Porovnanie odpruženia kočíkov - ktoré sú "mäkké" na jazdenie?

Zodpovedané
29. sep 2019

Opäť ja 🙂

Keďže "papier znesie všetko" a takmer všetky kočíky sú - podľa popisu - odpružené (a aj recenzie sa rôznia), zaujíma ma skôr Tvoj osobný názor-pocit /na základe vyskúšaného/ na odpruženie ("mäkkosť jazdy" dieťatka) týchto kočíkov v bežnom mestskom teréne (s klasickými obrubníkmi, jamami na chodníkoch a podobnými nezrovnalosťami):

Prepáč to množstvo, ale fakt si ich nemám kde "vyskúšať" a poťažkať.
Vďaka vopred.

Ahoj,

začnem s kočíkmi, ktoré majú odpruženie žiadne, alebo len minimálne, naozaj len miernučké tlmenie nárazov - a teda s mäkkou jazdou u nich nepočítaj.

Boli by to Valco Snap Ultra Trend a Petite&Mars Vario. Tie by som vylúčila v prípade, že odpruženie požaduješ.

Valco Baby Snap 4 Ultra Trend

Petite&Mars Vario

Ďalšou kategóriou by boli kočíky odpružené, ale nijak zásadne - jazde to pomáha, ale s hojdavým pocitom to nemá nič spoločné: Stokke Beat, Moon Style (trošku lepšie ako Moon Nuova, ktorý ale do tejto kategórie tiež patrí), Cybex Balios S, Jané Muum V2, a v podstate aj Nuna Demi Grow a Mutsy Evo, aj keď tam ho už začínať cítiť viac.

Stokke Beat

Moon Style

Moon Nuova

Cybex Balios S

Jané Muum V2

Nuna Demi Grow

Mutsy Evo

Stokke Crusi, Bugaboo Donkey už sí na tom pocitovo dosť dobre,a prekonáva ich teda už len robustný Espiro Next a topka, čo sa týka mäkkosti odpruženia vo svojej váhovej a typovej kategórii - ABC Design Salsa.

Stokke Crusi

Bugaboo Donkey 2

Espiro Next

ABC Design Salsa 4

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli