Je dobre vymeniť Britax B-Motion za Joie Versatrax - alebo za aký otočný športiak vymeniť?

Zodpovedané
5. jún 2020

Ahoj,

prosím ťa 🙏 Mám B-Motion 4 s úpravou na polohu nožičiek, ale vadí mi na ňom, že sa nedá otočiť do protismeru - a popruhy, ktorými sa polohuje chrbát. Zvažujem kúpu Joie Versatrax, ale neviem ci nebudem ľutovať Britax. Je dosť veľký, dá sa dat do úplného ľahu? Kolieska sú nafukovacie? Nikde som to nenašla 🙈Poprípade odporučiť nejaký podobný Britaxu.

Ďakujem

Ahoj,

určite bude na tom pár výhod. Získaš to otočné sedadlo, ktoré požaduješ, normálne polohovanie nožičiek a aj kolmejší sed na pákové polohovanie.

Na druhej strane, kočík otočný bude jednoznačne menej priestranný - užší a kratší - než je tvoj B-Motion 4. Ďalej, strieška je tam, najmä v ľahu, podstatne kratšia a s vetracími sieťkami po bokoch v roztiahnutom stave. A teda, kolesá sú s pneumatikami, ale vyplnenými, takže defektu sa báť nemusíš. Kolesá ale celkovo pôsobia trošku lacnejšie, a aj rukoväť - nastaviteľná teleskopicky - má vôľu a môže byť trochu počuť. Takže čo spravíš je, že vymeníš niektoré výhody kočíka, čo máš teraz, za iné výhody iného typu kočíka - ale zároveň sa niektorých zriekneš a získaš iné nevýhody. Vždy to tak je, ak je prioritou jedna vec (plus napríklad cena), iné veci budú horšie - a naopak. Celkovo, ak potrebuješ kočík otočný a pákou polohovateľný, plus aj za dostupnú cenu, nie je to vôbec zlá voľba - len by som sa vyvarovala ho príliš s Britaxom porovnávať. Je to iný kočík s inými kvalitami a inými mínusmi.

Britax B-Motion 4 Plus

Za mňa, ak ide o kolesá a terén, by som skôr prirovnávala k Emmaljunga NXT60F/NXT90 F - tam na tom budeš omnoho lepšie a aj s otočným a pomerne dlhým sedákom. Jedná sa o drahší kočík.

Emmaljunga NXT60 Flat

Emmaljunga NXT90 Flat

Britax Smile III je zasa podobný v nejakých vlastnostiach, ale na druhú stranu je to väčší a nie veľmi skladný model. Je s menším sedadlom, keďže je otočné. Takisto zaň zaplatíš podstatne viac.

Britax Smile III

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli