Ergonomický nosič Manduca

12 skúseností

ManducaErgonomický nosič Manduca je najznámejší ergonomický nosič. Umožňuje nosenie vpredu, na chrbte a na boku. Vyrába sa v niekoľkých základných farbách, v edícii Black Line a v limitovaných edíciách. Tvarovo sú všetky modely rovnaké, líšia sa len farebnosťou.

Vďaka integrovanej novorodeneckej vložke je použiteľná od narodenia. Bez zmenšovacej vložky sa nosič môže používať keď je dieťa schopné držať si hlavičku a roztiahnuť nožičky na šírku nosiča. Chrbtová opierka sa dá predlžovať pomocou zipsu. Ramenné popruhy sa dajú prekrížiť, čo je vhodné pre nosičky s úzkymi ramenami. Ramenné popruhy aj bedrový pás sa dajú prispôsobiť na rôzne postavy, čo robí z Manducy univerzálny nosič pre ženy aj mužov.

Príslušenstvo

  • Návleky na popruhy (slintáčiky)
  • Taštička
  • ZipIn (dekoračný prvok)

Rozmery:

Šírka chrbtovej opierky35 cm
Výška chrbtovej opierky35 cm, pri rozopnutom zipse 42 cm
Bedrový pás70-140 cm

Maximálna nosnosť

  • 20kg

Materiálové zloženie

Materiálové zloženie závisí podľa modelu:

  • biobavlna+konope
  • 100%biobavlna (len limitované edície)

Videonávody na použitie nosiča Manduca

Nosenie novorodenca - použitie novorodeneckej vložky


Nosenie vpredu


Kríženie popruhov


Nosenie na boku


Nosenie na chrbte


Súvisiace články

Viac o ergonomickom nosiči Manduca na modrykonik.sk

Použité zdroje

  1. http://www.manduca.cz/
Pomohol ti tento článok?
 / Nie

Skúsenosti s ergonomickým nosičom Manduca

Priemerné hodnotenie:
Máš skúsenosť s ergonomickým nosičom Manduca?
Podeľ sa o ňu a pomôž tak ostatným mamičkám.
Napíš svoju skúsenosť
alantroj
30. nov 2016

Mne nosenie nevyhovovalo

Mne nosenie nevyhovovalo. Syn mal problém zaspať, tak mi kamoška dala Manducu. Zaspal tam rýchlo, ja šťastná som si ľahla a on spal na mne. Takto som dospávala noci. Po pár razoch ručal ako pavián, chcel aby som stála, akonáhle som si ľahla, bol hore. Takto som dospávala noci.
Ďalšia fáza bola, že mu nestačilo, že stojím, musela som pri to chodiť. Mlela som z posledného.

A perlička, idem na prechádzku s Manducou, do lesíka. Začínam sa potiť. Dieťa ma prehrieva, jemu to tiež vadí. Prídeme domov, ja celé brucho mokré, on tiež. Manducu balím do skrine, po dvoch dňoch pochopí, že mu neostane nič iné, ako spať v postieľke. A ja opäť môžem dospať noc.
0 poďakovaní
maminocka87
13. jan 2015

Naša Manduca

My sme si kúpili Manducu, lebo naša malinká bola lenivec na grganie. Potom ju z toho bolelo bruško a mala koliky. Hneď po prvom vložení do Manducy sa malej uľavilo, riadne pogrgala a za päť minút spinkala..

My nedáme na Manducu dopustiť, skvelo dokáže utíšiť a ukľudniť aj to najuplakanejšie bábätko. Je pohodlná, netreba zakaždým nastavovať popruhy a nebolí z nej chrbát. yskúšali sme aj šatku, ale pre nás je Manduca top :-)
0 poďakovaní
ivanka.7
9. nov 2014

Manduca - pomocník pre otca :-)

Nosila som od 4 týždňov v šatke, ale moja polovička nebola ochotná viazať dieťa do šatky, takže sme mali kúpený i nosič - v našom prípade to bola Manduca. Akceptoval moju podmienku, že skôr ako v 3 mesiacoch si neponosí, pretože napriek novorodeneckej vložke mi každý ergonomický nosič príde vhodný až od určitého veku (u mňa sú to pocitovo 3 mesiace :-)).

Od 3 mesiacov bola u nás ale Manduca využívaná pravidelne - na prechádzky so psom, keď sme s dcérkou niekde boli obaja a nepotrebovala nutne dojčenie, tak sa "vozila" u ocka. Ja som Manducu využívala na rýchle a príležitostné nosenie, pohodlím sa u mňa šatke nevyrovnala, manžel v nej ale nosil veľmi rád (pokojne aj dlho) až do konca nosiaceho obdobia.

P.S. Ja som v nej bez problémov aj dojčila, čo je určite výhodou pre dojčiace mamičky - hlavne na verejnosti :-)
1 poďakovanie
olivia97
3. sep 2013

Manduca

Manducu sme si požičali na skúšku, keď sme mali asi 2 mesiace. Ale malá v nej nechcela byť ani za svet a skúšala som to asi týždeň denne. Tak sme ju vrátili. Teraz máme 9 mesiacov a znova požičanú Manducu. Tentokrát sa v nej malej veľmi páči a konečne ju môžem s istotou kúpiť. Takže odporúčam mamičkám najprv vyskúšať (je veľa požičovní, kde dajú po kúpe zľavu). A tiež napriek vložke pre novorodencov by som počkala aspoň do 4 mesiacov. Inak super
1 poďakovanie
jika80
25. aug 2013

Moja malá Manducu zbožňuje.

Manducu sme kúpili, keď mala moja dcéra asi 3 mesiace. Do vtedy sme používali babyšatku. Túto kúpu som nikdy neoľutovala (inak odporúčam kúpu na nemeckých stránkach - dostať ju tam za cca. 80€ novú). Malú v nej nosím v lete i zime, hlavne v polohe na bruchu, poloha na chrbte nám nie je moc sympatická :-) Dcéra má skoro 20 mesiacov, no ešte stále sa nosíme, keď nevie zaspať alebo keď ideme na výlet alebo keď sa mi nechce ísť do mesta busom kočíkom. Malú som nosila i celú minulú zimu. Kúpila som si taký špeciálny vak na Manducu a nepotrebovala som extra bundu na zimu a malej bolo tak teplučko. A okrem toho, že Manduca je veľmi praktická, zbožňujem ten pocit mať dieťatko pritúlené na sebe a malá je tiež nadšená.
3 poďakovania
jezurka47
9. aug 2013

Úplne super

Najskôr sme kúpili vak babasling. Malá mi v tom vôbec nechcela byť. Rozhodli sme sa preto pre Manducu. Malá má iba 7 týždňov a už sa nosíme. Pekne mi v tom spinká aj tri hodiny. Určite by som ju nemenila za nič iné :-) Ja som veľmi spokojná. Aj keď je vyššia cena, kúpila by som ju zasa.
1 poďakovanie
makovv
6. aug 2013

Super uspávadlo

Ja musím uznať, že Manduca rozhodne šetrí moju chrbticu, keďže malý sa nechce nechať voziť v kočíku. Na druhú stranu, nejde mi vložiť dieťa do Manducy - resp. zapnúť novorodeneckú vložku bez pomoci. Takže zatiaľ mi nepomohla v osamostatnení.
0 poďakovaní
rubinka
22. júl 2013

Najlepšia investícia

Ja na Manducu nedám dopustiť. Je to to najlepšie, čo sme mohli kúpiť. Mám odskúšané, že tam za pár minút zaspí aj najurevanejšie bábo. Takže nám to pomohlo aj pri zaspávaní, nielen na nosenie.
2 poďakovania
zuzanka7117
22. júl 2013

Nedám na ňu dopustiť

Ja som od malička skúšala šatku aj nosič Chicco. Ale malý mi v tom vydržal maximálne pol hodinu. U kamošky som mala možnosť vyskúšať Manducu a nechápala som, že malý, čo som tak stála v obývačke pokojne sedel v Manduce a ožužlával traky....hneď som ju kupovala a neľutujem. Bez problémov mi v nej vydrží aj 2 hodiny.
2 poďakovania
jankamich2
18. júl 2013

Aj neskôr zakúpená mala zmysel

Manducu som kúpila, keď najmenšia mala už niečo vyše roka. Najprv sa mi do toho nechcelo (mala som babyvak a na väčšie dieťa turistický nosič). Ale keďže som mala príležitosť si to odskúšať a dokonca to bolo super i na 5 ročnú, tak mi to vŕtalo v hlave. Nakoniec som neodolala a a kúpila si z druhej ruky. Po investičnej stránke som si to odsúhlasila tým, že to po čase môžem posunúť alebo predať.

Skúsenosti:
- pri nosení na bruchu nosiť jednoznačne s prekríženými popruhmi na chrbte. Vtedy je to úplne super i na dlhé nosenie (toto mnohé konkurenčné nosiče neumožňujú, dať na to pozor).
- pri nosení na chrbte perfektné na bicyklovanie - omnoho lepšie a podľa mňa i bezpečnejšie ako v bicyklovom nosiči
- napriek tomu, že je to určené i pre bábätká, do tých 6 mesiacov odporúčam skôr šatku alebo vak. Zdá sa mi to pre bábätko lepšie a aj dojčenie je tak jednoduchšie. Ale ak nefunguje iný nosič, tak Manduca určite lepšie ako nič.
4 poďakovania
lenyy
18. júl 2013

Manduca

Moja malá v nej nechce byť ani za svet:(. Už by som ju nekúpila.
1 poďakovanie
ninison
17. júl 2013

Jedna z najlepších investícií

Pre naše nekľudné bábätko je nosič jedna z najoceniteľnejších investícií. Je jednoduchá na použitie a prispôsobená rôznym typom postáv. Bábo má z nej výhľad a cíti sa pohodlne. Počuje tlkot maminho srdiečka, takže relatívne rýchlo zaspáva :-)
3 poďakovania