Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Vaše skúsenosti so Sušienkami Verbena

konik_testuje3.12.2019

Veríme, že každá žena má vďaka svojim deťom či blízkym sladký život. No každú z nás občas prepadne chuť na niečo sladké. Úplne ideálne je, ak je to v línii so zdravým životným štýlom. 10 mamičiek testovalo Verbena Sušienky, ktoré sú upečené zo starostlivo vybraných surovín s vyváženým obsahom živín. Okrem originálnej kombinácie byliniek a ovocia obsahujú vysoký podiel vlákniny, cereálny mix bohatý na výživné látky a naviac každá príchuť sa vyznačuje iným benefitom. Prečítajte si v nasledujúcich recenziách, ako dopadlo toto chutné testovanie.

Sušienky Verbena, ktoré sú jedinečné vďaka viacerým faktorom. Každá príchuť obsahuje originálne BYLINKOVÉ EXTRAKTY a KÚSKY OVOCIA, pri ich výrobe je použité bambucké maslo, obsahujú vysoký podiel vlákniny a prídavok inulínu z čakanky a každá príchuť sa vyznačuje iným benefitom. Takto si nielen pochutíte, ale doprajete svojmu telu aj to, čo potrebuje. A čo je viac, ako spojiť chuťový zážitok s niečím prospešným pre naše telo?

Poďte si s nami pochutiť na týchto sušienkach a buďte jednou z desiatich mamičiek, ktoré potešíme sladkým balíčkom, v ktorom sa budú skrývať tieto jedinečné príchute, ktoré sú inšpirované darmi prírody:

Rakytníkové sušienky s kúskami pomaranča a s vysokým obsahom omega 3 mastných kyselín, ktoré prispievajú k správnej funkcii srdca, mozgu a dobrého zraku a sú nevyhnutné pre zdravý mentálny vývoj v detskom veku. Taktiež obsahujú chia semienka a inulín z čakanky.

Bazové sušienky s kúskami brusníc obsahujú 5 minerálov, z ktorých každý má pozitívne účinky na zdravie. Vápnik prispieva k správnemu fungovaniu tráviacich enzýmov, zinok k správnej látkovej premene sacharidov a železo k správnemu fungovaniu imunitného systému. Mangán sa stará o udržanie zdravých kostí a horčík znižuje vyčerpanie a únavu.

Levanduľové sušienky s kúskami čučoriedok obsahujú vitamín B3 (niacín), ktorý je skvelým pomocníkom proti únave a stresu. Taktiež napomáha k správnemu fungovaniu nervového a tráviaceho systému a priaznivo pôsobí na elasticitu pokožky.

Sušienky Verbena sú výbornou maškrtou či rýchlym snackom v tvare lístka ako symbolu prírody, ktorý určite poteší aj vašich najmenších. Ak máte doma maškrtníkov, siahnite po väčšom balení, no nezabudnite si do kabelky prihodiť aj šikovné malé balenie, ktoré oceníte, ak vás prepadne hlad či chuť na sladké niekde na cestách.

Prírodou inšpirované, Verbenou vyrobené

Pekný večer,

testovanie sušienok Verbena je na konci, ale chrumkanie pokračuje ďalej. Prečo? Pretože chutili každému, kto ich skúsil - od najmladšej Alžbetky, až po deduška, ktorý nás navštívil. Testovanie sme si užili naplno a našli niečo zdravé, chutné, akurát sladké, plné vitamínov a minerálov a k zahryznutiu pri každej príležitosti.

Verbena ma prekvapila ich novinkou a kreativitou vytvoriť drobné sušienky, ktoré budú plné prírody. Asi si všetci značku spájame s cukríkmi, ale myslím, že toto je príjemná zmena a krok vpred. 

 V prvom rade by som chcela napísať niekoľko plusov, ktoré sušienky majú:

 • Nájdete ich v troch rôznych príchutiach: rakytníkové s kúskami pomaranča, bazové s kúskami amerických brusníc a levanduľové s kúskami čučoriedok.
 • Originálna kombinácia byliniek a ovocia v malom lístku vhodná nie len športovcov, aktívnych ľudí, ale aj deti.
 • Tvarom lístka nám symbolizujú prírodu.
 • Jedinečný tvar, ktorý zaujme nejedno oko túžiace po sladkej a zdravej maškrte.
 • Dostupné sú v dvoch baleniach 40 a 90 gramov.
 • Elegantné a štýlovo zabalené, vhodné aj pre návštevu či na výlet alebo rýchle raňajky či desiatu.
 • Zloženie je obohatené o vysoký podiel vlákniny, minerálov, vitamínov a mix cereálií.
 • Sú bez palmového tuku a farbív, bez prídavného cukru a konzervantov.
 • Zloženie je doplnené o prírodné arómy.

Negatíva som nenašla žiadne, pretože toto testovanie je o chuti .a teda každému chutí niečo iné, preto to, čo chutí mne. nemusí inej mamičke a naopak. 

Rakytníkové s kúskami pomaranča

Pomarančové sušienky sa u nás ohriali najkratšie, keďže nám pripomínali vianočné koláčiky, ktoré robievam a tie zbožňujeme. Chutili veľmi príjemne po pomaranči, pričom to nebolo nijak nepríjemné a výrazné.

Sedela mi veľmi aj kombinácia rakytníka pomaranča a chia semienok. Nielenže milujem tú vôňu po pomaranči, ale aj chuť je skutočne skvelá, svieža a lahodná a dodala sušienkam šmrnc. 

Tieto drobné lístočky sú obohatené o Omega-3 mastné kyseliny a chia semiačka. Omega-3 mastné kyseliny prispievajú k správnej funkcii mozgu a funkcii srdca, pričom sú nevyhnutné pre zdravý mentálny vývoj v detskom veku. 

Chia semiečka sú skvelým zdrojom energie s postupným uvoľňovaním, pričom sú keksíky vhodné aj na raňajky do jogurtu či desiatu v kombinácii s ovocím.

Nájdete v nich vysoký obsah vlákniny a mix cereálií. 

Bazové s kúskami amerických brusníc 

Na tieto som sa tešila veľmi, pretože ja osobne zbožňujem brusnice. Je to pre mňa niečo, čo si dokážem vychutnávať a zobkať celý deň. A tak to bolo aj s týmito sušienkami. Všetky balíčky tejto príchute ostali pre mňa (aj keď s pár lístkami som sa podelila), no každé ráno putovali do jogurtu alebo som ich vzala do poradne aj pre nášho maličkého člena v brušku. Je to skvelá kombinácia voňavej bazy a sviežich kyselkavo-trpkých brusníc. Nič prehnane sladké, svieže a vhodné počas celého dňa. 

Bazové sušienky sú obohatené o 5 minerálov, a to vápnik, zinok, železo, mangán a horčík. 

Baza je skvelá pri tráviacich problémoch a pôsobí protivírusovo. 

Brusnice sú známe svojimi liečivými účinkami na močové cesty a sú vhodné aj pri detoxikácii. 

Levanduľové s kúskami čučoriedok

Musím povedať, že týchto lístočkov som sa obávala asi najviac. Popravde nemám rada vôňu levandule, ale v týchto sušienkach ma prekvapilo, že vôňa a chuť po levanduli nebola vtieravo prenikavá a sušienky som ochutnala. Musím povedať, že tieto jediné sú pre mňa chuťou najzaujímavejšie práve kvôli kombinácii voňavej levandule a voňavých čučoriedok. Popravde, známym a návšteve tieto chutili asi najviac, a, samozrejme, pochutnala si na nich aj naša Alžbetka, ktorej chutili všetky. 

Musím uznať, že kombinácia s levanduľou je pre mňa niečím novým a musím dať prst hore za takúto zaujímavú kombináciu v sušienkach. 

Píšem o nich ale ako o posledných kvôli tomu, že som si k nim nenašla cestu. Je to však o preferencii a, samozrejme, 100 ľudí, 100 chutí. Tým nechcem povedať, že sú zlé.

Levanduľové lístočky obsahujú vitamín B3, ktorý bojuje proti stresu a únave. Napomáha k správnemu fungovaniu nervového a tráviaceho systému. 

Naša Alžbetka do svojej slovnej zásoby doplnila nové slovíčko "sexiky", keksíky, a pochutnáva si na nich skoro každý deň. Či už doma alebo na prechádzke. Myslím, že najviac ju láka tvar a chrumkanie sušienok, ako každé dieťa. Musím však podotknúť, že keksíky nie sú prehnane tvrdé, takže vám ich dieťatko bez problémov požuje. Celá rodina sme si testovanie užili, bolo to niečo nové, iné a sme vďační, že sme mohli byť súčasťou testovania noviniek. 

Samozrejme, ďakujeme firme Verbena aj za drobné darčeky, ktoré sme našli v balíčku. 

Veľmi pekne by som sa chcela poďakovať aj tímu Modrého koníka @konik_testuje, že sme boli vybraté a mohli si užiť tieto dva chrumkavé a zdravé týždne. 

Ďakujeme 

Tatiana a Alžbetka 

#test_verbena #recenzia

Sušienky - Verbena

Jedného dňa nás potešila správa, že si nás vybrali na testovanie. Prišiel nám balík plný dobrôt, a tak sme sa do toho pustili.

Veľmi ma prekvapilo super zloženie sušienok, bez E-čiek, farbív a palmového tuku. 

Keďže máme veľmi radi bylinky a sušené ovocie, tieto príchute nám veľmi chutili. Každé balenie má svoje +. Sušienky sa predávajú v 2 rôznych baleniach - 90 g a 40 g. Nám sa veľmi páčilo menšie balenie, ktoré sme si nabalili na výlety. 

Verbena sušienky - Bazové s kúskami amerických brusníc

Tieto sušienky boli u mňa TOP. Výborná chuť, skvelé zloženie.

Sušienky Bazové obsahujú 5 minerálov - Ca,Zn,Fe,Mn,Mg

- vysoký obsah vlákniny,cereálie.

Baza má veľmi veľa priaznivých účinkov na ľudský organizmus - tlmí bolesť, pôsobí proti vírusom a lieči zápalové ochorenia, pomáha i pri tráviacich problémoch, podporuje ochranu buniek proti stárnutiu. 

Brusnica podporuje správne fungovanie kardiovaskulárneho a imunitného systému, uľavuje pri infekcií močových ciest, má detoxikačné účinky. 

Týmto nechcem povedať, že keď budete konzumovať tieto sušienky, budete zdraví, ale sila byliniek je neuveriteľná ♥ Skúste si uvariť k sušienkam dobrý čajík z týchto byliniek a určite vás prekvapia ich liečivé účinky. 

Verbena sušienky - Rakytníkové s kúskami pomaranča

Voňavé, sladučké, deťom chutili najviac. 

Sušienky obsahujú:

- vysoký obsah Omega-3 mastných kyselín, Chia semienka, vysoký obsah vlákniny, cereálie

Rakytník posilňuje imunitu, ovplyvňuje funkciu tráviaceho traktu a dýchacích ciest, pomáha bojovať proti reumatizmu, regeneruje a udržiava elasticitu a pružnosť kože. 

Chia semienka sú výborným zdrojom energie, spomaľujú starnutie organizmu, podporujú zdravie kostí a zubov.

Verbena sušienky Levanduľové s kúskami čučoriedok

Sušienky Levanduľové obsahujú:

Voňavé, zloženie znovu nesklamalo. Skvelá chuť.

Vitamín B3 - proti únave a stresu.

Napomáha k správnemu fungovaniu nervového a tráviaceho systému.

- vysoký obsah vlákniny

- mix cereálií 

Sušienky chutili celej rodine i návštevám. Určite odporúčam ochutnať. 🙂

#test_verbena #recenzia

Testovanie s Verbenou, bolo milou odmenou :-)

Iba blázon povedal by, že je chyba veliká,

skúsiť šťastie otestovať cez Modrého koníka,

sušienky od Verbeny!

Nech sa páči, vážení!

Hoci nie som bio, eko, vegan ani raw,

o tom, čo dám do úst deťom, často premýšľam.

No nad zdravým rozumom, vždy víťazí láska!

Láska ide cez žalúdok a je krásna, sladká.

Podobne to bolo s nimi, sušienkami Verbena.

Hneď po prvom ochutnaní bola som očarená.

Výborná chuť, krásna vôňa, cukru len tak, akurát,

aby všetci maškrtníci mohli smelo ochutnať.

Levanduľa s čučoriedkou, a či baza s brusnicou?

Aj rakytník s pomarančom boli skvelou maškrtou.

Posilnili telo, ducha, vyčerpanú psychiku,

škoda, že len 40 gramov, je ich v malom balíku.

No vo väčšom je ich viac, 90 gramov,

nedá sa však zatvárať, sypali sa stranou.

Tak sme si to rozdelili, spravodlivo verte!

Ja som jedla malý balík a deti tie veľké!

Chutilo im, ako ináč, nič iné som nečakala,

susedke aj kamarátke ochotne som ponúkala.

Ku kávičke, ku čajíku, ku kakavku tiež.

Do jogurtu, do pudingu, aj suché ich zješ!

Bolo mi cťou Verbena, testovať Ťa s rodinou.

Poviem pravdu, tieto chvíle boli pre nás odmenou.

Ak ťa moja báseň nadchla a si správnou ženskou,

určite ich vyskúšaj, stoja len pár centov!

Na záver chcem poďakovať koníkovi modrému,

že má v tíme správnych ľudí a dá šancu každému!

Aj keď moja recenzia vymyká sa z normy,

verím, že sa s mojou básňou zopár z Vás stotožní 🙂

Úprimne a s úctou

Jana Š.

#test_verbena 

 #recenzia

VERBENA - zdravšia varianta sušienok

Keď mi pred cca 2 týždňami prišla správa o tom, že budeme testovať sušienky Verbena, veľmi som sa potešila. Nie len preto, že milujem sladké, ale preto, že môj manžel je doslova "sladká prdel". Zje všetko sladké, čo nezje jeho. 😀

Jedna z vecí, ktoré ma najviac potešili, bolo to, že ide o testovanie zdravšej varianty maškrtenia. Sušienky obsahujú okrem iného aj minerály, omega 3 a vlákninu. Obsah balenia úplne postačuje na také ľahké mlsanie pri dobrej knihe či čaji.

Po doručení balíčka som bola veľmi milo prekvapená. Bolo v ňom všetko, čo vidíte na obrázku. Sušienky v troch príchutiach a dvoch veľkostiach, cukríky, levanduľová ceruzka aj sitko na sušený čaj.

Ako prvé začalo testovanie sušienok.

Obaja sme boli veľmi zvedaví na levanduľové s kúskami čučoriedok. Ich chuť bola lahodná a sušienky sa len tak rozplývali na jazyku. Fakt sme ostali s manželom veľmi milo prekvapení. A keď som si prečítala zloženie, hneď som mala menšie výčitky svedomia, že maškrtíme v noci. 😉

Kombinácia bazy s kúskami amerických brusníc tiež nesklamala. Opäť sa chute krásne prelínali a spolu tvorili výbornú kombináciu. Táto príchuť chutila môjmu manželovi najviac.

Príchuť rakytníka s kúskami pomaranča som ani nestihla vyfotiť, lebo v momente, ako prišiel balík, manžel si ich zabalil na stavbu, aby sa mal čím občerstviť. Čiže som ich ani nestihla zdokumentovať. Podľa jeho slov však boli výborné ako všetky príchute. (Typický chlap, hlavne, že nemá prázdny žalúdok 😀).

Čo sa týka cukríkov na cmúľanie, tie boli pre mňa v tomto sychravom počasí najväčším TOP-om balíčka. Príchuť eukalyptu plus vitamín C je výborná kombinácia na podporu imunity. Cukríky majú skvelú chuť, ktorá nie je veľmi výrazná, skôr príjemná. Mne dokonca pomohli pri upchatom nose. Skvelé balenie do kabelky, ktoré tam odteraz budem mať vždy pripravené.

Keďže v čase, keď mi prišiel balík, sme sa chystali na cestu na Oravu, tak sme si jedno mini-balenie pribalili. A veru, dobre som urobila. Lebo cesta pred Dušičkami zo západu na Oravu bola nekonečne dlhá, a tak som si aspoň kúsok zahnala hlad.

Sušienky Verbena budú odteraz určite súčasťou našej poličky so sladkým. A takisto aj cukríky si našli miesto v aute a mojej kabelke.

Kto ešte nevyskúšal, tak neváhajte a okoštujte.

#test_verbena #recenzia

Medzi sladkosťami si vyberám

Kto nemá  rád  sladkosti? 🙂 Pre fungovanie organizmu je cukor potrebný, to vie snáď každý. Je len na každom, v akej forme ho dopĺňa. Niekto uprednostňuje čerstvé ovocie, domáce či kupované koláčiky, cukríky či iné maškrtky, ktoré človeku prinesú s dobrou chuťou aj pocit šťastia.

Naša rodinka je taký mix všetkého. Nie sme zástancami len jednej voľby, ktorej sa musíme držať do konca života. A to asi ani nie je dobré. Samozrejme, že uprednostňujeme tu najzdravšiu formu v podobe ovocia. Ale, čo ak príde deň, keď nemáme chuť ani na jablko či banán, koláč ani "hriešne umelé sladkosti?"

Ponuka testovania Verbena sušienok ma milo potešila. A nie len mňa. Muž sa nevedel dočkať balíčkov a synček sa tešil, čo nové doma máme. 😊 Pri každom balíčku si pýtal "mňam mňam ". A tak sme si ich pomaly otvárali a testovali, porovnávali, hodnotili...

Z praktického hľadiska som ocenila dva typy veľkosti, lebo nie vždy máte chuť zjesť všetko. Niekedy vám stačí šupnút si len pár do úst. V tomto odporúčame malé balenie sušienok a zas, keď príde návšteva, otvoríme hneď veľký, lebo taká mňamka, to sa zje hneď. Na balení by som však ocenila uzatvárateľný vrch, pretože keď sa sáčok otvorí, nedá sa prakticky zavrieť tak, aby sa nevysypal.

3 typy príchute sú fajn pre zmenu. My sme začali testovať zelené balenie sušienok s bazou. Chuťovo boli dobré, najviac chutili práve nášmu drobcovi.

Fialové sušienky s levanduľou najviac vyhovovali "testujucemu tatovi". Ich vôňa s kombináciou rannej kávy bola pre neho dobrým začiatkom dňa. Raňajky splnili jeho očakávania. Aj chuťovo aj kaloricky.

Rakytníkové s kúskami pomaranča boli top pre "testujúcu tehotnú mamu". Pre všetkých milovníkov citrusov sú práve tieto naj.

Čo sa týka nutričnej hodnoty v pomere s klasickými sladkosťami, sú menej kalorické, to ocenia hlavne uznávači zdravšej stravy a tí, ktorí sledujú svoj denný kalorický príjem. Určite  nie je najvhodnejšie zjesť hneď celý balík na posedenie, ale prihodenie pár sušienok do rannej ovocnej kaše alebo jogurtu naplní energickú hodnotu. Nie je to múka, cukor, voda nejaký olej, dochucovadlá a farbivá. V obsahu nájdete okrem ovocia kokos, vločky, hrozienka, vlákninu aj oriešky. Všetko fajn pre zdravie 🍀

Oceňujem tvar a farebnosť sušienok. Ako sa hovorí, "je sa aj očami", a tak tí, čo prihliadajú aj na výzor jedla, to určite pozitívne ohodnotia. A aj deti. Náš šibal nezje jedlo, ktoré sa mu výzorovo nepozdáva. Ale tieto sušienky jedol hneď. Veď to bol "lístok" 😁

Výhodou je, že tak ako bežné sladkosti, môžete si aj túto mňamku  vychutnávať pri akejkoľvek činnosti.  Na prechádzke, pri hre s deťmi alebo ako my s mužom, večer v pohode pri rozprávaní  sa.

A nedá mi nespomenúť vôňu. Vždy pri každom balíčku zacítite a zažijete nádherný pocit, že začína  chvíľka pohody. 😊

Ďakujeme za možnosť testovať, ochutnavať a spestriť jedálniček našich dní.

Odporúčame každému - maškrtníkom, milovníkom sladkostí, deťom aj dospelým.

#test_verbena

#recenzia

Mňamky nielen pre Mamky 👌

Testovanie prišlo práve v čase, keď mi deti ochoreli. Detiská mali neskutočnú radosť, dokonca sa aj pobili, ktorý bude z nich prvý jesť 🤦‍♀️ Normálka, oni sa pobijú aj na liekoch 🤷‍♀️

Týždeň lietať kolo sopľavých a nervóznych deti, dá zabrať. Takže najčastejšie sme pozerali rozprávky a pri nich vyjedali ovocie a sladké mlsanie - Verbenu. Mňam❣️

Priznám sa, že keď deti konečne zaspali, tak som si ich otvorila, v pokoji vyjedala pri obľúbenom seriáli.

Ale dobre padli aj do kabelky ako desiata, keď som odchádzala od lekára.

Dostala som na testovanie 3 príchute sušienok Verbena: 

 • Bazové s kúskami amerických brusníc
 • Rakytníkové s kúskami pomaranča a
 • Lenduľove s kúskami amerických brusníc. 

Mne najviac chutila Verbena s levanduľou a čučoriedkami. Milujem bylinky, to asi preto 😊

Na druhom mieste Rakytníkove s kúskami pomaranča. Tak trochu pripomínajú chuť Vianoc 😀

Tretie v poradí sú Bazové.

Pre mňa trochu zvláštna kombinácia bazy a brusníc. Deťom bolo jedno, aká príchuť 🤣 Moji žrúti.

Celkovo veľmi chutné sušienky, s pridanou hodnotou vitamínov / minerálov, ktoré majú aj mini balenie pre deti.

Jediné mínus vidím v tom, že nemajú znovuuzatvárateľný obal. 

Takže som sa rozhodla, že aj Mikuláš im prinesie v nádielke Verbena sušienky 🙂

#test_verbena 

#recenzia

S Verbenou, maškrtou pre mňa stvorenou

Pred dvoma týždňami som po prvýkrát dostala možnosť aj ja vyskúšať testovanie, ktoré umožňuje Modrý koník. Veľmi som sa potešila, keďže som bola vybraná práve na testovanie niečoho, čo so mnou súvisí, a tým sú sušienky. Milujem sladké a každý deň teda nemôže na mojom stole chýbať niečo, čím si ten deň osladím.

Konečne sa teda môžem dostať k napísaniu recenzie a opísať pocity, ktoré vo mne daný produkt zanechal. Dostala som balíček, ktorý obsahoval eukalyptové cukríky Verbena, malé 40 g balenia sušienok Verbena a veľké 90 g balenia. Prečo píšem ich gramáž? Keďže ako správny „sladkomil“ mám odsledované, že klasický keksík alebo čokoláda, ktoré zvyknú mať 50 g sú ideálne, aby aspoň mne chuť na sladkosť zahnali. Takže menšie čokoládky sú pre mňa tabu, lebo akurát ma naštartujú, že niečo sladké potrebujem. Veľkosť balíčkov je teda podľa mňa primeraná, pretože ak som mala chuť len na nejakú malú maškrtu, bohato mi stačil 40 g balíček a dodal mi potrebnú dávku serotonínu na danú chvíľku. Balenia sušienok sú pekne prepracované jemnými farebnými tónmi a ako sa zvykne hovoriť, že aj oči jedia, tak tieto sušienky aj tento bod úspešne splnili. Ale ako NEGATÍVUM v mojom hodnotení musím zadať, že veľmi mi chýbala možnosť, aby balíček (aspoň ten väčší), bol znovu uzatvárateľný. Vzala som totiž balíček aj na bežnú prechádzku so synmi, keď som však pár zvyšných sušienok v balíčku chcela odložiť naspäť do kabelky, sušienky sa mi úspešne povysypovali, čo ma, samozrejme, nepotešilo. Toľko k celkovému dizajnu sušienok Verbena.

Prejdime teraz k príchutiam, ktoré sa mi dostali do rúk:

1. Sušienky levanduľové s kúskami čučoriedok

2. Sušienky bazové s kúskami amerických brusníc

3. Sušienky rakytníkové s kúskami pomaranča.

Keď som dala mojim trom chlapom, vrátane manžela, na výber, názvy im veľmi nič nehovorili, takže jednoznačne sme začali testovaním sušienok s kúskami pomaranča. Oceňujem túto kombináciu, keďže pomaranč im dodal osviežujúcu chuť a ja som sa pri ich ochutnávaní preniesla do času Vianoc.

V jeden deň však dostal chuť na sladké môj manžel, ktorý nie je taký „sladkomil“ ako ja, a uchmatol si balíček sušienok bazových s americkými brusnicami. Usudzujem, že ho zlákali farbou, keďže ako poľovník miluje zelenú 🙂 Musím povedať, že jeho reakcia nebola pozitívna. Nič mu nehovorila ich chuť a po 3 kúskoch mi balíček odovzdal so slovami: „Toto nie je nič pre mňa.“ Tak mi to nedalo a skúsila som ich ochutnať aj ja. Nemôžem tvrdiť, že mi nechutili, to vôbec nie, boli chutné, ale z môjho pohľadu až príliš aromatizované práve bazovou príchuťou. Pri otvorení ďalšieho balíčka som však už tú prenikavú arómu prehliadala a padli celé za obeť. Takže je to asi vecou chuti, každý máme iné chuťové poháriky.

Nakoniec teda prišli na rad sušienky Verbena levanduľové s kúskami čučoriedok. Tieto z môjho pohľadu boli najlepšie. Jemná chuť levandule obohatená o čučoriedky vo mne zanechali príjemné pocity.

Keďže je dosť náročné testovať niečo, čo človek musí ochutnať a chuť/nechuť pociťuje každý ináč, rozhodla som sa spraviť malý prieskum priateľov a rodiny v mojom okolí, ktoré zo sušienok teda budú najchutnejšie a, samozrejme, či ich vôbec budú považovať za chutné. Hralo mi do karát, že sme akurát očakávali návštevu, takže nikoho som, samozrejme, nenútila, len som ich pekne ponúkla na stôl. Dokázali by ste si teda len tak vyvodiť, ktorá príchuť mohla byť za môj okruh vybratých ľudí TOP 1? Ak ste tipovali sušienky rakytníkové s kúskami pomaranča, mali ste pravdu. Pochutnali si nad nimi aj deti, keďže tí sú asi naši najväčší kritici.

Aby som, samozrejme, nezabudla vyzdvihnúť ďalšie pozitívum tejto zdravej maškrty, tak tieto sušienky sú prospešné aj pre naše celkové zdravie, LEVANDUĽOVÉ totiž prispievajú vďaka vit. B3 k správnej funkcii psychiky, zníženiu únavy a vyčerpaniu, BAZOVÉ zas dodávajú okrem iných látok aj vápnik a železo a RAKYTNÍKOVÉ prispievajú k správnej funkcii srdca a mozgu a pozitívne vplývajú na dýchací systém.

Veľmi pekne ďakujem za možnosť testovania sušienok Verbena. Nebudem klamať, ak napíšem, že určite si tieto sušienky aj pri najbližšej možnej príležitosti v obchode kúpim. Som rada, ak môžem spokojne maškrtiť a zároveň nemusím mať výčitky, že ubližujem môjmu zdraviu. Takže za mňa určite ÁNO.

#test_verbena a #recenzia

#test_verbena #recenzia

Testovanie Verbena sušienok ma veľmi milo prekvapilo a potešilo zároveň.

Značku Verbena poznám veľmi dobre ako značku, ktorá ponúka cukríky, ktoré obsahujú bylinné zložky s liečivými učinkami.

Na novinku vo forme "keksíkov", ktorú som mohla zároveň testovať, som sa veľmi tešila - a nielen ja.

Testovali sme a skúšala celá rodinka - babka, dedko, krstná mama a tu sú naše postrehy.

Verbena sušienky "zelené" - Bazové s kúskami amerických brusníc.

Osobne mne tieto chutili najmenej, musím sa priznať, niečo mi tu chýbalo. Naopak, manželovi zas chutili najviac 🙂 Asi naozaj je pravda, ako sa hovorí, 100 ludí, 100 chutí.

Sušienky Bazové obsahujú:

- minerály Ca,Zn,Fe,Mn,Mg.

- vysoký obsah vlákniny

- cereálie

- bez palmového tuku a farbív

Verbena sušienky "oranžové" - Rakytníkové s kúskami pomaranča.

Tieto boli u mňa top, dokonalá chuť, sladučké a zároveň také svieže po pomaranči a nádherné voňavučké.

Sušienky Rakytníkové obsahujú:

- vysoký obsah Omega-3 mastných kyselín

- vysoký obsah vlákniny

- cereálie

- bez palmového tuku a farbív

Verbena sušienky "fialové" - Levandulové s kúskami čučoriedok.

Pri  týchto sušienkach som sa preniesla do oázy kľudu a oddychu, majú charakteristickú vôňu po levanduli, doslova relax pre dušu.

Sušienky Levanduľové obsahujú:

- Niacín (vitamín B3)

- vysoký obsah vlákniny

- cereálie 

- bez palmového tuku a farbív

Celkové zhrnutie:

Keksíky sú dostupné v dvoch baleniach.Veľké balenie je 90-gramové a malé 40-gramové, ktoré sa hodí hlavne ako desiata alebo pri cestovaní. Toto menšie balenie oceňujem hlavne pri deťoch. Veľmi sa mi páči tvar keksíkov, pripomínajú tvar lístka a aj veľkosť. Zloženie ma veľmi milo prekvapilo, neobsahujú zbytočné pridané zložky ako, napríklad, É-čka. Príjemná vôňa, ktorá poteší zmysly a jediné mínus, ktoré som u týchto keksíkov postrehla, je, že do ďalšieho dňa rozbalené balenie zvlhne a keksíky tak nie sú krásne chrumkavé ako na začiatku. Ocenila by som nejaký uzatvárateľný obal, ktorý by sušienky ochránil a zabránil zvlhnutiu.

Na záver chcem veľmi pekne poďakovať za možnosť testovania a možnosť vyskúšať túto novinku od Vebeny.

#test_verbena #recenzia

Sušienky Verbena, s ňou sa hravo zvládne i životná premena!

Oznámenie o tom, že ma tím MK vybral na testovanie, mi prišlo v dokonale načasovanom momente. Doma som mala už dva týždne zatvorené choré deti = čistá „ponorka“, zaneprázdnený manžel a moje nervy napnuté ako struny na gitare... 😀

Ako prvé mi v hlave svietila kontrolka – sladké-prísun cukru = som zachránená. Ono, kto vie, o čom hovorím, mi dá určite za pravdu, dobrá sladkosť na nervy, nie je nikdy zlá 😀 No lenže, čo ak sa človek práve pokúša zhodiť nejaké to kilečko? (Preto v názve tá životná premena) Tam treba voliť zdravšie varianty sladkého... Áno, samozrejme, ideálne žiadne sladkosti, ale zase prrr, odtiaľ potiaľ 😀 A tak som čakala na balíček..

Balíček dorazil a pustila som sa veselo do testovania. No dobre, tak nie celkom ja, ale v 80 % prípadov moje deti. Opäť raz, kto má deti, vie o čom hovorím... 😉 Dva balíčky sušienok putovali dokonca aj k babke, ktorá neskrývala svoje pochybnosti hneď, ako sušienky zbadala. Vraj Verbena? Veď oni robia tie cukríky... áno, robia. Tiež som ich tak mala zafixovaných, až dokým sa mi prednedávnom nedostali do rúk sušienky (ešte pred samotným testovaním).

Takže deň 1. - testuje synátor, príchuť: Bazové s kúskami amerických brusníc. 90 % testovania prebiehalo u nás outdoorovo, ja totiž sladkosti, alebo nejakú drobnosť, beriem zväčša na prechádzku. Do ruksaku vždy niečo pre deti nachystám, keď sú hladní, unavení, umrnčaní 😀 Doma zväčša sladkosti nemáme a ani nejeme (myslím také tie komerčné), a tak sa po sušienkach zaprášilo takým štýlom, že som ledva stihla spraviť fotku. Jednu či dve sušienky sa mi podarilo uchmatnúť a za seba musím povedať, že práve táto príchuť mi vyhovuje a chutí najviac.

Pri všetkých druhoch sušienok je z môjho pohľadu výhodou ich veľkosť, resp. skôr drobnosť 🙂 Sú drobné, akurát do detskej rúčky a budia tak dojem, že ich je v balení nekonečne veľa, keď deti vyťahujú z vrecúška stále ďalšie a ďalšie 🙂 A krásne chrumkajú, fakt vážne.

Ďalšie testovacie dni prebiehali opäť pod drobnohľadom detí, skúšali sušienky rakytníkové s kúskami pomaranča a tu narazila kosa na kameň. Staršia dcérka zahlásila, že jej nechutia... Ako sa vraví, sto ľudí, sto chutí, jej brat mal z toho nesmiernu radosť, celý balíček zostal jemu 😀

Mne v sušienkach vyhovujú kúsky sušeného ovocia, či už brusníc, pomaranča alebo čučoriedok, je to príjemným spestrením a dodáva to sušienkam iný level a štruktúru, človek môže objavovať viacero chutí.

Najviac som sa obávala testovania sušienok s levanduľovou príchuťou, ja totiž nie som veľkým fanúšikom levandule. U detí obstála táto príchuť na 100 %, len tak zašušťalo a bolo po nich 😀 Musím však povedať, že chuť levandule nie je veľmi výrazná, skôr nevtieravá a dosť ju maskujú aj použité čučoriedky, takže ich musím pochváliť. 

Chválu si však zaslúžia nielen tieto levanduľové s čučoriedkami, ale všetky tri príchute za už vyššie spomenutú krehkosť, chrumkavosť, šikovné rozmery a v neposlednom rade je to ich zloženie. Ako som v úvode spomínala, snažíme sa sladkému veľmi neholdovať a ak, volíme jeho zdravšie formy. Takže som bola úprimne nadšená, keď som sa začítala do zloženia sušienok a tú sú niektoré, ktoré stoja za spomenutie:

 • Bazové s kúskami amerických brusníc obsahujú 5 minerálov Ca, Zn, Fe, Mn, Mg 
 • Rakytníkové s kúskami pomaranča su s  vysokým obsahom Omega-3 mastných kyselín a Chia semienkami (Nevyhnutné pre zdravý mentálny vývoj v detskom veku!)
 • Levanduľové s kúskami čučoriedok Obsahujú niacín (vitamín B3)

Za nevýhodu považujem samotné balenie, po jeho otvorení sa deťom zvykli sušienky rozsypať, možno by mohli byť v nejakej krabičke či pevnejšom / uzatvárateľnom obale?

Uvítali by sme tiež balenie - mix príchutí, také, kde by bolo z každého druhu niekoľko kusov sušienok. Aby si, napríklad, naša zvedavá suseda nemusela kupovať tri rôzne balíčky, keď má záujem iba ochutnať a nám už sušienky neostali, tak sme ju nemohli ponúknuť 😀

Inak sušienkam nemáme čo vytknúť, neboli príliš, ale ani málo sladké, práveže tak akurát a som vďačná, že niekto vyrába sladkosť s obsahom rakytníka, je to totiž náš obľúbený pomocník v boji s chorobami, resp. ho používame ako prevenciu pred ich vznikom 🙂 Takých sladkostí na trhu nie je veľa 🙂 Určite si sušienky zakúpime aj v budúcnosti. Po ukončení testovania konštatujem, že u nás zvíťazili bazové s kúskami amerických brusníc, voči týmto nemal žiadnu výhradu žiaden člen rodiny, vrátane babky 😀

Ďakujeme MK za možnosť testovania!

#test_verbena  #recenzia 

Sušienky - alebo ako sa syn naučil nové slovo vďaka Verbene

Prišla stuhou previazaná škatuľka... a v nej bola, bola bola bola, nie Bambuľka, ale Verbena. A ako nám (manžel, 2,5-ročný syn a ja) chutila? Čítajte ďalej a určite dostanete na ne chuť aj vy.  

Syn nedočkavo roztrhal škatuľu a pýta sa: "Čo to je?" "Sušienky- a nielen také obyčajné, ale také- čo dovolím papať aj tebe," odpovedám. Šusinky? mňááááám. Našťastie, mal ísť spať, a tak mi aj niečo zostalo. 

Verbena prišla na trh s troma novými druhmi sušienok obohatených o vitamíny a minerály:

 • Bazové s kúskami amerických brusníc (Obsahujú 5 minerálov Ca, Zn, Fe, Mn, Mg)
 • Rakytníkové s kúskami pomaranča (S vysokým obsahom Omega-3 mastných kyselín a Chia semienkami)
 • Levanduľové s kúskami čučoriedok (Obsahujú vitamín B3)                                          

Vyrobené su bez palmového tuku za použitia bambuckého masla a, navyše, majú vysoký podiel vlákniny, preto som sa rozhodla ich ponúknuť aj svojmu synovi, u ktorého mi nie je jedno, čo dá do úst. A keďže tento malý muž veľmi rád papá, tak sa slovo Sušienky naučil veľmi rýchlo. Chutili mu všetky a na otázku, čo si dá papať, odpovedal vždy Sušienky.

Ja som sa najviac tešila na bazové (milujem bazový sirup) s americkými brusnicami, avšak chýba mi tam chuť tej ozajstnej bazy. Najmenej som sa tešila na Rakytníkové s pomarančom. napriek tomu, že zbožnujem pomaranče aj freshe, pomarančová chuť mi v sušienkach vadí. No tu to bolo naopak. Tieto mi chutia najviac zo všetkých. A veľmi sa mi hodia k horúcej čokoláde. Mňam. Levanduľové majú veľmi príjemnú chuť a nemám im čo vytknúť.  

Manžel si zobral hneď z každého balenia do práce ku káve a to on sladké neje vôbec. Veľmi sa nám páčia tie menšie balenia (40 g), ktoré som si hneď hodila do batohu, ktorý nosím na prechádzky so synom a keďže počas testovania sme veľmi často chodili na dlhšie cesty autom, tak mi zase väčšie balenia (90 g) veľakrát zachránili nervy (možno aj vďaka niacínu), keď sme ich všetci chrúmali a  syn sa nepýtal, či už môže vystúpiť. Malé balenie by malo obsahovať 5 porcií, no, každopádne, u nás bolo každé balenie jedna porcia pre jedného člena rodiny :D Najradšej som si však sušienky vychutnávala doma pri vymalovánkach a horúcom čaji (to počasie vonku ma ubíja), keďže balík od Verbeny, okrem iného, obsahoval aj úžasné sitko na sypaný čaj.  

Som rada, že sa na trhu objavil tento produkt, ktorý "vystupuje z davu" a dbá nielen na príjemnú, nepresladenú chuť, ale aj na zloženie bez zbytočných E-čiek, čo je pre mňa postupom času čoraz dôležitejšie a verím, že ani vám to nie je jedno, čím kŕmite seba a svoje deti. Vyberajme si kvalitu! Za mňa veľké plus Verbene za ich výrobky. 

#test_verbena #recenzia