Ktorá vanička zo značky Mutsy je najdlhšia? Je Moon Scala dobrou alternatívou?

Zodpovedané
15. okt 2018

Dobrý deň,
zaujala ma značka kočíkov Mutsy. Bola som sa osobne pozrieť konkrétne na typ Mutsy Nio, ale hlboká vanička má dĺžku 70 cm, čo sa mi zdalo celkom málo (inak aj športové sedenie mi prišlo, že je veľmi nízke, mám 170 cm). Nenašla som vnútorné rozmery vaničiek pri mutsy i2 a Evo - neviete, či sú aspoň o niečo dlhšie? Predavačka nám poradila, že ak sme s manželom obidvaja vysoký, tak by išla do značky Moon Scala 2019, údajne majú aj priestrannejšie hlboké vaničky. Máte skúsenosti s týmto kočíkom (Moon Scala), Mutsy Nio mi prišiel dobre ovládateľný a skladný. Osobne hľadám kočík dobre skladný, športová časť - rovné ležanie, s priestrannejšou vaničkou, jednoduché línie, najlepšie jednofarebný. Ďakujem.

Ahoj,

Mutsy je žiaľ značkou s menšími vaničkami. Neviem, kedy čakáš bábätko - ak by bolo náhodou zimné, nemyslím, že to je väčší problém. Okolo leta aj tak bude už v športiaku. V inom období, alebo ak preferuješ dieťatko nechať vo vaničke čo najdlhšie, budeš asi musieť poobzerať po inej značke kočíkov.

i2 je nástupcom modelu IGo - rozmery ich vaničiek sú prakticky totožné, cca 72 cm, čo inak nie je zasa nejaký extrém. Evo s cca 73 cm vaničkou je veľmi porovnateľné.

Mutsy i2

Mutsy IGo

Mutsy Evo

Moon Scala má vaničku podstatne väčšiu, ale je tiež ťažší a robustnejší, a to aj po zložení. Neviem, či by som akurát tieto kočíky dávala do rovnakej kategórie, resp. namiesto takmer úplne vyhovujúceho Mutsy navrhla alternatívu Moon Scala Ak už Moon, tak možno skôr ľahšie modely ako novinka ReSea či mestskejší Cool.

Moon Scala

Moon ReSea

Moon Cool

Ďalšími alternatívami na zváženie by mohli byť Cybex Balios S, Cam Techno či Cam Zen, Inglesina Aptica či úplná novinka Teutonia Trio.

Cybex Balios S

Cam Techno

Cam Zen

Inglesina Aptica

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli