Zimné bábo - jeden kombinovaný kočík (ľahší+pre rozdielne výšky rodičov). Cybex Priam X Thule Urban Glide 2?

Zodpovedané
16. júl 2020

Ahoj, Eli,

velmi dufam, ze si najdes chvilku na zodpovedanie mojej otazky.

Cakame decembrove babo. Byvame v rodinnom dome a na prechadzky budeme chodit ako do mesta, na hradzu, tak trosku do terenu (polna cesta - v zime zasnezena, ale to pocitam, ze budeme kocikovat len po odhrabanych chodnikoch).

Mam 160 cm a 50 kg, zatial co manzel ma skoro 190 cm, cize hladame kocik vhodny pre oboch. Skusala som v obchode rozne, ale osobne mi prisli dost tazke - myslim, ze vacsinu by som mala problem v zime, v clapkanici nakladat do auta. Velmi vhodny mi prisiel Cybex Priam 2020.

A tu je moja otazka. Je to kocik vhodny na dlhsie prechadzky? Aj na par hodin sa ist pospacirovat s novym cloviecikom po meste, na hradzu, po sidlisku? Nie je malo odpruzeny na taketo vychadzky, a nie je to skor take male lahke prakticke “priblizovatko” - hodit do auta, par krokov na kavicku/k lekarovi a zbalit spat do auta? Zvladne pripadne aj rovnejsiu polnu cestu, ak by som nechcela ist do mesta, ale len niekam do okolia?

Namiesto neho potom zvazujem Thule Urban Glide 2. Bol by toto kocik vhodny pre babatko rovno od narodenia (v zime) s tym, ze by sme ho mali ako jediny kocik a teda zvladal by cestu k lekarovi, do mesta, aj na pole na vychadzku? Tento kocik si nemam v okoli kde vyskusat (a som PN, cize pozriet ho niekam dalej sa mi nebude dat, pretoze mam limitovane vychadzky), tak by ma velmi potesil Tvoj nazor.

Dakujem!

Ahoj,

ak sa ti s tvojou výškou a váhou zdal Cybex Priam ľahký a pohodlný na manipuláciu a nakladanie. Na použitie aké popisuješ ti ho môžem odporučiť.
Áno, je tvrdší v zmysle odpruženia, ale nemá najmenšie a ani nekvalitné kolesá. Okrem toho sa dá rukoväť dosť nastaviť aj pre tvojho vysokého muža a absolútne naisto zvládne aj nerovnosti. Ak neplánuješ ťažké terény v zmysle pravidelne do lesa, na pole, mimo chodníky.
Jednoznačne bude dostatočný ako na vozenie v aute, tak aj na sídlisko či zimu.

Cybex Priam 3

Thule Urban Glide 2 je podľa mňa úplne iný typ kočíka. V prvom rade, aj keď nie je extrémne vysoký, je veľmi dlhý a celkovo robustný a neviem predstaviť s niekým drobným, ako si ty. Bude sa ti zle aj skladať, aj manipulovať. Na druhú stranu, na pravidelné prechádzky pole, les a pod. je určite vhodnejší kolesami aj výkonnostne. No odrádza ma ešte jedna vec - neotočné sedadlo bez polohovania nôh. Ak si prvorodička, v prvých mesiacoch po hlbokej vaničke ti bude otočné sedadlo veľmi chýbať, a to drobné bábo bude v tom veľkom neotočnom sedadle trochu stratené. Napr. s vložkou sa to bude dať, ale nevidieť na neho priamo by pre teba mohol byť problém, čo keď pridám k veľkosti kočíka. Príde mi, že je zrazu dosť negatív na jeden kočík. Preto poradím asi ostať pri tom priame, ak ťa zaujal a v ruke ti sedel.

Thule Urban Glide 2

Ak by som mala poradiť ešter niečo, skúsila by som kuk napríklad taký Easywalker Harvey, kde si vieš zaobstarať ako verziu s all-terrain kolesami. Tak aj využívať na lepší kontakt s dieťatkom na sedák výškové adaptéry. Kočík k tomu hojdá a je celkovo pohodlný na používanie.

Easywalker Harvey2

Z neotočných zasa poradím Casualplay LOOPi, kde si môžeš zaobstarať ako nafukovacie kolesá, tak aj trojkolesovú nápravu na šport či ťažký terén.

Casualplay LOOPi Allroad

Casualplay LOOPi Running

Z trojkoliek by som kvôli kratšiemu základu skôr pozerala na Baby Jogger City Elite, ktorý aj kvôli polohovaniu opierky nôh a celkovej funkcionalite preferujem oproti Thule.

Baby Jogger City Elite

A ako cenovo vyššia super možnosť pre nižších aj vyšších a to fakt v ultra-odolnom prevedení aj na viac detí a skoro všetky terény mne osobne príde možnosť Emmaljunga NXT60 či NXT60 F, ktorú by som ja osobne na použitie, ktoré popisuješ, dosť preferovala. Taký malý veľký kočík 😉

Emmaljunga NXT60 Ergo

Emmaljunga NXT60 Flat

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli