Riko Side 2020 - názor na kombinovaný kočík a jeho autosedačku, prípadne alternatíva s dobrým vajíčkom (2kombi do 500 eur)

Zodpovedané
31. aug 2020

Dobry deň,

rada by som sa opýtala na Váš názor na kočík Riko SIDE 2020 - keďže je z tohto roku, nenachádzam zatiaľ žiadne recenzie. Páči sa nám vzhľadovo aj cenou. Celkovo však na značku Riko nenachádzam veľa recenzií. Škoda je tiež, že ho neviem ísť nikde v okolí pozrieť. A tiež sa pohrávam s myšlienkou, či radšej nekúpiť iba dvojkombináciu a inú autosedačku, ako tú, ktorá je k nemu.

Poprípade ak by ste mi vedeli odporučiť niečo podobné, dvojkombináciu do tých 500€ cca + nejakú kvalitnú autosedačku.

Ďakujem velmi pekne za Váš čas aj názor a prajem pekný deň 🙂

Ahoj,

začnem všeobecnejšie - Riko je taká lacnejšia veľmi robustná značka kočíkov (predovšetkým kombinovaných). Sú to také typické poliaky. Vaničky super, priestranné a dobre sa tlačia, ale športiaky slabé, konštrukcia ťažká a neskladná. A celkovo - dobré ako hlboké, ale oštara na celé kočíkovacie obdobie. Hlavne na športiaku a doplnkoch nízku cenu veľmi cítiť.

Ja osobne ich zo skúseností, čo o nich mám, počujem, čítam, schvaľujem nemôžem odporučiť (teda, ja sama by som si od nich kočík nevybrala).

K vajíčku - poľské, bez ADAC testu, za mňa určite nie. Treba adaptéry typu Maxi-Cosi (sú k Riko modelom bežne dostupné), a dobrú. testovanú a pohodlnú autosedačku.

Riko Side je z Riko kočíkov taký lepší, modernejší - každopádne stále ťažký, neskladný, a športiak stále nie 100%. Ak Riko Side bude ok, s iným vajíčkom - ale môžeš si vybrať aj lepšie. Ako vravím, úplne ti ho nevyhováram, ak tento štýl a váhová/skladnostná kategória je to, čo preferuješ.

Riko Side

A kľudne v nej pozri ešte ako kočíky ako Bebetto Bresso či Nitello - relatívne pekná a funkčná značka.

Bebetto Bresso

Bebetto Nitello

Z trochu iného súdka poradím aj napríklad ABC Design Salsa 4 - ľahší, skladnejší, ale super priestranný a dostatočne odpružený model.

ABC Design Salsa 4

Menej odpružený, ale skladnejší a zaujímavý by mohol byť aj Baby Design Bueno. Je to taký modernejší kočík, ale nie je ľahký.

Baby Design Bueno

Ku všetkým určite silno odporúčam pýtať si adaptéry typu Maxi-Cosi/Cybex a nejakú lepšiu autosedačku, Základom by bola asi najpriestrannejšia bezpečná Maxi-Cosi Cabriofix - jedna z mojich preferencií. Dá sa pomerne ľahko dostať aj lacno z bazáru - a po jednom dieťati je úplne v poriadku aj taká. Joie autosedačky sedia na rovnaké adaptéry a dajú sa zohnať (tie základné, stále bezpečné verzie) aj naozaj lacno (nové).

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli