Infacol

Infacol je suspenzia vyvinutá špeciálne na veľké problémy malých detských brušiek, vhodná už aj pre dojčatá. Infacol je vyvinutý špeciálne pre bábätká a podáva sa deťom pri ťažkostiach ako sú koliky1 a plynatosť, ktoré vznikajú prehĺtnutím vzduchu a nedostatkom enzýmov štiepiacich mlieko.

Kolíkové bolesti a Infacol

K prehĺtaniu vzduchu dochádza pri takmer každom dojčení 11 alebo kŕmení dieťaťa, kedy je dieťa dychtivé a chce mliečko rýchlo spapať. Potom dieťa často plače a príčinou sú práve vzduchové bubliny, ktoré z neho rodičia nedostanú ani pri odgrgnutí. Jedná sa teda o typické kolikové bolesti1. Vďaka účinnej látke simetikón sú tieto vzduchové bublinky zoskupované vo väčšej bubline a z tela dieťaťa odchádzajú vo forme prdíkov a vetrov.

Fyziologické prínosy deťom i rodičom

  • Pri používaní Infacolu dieťa lepšie spí, cez noc nebdie
  • Rodičia používajú pre deti prírodné a pohodlné lieky
  • Rodičia sú po noci odpočinutí a môžu sa tak naplno venovať svojmu bábätku.

Kedy Infacol dieťaťu nepodávať?

Keď je dieťa precitlivené, alebo má známu precitlivenosť na metylparabén, propylparabén alebo niektorú inú zložku lieku.

Výhody suspenzie Infacol

• Jednoduché dávkovanie - mamička má istotu ohľadom dávkovaného množstva. Cielená aplikácia do pusy dieťatka, presne toľko, koľko je práve potrebné
• Bábätká suspenziu ľahko prijímajú
• Nedostáva sa do krvného obehu, pôsobí práve tam, kde je to potrebné
• Neobsahuje cukor ako napríklad iné lieky proti bolestiam bruška spôsobeným kolikami

Nežiaduce účinky suspenzie Infacol

Zatiaľ nie sú známe. Účinná látka Infacolu - simetikón, zo žalúdka a čriev neabsorbuje. Ale ak má rodič pocit, že sa u jeho dieťaťa po použití Infacolu niektoré nežiaduce účinky vyskytli, je na mieste ihneď kontaktovať lekára alebo lekárnika.

Dávkovanie a spôsob použitia Infacolu

Infacol sa dieťaťu podáva pred jedlom, t.j každých 4-6 hodín, popr. aj jedna dávka pred spaním. Zvyčajná dávka je jedna kvapka Infacolu uvoľnená z kvapkadla. V prípade potreby môže byť po porade s lekárom zvýšená aj na dve kvapky. Infacol sa dieťaťu podáva niekoľko dní, kedy postupne dochádza k zlepšeniu príznakov a napomáha prevencii tvorby prdov a vetrov. Ak ani po zvýšení dávky na dve kvapky denne nenastane zlepšenie, alebo sa naopak stav ešte zhorší, je potreba kontaktovať lekára.
Infacol

Pred každým použitím sa musí fľaštička so suspenziou pretrepať. Potom sa do kvapkadla naberie suspenzie tak, že sa dvakrát stlačí gumová hlavička a suspenzie na bokoch kvapkadla sa nechá stiecť. Aplikuje sa na jazyk dieťaťa uvoľnením tekutiny z kvapkadla a to aj v prípade, keď dieťa plače.

Súvisiace články

Viac o Infacole na modrykonik.sk

Použité zdroje:

  1. http://www.infacol.cz/
  2. http://www.lekynainternetu.cz/p/infacol/
Pomohol ti tento článok?
 / Nie

Skúsenosti s Infacolom

Priemerné hodnotenie:
Máš skúsenosť s Infacolom?
Podeľ sa o ňu a pomôž tak ostatným mamičkám.
Napíš svoju skúsenosť