2v1 kombinovaný kočík pre prvé dieťa, moderný a ľahký/skladný do mesta, vyšší rodičia a nerovnosti

Zodpovedané
19. jan 2021

Ahoj Eli.

Veľmi by som potrebovala poradiť s výberom ķočíka pre naše prvé baby. Rozmýšľala som nad 3v1, no po prečítaní rôznych mamičkovských fór a diskusií som rozhodnutá pre 2v1. Bývame v meste, v bytovke bez výťahu, ja bez vodičáka. Hľadám preto niečo moderné, ľahké, dobre skladovateľné s väčším nákupným košíkom, nastaviteľná rukoväť (obidvaja sme vysokej postavy) a aby vydržal dlhšie prechádzky aj v mierne nerovnom teréne - cena do 600 eur. Popr. aj drahšie, pozerám aj bazoš.

Ďakujem krásne. Tvojou odpoveďou mi veľmi pomôžeš.

Ahoj,

2 v 1 myslíš ako dvojkombináciu vaničky a športovej časti, alebo ako jednu nadstavbu prerobiteľnú na hlbokú vaničku aj športové sedadlo v jednom? Obe shopy nazývajú ako 2v1, takže chápem, že je to mätúce aj pre teba a následne potom aj pre mňa v tejto otázke, keďže nie je real time.

Ak lacnejšie a košík zaváži, tak Joie Versatrax je fajn kompromisná voľba.

Joie Versatrax

Naopak, ak by tým bola váha a odpruženie/terén v podstate nezaváži, kuk na ľahučký Valco Snap Ultra Trend. Keď tak k nemu pýtaj/dokúp nafukovacie Sport kolesá.

Valco Baby Snap 4 Ultra Trend

Ak je odolnosť a všestranné využitie tým hlavným, Jané Muum by podľa mňa sedel. Aj keď teda najvyšší nie je.

Jané Muum V2

Jane Kawai je alternatívou vyššou, ale zasa je novší = drahší.

Jané Kawai

Hlavne na začiatok by sadol aj Concord Neo. S tým, že to nie je najpriestrannejší model, takže tak po roku a pol predpokladám, že ho vymeníte za niečo skladnejšie neotočné.

Concord Neo

A ak aj na terén, poobzerajte sa po bazárovom Baby Jogger City Premier. Nie je to malý kočík, ale skladá sa ok vďaka preklopiteľnému sedadlu. V sedáku je kopa miesta a kvalita je dobrá (+ rúčka ide vysoko aj pre vyšších rodičov).

Baby Jogger City Premier

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli