Gesslein F6 alebo ABC Design Salsa 4? Aký kombinovaný kočík pre veľmi vysokých rodičov vybrať?

Zodpovedané
8. jún 2020

Ahoj 🙂 Ďalšia, čo nevie, ako vybrať kočík 🙈

S manželom sme obaja veľmi vysokí (ja 183 cm a drahý 202 cm), takze určite hľadáme čo najvyššie položenú vaničku a tiež čo najviac priestoru a pohodlia pre nášho synčeka, ktorý sa narodí v auguste 🙂

V predajni v BA nam dnes pán ponúkol výstavný kus Gesslein F6 aj s vajíčkom a isofixom za asi 920€, za všetko dokopy... Ale akosi vaham nad ABC Design Salsa 4, aj ked ten som este nevidela naživo, ale myslím, ze by v trojkombinácii so všetkým vyšiel lacnejšie.

Ktorý z tých dvoch by si brala a prečo, prosím?

Ďakujem za odpoveď a prajem pekný víkend 🙂

Ahoj,

pre vysokých rodičov, s priestrannými nadstavbami - za mňa ABC Design Salsa 4 na prvý pohľad vyzerá lepšie. Je to ľahší kočík, vysoký a s fakt priestrannými nadstavbami + veľkými strieškami. A ak záleží na cene, tak je to naozaj pekný pomer cena - výkon a ušetrí nejaké tie peniažky.

ABC Design Salsa 4

Gesslein F6 je kvalitný, ale ťažší, nie veľmi skladný model. Najmä ak si predstavíš, že skutočne je veľmi vysoká šanca, že neskôr budete meniť za niečo ľahšie a neotočné (áno, na 99% budete), kupovať drahší, ťažší model, keď ešte ani neviete, čo presne chcete a potrebujete (ako prvorodičia) mi príde také trochu loto.

Gesslein F6 Air+

Ak by som brala drahší kočík (okolo 1000 eur), radšej by som novší, ľahší model, niečo ako Gesslein FX4, keď už. F6 už je na trhu dlho.

Gesslein FX4 Classic

Ak by ste neriešili váhu/skladnosť, tak trojkombinácia Britax Go Big2 je na terén plus priestorom, kvalitou a neskoršou predajnosťou omnoho lepší model oproti F6-tke teda. Ten silno odporúčam, aj kvôli pre vysokých extrémne pohodlnej rúčke a ovládanie “jedným prstom”, ktoré je na nezaplatenie, neskôr to sama zistíš - mať kočík, o ktorom pri tlačení "ani nevieš", je najlepšie, čo môže byť.

Britax Go Big2

Z ľahších by som ešte zvážila Jane Kawai - vanička väčší priemer, ale úplne postačí. A inak pekný, pevný i funkčný kočík.

Jané Kawai

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli