Ako na výber ľahšieho športového kočíka aj do terénu?

Zodpovedané
8. mar 2019

Dcera ma 18 mesiacov a ja zhanam sportovy kocik do terenu. Neviem ktory je lepsi... Petit&Mars Street + nafukovacie kolesa alebo Valco Snap Sport s nafukovacimi kolesami... a uvazujem aj o Britax. Hlavne, nech ma predlzovaciu striesku.
Dakujem,
Jana

Ahoj,

ani jeden zo spomenutých športových kočíkov nie je vyslovene kočíkom do terénu. Jedná sa o ľahké športiaky, ktoré vďaka pridaniu nafukovacích kolies ten terén zvládnu.

Valco Snap Sport i Petite&Mars Street sú výkonnostne plus mínus rovnaké, pričom je však Valco ľahší a má aj dlhšiu striešku - čiže bude skôr kočíkom, ktorý ti vyhovie. Britax B-Motion Plus je určite najrobustnejším z nich a v teréne sa bude správať najlepšie, čo sa jazdných vlastností týka, ale rátaj s nevýhodami ako šikmé sedenie pre dieťa a vysoká váha.

Valco Baby Snap 4 Sport

Petite&Mars Street

Britax B-Motion 4 Plus

Napriek ne-terénnym kolesám je fajn voľbou na nerovnosti aj Nuna Tavo, ktorá poteší pevnou konštrukciou a dobrým odpružením.

Nuna Tavo

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli