Gesslein FX4 Life - názor na kombinovaný kočík (a porovnanie oproti Cybex Priam). Nebudú výškové adaptéry labilné?

Zodpovedané
17. dec 2020

Ahoj Eli,

mám zálusk kúpiť si kombinovaný Gesslein FX4 Life. Páči sa mi že je celkom vysoký, skladný a ma predlžovanie opierky nožičiek.

Mám však obavy, či pri použití výškových adaptérov na športovej časti nebude tá sedačka trošku labilná ? Videla som takýto výškový adaptér napríklad na kočíku Egg a teda bolo to dooosť labilné..

A ešte taká otázka, išla by si skôr do Gesslein FX 4 Life alebo Cybex-u Priam? (terén prevažne mestský, potrebná skladnosť do auta - časté cestovanie, najlepšie čo najvyšší kočík s čo najvyššie položenou vaničkou a športovou časťou).

Ďakujeeem

Ahoj,

začnem asi od konca 🙂 a rovno zhurta poviem, že ja by som si asi určite vybrala skôr Gesslein FX4 Life než Cybex Priam.

Priam je za mňa jeden nááádherný kočiarik, ale má viaceré nedostatky, pre ktoré by som ja šla skôr do novinky.

Cybex Priam 3

Takou prvou je, že má dosť vôľu v konštrukcii. Jasné, líši sa to aj od veku a teda modelového roku, ale stále. Je to tvrdší kočík, ktorý už od rozbalenia má rukoväť takú voľnejšiu, plus napriek odpruženej konštrukcii je skôr tvrdší. To samo o sebe nevidím ako veľký problém. Ale ak si k tomu pridám ozaj vysokú cenu, na sedáku trošku umelejšie materiály (zasa sa to líši s rokom a kolekciou, limitky sú na tom podstatne lepšie) a nie najdlhšiu striešku a porovnám s Gessleinom, ktorý SKORO NIKTO NEMÁ (Priam vidím na ulici prakticky denne), má nové - odlišné poťahové materiály a vzory a je celkovo odpruženejší a od značky, čo je známa super jazdnými vlastnosťami a výdržou. Ja by som išla do neopozeraného modelu. Ale to je samozrejme extrémne subjektívne - ja som taký zvedoš a mám rada nové a špecifickejšie veci. Tým nechcem povedať, že by sa mi Priam nepáčil - je to vždy o situácii. Napr. ak by som mala super cenu na Priam, alebo napríklad by mi ponúkli tú prekrásnu limitku od Anna K, je dosť možné, že by som sa dala zviesť 😉

Každopádne, funkčne aj unikátnosťou výzoru som skôr za Gesslein FX 4 Life. Čo sa adaptérov týka - až tak by som sa toho nebála. Nie je to mini kočík, takže aj keby sa ti rovno zdalo, že nie sú tak pevné, ako by si si predstavovala, je absolútne použiteľný aj bez nich.

Gesslein FX4 Life

Môže byť, že Egg bol voľnejší (veď aj teraz vydávali Egg 2, ktorý je vylepšený a mierne spevnený).

Babystyle Egg

Babystyle Egg 2

Zasa na druhú stranu, sú aj iné kočíky -Easywalker Harvey2 aj s adaptérmi mne vyheganý ani náhodou neprišiel. Je to dosť aj o značke a o tvojich predstavách. Jasné, že ďalší diel a súčiastka môže predstavovať nejaký potencionálny problém.

Easywalker Harvey2

U Priamu tie adaptéry ani nie sú a tiež nie je najpevnejší (má totiž viacero komplexných vnútorných mechanizmov, ktoré ho žiaľ trochu oslabujú). Rovnako - Priam nie je nízky, ale ani nijak extra vysoký, takže ani v tomto nemá nejakú neviem akú výhodu.

No a Gesslein je značka, čo je pomerne známa pevnejšími, odolnými a kvalitnými modelmi. Takže by som sa nijak zásadne nestresovala. Vždy sa dá objednať a do 14 dní vrátiť, ak by to bolo pre teba neznesiteľné.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli