Súrodenecky kočík pre nízkeho+vysokého rodiča, sedenie vedľa seba, pekný a pohodlný. Je niečo konkurujúce Bugaboo Donkey 3?

Zodpovedané
1. feb 2021

Ahoj. Prosim o radu.

Ako prvy kocik som mala Stokke Trailz, mimoriadne vydareny kocik a bola som s nim max. spokojna. Jedinu nevyhodu som videla v menej priestrannej sportovej casti (maly je februarovy), takze som ju este pred maleho 1. rokom vymenila za tiez velmi vydareny Joie Mytrax. Teraz cakam druhe dieta v aprili, medzi detmi budu 2 roky rozdiel, maly je celkom drobne dieta, ziadny valibuk - a prosim o radu, aky surodenecky kocik kupit. Maly je velmi zivy a pohyblivy, cize ked sa chcem s nim niekam dostat, musi ist do kocika (podotykam, ze v nom v pohode obsedi).

Moju predstavu plne splna BGB Donkey 3. Ale rada by som aj nieco ine, nech mam pocit, ze vyberam z viac moznosti. Priority - pre nizkeho aj velmi vysokeho rodica (manzel ma rovne 2 metre), pevny a stabilny, pekny 🙂 a sedacie/lozne plochy musi mat vedla seba. Na skladnosti a vahe nezalezi, jazdit budeme rozny teren, ale prevazne mestsky. Je nieco porovnatelne s uvedenym BGB?

Velmi pekne dakujem za tvoj cas a rady.

Ahoj,

s tým, čo píšeš a hlavne pri tej požiadavke sedenia vedľa seba, ktorá pri novorodencovi a nie nejak obmedzenom rozpočet a/alebo skladnosti znamená otočné sedenie je za mňa Bugaboo Donkey 3 asi fakt jediným reálnym kandidátom.

Bugaboo Donkey 3

Len tak niečo ho neprekoná - ako jazdnými vlastnosťami, stabilitou, kvalitou, všestranným využitím (aj len pre jedno dieťa, ak je treba). Ja by som pravdu povediac išla do neho. Aj z neskoršej predajnosti mi vychádza fakt najlepšie.

Asi jediným podobným by bol Mountain Buggy Duet V3, ale pre užšie sedadlá (lebo konštrukcia je tam fakt pekne úzka, no a to je daň) je skôr vhodný pre dvojičky, a teda je ešte o čosi terénnejší.

Mountain Buggy Duet V3

A z ešte ešte terénnejších sú kvalitatívne (a pre mužské oko, sú to také “technickejšie, športovejšie” kočíky) vábivejšie TFK kočíky (dvojmiestne Twin) - ale to už je fakt ťažšia možnosť, ktorú by som zvažovala fakt skôr pri ťažších terénnych podmienkach.

Takže za mňa ten Donkey. Fakt je v side-by-side kategórii neprekonaný, minimálne v tom, čo dokáže.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli