Trojkombinácia s korýtkovým sedením, do 3 rokov, do mesta: pekná a s veľkým košíkom

Zodpovedané
23. apr 2020

Ahoj,

dlho som vyberala kombinovaný kočík, ktorý by všetko spĺňal 😀 Nakoniec sme sa s manželom dohodli, že pre naše druhorodené dieťatko skúsime korýtko, a teda to vôbec nemám napozerané, takže potrebujem pomôcť. Pri prvom synovi som nemala a aj oľutovala - má silný reflux (bohužiaľ dedičný) a myslím, že práve tá pozícia korýtka by mohla pomôcť.

Hľadáme teda kočík, ktorý bude čisto do mesta - na chodníky a sem tam výlety. Budeme ho nakladať do veľkého kufra, ale zas aby som nebojovala so skladaním 😀 Vanička nemusí byť extra veľká, bude v nej len pár mesiacov, takže tú naozaj neriešim. Športový by mohol byť vhodný aj pre 2-3 ročné dieťa, ak by sa dalo. A ešte som čítala o nejakej vložke do korýtka, ale moc neviem, na čo to vlastne slúži.

A veľmi podstatná vec pre mňa je veľký košík. Keďže chodíme aj na celý deň von, potrebujem tam všetko zmestiť.

S manželom sme obaja vysoký, ja mám 175 cm, manžel 2 metre (ale primárne je to kočík pre mňa - na to že ho manžel párkrát odvezie, zvládne akýkoľvek, aj v ružovej farbe 😀). Pravdepodobne si nechám aj kočík po synovi (Valco Trend Sport) na také výlety po lesných cestičkách, to v pohode zvládnem aj a ním.

Cenový limit nemám žiaden, hlavne nech je kočík kvalitný, dobre sa skladal (viem že korýtko nebude zložené úplne na placku, s tým počítam), mal teda veľký košík a krásny dizajn, ktorý len tak ľahko nestretnem na ceste (ale nie je to podmienka). A keby si mi rovno aj nejaké vajíčko vybrala, ktoré bude kompatibilné s konštrukciou budem šťastná 😀

Ďakujem veľmi pekne 😊

Ahoj,

tu je pre mňa veľmi relatívne to pekná. To je totiž veľmi relatívne s tým, že mimo brania do úvahy nejakého preferovaného štýlu, ktorý neviem presne aký je, mne prišiel na myseľ okamžite model Baby Jogger City Premier. Z viacerých dôvodov - super kvalita, super jazdné vlastnosti, na typ sa super skladá (áno, aj ako korýtko ide ten sedák na plocho) a hlavne, ako jedno z mála korýtok je ozaj priestranné aj pre staršie dieťa. Toto totiž nie je pravidlo. Je to skôr výnimka. Realisticky sú korýtka tak do dvoch, max dva a pol roka tak skutočne komfortne, a potom je to už ltt. Takže za mňa, a požiadavkami, ktoré máš, je tento BJ absolútne top výber.

Baby Jogger City Premier

Aby som ti dala aj iné možnosti, odporučím aj Emmaljunga NXT90, čo už je trošku robustnejší, no skladnou konštrukciou vybavený kočík ultra vysokej kvality (a s tými bezúdržbovými kolesami Competition je o čosi ľahší a top do mesta). Naviac, podobne ako BJ, je tým jedným z mála, čo majú super ultra dlhú ložnú plochu u korýtka, takže je ozaj vhodný na dlhšie.

Emmaljunga NXT90 Ergo

Nedá mi nespomenúť aj jedno z top korýtok Bugaboo Fox 2, čo je o čosi menšie, stále však postačujúce korýtko a celkovo výborný kočík.

Bugaboo Fox 2

A z takých trochu špecialitiek uvediem aj priestranný Quinny Zapp Flex Plus s tým, že nemá polohovateľnú rukoväť, ale teda ja som vysoká a rukoväť bola úplne ok. Má rukoväť vyššie než priemerné kočíky. Košík tam nie je taký XL ako u zvšných, ale dá sa tam dokúpiť voliteľné príslušenstvo v podobe nákupnej sieťky do zadu. To ti odkladací priestor podstatne zväčší.

Quinny Zapp Flex Plus

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli