Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Športový kočík pre deväťmesačného - otočný a čo najlacnejší, na rozbité chodníky

Zodpovedané
10. mar 2020

Dobrý deň,

prosím vás, viete mi poradiť športový kočík otočný pre 9 mesačného, čo najlacnejší. Najlepšie aby zvládol rozbité chodníky, ďakujem pekne 🙂

Ahoj,

ak je prioritou cena a k tomu vyžaduješ aj nejakú odolnosť na nerovnostiach, ja by som pozerala po (robustnejšom) Bebetto Nico. Je to taká už skoro klasická/ľudová voľba na odolnejší, priestrannejší, odpružený no aj na nerovnosti vhodný športiak. S bezúdržbovými kolesami kuk verziu Bebetto Nico Shine.

Bebetto Nico

Bebetto Nico je jedným z najobľúbenejších modelov značky a zároveň poľskej výroby. Ponúka totiž dobrý pomer ceny a výkonu. Mohutná konštrukcia s nízkoprofilovými odpruženými kolesami je plne odpružená. Kočík môžeš využiť aj na horšom teréne. Športové sedadlo je priestranné aj pre väčšie deti. Dá sa otočiť a polohovať až do ľahu. Nico sa obvykle predáva v športovej verzii, pre vytvorenie kombinácie je potrebné dokúpiť hlbokú vaničku a/alebo autosedačku s adaptérmi.

Napriek tomu, že sa Nico vyrába už viac rokov, je zmenený len v detailoch. Najviditeľnejším je zmena šiltu na strieške, ktorý je od roku 2015 rovnejší. Malé facelifty pre modernejší vzhľad priniesli aj verzie Bebetto Nico Plus 2013/2014 a Bebetto Nico S-Line 2016. Inak nájdeš kočík pod jeho pôvodným názvom Bebetto Nico. V roku 2017 sú dostupné okrem klasických farieb aj farebné verzie Nico Summer a Nico Wings.


Bebetto Nico Shine

Bebetto Nico Shine je vynovenou, prémiovou verziou obľúbeného modelu Bebetto Nico a bratom čierno-metalického, elegantného Nico Estilo. Nico Shine “žiari” vďaka novému prevedeniu s lesklou, kontrastne farebnou koženkou kontrastujúcou so sivo-čiernym základom kočíka. lesklé prevedenie Pridanými sú aj nové bezúdržbové Flexy kolesá s pneumatikami vyplnenými penou. Za dostupnú cenu tak získaš atraktívny, plne odpružený all-terrain športový kočík s možnosťou kombinácie. Sedák pritom ide až do ľahu, a je otočný do oboch smerov. Nico Shine je ponuke aj s plnou výbavou v sete; dokúpením vaničky a/alebo autosedačky budeš mať kombinovaný kočík využiteľný už od narodenia.

Druhou alternatívou by bol Joie Versatrax. Menší, lacnejší.

Joie Versatrax

Joie Versatrax je novinkou roka 2019, v ktorom tiež získala ocenenie Reddot “best of the best”. Je to prevažne mestský, full-size športový kočík či modulárna kombinácia vhodná od narodenia do 22 kg dieťaťa. Novorodeniatko môžeš vložiť nielen do otočného, polstrovaného a do ľahu polohovateľného sedadla (vo výške 60 cm nad zemou!), ale tiež do voliteľnej hlbokej vaničky Ramble / Ramble XL či autosedačky i-Gemm / i-Snug / i-Level (príp. iné s koncovkami typu Maxi-Cosi) - ku ktorým sú ku kočíku pribalené adaptéry. Ochráni ho nielen príjemnosť materiálov a robustnosť rámu, ale aj vodeodpudivé textílie s UV faktorom a prieduchmi v strieške. Výhodou je aj nárazy tlmiaca, odpružená konštrukcia vybavená kolesami s penou plnenými pneumatikami, s ktorými defekt nehrozí. Pri nákupoch zasa oceníš extra priestranný nákupný košík s postranným vreckom na drobnosti, ale aj rýchle zloženie jednou rukou - a to aj so sedadlom v ktoromkoľvek smere. Ku kočíku automaticky dostaneš aj pláštenku a držiak na pohár - iné príslušenstvo je nutné dokúpiť osobitne.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,

Eli z Modrého Koníka.