Malé auto, byt bez výťahu - skladný kombinovaný kočík s prenosnou taškou (vaničkou). Gesslein F6, Britax Go Big..?

Zodpovedané
7. aug 2020

Ahoj, dobrý deň,

Rada by som sa poradila. Koncom septembra rodím. Pozeráme kočík, máme však malé auto, Fabia, malý kufor. Takisto byt bez výťahu.
Vaničku budem potrebovať od októbra do marca predpokladám... Takže zima, fusak.

Zatiaľ zvažujem buď Gesslein F6 s prenosnou vaničkou. Športová časť by ostávala dole vo vchode a dieťa s vaničkou by som vynašala do bytu. Alebo Britax Romer Go Big, je ľahší, ale zase vraj nepruží a nehodí sa do terénu. Manžel by najradšej kúpil Thule, ale nemajú prenosnú vaničku.

Napadá Vás ešte nejaká alternatíva?

Videla som aj Valco Snap 4, ale tá prenosna taška ma len cca 64 cm, tam sa polročné dieťa s fusakom asi nezmestí.

Prosím o radu alebo link na podobnú diskusiu...
S pozdravom, Ivet

Ahoj,

mám tu s tebou vybranými možnosťami jeden problémik. Spomínaš malý kufor vašej Škody Fabie - a vyberáš dva fakt dosť veľké a ťažké kočíky - pred aj po zložení.

Gesslein F6 je na skladanie fakt že veľký. Aj keď pekne pruží, trepať taký kus kočíka by som po schodoch, ale ani do malého kufra fakt nechcela.

Gesslein F6 Air+

Britax Go Big je na tom terénnosťou cca presne tak, ako F6-tka a tiež pruží veľmi, veeeľmi mäkko. Je to pomerne neskladný a skôr ťažší model.

Britax Go Big

Takže ak vyberáš kočík na nerovnosti, čo bude pružiť, oba sú super. Ak vyberáš kočík na nakladanie do kufra Fabky a na prípadné ťahanie po schodoch, ja by som nevzala ani jeden. Radšej by som ustúpila z terénnosti a dokázala s kočíkom každý deň existovať, hoc i nie na teréne.

Mám pre teba riešenie, a to Gesslein FX4 Classic. Má aj vložnú vaničku, aj príjemný podvozok, je ľahší a podstatne skladnejší. A vložná vanička a vynášanie po schodoch nie je jediným riešením.

Gesslein FX4 Classic

Vykliknúť a vyniesť vieš aj klasickú vaničku, ako má Thule (btw, ani to nie sú na zloženie nejaké najmenšie kočíky).

Thule Urban Glide 2

Thule Sleek

Thule Spring

Ja by som si skôr zaobstarala Baby Jogger City Mini GT2 s vaničkou. Je vcelku klasická, ale môžeš prikliknúť aj nad sedadlo.

Baby Jogger City Mini GT2

Alebo Casual LOOPi All Road.

Casualplay LOOPi Allroad

Dá sa dokúpiť aj trojkolesová vymeniteľná náprava Running a vynášala klasickú (priemerne veľkú) vaničku a potom (napr. samostatne) podvozok. Alebo nechávala podvozok v aute a vaňu brala so sebou - namiesto toho Thule. Vydržíte s nimi v podstate aj celé kočíkovanie.

Casualplay LOOPi Running

A posledný malý dodatok - existujú aj vložné vaničky univerzálne. Prípadne, do športiaku stačí aj hniezdo/cocoon od narodenia 😉

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli