Kombinovaný kočík Graco Evo XT - bude dostatočne odpružený, odolný a pohodlný pre dieťa?

Zodpovedané
22. jún 2020

Ahoj,

rozmyslame nad kupou tohto kocika - kombinovaný Graco Evo XT... Nevieme ale najst takmer ziadne recenzie, a preto sa nevieme rozhodnut, ci to bude dobra volba... Nebudeme lutovat? Nie sme narocni, ale mame tri priority, na ktorych nam zalezi: dobra pruznost podvozku, aby sa hned nerozstrngal, a aby bola sportova cast pre dieta pohodlna.

Vedela by si mi na to poskytnut tvoju odbornu radu?
Dakujem krasne 🙂

Ahoj,

Graco Evo XT je vo svojej cenovej kategórii aj type za mňa príjemný kočík, ktorý ale v ničom konkrétne nevyniká. Čo sa konštrukcie týka, je pevná, ale veľmi odpružená nie je, teda nie ej to cítiť. Je to maximálne na nejaké to tlmenie. Takže ak čakáš hladký prejazd nerovnosťami, budeš žiaľ skôr sklamaná (ľudia to obvykle u terénnejších typov očakávajú, ale veľmi to tak v tomto prípade nie je).
Moji synovia napr. obľubovali, keď kočík trochu triasol napr. na tráve, takže to neuvádzam ako obrovské mínus, len pravdivo vravím, že pružiť to moc nebude. Konštrukcia sama o sebe je pevná dostatočne, nie je to rozheganá hrkálka. Taký stred. A čo sa športovej časti týka - pohodlná je dostatočne, znova taký priemer. Nevýhodou v komforte by bola krátka strieška a menšia plocha sedadla. Takže podľa toho, čo píšeš, je Evo XT taký v podstate ok, ale vôbec nie ideálny model pre vaše potreby.

Graco Evo XT

Ak hľadáte niečo podobného typu - pohodlné na nerovnostiach, pohodlné pre dieťa - odporučím asi skôr niečo ako Concord Wanderer a Concord Camino.

Concord Wanderer

Concord Camino

Prípadne potom niečo typu Espiro Only.

Espiro Only 2020

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli