Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Pôrodnica Trstená

17 skúseností

Pôrodnica Trstená má na svojom gynekologicko - pôrodníckom oddelení 50 lôžok.

Kontakt

Hornooravská nemocnica s poliklinikou Trstená
Gynekologicko pôrodnícke oddelenie
I. poschodie hlavnej budovy
Mieru 549/16
028 01 Trstená
Oficiálne stránky pôrodnice

Telefón 043 / 5307 244
Pôrodnica043/ 5307 233
E-mail gynekologia@nsptrstena.sk

Kde čo nájsť v pôrodnici Trstená

Gynekologická ambulancia 1.posch. hlavnej budovy
Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie 1. posch. hlavnej budovy
Novorodenecké oddelenie prízemie hlavnej budovy

Sprevádzajúca osoba

Rodičku môže pri pôrode sprevádzať jedna dospelá osoba. Poplatok za blízku osobu18 je vo výške 24 Eur.

Epidurálna analgézia

Poplatok za pôrod32 pri použití epidurálneho setu je vo výške 61 Eur. Služba je poskytovaná nepretržite 24 hodín denne.

Nadštandardná izba

1-posteľová izba

 • Vybavenie: TV,chladnička, rozhlas, samostatné soc.zariadenie
 • 8 Eur / noc.

3-posteľová izba

 • Vybavenie: TV,chladnička, rozhlas, samostatné soc.zariadenie
 • 4 Eur / noc

Čo si vziať so sebou do pôrodnice Trstená

Dokumenty

 • preukaz pre tehotné (tehotenská knižka),
 • preukaz o zdravotnom poistení (kartička poistenca), pri preukaze EU aj fotokópie preukazu,
 • občiansky preukaz,
 • sobášny list,
 • zápisnica o určení otcovstva k nenarodenému dieťaťu so súhlasom na vyjadrenie rodičov ( ak nie ste vydatá).

Pre mamičku

 • župan,
 • nočné košele 2 ks,
 • papuče,
 • ponožky,
 • 2ks uterákov,
 • vložky,
 • papierové vreckovky,
 • hygienické potreby ( mydlo, zubná pasta, toaletný papier),
 • masť na ošetrenie bradaviek.

Pre dieťatko

 • 30ks jednorázových plienok.

Keď budete z pôrodnice odchádzať , bábätko oblečte podľa ročného obdobia .

Návštevy

Návštevné hodiny sú denne 14:00 - 17:00.

Video: Prieskum služieb pôrodnice v Trstenej

Súvisiace články

Viac o pôrodnici Trstená na modrykonik.sk

Použité zdroje

 1. http://www.nsptrstena.sk/sk/gynekologicko-porodnicke-oddelenie
 2. http://www.youtube.com/watch?v=R6c_aeGvqY0
Pomohol ti tento článok?
 / Nie

Skúsenosti s pôrodnicou Trstená

Priemerné hodnotenie:
Máš skúsenosť s pôrodnicou Trstená?
Podeľ sa o ňu a pomôž tak ostatným mamičkám.
Napíš svoju skúsenosť
lussy37
30. sep 2019

Spokojná prvorodička

Ahojte kočky,

Ako prvorodička som mala z pôrodu veľké obavy. Keďže mám trstenskú nemocnicu čoby kameňom dohodil, ani chvíľu som neváhala, kde pôjdem rodiť, a veru neľutujem. Po prasknutí plodovej vody sme sa s manželom vybrali do pôrodnice a už po príchode na príjem nás privítala milá pani sestrička, ktorá si o mne zapísala základné údaje a zavolala pani doktorku. Tá ma hneď vyšetrila, trpezlivo odpovedala na všetky moje otázky, ale najmä ma potešila hneď úvodnou informáciou, že už som na 4 cm otvorená :-D Potom to už išlo rýchlo - ledva mi stihli spraviť klystír a už som rodila. Pôvodne som chcela aj epidurálku, ale tá sa pri tej nečakanej rýchlosti otvárania nestihla. Dalo sa to však v pohode zvládnuť aj bez nej, a to som ozaj mega strachopud :-)

Pri pôrode boli okrem pani doktorky dve naozaj milé a trpezlivé sestričky, ktoré ma po celý čas neúnavne povzbudzovali a veľmi mi pomohli aj pri tlačení, lebo náš malý bol poriadny valibuk. Ani neviem ako, a už bol na svete.

Veľmi pozitívne hodnotím aj môj pobyt na normálnom oddelení - super žienky na izbe, ochotné sestričky, časté nosenie bábätiek mamičkám, príjemná pani primárka i sestričky z novorodeneckého oddelenia. Celému personálu patrí moje veľké ďakujem, že môj prvý pôrod napriek počiatočným obavám hodnotím pozitívne, a nie ako traumatizujúcu skúsenosť.
Keď sa podarí druhé, jednoznačne rodím opäť v Trstenej :-)
 • - časté nosenie bábätiek
 • - ochota personálu pri aj po pôrode
 • - chutná strava (na to, že bola nemocničná, ozaj fajn)
 • - napriek prerábke pôrodnice bol na oddelení kľud, nič nás nerušilo, ani neobmedzovalo
 • - manžel pri pôrode (naozaj veľká pomoc, všetkým odporúčam)
2 poďakovania
maytee
15. sep 2019

Opakovane veľmi dobrá skúsenosť.

Pôrodnicu v Trstenej hodnotím s veľkou spokojnosťou. Keďže som mala komplikácie už počas tehotenstva, prichádzala som s lekármi často do kontaktu a musím uznať, že mali veľmi dobrý, milý, ľudský prístup. Informovanie pacienta - môžte podať množstvo otázok, ochotne odpovedajú, upokoja, povzbudia.

Pôrodné sály aj oddelenie je v štádiu rekonštrukcie, čiže idú v obmedzenom režime, ale pacient (samozrejme nenáročný) to nijak nepocíti.

Oddelenie príjemné sestričky milé a ochotne. S lekármi som bola nadmieru spokojná, aj napriek mnohým komplikáciám, všetko urobili v pravý čas. Nič nepodcenili. Veľké ďakujem patrí aj novorodeneckému oddeleniu. Šikovnej láskavej pani primárke a sestričkám, keďže som mala predčasne narodené dieťa. Úplne mi vyšli v ústrety a vždy keď bolo možné, pustili ma na oddelenie a s láskou sa starali o nášho drobca.

Laktačné sestry, taktiež, neustále sa o mamičky zaujímali, poradili. Za mňa vysoká spokojnosť, bola som tam opakovane po viacerých rokoch a už vtedy som bola spokojná a našťastie to tam napreduje k lepšiemu, čo je veľmi dobre, keďže je v dnešnej dobe úroveň zdravotníctva a hlavne prístup personálu mizerný.

Tak som veľmi rada a vďačná, že toto oddelenie je výnimkou :)
 • Prístup personálu
 • Dieťatko nosia často k matke, ale zároveň sa úplne oň postarajú (matka sa rýchlejšie zotavuje)
 • Nepostrehla som
2 poďakovania
kecalko
6. júl 2019

Spokojná

Ahojte,

čo pišem, pišem pravdivo. Prvého drobca som si odstonala v roku 2015, v kuse 16 hodín. 😁😁😁 Prístup super, epidurálku mi chceli dať už po hodine, tak som sa pre istotu trápila. Keď som si ju potom dala, nestihla zabrať. Malý sa narodil ihneď.

Druhýkrát som rodila vlani v auguste, to som už ani nestíhala na ten rodiaci box. Dodnes nezabudnem na pána doktora, ale ani vy už rodíte! Sestrička mi pomohla dole a hovorí, na zemi rodiť nebudete, to dáte na sále!

Pani doktorka Caníková nestíhala preobliekať pracovné oblečenie.😁😁

Pôrod snov, bol super. Sestričky nové, milé, usmievavé. Spokojnosť!!! Ak náhodou tretie, jedine tam 😊😊
 • Prístup
 • Rýchlosť
 • Všetko sa snažia zvládnuť pohotovo
 • Profesionálni
 • Jedlo
 • Trošku to prostredie
 • Teším sa na prerábku
5 poďakovaní
dzulik_
1. okt 2018

Obrovská spokojnosť

V Trstenej som rodila v 07/2018 ako prvorodička. Nevedela som, čo ma čaká a čo sa bude diať. Hneď pri príchode ma sestrička usmerňovala čo a kde, rovnako aj doktorka, ktorá ma vyšetrovala mi všetko vysvetlila a trpezlivo odpovedala na moje otázky a rešpektovala moje požiadavky. Keďže som prišla už s veľkými bolesťami a nebolo možné ani pichnúť epidurál, sestričky (alebo pôrodné asistentky, neviem) mi veľmi pomáhali s presunom zo vzdychárne na sálu a rovnako pri pôrode boli veľmi veľkou oporou, keďže som tam nemala manžela. Rovnako doktorky pri pôrode skvelé, povzbudzovali a snažili sa pomôcť, aby som nemala žiadne poranenia. Taktiež aj po pôrode starostlivosť super, či už sestričky, lekári, sestričky z novorodeneckého. Nemali problém doniesť dieťatko aj mimo stanoveného času a pomohli mi s rozbehnutím dojčenia, ukázali nám kúpanie a starostlivosť o dieťatko. Veľká vďaka patrí pánovi primárovi Tholtovi, ktorý ma upozornil, že moja ošetrujúca lekárka zanedbala starostlivosť. Pán primár bol na každej vizite veľmi príjemný a dôsledný. Ďalej doktorkám Turňovej a Kruželovej a sestričkám, ktorých mená som si nezapamätala. Ja som bola veľmi spokojná a na pôrod v Trstenej spomínam len v dobrom. Nabudúce znova Trstená.
7 poďakovaní
nikolarentkova
25. sep 2018

Spokojnosť

Pôrodnicu v TS som navštívila 2krát (rok 2012 a rok 2014), prvý krát ako vystrašená čerstvá 19-tka. A ak budem niekedy v budúcnosti tehotná znova, určite pôjdem zas tam. Sestričky milé, doktorky a doktori tiež, určite by som niečo malé vedela vytknúť, ale to sú iba maličkosti, skôr veci, ktoré sa týkajú oddelenia, že by si toto oddelenie zaslúžilo väčšiu pozornosť, lepšie vybavenie na izbách, možno viac nadštandardiek,... Ale to sú veci, ktoré mne nejako ku šťastiu nechýbajú, sú to fakt len maličkosti. Inak, vedia čo robia, robia to podľa mňa dobre. Ja som taktiež robila a počúvala to, čo odomna žiadali, pretože bez toho to nejde. Za ten čas kým som bola na pôrodnej som stihla spoznať viacero lekárov a ani na jedného by som nemohla napísať nič zlé. Ja som bola veľmi spokojná s pani doktorkou Rusnákovou, pre mňa skvelá lekárka. Pri oboch deťoch som mala tú česť, pri prvom až do konca. Trstenská porodnica ma nesklamala dva krát, a to od pôrodnej sály až po novorodenecké, cez sestričky až po lekárov. A dúfam, že keď sa tam objavím aj tretí raz, bude to tam také isté ...😊 Ak nie lepšie
0 poďakovaní
andrejka0612
26. aug 2018

Nabudúce idem inde

Ahojte,takže píšem svoju skúsenosť,rodila som v roku 2017. Prišla som na pôrodnicu, keďže som necítila pohyby drobčeka... Hneď ma vzali na sálu, napojili na pásy, dali infúziu a pichli oxytocín. Potom mi urobili klistir a poslali ma ľahnúť si na vzdycháreň. No nič sa nedialo. Potom mi pichli vyvolávačku. Vtedy som to ani nevedela, že je to vyvolávačka. Sestrička mi nevedela ani povedať, čo to je. Od toho času som chodila každé štyri hodiny na pásy. Nemala som z toho dobrý pocit, keďže doktorka Cániková povedala sestričkám, aby mi ich robili každé dve. Tak som prežila prvú noc. Ráno bola vizita a mňa poslali na sálu ľahnúť si. Prišiel primár Thol, povedali mu čo a ako, v tom prišiel ku mne a strčil do mňa prsty. Ľudia to bolelo! Mne sa od bolesti až zahmlelo pred očami. Čosi si zamrnčal a odišiel. Potom som bola ešte na pásoch a pred obedom prišla anesteziologička s otázkou, že akú voľbu anestézie som si vybrala. Ja na ňu vygúľaná, že čo? A ona že, vám ešte nič nepovedali? Idete na sekciu. Ja som myslela, že sa mi sníva. V tom dobehla sestrička, že ma ide zacievkovať. To bol presný dôkaz toho, ako som bola dostatočne "informovaná" o svojom zdravotnom stave. Potom dobehol Tholt a vysvetľoval mi, že teda musia to ukončiť sekciou a tak a snažila som sa ho počúvať a na koniec zabil že: "Neksichtite sa ako na pohrebe preboha,veď je to len cisársky". A ako prepáčte, ale každý sa boji pôrodu, čo som sa mala smiať či ako? Našťastie sa nám narodil zdravý chlapček. Sestričky boli fajn, až na jednu, ktorá mi po týždňovom pobyte vyčítala, že nemám oholené nohy (akože vážne? ) Ja som bola rada, že som po cisárskom chodila :D A taktiež podpora dojčenia nič moc. Prišla na izbu, priložila mi drobca a odišla zo slovami, že vraj zvládnem. :) Sestričky na novorodeneckom = anjeliky :) A najlepší zabiják, keď prišiel Tholt na večernú vizitu a spýtala som sa že prečo beriem ospexin (antibiotiká) a pred všetkými boli tam aj praktikanti zabil, že on nevie čo za svinstvo som mala v bruchu (ja už neviem takto sa vyjadruje uznávaná kapacita? )
Potom keď ma preložili z pooperačnej izby na normálnu, ležala tam jedna mamička až z Banskej Bystrice. Prežila dva potraty a potom ju poslali rodiť do trstene,j vraj primár je uznávaná kapacita. Povedala, že nikdy viac, že sa s ňou rozprával ako s handrou a keď prišlo na pôrod, bol tam lebo si ho vyžiadala a nezabudol jej vykrikovať samé hlúposti typu "nohy rozťahovať viete, ale keď príde rodiť, ste mľandravé a podobne". Takže asi tak. Ďakujem za prečítanie do konca :)
7 poďakovaní
simona154
4. júl 2018

Pôrod 03/2018

Tiež som porodila svoje prvé dieťa v Trstenej. Prístup sestričiek z pôrodníckeho oddelenia bol fajn, milé, radi poradili. Sestričky z neonatologického oddelenia tiež skvelé ( s výnimkou 2 sestričiek, ale tak aj také musia byť).
Ako veľké negatívum môžem uviesť nadštandardnú izbu. Zvolila som si ju najmä pre kúpeľňu a wc samostatné - pre max 3 osoby (ale mala som to šťastie, že sme boli stále len 2). O wifi pripojení nemožno hovoriť, keďže izba bola úplne mimo akýchkoľvek wifi sietí. Televízor, ktorý tam bol k dispozícii, tak ponúkal len jeden šumivých kanál - Joj. Takže okrem wc a sprchy žiadna iná výhoda. Sprchy a wc pritom na celom oddelení boli prerobené, pekné a čisté. Nabudúce si nezvolím nadštandardnú izbu určite.
5 poďakovaní
kahanikova
10. máj 2018

Veľká spokojnosť

Keďže za jeden týždeň som stihla vystriedať 2 nemocnice, tak môžem dosť porovnať. Prvé 4 dni som bola v Dolnom Kubíne. O sterilnosti sa dalo snívať, sprchy ako po vojne (rozbité), sestričky boli milé, ale nevedeli ani to kto im leží na oddelení. Pôrodné asistentky otras. Prístup ako k nesvojprávnej. Síce som bola prvorodička a dosť mladá, ale rozkazovať a dávať nepríjemné poznámky si nenechám. Vystresovali ma tým, že mi odteká plodová voda. Samozrejme výplod fantázie, neurobili mi žiadne sono. Nič. Rovno mi pichli penicilín. Zbytočne. Celá urevaná z tohto pobytu som sa rozhodla, že odídem do Trstenej. A tam čuduj sa svete, úplne iný prístup. Sestrička na sále bola neskutočne milá, (pamätám si len meno Dáška), správala sa ku mne ako ku najlepšej kamarátke. Milo ma objala so slovami, že sa nemusím obávať, že bude všetko v poriadku. Hneď, ešte predtým ako som vyplnila papiere o príjme, mi urobili sono, dali injekciu na zmiernenie bolestí a celkové ukludnenie. Pobudla som tam 3 dni, kým som porodila. Pán primár bol ku mne taktiež veľmi milý, všetko mi vysvetlil ako to je a nepoužíval frázy ako "uvidíme" alebo "možno" čo som v Dolnokubínskej počúvala v jednom kuse. Pri pôrode bol dr. Rak a zo začiatku nie veľmi príjemná sestrička. Ale stačilo pár milých slov a zrazu sa zachovala ako moja mama. Bola mi takou oporou ako aj môj muž, ktorý tam bol somnou. Na izby sa nemôžem sťažovať však ako v nemocnici. O moje bábätko bolo tiež dobre postarané o každom vyšetrení ma dopodrobna informovali. A keď som ho chcela aj mimo času na kojenie, tak s tým nebol žiadny problém. :) Som veľmi rada, že som tam mohla rodiť. A určite tam pôjdem znovu.
4 poďakovania
lenka02942
3. sep 2017

Mladá prvorodička

V Trstenej som rodila v 2/2016, ako mladá ,18-násť ročná, baba. Každý z príbuzných sa bál ma tam pustiť samú (pri pôrode som nikoho nechcela), takú mladú. Dnes je rok a pol od pôrodu a nemôžem povedať ani jedno zlé slovo.

Nechcela som rodiť v noci, lebo viem akí sú niektorí doktori na pohotovosti v noci hnusní. No ako naschvál som na príjem prišla večer o 22:00 a porodila som ráno o 5,takže doktorka so sestričkou sa starali o mňa celú noc.

Obidve boli milé. Srandovali so mnou stále,asi na odľahčenie situácie. 😀 Doktorka ma prišla pozrieť každú hodinu a sestrička prišla hneď ako som niečo potrebovala. Pri neznesiteľných bolestiach mi doktorka poradila aby som si dala epidurálku, poslúchla som ju a dala si. Prišla mi ju pichnúť druhá doktorka s ďalšou sestričkou, ktoré boli taktiež veľmi milé. Epidurálka zabrala hneď a bolesti prešli.
Bonding som tiež mala,porodila som a malinkú mi priložili asi na 5 minút potom ju odniesli a doniesli už zabalenú.

Odporúčam nadštandartnú izbu, mať wc a sprchu na izbe je najlepšie. Je tam aj TV, ktorý sme s babami na izbe ani raz nezapli, stále sme len spali,😀 ale kto chce môže si ho bez problémov zapnúť.
Ostatní doktori a sestričky na oddelení sú tiež veľmi milí a starostliví. Prídu za vami aj kvôli hocijakej maličkosti.

Čistota na oddelení je vo výbornom stave, upratovačky upratujú každý deň. A oddelenie celkovo je tiež veľmi pekné.

Jediná vec, ktorú môžem vytknúť je miestnosť pre návštevy. Je strašne malá, keď prídu v nedeľu samé návštevy, tak sa nemáte ani kde pohnúť a nie je v nej ani okno,čiže vzduch je hrozný. No a druhá chodba, ktorá tam je, je síce väčšia ale cez zimu chladná, čo pre ženu po pôrode nie je dobré.

A napadla ma ešte jedná vec. Pre bábätka sú len tri vozíky, čo je dosť málo. Myslím,že by mohli aspoň 2-3 dokúpiť.

Ešte, aby som nezabudla, nemocničná strava je tiež dobrá, na tú sa takisto nemôžem sťažovať.
Takže môžem pôrodnicu v Trstenej vrelo odporúčať.
3 poďakovania
nadienada
15. aug 2017

Veľká spokojnosť

Rodila som v Trstenej ako druhorodička, prvý krát, pôrod prebehol bez komplikácií, doktorka Cániková to zvládla na jednotku. Pôrodná asistentka mi pomáhala ako len mohla, ocenila som, že ma vždy upozornili, keď som zabudla správne dýchať, čo sa v bolestiach ľahko stane a je to dôležité pre dieťa. V Dolnom Kubíne, kde som rodila prvý krát, som takú skúsenosť nemala, tam ma nechali vytrápiť do samého konca, v Trstenej som cítila veľkú podporu personálu, z pôrodu nemám žiadnu traumu, inak všetci lekári sa snažia býť milí a ľudskí, na čokoľvek som sa opýtala, tak mi veľmi ochotne vysvetlili.

Oddelenie šestonedelia - je to v zastaralej budove, takže priestory sú tam celkovo nevyhovujúce, ale nič zásadné mi tam nechýbalo. Prijala by som viac voľnosti, ako možnosť ísť do bufetu, pretože kuchyňa je tam biedna, zjedli sme, keď sme boli hladné, ale málokedy to dobre chutilo. Plánujú to tam celé rekonštruovať, čo je dobrá správa.

Pre prvorodičky je lepší systém rooming-in, kde sa naučia zaobchádzať s dieťatkom, majú tam len jednu takú izbu, pre viacrodičky je výhoda, že si tam môžu oddýchnuť, deti nosili na kojenie a nechali nám ich hodinu a pol vždy. Keď sa niektoré dieťa nevedelo prisať, tak prišla poradiť laktačná poradkyňa,

Sestričky, ženské i detské, niektoré veľmi ochotné a milé, iné pravý opak.

Odchádzala som s dobrým pocitom a túto pôrodnicu môžem len odporučiť.
2 poďakovania
liijanka
27. júl 2017

100% spokojnosť

Ja som rodila v Trstenej v roku 2013, 2015 a musím povedať, že som bola taktiež veľmi spokojná. Tento rok sa tam chystám zase :-)
Rodičky musia mať však reálne očakávania, personál naozaj robí čo môže, aby Vám pomohol a taktiež Vám môžu ponúknuť len taký komfort, aký im dovoľujú podmienky a zariadenie nemocnice. Samozrejme, že sa to nedá porovnávať s Rakúskom a inými vyspelejšími krajinami, kde aj zdrav. sestry sú oddýchnuté, docenené a zarábajú od 3000eur a viac. Ale vzhľadom na podmienky, v akých žijeme si myslím, že naozaj dokážu vyčarovať maximum pre spokojnosť rodičiek a mnohokrát robia viac akoby museli.

A ak aj náhodou občas natrafíte na niekoho podráždeného z personálu, ruku na srdce, Vy ste vždy milé a príjemné? Veď každý sme len človek. A ak máte určité požiadavky na personál, ak slušne poprosíte, takmer vždy Vám bude vyhovené, pokiaľ je to v dobrom záujme Vašom a Vášho dieťatka.
A na záver otázka, ak držíte v náručí krásne, zdravé, vytúžené dieťatko, koho zaujíma farba stien, veľkosť izieb, zlaté kľučky na dverách a pod. ?
3 poďakovania
rakahaka
26. júl 2017

Spokojnosť

Rodila som 06/17. Lekári sú super, až na jednu sadistickú staršiu pani doktorku. Rodila som pri Dr. Čaníkovej, je mladá, nadmieru príjemná lekárka.
Staršie sestričky na oddelení sa ozaj správajú k pacientkam ako k dcéram. Sú to ozaj poklady a od nich veľa záleží, s nimi ste skoro stále. Lekára vidíte hodinku pri pôrode a pár minút na vizite. Odporúčam priplatiť si nadštandardnú izbu, sprcha na izbe je na nezaplatenie.
Vytkla by som len návštevnú miestnosť, ktorá je malinká a vydýchaná a keď tam stojíte, lebo plávacie kolesá nie sú vybavením pôrodnice. Je to na odpadnutie. Rovnako je škoda, že manžel pri pôrode môže byť len na finále, na 10 minút. A bonding je neznámejší pojem, priložia na minútku a hneď váženie a blbosti a donesú vám už zabalené deti v perinke.
1 poďakovanie
zofia16
19. júl 2017

Odrodila som tu dve deti

Porodila som tu v r. 2012 prvú dcérku a v r. 2015 druhú. Pri prvej som bola trošku nepríjemne zaskočená správaním dr. ktorá ma odrodila, ale s ostatným som bola spokojná. V 2015tom ma odrodila tá istá dr. a bola úplne ako vymenená. Bola som 100% spokojná so všetkým.
2 poďakovania
vnena
17. júl 2017

Každý vidí len to zlé

Nie každý pôrod je ľahký, pomohli tu veľa deťom a mamičkám, nie je to také zlé ako sa niekedy opisuje. Všade sú plusy aj mínusy. V tejto nemocnici som rodila dvakrát, prvýkrát človek nevie čo ho čaká, ale všetko sa dá zvládnuť koli deťom. Druhýkrát to bolo super, boli sme super baby na izbe, nasmiali sme sa každý deň (však smiech lieči),ani som neriešila či idem domov o deň o dva. Na bolesť človek zabudne, keď máte pri sebe voňavý balíček, sestričky dôchodkyne sú úžasné, berú vás ako dcéry, tie mladšie sa to naučia. Tak neočierňujte túto nemocnicu. Asi ste nepočuli, ako je to inde. Ešte mi ani jedna mamička nepovedala, že ľutuje, že tam bola. Ak má niekto ťažký pôrod, mal by ho v hociktorej nemocnici. Ja ďakujem pôrodnici v tTstenej a želám veľa šťastných porodov:thumbsup:
1 poďakovanie
jasmika
15. júl 2017

7 rokov dozadu

Hádam sa už od roku 2010 niekde posunuli, v čo pevne verím. Len neznášam ten postoj, aj od mamičiek, že všetko čo má biely plášť alebo biele oblečenie ja Boh. A všetci ostatní majú IQ pod podom mrazu. Ľudia nevedia bojovať za svoje. Odrodila som dve deti, jedno na Orave v Trstenej. Kde teda som nebola spokojná. Zz 80% zle, zvyšných 20% tvorila sem tam nejaká usmiata milá sestrička a odborný prístup lekárov. Čo sa týka ľudského prístupu, tam sa už našli trhliny. Ťažko mi je opisovať všetko, kedže by to bolo zbytočné. Pevne verím, že od tej doby keď som tam rodila ja, sa veľa zmenilo a zmení ešte viac.

No priala by som vám zažiť pôrod, aký som mala ja s druhým dieťaťom. Rodila som v Linzi. Milý, usmiaty personál, ktorý vám aj tri krát v pohode zopakuje to isté, keď ste niečomu nerozumeli, či keď sa pomýlite
alebo robíte niečo nesprávne. Vedia, že matka a dieťa patria od začiatku k sebe, ochraňujú intimitu a od začiatku si ctia život, majú tam o xy pôrodov denne viac. Ale sú v prvom rade milí a ľudskí, o čistote a vybavenosti sa tiež dá písať. Všetko pre dieťa i matku pripravené - pampersky, WELEDA kozmetika, obedy pre rodičky také, že by zahanbili mnohé slovenské reštaurácie. Ale to je už aj o ekonomike štátu, no prístup je o ľuďoch a charaktere a ten urobí najviac.
Ďalšia vec, aromaterapia na rozbehnutie pôrodu, či obyčajný čaj so škoricou, homeotaptia a až nakoniec ked nezabralo, tak infúzka. O všetkom som bola maximálne poučená a bez prevracania očami. Dotepanie pupočníka, bábätko od narodenia stále pri maminke, to je to, čo v mnohých slovenských pôrodniciach chýba.

Hlavne by som odporúčala mamičkám v Trstenskej nemocnici, aby sa nebáli komunikovať a rozumne urobiť kompromis o tom, ako by chceli, aby to prebiehalo, aby to bolo v pohode aj pre lekárov aj pre mamičky. Prajem všetko dobré a veľa zdravých a spokojných maminiek a detičiek.
1 poďakovanie
utufutu
9. júl 2017

Strihá sa tu odušu

Ja som tu rodila pred 2 rokmi. Doktori perfektní, nie je čo vytknúť, ale strihá sa tu o dušu. Staršia sestrička ma zrajbala do krvi ako zemiak, aj keď skoro nebolo čo holiť, napichali do mňa 20 ihiel, čo im pretekali a zle dosadali na hadičky a mne žilky praskali, vybavenie oddelenia o ničom, sestry uľakané z vizity, vojenský režim na izbách ako pred 50.rokmi, vozíkov pre deti málo, pre návštevy meter x meter miesto. V izbe som sa s bruchom otočiť nemohla, 4 mamy natlačené na sebe, žiaden kyslík, dieťa som za 4 dni videla len na kojenie zabelené. Z Trstenej som mala ešte dlho traumu. Prekonala som ju teraz nedávno po druhom pôrode v inej pôrodnici a bolo to 100:1 dieťa pri sebe, ešte aj super varili. Odporúčam rýchlo porodiť aj vypadnúť.
3 poďakovania
lucindad
21. okt 2015

Zápal uší

Ahoj,
rodila som nedávno v Trstenej. Som prvorodička a bola som nadmieru spokojná s pani doktorkou, ktorá ma odrodila a aj so sestričkami ....

Nepáčii sa mi to, že pomaly každá mamička, čo príde domov s bábätkom, má zápal uška (my máme zápal oboch ušiek :( ) Videla som, ako sa tam vetrá a ja nechápem a nepochopím prečo nevetrajú, keď roznášaju deti k matkám a nie keď sú tam v postieĺkach, majú vyotvárane všade ......skoro s každou, čo sa rozprávam, tak mi potvrdí, že z nemocnice si doniesli zápal ... im je to jedno, ale my sa doma trápime s deťúrencami a štve ma to. Ja to určite nezmením jednym názorom a verím, že mi dajú za pravdu aj ďalšie.
5 poďakovaní