Junama Diamond dvojkombinácia - skúsenosti? A aké vajíčko k nej doobjednať?

Zodpovedané
20. jan 2020

Ahoj.

Prosim ťa, napísala mi by si skúsenosti ku kombinovanému kočíku Junama Diamond? Strašne sa mi páči, bola som si ho už aj pozrieť a som pre neho viac-menej rozhodnutá, len sa chcem opýtať niekoho, kto je teda skúsený a zaoberá sa tým.

Ešte sa chcem opýtať na vajíčko - autosedačku, ono sa kupuje dvojkombinacia a vajíčko zvlášť, tak sa ťa chcem opýtať, či mam kúpiť k tomu sériu, vajíčko Junama Diamond, alebo mam kúpiť Cybex? Viem, že Cybex vyhralo najbezpečnejšie vajíčko a že vraj pasuje aj do našej konštrukcie, ale neviem, či potrebujem iné adaptéry, alebo? Neviem čo mám urobiť.

Odporučila by si mi tento kočík? Prípadne ktoré vajíčko?

Ďakujem ti veľmi

Ahoj,

Junama Diamond je podľa mňa ok kombinovaný kočík, najmä čo sa dizajnu týka - vydarený.

Vaničkovo - super, priestranný, pohodlný. Tak si ho najpravdepodobnejšie aj skúšala - tak býva vystavený, ako hlboký kočík, ktorým predovšetkým je - tak sú tieto poľské robustné kombinácie robené. Ako kvalitný hlboký kočík s akou-takou športovou časťou, skôr aby bola.

Športová časť - nič extra, ale teda zvládnuteľná. Je to skôr negatívna stránka. Ďalšou negatívnou stránkou by som nazvala váhu a (ne)skladnosť - je to ťažký, 15 kilový kočík, čo na začiatku, najmä s vaničkou nevadí až tak, ale neskôr, s ťažším dieťatkom, bude skôr záťažou - o to viac s mohutnejšou, ťažkopádnejšou športovou časťou. Preto len odporučím ozaj vziať do úvahy tú váhu a rozmery po zložení - ak ak si skúšala, skúsi aj so športovou časťou, ideálne s riadne naloženou minimálne 10 kilogramami.
Ak stále sedí, auto máte veľké, často necestujete - môže byť 😉 Ovládateľnosťou je to určite veľmi fajn.

Junama Diamond

Ku vajíčku, ak si teda rozhodnutá. Určite som za lepšiu, bezpečnú - overenú autosedačku s dobrými bezpečnostnými testami. Tie poľské sú len veľmi základné, s iba najnižšími normami, ktorými musia prejsť. Naopak Cybex vajíčka sú jednoznačne omnoho vyššie bezpečnostne, rovnako by som odporučila možno aj ešte lepšie Maxi-Cosi (jedno z najpriestrannejších by bolo Cabriofix). Kvalitnejšia autosedačka bude nielen bezpečnejšia, ale aj komfortnejšia a v neposlednom rade priestrannejšia. Určite bude treba zaobstarať si aj kompatibilné adaptéry typu Maxi-Cosi (sedia aj na Cybex).

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli