Oznámenie tehotenstva partnerovi

13 skúseností

Spoločné čakanie na výsledok tehotenského testu.Oznámenie tehotenstva partnerovi, budúcemu otcovi sa dá urobiť na veľa spôsobov. Ak ste si prvý tehotenský test1 robili spoločne a vyšiel s dvoma čiarkami, oznamovať novinu partnerovi samozrejme nie je nutné.

Ak o vašom tehotenstve nevie, tu je zoznam niekoľkých spôsobov ako povedať, že budete mať spolu bábätko:

  • fotka z prvého ultrazvukového vyšetrenia
  • zabaliť a podarovať detskú drobnosť, ktorá vás očarí (cumeľ, papučky, ponožky, detské dupačky, hrkálka...)
  • položiť tehotenský test na miesto, kde ho otec objaví
  • darovať zabalený tehotenský test
  • poslať email alebo SMS
  • zatelefonovať
  • oslovte ho inak - ocko, ocino, tatino...
  • položiť ruku na bruško

Súvisiace články

Viac o oznámení tehotenstva partnerovi na modrykonik.sk

Pomohol ti tento článok?
 / Nie

Skúsenosti s oznámením tehotenstva partnerovi

Máš skúsenosť s oznámením tehotenstva partnerovi?
Podeľ sa o ňu a pomôž tak ostatným mamičkám.
Napíš svoju skúsenosť
amadora
9. jún 2017

A just!

Na druhý deň som bola objednaná ku gynekológovi, pretože môj cyklus bol taký všelijaký, nikdy som nevedela kedy svoje dni dostanem a tak som sa rozhodla s tým niečo robiť. Manžel ma celý deň podpichoval, že však uvidím, že mi doktor povie, že som tehotná. Že on si je tým istý, vraj som poslednú dobu úplne iná. Úprimne, liezol mi s tým patrične na nervy, keď som mu stýkrát opakovala, že keby som tehotná, tak to hádam viem skôr a lepšie ako on! Veď predsa mám citlivé prsia ako pred menzesom,aj brucho bolí, je len otázka času kedy mi to príde. Ale mohla som si hovoriť čo som chcela, stále si húdol svoje. Večer sa išiel osprchovať a tak som využila chvíľu a povedala som si a just ti ukážem že mám pravdu ja a spravila som si test. Aký bol môj šok, keď som zistila, že pravdu má on a z testu na mňa pozerali dve čiarky :grinning: Vôbec som to nečakala. Roztrasená s testom v ruke som za ním vbehla do kúpeľne a hovorím, že som tehotná, sú tam dve čiarky. Manžel sa doteraz smeje, že to že bude otcom sa dozvedel, keď si umýval zadné partie :sweat_smile: Na druhý deň nám to gynekológ potvrdil. Keď som manželovi volala, tak bol taký vytešený, že ako šoféroval aj zabudol odbočiť kde mal ísť :-D A večer mi doniesol za igelitku sladkých a slaných maškŕt na tehotenské chute a kvety :-)
Druhé tehotenstvo som mu oznámila, keď sme sa ráno zobudili cez víkend, ležali sme spolu v posteli, bláznili sa s naším starším 2 ročným synčekom. Povedala som mu, že takto v októbri budeme v tej posteli už štyria :-)
7 poďakovaní
inaris
5. jún 2017

Oznámenie s testom

Ráno som si urobila test a ukázala sa mi na ňom slabučká druhá čiarka. Tak som rýchlo bežala za manželom do postele, on ešte so zalepenými očami a vravím mu: "Vidíš tam niečo?" (nič romantické). Po veľmi pomalom prebraní sa sa postavil ku svetlu, chytil tyčinku a pozerá na ňu: "Čo ja viem..." Ja na neho pozerám trochu zdesene: "Chytil si to za ocikanú stranu" ..... na ďalšie dni sme už spoločne čakali, či bude silnieť, alebo sa nám to len zdalo... a silnela :)
1 poďakovanie
waitiekatie
17. apr 2017

Bol to šok

Išla som z roboty a silno rozmýšľala, ako mu to povedať. Urobila som si v robote odber krvi (som zdravotník), takže som mala istotu. Dávnejšie sme srandovali, že keď otehotniem, po materskej mu pôjdem robiť asistentku. Prinajhoršom, keby ma vyhodili, že mám o robotu postarané.

Ja som išla domov v takom šoku, že som nevedela vymyslieť nič originálne. Dlho predlho sa snažili, aj na IVF sme boli, neúspešne, už sme sa chystali na ďalšie. Tak som prišla ako vo sne domov a keď som ho zbadal medzi dverami, vítal ma a ja som sa len rozplakala. On chudák nevedel, že od šťastia a on, že čo je láska? A ja v slzách, že budeš mať asistentku. Kuká na mňa ako puk, že oni ta vyhodili? Ja cez slzy, reku nie, to druhé. Tak sme sa tešili, ako dvaja blázni medzi dverami a potom ma sfúkol, že prečo som mu to nepovedala.
8 poďakovaní
biankalea
8. apr 2017

😘

Prvé tehu som manželovi oznámila nie veľmi romanticky, cez sms. Keďže bol na týždeň na druhom konci Slovenska, nechcela som si to nechať pre seba, nakoľko sme sa na bábo veľmi tešili. Takže som odfotila test s textom: Koľko tam vidíš čiarok, ocinko...? A druhé tiež nie veľmi romanticky. Pri prehliadke nášho rozostavaného domčeka som mu v našej spálni oznámila, že si teda bude musieť švihnúť, aby mal kde postaviť postieľku... Teraz mám 8 mesačný uzlík šťastia v novom domčeku. Milujem svojho muža najviac na svete, že to pre nás všetko takto pekne stihol ❤️❤️
2 poďakovania
jankalukasova
6. apr 2017

Nový sviatok

Keď som zistila, že som tehotná, bol môj manžel na služobke. Keďže išlo o prvé tehotenstvo, nechcela som mu posielať správu, ani to povedať do telefónu, chcela som vidieť výraz jeho tváre, keď mu to poviem. Bola streda, vrátiť sa mal v piatok večer, lenže ja som v piatok na obed odchádzala na služobku tiež a vrátila som sa v sobotu poobede. Nuž zubami nechtami som sa udržala až do nedeľného rána, kedy bol deň otcov.

Pri posteli som mala pripravenú hračku - havinka do kočíka, ktorému som do labky strčila tehotenský test. Pomaličky sme sa začali preberať. Ešte rozospatá hovorím: "Všetko najlepšie miláčik". Miláčik sa zamračil a opýtal sa: "Čo?" Odpovedám: "No všetko najlepšie k Tvojmu novému sviatku". Vytiahla som pripravenú hračku s testom a hovorím: "Dnes je deň otcov". Miláčik darček neprevzal, v polohe "pasenia koníčkov" tupo čumel do vánkúša, po piatich sekundách sa zmohol na "nechápem" a po asi tridsiatich sa ma opýtal, či som tehotná. Po mojej súhlasnej odpovedi upadol na pár minút do bdelej kómy a následne sa začal tešiť.
4 poďakovania
kocka321
4. apr 2017

Bociany naozaj nosia dieti

Moje prvé prekvapenie, že som tehu prebehlo klasicky. Meškalo mi to, tak som si spravila test. Samozrejme vyšiel pozitívne :)

No druhé ďietatko som sa dozvedela inak. Nič mi nemeškalo, všetko prebiehalo ako by som nebola ani tehu. No za domom u priateľa máme bocianie hniezdo. Vyše 3 rokov sa tam bociani neukázali no a zrazu sedíme vonku všetci a kecáme a čo nevidíme, bociany v hniezde.
Samozrejme všetci na nás s priateľom mysleli a robili si žartíky. Samozrejme ja som zapierala.

No mne to nedalo aj tak. Na druhý deň som volala mužovi, nech kúpi test. A ako inak, vyšiel pozitívne.
No keď sme to oznámili tak to bolo smiechu :D Tak teraz len čakáme, kedy sa zas ukážu :D
2 poďakovania
ataner81
3. apr 2017

3x prekvapenie bez jediného slova

Náš tata ocikaným papierikom, ako nazýva tehotenské testy, neverí. A tak som vždy čakala minimálne do prvého ultrazvuku, keď mi doktorka tehotenstvo aj s bijúcim ❤️ potvrdila a dala mi fotku ako "dôkazový materiál".
Prvé tehotenstvo som mlčala ako partizán dlhých 5týždňov.🙊Čakala som na mužove narodeniny, keď som mu po dobrej večeri dala posledný, no najdôležitejší darček 🎁 S pozitívnymi testami, fotkou Leušky a malým bodinkom s nápisom Ľúbim tatinka.

O Teuškovi sa dozvedel vďaka nápisu na plátne zavesenom na stene nad manželskou posteľou. A O Elinke v brušku zistil z pomaľovanej kúpeľne.

Muž nie je emocionálny typ, takže žiadne slzy, objatia či iné prejavy neboli. No po každom oznámení som videla iskierky šťastia v jeho očiach a po dome ( vtedy v byte) chodil ako pyšný páv😊
10 poďakovaní
zuzanka_111
2. apr 2017

U nás to tiež bolo inak

Že som tehotná som sa dozvedela na moje narodeniny. 10 dní pred Vianocami. Tak som sa tešila, že mám pre drahého darček na Vianoce. Ale vedela som, že jemu by nehralo, že nemám svoje dni. Tak reku mu to nejako milo oznámim. Nebolo to nič plánované, ale ani sme sa už nejako nebránili.

Presne v tom vaše však bola v pôrodnici švagriná, ktorej pôrod skončil nie najlepšie. ( Bábätko zdravé, ale maminka mala vyše pol roka vývod.) Tak všetky moje plány, ako oznámim naše šťastie, vždy marili informácie z pôrodnice. V tom čaše sme spolu ešte nebývali, len som uňho kde tu prespávala. Večer, keď ma bol zaviesť domov mu vravím, že som mu zabudla niečo ukázať . Že nevadí, zajtra ti ukážem čo mám (zámerne som použila slovo ukázať ). Ďalší večer ležíme spolu v posteli, pozeráme víkendový film a zas nachystaný test v peňaženke, ale správy z nemocnice moju snahu zas zmarili.

Keď už som to vzdala a ukladala sa spať. Zrazu ma môj chlap vzal do náručia a vraví mi: "A si mohla povedať, že aj my budeme mat bábätko."
Ja som nevedela reagovať.
Proste, aj teraz sa mi ťažko hľadajú slová, ktorými opísať ten pocit, keď viete, že človek s ktorým ste, vás pozná viac, ako vy poznáte sami seba.
Tak som teda vytiahla test z peňaženky, utvrdilo ho, že je to na 100% a on mňa na 100%, že sme pripravení a že je ten správny čas ❤
4 poďakovania
janana1612
3. feb 2015

Moje oznámenia neboli originálne :-)

Keď tu čítam tie krásne spôsoby ako ste oznámili partnerovi tehotenstvo, musím sa pousmiať :-)

Ked som zistila, že som tehotná prvýkrát, bol to šok (bola som už 9tt). Jediné, na čo som sa zmohla, bolo, že som manželovi napísala smsku v znení: "Srdiečko, dnes si daj v robote nadčas, peniaze navyše sa zídu, lebo pôjdeme kupovať kočík." :-D A druhý krát som sa to dozvedela na Valentína. Manželovi som nič nekúpila a nepripravila a vraví mi, že som zabudla, že je Valentín. Tak som mu povedala, že som veru nezabudla, lebo jeho Valentínku mám v bruchu a má asi 1mm ;-) ...
8 poďakovaní
janellina
15. jan 2015

Nádherný darček k 2 mesačnému výročiu

18.7. 2013 o 10:50 h na ten deň a čas nikdy nezabudnem. Prvý test 18.7. 2013 o 10:50 h. Chceli sme si s mm symbolicky pripiť, ale moja intuícia hovorila nie. Povedala som manželovi, že si idem spraviť test. Veľmi ma potešilo, že bol pri tom keď sa ukázali dve čiarky, dve silné koľajnice. :-D

Plakala som od šťastia zároveň som bola v obavách či to zvládnem. Manželova odpoveď bola, že budem tá najlepšia mamina. :-)

Dostali sme obaja najkrajší darček po akom sme túžili :-)
1 poďakovanie
lussa25
1. dec 2014

Prekvapenie pre oboch :)

Že čakám svoje prvé dieťatko bolo prekvapenie aj pre mňa. Jeden piatok neprišli moje dni a v sobotu som to povedala môjmu, vtedy ešte priateľovi. Nejak sme sa ešte netešili, lebo istota nebola. No a test som si urobila v pondelok, keď bol mm v práci (ja som mala poobednú) a výsledok som mu poslala neoriginálne v sms-ke. Ale moc na výber som nemala, kedže už od rána otravoval a vypisoval, že či som si ho už robila :-)

Keď som prišla do práce, tak ma čakal (pracovali sme v jednej firme) a v tichosti sme sa objímali, ale v očiach som mu videla obrovskú radosť.

Teraz sa snažíme o druhé a to by som chcela vymyslieť nejaké originálnejšie oznámenie. Ak sa teraz zadarí, tak možno nájde test s // pod stromčekom. :-)
0 poďakovaní
zeytin
19. okt 2014

Originálne oznámenie

Pri prvom tehotenstve som už nad ránom nemohla spať a test som si robila o piatej ráno :-) Veta: "Som tehotná"... v tom momente vôbec neznela ako klišé.

Pri druhom tehotenstve som si test robila na naše výročie svadby... Manžel prišiel domov s obrovskou kyticou. Vravím mu: "Aj ja mám pre teba jeden darček..." po odmlke dodávam... "ale rozbaliť si ho budeš môcť až o deväť mesiacov"... :-) To bolo radosti....

Pri treťom tehotenstve som mobilom odfotila pozitívny tehotenský test a poslala ho manželovi do práce s textom: "Myslíš, že to bude chlapček alebo dievčatko?" Do sekundy som mala telefonát... :-)
7 poďakovaní
snopkulka
25. nov 2013

Najkrajší narodeninový darček

Pri prvom synovi som si robila tehotenský test v deň manželových 33. narodenín. Mal vtedy nočnú službu a ja som sa práve chystala do práce na rannú službu (vstávala som o 2.50h v noci :-D ). Testík mi ukázal v plnej kráse dve silné "koľajničky". Hneď som volala manželovi do práce, že bude tatom.... a mimochodom - krásne narodeniny :-D x-)

Pri druhom synovi som si robila test v deň Sv. Valentína. Poslala som manžela do lekárne po tehu test a nech si ma nepraje, keď prinesie taký, čo ukazuje negatívny výsledok :-D Asi nemusím písať, že kúpil ten pozitívny x-)
10 poďakovaní