Čo sa deje po vysadení hormonálnej antikoncepcie?

Zodpovedané
19. mar 2023

Dobrý deň,

užívam HAK kvôli nepravidelnému cyklu.

Po piatich rokoch, samozrejme až po konzultácii s doktorkou by som ho rada vysadila. Všimla som si, že po psychickej stránke som ,,iná” počas užívania a počas 7-dňovej prestávky. Jednak, by som radala riešila môj problém inými spôsobmi.

Čo sa deje po vysadení HAK?

Je pravda, že po vysadení by mala žena čím skôr otehotnieť, lebo inak to bude stále ťažšie a ťažšie?

Táto informácia ma znepokojuje.

Dá sa bojovať proti nepravidelnému cyklu aj inak ako užívaním HAK?

Ďakujem za Vašu odpoveď

Dobrý deň,

s tým plánovaním tehotenstva to nie je pravda. Všeobecne by sa tehotenstvo nemalo odkladať na obdobie po 35 rokoch.

Pokiaľ sa cyklus opäť znepravidelný po vysadení HAK (čo je veľmi pravdepodobné), skúsiť môžete užívanie Gynex kvapiek na prírodnej báze (nie každému však pomôžu). Druhou možnosťou je užívanie progestrónu v druhej polovici cyklu.

Nepravidelný menzes je hormonálnym problémom, ktorý by sa mal liečiť hormonálnou liečbou.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník