Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Oznámenie tehotenstva rodine

Oznámenie tehotenstva rodine je záležitosťou partnerov a záleží len na vás ako a kedy túto novinku oznámite. Niekto sa pochváli tehotenstvom hneď a širokej rodine, iné dvojice vyčkávajú, či už preto, že si chcú tehotenstvo užiť najskôr samy alebo z dôvodu potratu3.

Najbližšia rodina sa väčšinou dozvie o tehotenstve počas rodinnej udalosti. Reakcie príbuzných bývajú rôzne - veľká radosť, plač, počudovanie, odsúdenie, nepochopenie... Negatívne emócie je najlepšie pustiť jedným uchom dnu a druhým von.

Originálne spôsoby ako oznámiť tehotenstvo budúcim starým rodičom

  • darovať tričká s nápismi Babka a Dedko
  • darovať hrnčeky s nápismi Babka a Dedko
  • poslať pohľadnicu s textom: Milý dedko a babka, teším sa, že sa (dátum) uvidíme. Vaše vnúčatko.
  • na návšteve im začať gratulovať (že budú babka a dedko)

Viac o oznámení tehotenstva rodine na modrykonik.sk

Pomohol ti tento článok?
 / Nie

Hodnotenia a skúsenosti s oznámením tehotenstva rodine

Máš skúsenosť s oznámením tehotenstva rodine?
Podeľ sa o ňu a pomôž tak ostatným mamičkám.
Napíš svoju skúsenosť
tinitka  15. okt 2021

Súkromie

Keďže moja sestra si prešla až piatimi potratmi, moje tehotenstvo sme oznámili len rodičom a našim súrodencom. Všetci sa tešíme. Keďže som už staršia rodička a vzhľadom na to, že sestra mala problémy s vynosením, chodím na kontroly každé dva týždne. To vždy rodičom dáme vedieť, ako sme dopadli. Momentálne končíme 11. týždeň. Pár ľudí sa to už dozvedelo, ale zatiaľ to neoznamujeme. Tešíme sa zatiaľ len s najbližšími.
0 poďakovaní
bubbles  3. feb 2015

Oznámenie svokrovi a babke

Pár dní po tom, ako sme to sami zistili, sme spravili svokrovi a babke nákup a keď sme im ho vykladali, priložili sme aj cumlík :) Že aj toto bude čoskoro potrebné :)
Boli sme 4 mesiace po svadbe, každý na to čakal, tak sme sa tešili na gratulácie..
Namiesto toho babka poslala môjho manžela do pivnice po papier do zberu pre druhú švagrinu a jeho otec len mlčal. Neskôr sa v rodine poradili a dohodli, že sa teda budú tešiť.. a dali si to vedieť medzi sebou, takže už sme to nemali komu oznamovať..

Na druhej strane, nechcem porovnávať, len doplním info - v mojej rodine sme tiež akoby mimochodom vytiahli cumlík a keď to ľuďom došlo, strašne sa tešili, gratulovali nám... :-)
0 poďakovaní
levandula4  2. dec 2014

Oznámenie tehotenstva rodine

Prvé tehotenstvo sme oznámili rodine hneď po prvom pozitívnom teste. Veľmi sme sa tešili, ale žiaľ potratila som. Druhé tehotenstvo sme už neoznamovali, ale keďže bolo rizikové, ostala som doma na PN a chodila po pohotovostiach, tiež sa to rodina dozvedela skoro, približne v 10.tt. Tretie tehotenstvo plánujem neoznamovať, oznámi sa samo a predpokladám, že dosť skoro :-D
1 poďakovanie