Súrodenecký kočík: Vyspí sa dieťa pohodlne aj v korýtku BGB Donkey? Je Valco Snap Ultra Duo plnohodnotný aj pre bábo?

Zodpovedané
4. feb 2021

Ahoj.

Poprosím ťa o radu. Čakám v júly bábätko a v auguste bude mať dcéra 2 roky. Ešte stále moc nechodí a je zvyknutá spať v kočíku vonku na dvore. Má Oyster 3.

Chcela by som kočík kde je hlboká časť normálna a nie tie zásuvne vaničky. Niečo kde babo bude chránené a dcérka budeat svoj priestor. Zvažujem že kúpim použitý Bugaboo Donkey Duo alebo Valco Snap Ultra Duo. Moc sa nevyznám a tieto ma trošku zaujali, no o kvalite moc neviem. Vie sa dieťa vyspať normálne v korýtkovom sedení? Je Valco plnohodnotný kočík aj pre bábätko? Myslím, či nemá len také látkové strechy a operadlo.

Predpokladám že v januári sa už bude aj bábo voziť, kvôli dĺžke a fusaku, v šporťáku. Vieš mi doporučiť nejaky vhodnejší kočík?

Ahoj,

rovno k veci pôjdem Bugaboo Donkey v duo verzii je jedna z naj volieb, čo môžeš urobiť.

Bugaboo Donkey

Ako všestrannosťou kočíka pre jedno aj dve deti, tak aj jazdnými vlastnosťami na dvojkočík veľmi fajn), a aj prejazdom horším terénom plus neskoršou predajnosťou. K pohodliu - áno, dieťatko vie spinkať aj normálne v korýtku. Existujú výnimky (a aj naopak, existujú deti, čo nechcú byť na rovnom, môj najmladší napr. úplne dole opierku väčšinou odmieta) - samozrejme spánky v kporýtku by mali byť v najviac sklopenej polohe plus s dieťatkom aspoň polročným, inak v ňom bude stratené.

Valco Snap Ultra Duo je jednoduchší, ale hlavne neodpružený kočík s menej priestrannými vaničkami i sedadlami. Nie je to nijaká katastrofa, ale proste čakaj “menej muziky” za menej peňazí. Postačí, ak terén jazdiť nebudete - veď s vaničkou je úplne normálnym, aj keď dosť mestským (dvoj)kočíkom a nie, látky nie sú tenučké. Také normálne, a ich výhodou je, že sú ozaj dlhé.

Valco Baby Snap Ultra Duo

A čo ešte by mohlo zaujať (ja osobne by som ale asi šla do BGB, ak nie si dobrodružno-odvážny typ ako ja a ľúbiš skúšať) . Emmaljunga NXT Twin - novinka posledných mesiacov. Takýto na ulici nestretneš. Je to ozaj vydarený model (ale nie je najlacnejší).

Emmaljunga NXT Twin Flat

A zásuvné - myslíš vložné vaničky? Tým sa vyhneš jednoducho tým, že budeš zvažovať len otočné modely, tie obvykle vaničku dostupnú samostatnú, klasickú majú.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli