Ktorý pre sedemmesačnú, aj na spanie - Cybex Balios M alebo Zopa Evoque?

Zodpovedané
22. mar 2019

Ahoj,

prosím, vedela by si mi poradiť, že ktorý kočík je lepší, pohodlnejší, nenáročný, jednoduchší na väčšinu prechádzky lesom? Mala má 7 mesiacov. V kočíku je dve hodiny doobeda a tri hodiny poobede. Niekedy celý čas prespí, inokedy len časť.

Cybex Balios M alebo Zopa Evoque?

Ďakujeme za radu ☺️

Ahoj,

Cybex Balios M je podľa mňa z týchto dvoch lepšou voľbou. Je to rokmi overená, kvalitná značka, obľúbený model a zároveň dostatočne ľahký i priestranný. Nevýhodou by mohla byť tvrdšia jazda, no u Zopa Evoque to nebude veľmi odlišné.

Cybex Balios M

U Zopa Evoque výrobca váhu ani nedeklaruje, no v porovnaní s porovnateľnými kočíkmi ako Shom Roberto Verino Elegance to bude určite o cca 2 kg viac ako u Baliosu. Jeho nevýhodou je okrem podstatne menšej skladnosti aj horšia strieška a menej kvalitné kolesá v porovnaní so Cybexom. Kočík má aj mnoho dobrých funkcií, ale Balios M mi príde ako lepší model v pomere cena - výkon. Ani jeden nie je vyslovene “kočík do lesa”, ale Balios ním isto prejde lepšie vďaka väčším predným kolesám.

Zopa Evoque

Shom Roberto Verino Elegance

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli