Športový kočík pre 2 ročné, 14/15kg dieťa na zimu, aby vošiel aj fusak (mám ešte druhé 2-mesačné)

Zodpovedané
23. nov 2020

Ahoj.

Mám syna, ktorý má 2 roky a 2 mesiace, a syna 2-mesačného. Doma mám Baby Jogger City Select z druhej ruky, ale pre 2 ročného je to sedenie malé. Mám G-mini Travel z druhej ruky, ale tiež je malý. No a mám Britax B-Motion 4 Plus, ten je fajn, ale ten potrebujem pre mladšieho.

Vieš mi prosím doporučit kočík, ktorý by bol ok pre 2 ročného, ktorý váži 14-15kg, najmä teraz na zimu - aby som tam zmestila aj prechodný fusak Najmenšieho nemôžem voziť v Baby Jogger lebo je vyhrkaný tým, že je z druhej ruky, tak už není taký odpružený, ak vôbec bol. Skejtíka sa bojí.

Ďakujem ♥️♥️♥️

Ahoj,

pre 15 kilové dieťatko zohnať ok kočík, ktorý bude ok aj s fusakom aj so všetkým, nie je úplne najľahšie. Ak teda chceš čo možno najviac priestoru plus terénnosť a kolesá na zimu. ALE ty už taký kočík máš.

Nerozumiem úplne, prečo ho vlastne potrebuje bábätko, ak je to jeden z mála kočíkov, ktoré sú dobré aj veľkáčovi, pre ktorého kočík tiež potrebuješ. A najmä, ak máš ešte dva kočíky.

Ja osobne by som použila najpriestrannejší kočík pre veľkého, ak teda treba. A menšie by som dala do vaničky BJ City Selectu.

Baby Jogger City Select

Nemyslím, že by tam bolo v nepohodlí. Ak je poškodený, vyhrkaný, alebo má nejaký problém jazdne, tak ho daj preč, alebo predaj. A nahraď niečím vaničkovým pre miminko (bábätká, aj keď si to mnohí nemyslia, zasa až tak to odpruženie nepotrebujú. Moji mali radi práve to mierne trasenie neodpružených kočíkov, keď išli po tráve a pod…).

Prípadne kúp iný kočík, hoc bazárový, iba hlboký.

Ďalej je možnosť kúpiť dva B-Motion-y, ak ozaj potrebuješ jeden pre baby.

Britax B-Motion 4 Plus

Nech aj starší má taký. A aj bazárovo sa dajú zohnať pomerne ľahko. AJ Baby Jogger City Elite je model, čo zvládne aj taká veľké dieťa.

Baby Jogger City Elite

Vždy rátaj s tým, že staršie dieťa v kočíku nebude mať nekonečno priestoru, bude asi tak (jedno z naj riešení), ako je v Britaxe BM, lebo to je jeden z priestorovo najštedrejších športiakov.

Takže ja vlastne ani úplne neviem, čo hľadáš. Daj najprv preč kočíky, čo nechceš a nepoužívaš. Priestranný daj staršiemu a mladšiemu, to nebude také náročné na priestor. Stačí zohnať hocičo, čo podľa teba bude mať dostatočné kolesá. Neviem ani rozpočet, takže ťažko sa mi strieľa.

A ani neviem, či nehľadáš double model. Lebo ak áno, pozri potom kočíky vedľa seba, neotočné a tam voz oboch - napr. Bumbleride Indie Twin.

Thule Urban Glide Double

Bumbleride Indie Twin

TFK Twinner Twist Duo

TFK Twin Adventure Premium Line

TFK Twin Adventure

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli