Kočárek pro dubnové miminko do města a mírného terénu - vynášení, prostorné otočné sezení, užší výtah

Zodpovedané
8. sep 2020

Ahoj Eli,

jdu si pro radu. Čekáme miminko na březen/duben. Jelikož jde už o třetí v pořadí, mám již z předchozích zkušeností s kočárky představu, co od dalšího kočárku čekat. Problém je, že nemohu najít žádný ideální. Pro mne je prioritou nastavitelné madlo, odpružení do města a menší terén (lesní cesta, po městě chodníky a asfalt, tráva, nicméně kopcovitý terén), nižší váha kvůli terénu a nutnosti ho vynést do 5 schodů sama (příp. sjet po zadních), otočné sedadlo u sportovního sezení, NE korýtkové sezení, dostatečný prostor v korbě i sport. sezení, prostorný košík, a pokud možno výš položená alespoň korba, ať se nemusím příliš ohýbat.

Co bylo u předchozích kočárků příjemné, avšak můžu z toho slevit, je kolébková brzda (taková, u níž si neodřu boty) a prodloužitelná stříška (měli jsme Valco Snap). Předchozím kočárkem byl dnes již neprodávající se G-mini Lord (tam mi vadil především nedostatek prostoru, zejména ve sporťáku, a nezpevněná korba po bocích - pouze tenká látka, avšak super jízdní vlastnosti) a Valco Snap (výborný jako sportovní, jen příliš hrkal při jízdě). Zvažuji nákup Cybex Priam - bazarový, Britax Go Next - bazar, Britax Smile - nový, nebo Joie Versatrax. Zaujal mne také Moon.

Ale uvítám i nějaké další tipy. Ještě doplním, ráda bych kombinaci, pohledově stylovější, avšak se zmíněnými vlastnostmi, nicméně nebráním se koupit hluboký + sportovní s možností sezení proti směru a pak přejít na lehčí sportovní typu Valco/Joie. Ale ráda bych si ušetřila starosti a našla jeden, co splňuje vše.

Ještě poznámka - musí se vejít do užšího výtahu v paneláku (např. G-mini Grand neprojel, museli jsme proto vzít Lord - byl užší), u sportovního oceníme skladnost.

Děkuji moc za radu!

Ahoj!

Britax Go Next je odpruženie, terén a celková kvalita jazdy úplne super. Je to ale väčší a širší kočík,

Britax Go Next

Každopádne šírka je rovnaká ako u tvojho predchádzajúceho G-Mini Lord. Ak si ok s veľkosťou kočíka, tak po schodoch sa po zadných ťahať dať bude (alebo aj ako batožina ťahať za sebou). Mäkkučko jazdiaca konštrukcia a celkový priestor sú naozaj top a silno odporúčam.

G-Mini Lord

Z ostatných, hlavne ak by šlo aj o tú cenu, tak Joie Versatrax určite vhodná voľba - najmä do mesta, na vynášanie, na skladanie a na mierny zásadný terén je absolútne ok. Nevýhoda kratšej striešky a otvorenejšieho sedadla je absolútne riešiteľná dobrým fusakom a clonou. Resp. ušitím novej striešky na objednávku. Ale to, či ti to vadí resp. ako toto berieš je najmä na tvojom zvážení. Inak je to určite veľmi pekný pomer cena - výkon.

Joie Versatrax

Určite tu spomeniem aj ABC Design Salsa 4, ktorý je veľmi priestranný a príjemne odpružený.

ABC Design Salsa 4

A potom niečo štýlové ako Mamas&Papas Ocarro a Jané Kawai. Ten už je trochu drahší a aj odpruženie je u týchto dvoch slabšie. Ale inak veľmi príjemné pevné modely aj na nerovnosti, možno zoženieš bazárovo).

Mamas&Papas Ocarro

Jané Kawai

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli