolo bez výhrad dodržané. Počas celého pôrodu sa ma vždy všetci pýtali na súhlas ku každému zákroku či vyšetreniu a všetko mi zrozumiteľné vysvetlili. Podporili moju myšlienku čo najprirodzenejšieho pôrodu, a volili také metódy, aby mi ho uľahčili "prirodzeným" spôsobom - vysvetlili, kedy a prečo mi pomôže aká zmena polohy a podobne.

Pri mojom pôrode teda bola dula, a fantastická lekárka, pani Schusterová/Šusterová.
(a pôrodná asistentka, ktorej meno si nepamätám (tmavovlasá, pri tele), a nie je to podstatné, lebo tá mala očividne zlý deň, ale nenechala som sa ňou zdeptať).

Celý čas som mala voľný pohyb, pila a jedla podľa potreby. Niekedy to bolo až vtipné v pozitívnom zmysle, lebo personál mi núkal neobmedzenú sprchu, prípadne najrôznejšie polohy, naozaj to, čo je v iných pôrodniciach utópiou. Nechala som to na telo, ako si rozkáže.

Moje dieťa bolo fakt veľké, ťažké, nie úplne ideálne natočené, a ešte malo rúčku pri hlave. Preto mi lekárka ešte počas tlačenia radila meniť polohy, aby som gravitáciou pomohla dieťaťu. Výsledok: nula stehov, žiadne poranenia, spokojné dieťa. Všetci sa so mnou tešili, gratulovali, ešte aj uprostred noci priniesli kávu a čaj.

Celý následný pobyt bol tiež bezproblémový. Personál bol slušný bez výnimky, všetci veľmi nápomocní a nemám na nich jedinú zlú spomienku. Žiadne ranné trepanie dvermi alebo zastaralé rady.
  • - personál
  • - podpora prirodzeného pôrodu
  • - rešpektujúca starostlivosť v každom ohľade
  • - žiadne
1 poďakovanie
smileka
7. jan 2020

Sekcia v Krompachoch

Krompachy som si vyberala ako alternatívu k domácemu pôrodu. Nakoniec sa však situácia obrátila a skončili sme plánovanou sekciou. Rozhodnutie ísť do tejto pôrodnice (napriek vzdialenosti) neľutujem. Personál aj lekári na každom oddelení mali veľmi chápavý a ľudský prístup. Nepociťovala som žiaden tlak, či nebodaj ponižovanie a zastrašovanie (ako mám skúsenosť z inej košickej nemocnice).

Ak bolo potrebné všetko vysvetlili a dali priestor na spracovanie informácií a rozhodnutie. Starostlivosť po sekcii veľmi príjemná, bezstresová. Bábätko bolo buď s otcom na rodinnej izbe alebo u mňa na JISke. Boli sme tam dokopy 8 dní a za ten čas sme nestretli zamestnanca, ktorý by nebol milý a ústretový, vždy ochotný pomôcť. Veľmi dobrá a láskavá skúsenosť s touto pôrodnicou. Ďakujeme!
  • všetko
  • žiadne
2 poďakovania
anjelik19
28. feb 2018

Pôrodnica krompachy nikdy viac

Keď som zvažovala, kam pôjdem porodiť svoje druhé dieta, zisťovala som si informácie u mamičiek, ktoré túto pôrodnici vychválili do neba. Tak som dala na ich slová, aj keď som cítila, že to asi nebude správne rozhodnutie. A aj nebolo. Nemôžem povedať jedine krivé slovo na pôrodnú asistentku, ktorá sa mi venovala nadštandardne napriek tomu, že ma videla 1x. Klobúk dolu aj pred sestričkami a ich ľudským prístupom, ktorý v slovenskom zdravotníctve, bohužiaľ, chýba. No čo sa týka pani doktorky Lukáčovej, a to je primárka oddelenia, mám na ňu ťažké srdce. Za celú dobu počas prípravnej pôrodnej fázy ma videla 3x. Ráno, na obed a potom došla až k pôrodu. Na porovnanie, pri mojom prvom porode, ktorý sa nekonal v Krompachoch, ma lekár chodil kontrolovať cca každú hodinu. Najviac ma mrzí, že ma pani primárka nechala potrhať. Samotné potrhanie by som oželela. Ok, stáva sa. No spôsob, ako ma šila. Ničím mi ranu neumŕtvila. Zašívala ma bez akéhokoľvek lokálneho umŕtvenia "zasurova." Bolo to hrozné. Zašila ma, a to nepreháňam, asi za 10 minút. Každý steh bolel viac ako kontrakcia. Nadskakovala som na pôrodnom stole od hroznej bolesti po šití. Neprajem to nikomu. Študent medicíny by ma zašil krajšie, kvalitnejšie a hlavne citlivejšie. Na porovnanie, pri prvom pôrode, ktorý ako som spomínala, sa nekonal v Krompachoch ma lekár nastrihol. Po pôrode ranu lokálne umrtvil a šil cca hodinu. Jeho šitie bolo precízne a nebolo ani vidieť. Čo sa o šití MUDr. Lukáčovej nedá povedať. Rana má zrasty, rôzne hrbolčeky a výstupky. Chcela by som jej položiť otázku prečo? Plakala som, keď som to videla. Do tejto pôrodnice už by som v živote po tejto skúsenosti rodiť nešla.

Pôrodnici chýba taktiež nadštandardná pôrodná sála, súkromie počas prípravnej fázy na pôrod. Pôrodná sála by mala byť lepšie oddelená a malo by sa prihliadať na súkromie pacienta. Vybavenie izieb nič moc. Ušla sa mi najmenšia izba asi s 30 ročným matracom. Posteľ vŕzgala po každom mojom otočení. Samozrejme, chcela som nadštandard, no izba bola obsadená. O.K., no vedenie nemocnice by malo zvážiť tento nedostatok a investovať do rekonštrukcie.
5 poďakovaní
lenulienka_lenka
5. mar 2017

Spokojná

Do nemocnice v Krompachoch som prišla s veľmi vysokým tlakom a vďačím im za svoj život, aj za život mojej dcérky, pretože veľmi pohotovo reagovali na danú situáciu. Prijímal ma, aj operoval mladučký, veľmi príjemný pán doktor, v okuliaroch, taký feši, tuším z Košíc, bol veľmi dôsledný. Keď zistil čo je vo veci, hneď dal do pozoru celú nemocnicu a všetky sestričky okolo mňa lietali a len vďaka nim sme tu. Pán anestéziológ a aj sestrička ma celý čas držali za ruku a utierali mi pot z čela, keď mi robili sekciu.

Personál je veľmi milý. Snaží sa, aby bolo všetko v poriadku, aj všetci doktori aj primárka, musím len chváliť. Stále ma pozorovali a starali sa o mňa. Jedna pani sestrička bola výnimočne milá, pomáhala mi s odsávaním mlieka, pretože som už plakala od bolesti. Tak o 11 večer mi už ona pumpovala mlieko.

Problém bola len pani primárka z interného, ktorú ku mne zavolali, keď mi nevedeli znížiť tlak a to je, nech sa nikto nehnevá, jedna nepríjemná, necitlivá a hnusná osoba, ktorá vám pomôže akurát tlak ešte zvýšiť. Ale to by už v tej nemocnici bolo asi príliš veľa pozitívnych skúseností. Ale ležala som tam dvakrát, aj v 22.tt a tiež sa o mňa krásne starali a som len spokojná.
0 poďakovaní
tanicka9412
3. feb 2017

Zmiešané pocity

V júli 2016 som rodila v pôrodnici v Krompachoch. Týždeň pred pôrodom som navštívila pohotovosť pre pichanie v bruchu,vyšetroval ma mladý doktor, teraz si nespomeniem na meno,len viem, že pochádza z Južnej Ameriky. Jeho prístup mi pripadal, ako keby v tom období navštevoval prvý ročník strednej zdravotníckej školy. Sestrička so sanitárkou ho museli usmerňovať a absolvovala som asi 30 minútový ultrazvuk, napriek tomu, že videl, že mi je nevoľno, pretože som musela ležať na chrbte.

Pri samotnom pôrode, to nebolo inak. Voda mi odtiekla o 1:05 ráno, do pôrodnice som išla a bola prijatá o 3:20 s kontrakciami každých 6 minút. Milá sestra ma prezrela, urobila mi záznam a nato prišiel pán doktor Buffa, ktorý pri prvom pohľade na mňa skonštatoval: "Ach ženy tá tučnota,tá tučnota," ( V tom období som važila 124 kg) a to bolo všetko.

Izba čakateliek, ako sa opisuje, je vlastne miestnosť s jednou posteľou a hneď pri nej je aj ďalšie ležadlo, kde chodia ďalšie tehotné ženy na záznam. Je to dost nepríjemne. Od prijatia asi do 13:00 som bola v opatere výlučne sestričiek a sanitárok, ktoré sú veľmi milé a vľúdne, z doktorského personálu som od rána do tejto doby videla jedine prechádzať sa okolo mňa, nič viac. Až tesne pred pôrodom prišiel už spomínaný pán doktor Buffa, samozrejme nenechal si pre seba pár uštipačných poznámok o nadváhe, a keďže som tam bola sama, oporou v bolestiach mi boli len sestričky, boli tam aj slzy, tak aj k tomu sa dosť nepekne vyjadril,nebudem to tu spomínať.

Raz sa pri mne objavila pani primárka Lukáčová, ktorá tiež na prvý pohľad vyzerá ako keby jej ublížila polovica sveta a tak sa aj správala. Prišiel pôrod, odrodil ma pán doktor Buffa, ktorý je inak necitlivý a surový pan. Celkovo tretia doba pôrodná prebehla celkom ľahko a potom prišlo to nešťastné šitie, po nástrihu. To mal na starosti ten pán doktor Calle. Surové,neprimerané, necitlivé, a už ani neviem ako inak to nazvať. Syn sa narodil o 15:40, prišlo šitie a pán doktor skončil o 16:30. Viem, že to všeobecne nie je prijemné, ale radšej porodím ešte 10 detí, akoby som sa mala ešte raz nechať šiť týmto pánom doktorom. Pripadalo mi to, ako keby sám nevedel čo robí, urobí steh, pozrel sa, urobil další. No čistá hrôza.

Už len tento nepríjemný zážitok ma odrádza od druhého dieťaťa. Takže moje pocity z celého priebehu sú naozaj dost zmiešané. Na personál sestričiek a sanitárok nemám výhrady, ale vážení páni doktori by si mali vstúpiť do svedomia. Inak je táto pôrodnica výborná. Nikam inam by som rodiť nešla, len ten prístup lekárov je zaražajúci.
3 poďakovania
tinakoval
31. jan 2015

Spokojná ...

V pondelok 20.01.2015 som prvýkrát rodila v Krompachoch moje v poradí tretie dieťatko. Pôrodnica s jej personálom na mňa pôsobila rodinným, kľudným a pohodovým dojmom. Rodila som pri pani primárke, ktorá na mňa pôsobila ukľudňujúco a dobre sa mi s ňou spolupracovalo. Starostlivosť o bábätká bola na vysokej úrovni - personál nadmieru milý a ústretový pomôcť a poradiť. Bola som na nadštandartnej dvojlôžkovej izbe, kde pri mne mohol spať aj manžel a návštevy boli neobmedzené - čo bolo super. Martina
0 poďakovaní
depinka
21. jan 2015

Spokojná...

Rodila som v sobotu. Starostlivosť bola výborná a personál milý. O bábätká bolo postarané. Nemôžem si sťažovať na žiadnu zložku starostlivosti. Stiesnené priestorové podmienky sú zjavné - izby a spoločné priestory. S tým však personál nespraví nič. Budova nemocnice nie je priestorovo vhodná ako spádová pre takú širokú oblasť.

Ja osobne im však ďakujem, boli super. Aja x-) :-) x-)
0 poďakovaní
carnoka
1. jún 2013

Spokojnosť...

V Krompachoch som rodila 3 kráta vždy som bo la spokojná. Lekári by sa mohli trocha viac venovať mamičkám počas pôrodu, ale inak bolo dobre. Personál milý, ochotný, aj starostlivosť o bábätká bola v poriadku. :-) :-D Pozdravujem celý personál...Čarnoká Petra
2 poďakovania