Existuje športový kočík, ktorý by splnil väčšinu požiadaviek: plná strieška, nosné otočné sedadlo s úplným ľahom, skladanie aj so sedadlom?

Zodpovedané
7. sep 2020

Ahoj Eli,

Tak zase si idem po radu. Nedavno som ti pisala, ze sa rozhodujem medzi Cybex Eezy s+2 alebo BJ City Mini Zipom, lebo chcem maly spratny kocik do auta. Po tvojej odpovedi som teda dosla k zaveru, ze ani jeden mi nebude plnohodnotnym kocikom a zase nepotrebujem mat v aute kocik na obcasne cestovanie, ale radsej si kupim poriadny kocik, sice nie uplne maly po zlozeni, ale budem ho moct vyuzivat normalne... momentalne mame 2-kombi Moon Nuova 2019 a nakolko zaberie cely kufor a je rozhegany, rozhodla som sa ze ho predam a kupim si sportiak, na ktory neskor, ak budeme mat druhe dieta, dokupim vanicku.

Moje poziadavky teda su:

  • nekorytkove sedenie do uplneho lahu, pripadne tak, aby bolo vyhovujuce na spanie
  • dlha strieska (ako pri Nuove, ta ma super striesku)
  • vetracie sietky nech su prekryte aj po rozsipsovani striesky (napr. ako ma Nuova)
  • obojsmer
  • skladanie jednou rukou spolu so sedatkom (ak by mal popruh na rameno, tak parada)
  • skladnost - staci, ak bude v kufri auta miesto aspon este na polovicu, kde by vosiel napr. jeden Mkovy cestovny kufor (Kia Ceed SW combi)
  • polohovanie rucky ako ma Moon (lahsie sa mi na nu vesia taska Skip Hop)
  • bezudrzbove, nehrkajuce kolesa
  • polohovanie noh
  • nosnost aspon 20 kg, pripadne aby vydrzal do tych 3 rokov
  • moznost pripojit skejt
  • cena do 400€, pripadne aj drahsi, ktory by bolo mozne kupit cez bazar

Ja mam 160 cm a muz 175, cize nie sme vysoki.

Uz par dni si prechadzam otazky a odpovede v tvojej poradni, no som v tom uz celkom stratena. Chvilu som myslela, ze mam favorita Joie Versatrax, no potom som sa dozvedela ze ma po rozsipsovani striesky nezakryte sietky po bokoch (a ja mam vacsinou roztiahnutu striesku a to vetranie by mi vadilo), no a tiez som citala ako negativum, ze je velmi odkryte sedenie po bokoch (to by snad nevadilo, kedze aj tak ma dieta popruhy a je zapnute... len ci by ho neofuklo?). Pacilo sa mi, ako jednoducho sa da poskladat aj so sedatkom.

Potom ma zaujal BJ City Mini GT2, no radsej by som 4 kolesa... uz som viac krat pocula ze tieto 3 kolesove nie su velmi stabilne. No zda sa mi, ze ani opierka na nohy sa neda polohovat, takze to by som uz ani dalej neriesila. Mas s nim skusenost?

Ktory kocik by si mi odporucila, ktory by splnal vsetky, pripadne vacsinu mojich poziadaviek?

Vopred Ti velmi dakujem a prajem pekny den 😊😉

Ahoj,

je strašne strašne ťažké splniť všetky tvoje požiadavky. Otočný, ale aj priestranný a s vyššou nosnosťou, skladný, ale čo vydrží aj skejt. Súrodenecký stupienok oslabí každú konštrukciu, a najviac tú ľahšiu, skladnejšiu, ktorá naschvál bola spravená úspornejšie.

Joie Versatrax veľa z toho, čo píšeš, spĺňa. To je super, ale aj kvôli nižšej cene sú tam kompromisy - voľnejšia rukoväť, tak aj tá strieška. Strieška je ale jedna z riešiteľnejších vecí - dá sa dať ušiť komplet nová, alebo dať prišiť krytky na sieťky po bokoch, alebo došiť clonu. Je toho veľa, čo ti krajčírka (ak nájdeš správnu a šikovnú) za nejakú cenu vie pomôcť spraviť.

Joie Versatrax

BJ City Mini GT2 je jednoznačne lepšou voľbou. Ale je neotočný a teda otočnosť píšeš ako podmienku. Neotočné sedadlo by ale bolo daňou za kompaktnejšie a jednoduchšie skladanie, priestor a nosnosť sedadla (skoro 30 kg), super jazdné vlastnosti. A áno, má polohovanie aj nožičiek. Akurát jednotková verzia nemala. Stabilita, keď si normálne zvykneš na to, ako jazdí, absolútne pri takomto kvalitnom modele nie je problematická. Akurát farbu by som ja asi nevyberala čiernu.

Baby Jogger City Mini GT2

Ešte by som kuk niečo ako Emmaljunga NXT60 F - dlhý sedák ultra kvalita, aj terénnosť, aj pevný (skejtík by ako jeden z mála mal vydržať). Ale je trošku ťažší už. A teda aj drahší, keď tak prejsť bazáre, ale je ich tam málo.

Emmaljunga NXT60 Flat

Ešte by som potom navrhla Mamas&Papas Ocarro, zaujímavá a kompaktnejšia voľba.

Mamas&Papas Ocarro

Alebo sa ešte dá zvážiť korýtko, ako napr. u BJ City Premier.

Baby Jogger City Premier

Ja osobne poradím fakt ešte zvážiť hoc nie ultrakompaktný, ale stále ľahší neotočný model, ako je to GT2 (kľudne však aj iný). To ti ponúkne najviac miesta, ale zároveň bude dostatočne ľahký a skladný a funkčný.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli