Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Aký (priestranný) športový kočík - Britax B-Motion Plus či Mamas&Papas Armadillo Flip XT?

Zodpovedané
7. mar 2020

Ahoj 🙂

Bola som pevne rozhodnuta pre Britax B-Motion Plus, kedze mam dobre skusenosti pri prvom dietati. Teraz som vsak objavila kocik Mamas&Papas Armadillo Flip XT a ostala som na vazkach. Ak by mi nevadilo neotocne sedenie a neriesim cenu - ktory je priestrannejsi, pohodlnejsi pre dieta?

Viem ze do Britaxu v pohode vojde 3 rocne dieta, o Mamas&Papas citam, ze je priestranny, ale nasla som realnu fotku v bazariku s cca 2rocnym dietatom a vela miesta tam teda nemalo 🤔 Dolezita je pre mna prave priestrannost a pohodlnost + velka strieska proti slnku.

Vdaka!

Ahoj,

ak je priestrannosť tvojou prioritou, nie je nad neotočný model.

Mamas&Papas Armadillo Flip XT je pekný a priestranný otočný kočík, ale otočnosť mu automaticky uberá na šírke a tiež priestoru nad hlavou. Takže sa nikdy niečomu tak priestrannému ako je Britax B-Motion 4 Plus v tomto ohľade nevyrovná. Naviac je to veľmi mestský, tvrdší model, takže ak si už bola v minulosti s Britax značkou spokojná, ja osobne by som jednoznačne išla s tvojím pôvodným plánom. Vydrží vám dlhšie a vieš, do čoho ideš.

Mamas&Papas Armadillo Flip XT

Mamas&Papas Armadillo Flip XT je prvá high-endová verzia základného modelu Armadillo, pokračovanie Armadillo Flip. Kolesá XT verzie sú o niečo väčšie, takže si lepšie poradia aj so zhoršenými mestskými povrchmi. Koženkovú rúčku si môžeš prispôsobiť. Luxusnejší dojem z kočíka podčiarkuje aj prepracovanejší dizajn poťahových textílií. U Flip XT nájdeš jedno z najpriestrannejších otočných sedadiel na trhu. Sedák môžeš plne polohovať, nenájdeš však u neho detské madlo. Ak budeš potrebovať dieťa ochrániť pred slnkom či dažďom, oceníš jeho obrovskú striešku. Na strieške môžeš naviac v horúcich dňoch odzipsovať vetraciu časť. Kočík vieš zložiť jednou rukou na veľmi kompaktný rozmer bez ohľadu na to, kam sedadlo smeruje. Okrem autosedačky dokážeš na kočík nasadiť aj hlbokú vaničku, čím vytvoríš plnohodnotnú kombináciu od narodenia. Kočík nájdeš aj v limitovaných edíciách Donna Wilson.


Britax B-Motion 4 Plus

Britax B-Motion Plus je vyššou verziou štvorkolky Britax B-Motion 4. Všetky štyri pneumatiky sú plnené penou, takže im nehrozí defekt. Podobne ako Britax B-Agile 4 Plus, B-Motion Plus si môžeš prispôsobiť farebnými setmi striešky a poťahu na detské madlo. Strieška je dlhšia a po roztiahnutí plná, bez sieťky typickej pre nižšie modely. Sedák je priestrannejší s až metrovou ložnou plochou. Zvládne aj veľké dieťa, čomu napomáha aj jeho vyššia nosnosť. Aj v najvyššej polohe je sedenie mierne naklonené. Sklopiť ho môžeš až do ľahu. Pridanou funkciou je aj nastaviteľná opierka nôh. Dokúpení vložnej tašky, hlbokej korby či autosedačky z neho vytvoríš želanú kombináciu. V ponuke je však aj v predpripravenom sete.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,

Eli z Modrého Koníka.