Ako formulovať návrh na určenie výživného a styk dieťaťa s otcom?

Zodpovedané
20. jan 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať ako je najlepšie postupovať pri určení výživného a úpravy styku dieťaťa s otcom. Návrh by podával otec, nakoľko matka sa tomu bráni. Nepokladá to asi sa dôležité a stará mama hucká dieťa proti otcovi ohľadne zmeny priezviska.

Ako by bolo najlepšie formulovať návrh?

Výška výživného určená nikdy nebola, no otec platil po ich dohode. Tá sa momentálne ale nedá plniť, nakoľko ma už 2 dieťa a je ženatý a ani finančná situácia to nedovoľuje.

Matka si svojvoľne uviedla výšku 270€.

Otec vidí dieťa minimálne, iba ak to ona dovolí. Bývajú cca 150 km od seba.

Ďakujem

Dobrý deň,

otázka konkrétnej formulácie návrhu je komplikovaná, nakoľko je potrebné v tejto veci vedieť viac konkrétnych informácií.

V návrhu je potrebné však určiť komu bude dieťa zverené (prípadne striedavá starostlivosť), ďalej výšku výživného podľa majetkových pomerov a ďalších vyživovacích povinností otca a styk s dieťaťom.

V prípade záujmu ma kontaktujte.

JUDr. Renáta Smetana, mediátor
Mediačná kancelária JUDr. Renáta Králiková
Kniežaťa Pribinu 14, 911 01 Trenčín
www.mediacnakancelaria.sk